Přejít na obsah


Fotka

Problémy s importem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
74 odpovědí na toto téma

#1 paja0512

paja0512

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2007 - 16:19

Pokoušel jsem se naimportovat 50 MB XML a GeoGet mi celý zamrzl. Zkoušel jsem to třikrát a pokaždé se stejným výsledkem.:(
  • 0

#2 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2007 - 17:25

Me se taky casto stava, ze pri importu vyskoci dialog Geoget is busy, par desitek sekund to sroti, pak to prestane srotit, ale dialog tam zustane a nezbyva bez geoget sestrelit. Pozitvni vsak je, ze data vetsinou naimportovana jsou. Stava se mi to tak v 30% pripadu importu.
  • 0

#3 Celestyn

Celestyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2007 - 19:32

50MB XML ? Tak to se musí jednat nejméně o seznam keší celé sluneční soustavy :)
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2007 - 19:35

pokud se stane, ze se z nejakeho duvodu (me se ten stav nejak nedari a nedari nasimulovat...) neschova to 'busy' okno, mela by byt nicmene apliakce pod nim funkcni. Pokud by sla vyvolat nejaka jina akce, ktera to okno take ukazuje, mohlo by se pak schovat, aniz by bylo nutno GG sestrelovat. Nebo je ten GG pod tim skutecne nereagujici? (tato informace mi pomuze odhalit problem...)
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2007 - 19:41

Celestyn napsal/a:
50MB XML ? Tak to se musí jednat nejméně o seznam keší celé sluneční soustavy :)


No, treba GPX se vsemi kesemi v CR vcetne listingu a waypointu ma cca 43MB. ;)
  • 0

#6 paja0512

paja0512

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2007 - 21:52

HaLuMa napsal/a:
pokud se stane, ze se z nejakeho duvodu (me se ten stav nejak nedari a nedari nasimulovat...) neschova to 'busy' okno, mela by byt nicmene apliakce pod nim funkcni. Pokud by sla vyvolat nejaka jina akce, ktera to okno take ukazuje, mohlo by se pak schovat, aniz by bylo nutno GG sestrelovat.

Nebo je ten GG pod tim skutecne nereagujici? (tato informace mi pomuze odhalit problem...)


Tak už se to podařilo. Šrotilo to dlouho a ani ta aplikace nebyla funkční, ale po chvíli, už to šlo a zdá se, že keše byly naimportovány.
  • 0

#7 paja0512

paja0512

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2007 - 21:52

Celestyn napsal/a:
50MB XML ? Tak to se musí jednat nejméně o seznam keší celé sluneční soustavy :)


Ne, jenom 380 keší.:)
  • 0

#8 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2007 - 22:14

HaLuMa napsal/a:
pokud se stane, ze se z nejakeho duvodu (me se ten stav nejak nedari a nedari nasimulovat...) neschova to 'busy' okno, mela by byt nicmene apliakce pod nim funkcni. Pokud by sla vyvolat nejaka jina akce, ktera to okno take ukazuje, mohlo by se pak schovat, aniz by bylo nutno GG sestrelovat.

Nebo je ten GG pod tim skutecne nereagujici? (tato informace mi pomuze odhalit problem...)


U me aplikace pod oknem nereaguje, a krizek vpravo nahore vyvola dotaz windows jestli chci odstrelit aplikaci, ktera neodpovida.
  • 0

#9 t.prochazka

t.prochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2007 - 12:41

Já si stáhl listing k jedné jediné keší a nejde mi naimportovat ani ten, z prohlížeče jsem uložil stránku s listingem na disk a z Geogetu ji otevřel, keš se načte ale neobsahuje souřadnice, a tváří se jako archovovaná a místo hintu jsou nějaké nesmysly. Stejně tak jsme zkoušel stáhnout si do jedné složky více HTML souborů s lidtingem a dát import složky a to se nestalo vůbec nic
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2007 - 13:03

Tak jeste jednou: http://geoget.ararat....php/doc:import
  • 0

#11 Celestyn

Celestyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2007 - 13:44

t.prochazka napsal/a:
keš se načte ale neobsahuje souřadnice,

Pozor, na absenci souradnic jsem po HTML importu taky uz narazil, zda se ale, ze je to zpusobeno nejakymi upravami na strankach gc.com.
  • 0

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2007 - 13:50

Duvod je mnohem prozaictejsi.. jeste sjem tam to nacitani souradnic z listingu neudelal. Ono to totiz nebylo potreba, nebot se predpokladal import dat primarne z PQ nebo ze seznamu kesi na webu. Listing byl jen doplnek. Ted to samozrejmne smysl ma, a mnoho lidi to mate. Jenze ja mam na praci i jine veci, takze jsem se k tomu jeste fakt nedostal.
  • 0

#13 t.prochazka

t.prochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2007 - 20:14

HaLuMa napsal/a:
Tak jeste jednou: http://geoget.ararat....php/doc:import


No, zde mě zajímá například "Import Folder… Ve vybrané složce rozbalí ZIP soubory, a posléze se pokusí importovat všechny soubory ve složce." To tam musí býz zip souboru? Když už tam budou přímo html stránky s listingama, tak to je snad taky OK, ne? Každopádně to neudělalo vůbec nic, jen probliklo nějaké okno a konec. I zazipovat jsem to zkoušel, nakonec jsem ale dal Import File a označil jsem všechny soubory ve šložce sám a šlo to.

S tím, že je to tím, že to není implementováno OK, hlavně že vím, čím to je.
  • 0

#14 Celestyn

Celestyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2007 - 21:02

Me import folder normalne funguje. Dam tam stazeny stranky jak se seznamama, tak s litingama, dam import folder a je to tam. Dulezity je, ze tam musi byt stranka se seznamem, abys mel souradnice. Pokud naimportujes jen HTML listing jedne kese, tak se do dat dostane, ale bez souradnic. Jde mozna jen o to, jak si vlastne poznal, ze to nic neudelalo ?
  • 0

#15 t.prochazka

t.prochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2007 - 6:31

Ano, importoval jsem detail keše, kde jsou nahoře i souřadnice autor a další takové věci a importoval jsem keš, která v programu dříve vůbec nebyla. A jak jsem poznal, že se nic neděje? Když jsem importoval přes 'Import folder' proběhlo vše ve zlomku sekundy, když jsem html soubory vybral ručně, probíhal impot asi 2s.
  • 0

#16 Celestyn

Celestyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2007 - 8:31

No tak jednotliva kes se mi naimportuje, ale nejsou v ni souradnice. Proto je treba nejdriv naimportovat stranku se seznamem kesi. Ale neni rozdil mezi tim, kdyz vybiram jednotlive soubory nebo dam import adresare. Dle mnozstvi souboru pak import trva ruzne dlouho, ale je to celkem velmi rychle. Rozhodne bude vhodne overit vysledek - tedy podivat se, zda v seznamu pribyla. Jinak stranku ukladam z prohlizece jako ciste html, bez obrazku.
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2007 - 8:47

t.prochazka napsal/a:
Ano, importoval jsem detail keše, kde jsou nahoře i souřadnice autor a další takové věci a importoval jsem keš, která v programu dříve vůbec nebyla.


To, ze je nekde neco napsane preci neznamena, ze se ta informace i importuje! Proto je na te strance, na kterou jsem odkazoval, ta tabulka s prehledem, jake informace se z ceho berou.
  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2007 - 8:49

Celestyn napsal/a:
No tak jednotliva kes se mi naimportuje, ale nejsou v ni souradnice.


Souradnice se berou z:
- PQ GPX (dostupne jen platicim clenum gc.com)
- LOC
  • 0

#19 t.prochazka

t.prochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2007 - 14:51

Jo, je mi to už vše jasné. Já jsem totiž nechtěl importovat výsledky hledání, ale mnou nalezené keše, stáhnul jsem si jejich výpis, jenže bez existujících keší se nenaimportuje, tak jsem stáhl detaily keší a to taky zatím nejde, takže bych musel ještě sehnat loc soubor, to raději počkám, až GeoGet bude souřadnice umět importovat z detailu. Díky za odpovědi.
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2007 - 15:04

LOC soubor si muzes stahnout uz ted, ten je dostupny vsem. Pokud pouzijes hledani, tak se da LOC soubor stahnout i pro vice kesi najednou.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama