Přejít na obsah


Fotka

Problémy s importem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
74 odpovědí na toto téma

#41 sonny444

sonny444

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2008 - 17:09

Možná trochu odbočím... ale narazil někdo z Vás na problém automatického stáhnutí loc souborů z GC.COM? Díky za tip :o)
  • 0

#42 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2008 - 18:17

tradicni otazka: uz jsi nekdy zkusil stahnout ten LOC rucne? Poprve to totiz misto LOC souboru soupne stranku, kde musis odsouhlasit licenci, a az pak ti to bude vracet LOC soubor.
  • 0

#43 sonny444

sonny444

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2008 - 20:01

Díky za nasměrování. Tohle jsem párkrát už zkoušel. Ale dost dávno na to, abych si na to vzpomenul. Zkusím rozlousknout, jestli na to budu svépomocí stačit. Díky :)
  • 0

#44 garfield

garfield

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2008 - 9:47

Ahoja, pokousim se rozchodit stazeni PQ rovnou z mailu ale stale se me to nedari. Mam nakonfigurovany pop3.seznam.cz pres SSL, Geoget se v pohode pripoji, je videt jak prochazi jednotlive maily ale ty s vysledky PQ prejde a nic stahovat nezacne :( Poradite me nekdo co delam spatne? Dekuji.
  • 0

#45 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2008 - 12:07

Geoget se kouka do hlavicek mailu a hleda podle subjectu ty maily, ktere by mohly byt PQ. Na ten seznam tu ty maily prisly rovnou od Groundspeaku, nebo sis je tam nejak preposilal? (v druhem pripade sis mohl prepsat subject...)
  • 0

#46 garfield

garfield

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2008 - 13:41

Jsou original od Groundspeaku, vygenerovane v poslednich trech dnech. Jsem z toho fakt zmateny protoze GG evidentne prochazi vsechny maily co v inboxu jsou, ale ty z GC.com nepozna :( priloha ma nazev 1620014.zip Hlavicka mailu: Reply-To: noreply@geocaching.com Received: (qmail 842 invoked by uid 0); 6 Feb 2008 08:17:39 -0000 Received: from signal.groundspeak.com ([66.150.167.157]) by email-mx7.go.seznam.cz (Seznam SMTPD 1.0.30@12624) with ESMTP; Wed, 06 Feb 2008 09:17:31 +0100 (CET) Received: from bender.groundspeak.com (bender.groundspeak.com [66.150.167.141]) by signal.groundspeak.com (Postfix) with ESMTP id 36E449F65E for <garfield@seznam.cz>; Wed, 6 Feb 2008 00:17:28 -0800 (PST) Received: from mail pickup service by bender.groundspeak.com with Microsoft SMTPSVC; Wed, 6 Feb 2008 00:17:25 -0800 Thread-Topic: [GEO] Pocket Query: CZ 09 Thread-Index: AchomK+wAHnkagNOQ9m8+IrkQjzeGw== X-Mailer: Groundspeak .NET Mailer 0.9 From: noreply@geocaching.com To: garfield@seznam.cz Subject: =?us-ascii?Q?=5BGEO=5D=20Pocket=20Query=3A=20CZ=2009?= Date: Wed, 06 Feb 2008 09:17:17 +0100 (CET) Message-Id: <19fb01c86898$afb4f990$8da79642@groundspeak.com> Mime-Version: 1.0 Content-Type: multipart/mixed; boundary="----=_NextPart_000_19FC_01C86855.A191B990" Content-Class: urn:content-classes:message Importance: normal Priority: normal X-Mimeole: Produced By Microsoft MimeOLE V6.00.3790.2929 X-Originalarrivaltime: 06 Feb 2008 08:17:25.0616 (UTC) FILETIME=[B4B55700:01C86898] X-Smtpd: 1.0.30@12624 X-Nod32result: clean (vdv=2703)
  • 0

#47 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2008 - 15:09

Ja naposledy tahal PQ vcera vecer, a vsechno chodilo jak ma.

Jak se tak ale koukam na ty tvoje hlavicky, tak zjevne jsou na Seznamu nejaci prehnane iniciativni a opravdu je tam zmeneny subject. Respektive ponekud prekodovany, byt k tomu nemaji zadny rozumny duvod.

Asi budu muset v tomto smeru vylepsit Geoget, aby to bylo vice trotl-zichr. :|
  • 0

#48 cyne

cyne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 9:44

A byla by moznost vydat nejakou verzi pro uzivatele seznamu? ;) nebo v nejake dalsi verzi vydat podporu seznamackeho uctu?
  • 0

#49 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 10:01

ta moznost by tu byla. ;)
  • 0

#50 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2008 - 11:51

Když najdu větší počet keší, tak si udělám seznam nalezených ze skrýšotlače, z toho pak udělám PQ a importuju do GG. Nevím jestli jsem to dělal už ve verzi 1.22, ale teď když jsem to dělal (v.1.22) tak se mi nenaimportoval gpx soubor s PQ ze skrýšotlače. Pokusím se přidat přílohu s chybou.
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#51 Hobako

Hobako

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2008 - 17:59

javla napsal/a:
Tak ještě změna - číslování WP od 01 u každé kešky je možné daleko jednodušeji než mě napoprve napadlo.

- pod //Export for Geocaches doplňtě řádek
PoradoveCisloWP := 0;

A je to u každé GCbflm budou WP 01bflm až 04bflm


Používám podobné vybavení C550 s BeeLine. Dík za tip, ač neprogramátor jsem úpravu zvádl a funguje. Nemáte nějakou náhradní metlu nebo tip na ty nefungující vyřešené mysterky?
  • 0

#52 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2008 - 19:44

Qnik napsal/a:
Když najdu větší počet keší, tak si udělám seznam nalezených ze skrýšotlače, z toho pak udělám PQ a importuju do GG. Nevím jestli jsem to dělal už ve verzi 1.22, ale teď když jsem to dělal (v.1.22) tak se mi nenaimportoval gpx soubor s PQ ze skrýšotlače. Pokusím se přidat přílohu s chybou.


Zjevne skrysotlac vygeneroval GPX, ktere odporuje standardu XML... tedy chybu bych hledal ve Skrysotlaci. Nedelal jsi tam nejakou zmenu? Nema Skrysotlac novejsi verzi, kde by tohle mohlo byt uz opravene?
  • 0

#53 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2008 - 20:09

Prave jsem stahl nejovejsi a ten samy problem. Když generuju PQ tak tam zadny nastaveni nejde udělat, takže nevím:-(
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#54 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2008 - 20:23

Po smazání řádku na kterej mě to házelo (vlastně jsem smazal všchno co bylo mezi řádky <groundspeak:log ...> </groundspeak:log> ) to jede. Řádek obsahoval tohle: <groundspeak:text encoded="False">Díkybohu jsme si zavcas všimli, že se keška presunula a šli na nové umístení. Našli jsme vcelku rychle, byla ne zrovna málo nápadná ^^; Nalezeno s Charlou, Morxem, Glutexem (podruhé, poprvé na starém umístení) a Enderem (též podruhé).</groundspeak:text>
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#55 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2008 - 21:28

podle chybove hlasky a textu logu odhaduji, ze se zasekl hned na prvnim dlouhem i ve slove 'Díky'. takze s velkou pravdepodobnosti chyba v kodovani cestiny. GPX byvaji velmi casto v UTF-8, a tento znak patrne v tomto kodu kodovany nebyl. (co rika v gpx na zacatku o kodovani?) Doporucuji nahlasit problem tvurci Skrysotlace, GPX by mel exportovat minimalne tak, aby bylo z hlediska XML validni, coz v tomto pripade nebylo.
  • 0

#56 Broupal

Broupal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2008 - 15:47

Mám trošku problém s importem. Normálně používám .xml generované skrýšotlačem, ty se načtou v pohodě, bohužel až na guid, který je zapotřebí pro milestones v GSG. Zkoušel jsem to teda vyřešit importem HTML seznamu nalezených cachí, což se taky povedlo. Ale je tu problém. Při importu HTML seznamu mi u archivovaných cachí zmizely názvy, u některých přezdívek to zlobilo (J@mi - vzalo to pouze J). GUID se naštěstí všude načetlo správně. Tak sem si řekl, že opětovný import .xml s nalezenými to napraví, že guid se přeci nemění, tudíž se nepřemaže. Omyl, přemaže, u znovunaimportovaných chachí zase guid chybí. Co s tím? Myslel sem, že guid je pro každou cache stejné a že se nemění, tudíž není důvod ho v databázi přemazávat. Nebo se pletu?
  • 0
Broupal - ten, co tě na ... houpal

#57 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2008 - 18:24

GUID by to premazavat nemelo, ale tezko rict jestli neni parser necim zmateny, ono to XML ze skrysotlace ja takove hodne sverazne. Podivam se na to. Stejne tak jako by import toho HTMl seznamu nalezu nemel blbnout tak jak ti blbne. Ale je mozne, ze se zase nekde neco zmenilo.... import HTML je vzdy dost nejisty, protoze format stranky neni nijak pevne dan.
  • 0

#58 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2008 - 18:28

Importujes ciste GPX ze skrysotlace nebo PQ, kterej skrysotlac dela?
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#59 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2008 - 18:39

Broupal napsal/a:
Mám trošku problém s importem. Normálně používám .xml generované skrýšotlačem, ty se načtou v pohodě, bohužel až na guid, který je zapotřebí pro milestones v GSG. Zkoušel jsem to teda vyřešit importem HTML seznamu nalezených cachí, což se taky povedlo. Ale je tu problém. Při importu HTML seznamu mi u archivovaných cachí zmizely názvy, u některých přezdívek to zlobilo (J@mi - vzalo to pouze J). GUID se naštěstí všude načetlo správně. Tak sem si řekl, že opětovný import .xml s nalezenými to napraví, že guid se přeci nemění, tudíž se nepřemaže. Omyl, přemaže, u znovunaimportovaných chachí zase guid chybí. Co s tím? Myslel sem, že guid je pro každou cache stejné a že se nemění, tudíž není důvod ho v databázi přemazávat. Nebo se pletu?


Ted jsem se na to podival lepe, a je mi jedna vec nejasna... jake HTML jsi importoval? HTML se seznamem nalezu, tedy http://www.geocaching.com/my/logs.aspx ?

Z tohoto se totiz zadne GUIDy nenacitaji, nacitaji se jen tvoje nalezy a to jen pro kese, ktere jiz GUID maji. Rozhodne to nemuze doplnit GUID k existujicim kesim.

Jak jsem si ted overil ve zdrojaku, opravdu se aktualizuji jen zaznamy o nalezu a to jen u kesi, ktere se dohledaly podle GUID.

Takze co ze jsi to vlastne importoval?
  • 0

#60 Broupal

Broupal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2008 - 21:41

Ne, to ne, načítal jsem tohle:
http://www.geocaching.com/seek/nearest.aspx?ul=Broupal

Když jsem nejdřív načetl XML ze skrýšotlače, otevřel jsem si nějakou cache a najel jsem myší na waypoint nahoře (GC.....) odkaz vypadal ve formě:
http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?wp=GCXXXXX

Po importu seznamu nalezených po jednotlivých stránkách (viz. odkaz výš) pak odkaz vypadal ve formě (např.):
http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=bd55e160-fe15-44ab-a4a1-4ffe508a7440

A po následné, znovuimportování XML to vypadalo znovu s ?wp=GCXXXX.
  • 0
Broupal - ten, co tě na ... houpal




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama