Přejít na obsah


Fotka

Problémy s importem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
74 odpovědí na toto téma

#61 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2008 - 17:31

garfield napsal/a:
Ahoja, pokousim se rozchodit stazeni PQ rovnou z mailu ale stale se me to nedari. Mam nakonfigurovany pop3.seznam.cz pres SSL, Geoget se v pohode pripoji, je videt jak prochazi jednotlive maily ale ty s vysledky PQ prejde a nic stahovat nezacne :( Poradite me nekdo co delam spatne?


Uz by to ve verzi 1.2.3 melo byt opravene, ale nemaje ucet na seznamu, tak jsem to nevyzkousel.
  • 0

#62 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2008 - 20:29

Podobný problém ... po reinstalaci PC mi GG nechce z gmailu načítat PQ. Projde všechny maily (čili konfigurace je zřejmě OK) ... a nic. Dokonce UIDL.txt je prázdný - 0 byte. Nastavení je podle návodu: jmeno serveru: pop.gmail.com:995 uzivatelske jmeno: tvoje_cela_gmail_adresa heslo: tvoje_heslo zabezpeceni: implicit SSL/TLS (tunnel mode on special port) GG je verze 1.2.6.289
  • 0

#63 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2008 - 21:45

Ty mne desis... Konfigurace by mela byt OK, chyba pripojeni je u teto verze Geogetu signalizovana neprehlednutelnym chybovym hlasenim. Tedy zjevne nedokazal identifikovat maily s PQ, a opravdu nevim proc. Asi budu muset pridelat nejaky log toho co se na POP deje, jinak se asi nedopatram... ja to ted zkusil na mem gmailu a chodi mi to perfektne. :o
  • 0

#64 StefaCzech

StefaCzech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 6:58

To ProKesTom: Ted jsem to taky zkousel na Gmailu s uplne stejnym nastavenim a chodi to v pohode. Nemas problem nekde jinde? Treba v nastaveni firewallu?
  • 0

#65 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 19:48

Chyba jinde je samozřejmě možná. FW mám jen XP (čerstvě po instalaci - standard) + HW, ale ten jsem už hooodně dlouho nenastavoval. Po kontrole: je v pořádku. GG nechodí ani u Petra (jiné PC na LAN).Nastavení Gmail... "Stahování přes protokol POP: Další informace 1. Stav: Protokol POP je povolen pro všechnu poštu, která byla doručena od 20.1.06" Zkouším SW FW vypnout ... beze změny. Teda .. stačí otevřené porty ven pro HTTP,pop,smtp,995,465? GG uvádí na serveru 269 mailů, přes web ale vidím počet 477 mailů. Odkud vlastně GG bere ten počet - vidí opravdu všechny maily?
  • 0

#66 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 21:06

kdyby byl problem v nastaveni uctu (chybny server, chybne prihlasovaci udaje, chybny port ci zabezpeceni, zablokovani firewallem,...), tak tebou pouzivana verze Geogetu by zarvala chybovou hlasku, ze se nemuze spojit se serverem. Takze v tomto chyba urcite neni! Uz jen to, ze ukazuje pocet emailu a probira je, je dukaz, se se se serverem spojil. Pocet emailu bere z POP3 serveru, tedy uvadi ten pocet mailu, ktery mu predal POP3 server. Tady to spise vypada na to, ze se Gmail rozhodl ti pres POP nejake zpravy utajit. Nektere servery treba ukazuji jen novou neprectenou postu, tak jestli to tu neni podobny problem.
  • 0

#67 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 21:09

Pokud mas k dispozici nejaky postovni program s POP3 klientem, muzes take zkusit se pripojit na ten gmail POP server tim a uverit si, kolik a jake zpravy jsou pres POP3 vlastne videt. Ale bojim se, ze to uvidi stejne jako Geoget. ;)
  • 0

#68 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2008 - 6:40

no... to zírám. Gmail mi přes POP zpřístupňuje jen zprávy starší, než 27.7.2007. Nainstaloval jsem Thunderbird, nastavil stahování jen hlaviček (předpokládám, že pak server nebude označovat staženou zprávu jako přečtenou) a... stáhl jen 263 mailů. Opravdu to jsou mé maily. Totéž teď dělá GG (něco jsem ze schránky promazal) - takže Gmail to neomezuje počtem mailů, ale asi datem. Když nechám Thunderbird stáhnout další, prý nejsou nové zprávy. To nechápu. EDIT Ještě jsem pár starších zpráv vymazal a teď to stahuje 265 zpráv - prý přišlo 15 zpráv, říká ten pták. Další promazání - počet stahovaných zpráv stoupl na 293 (podle GG), t.j. do 27.3.2008 podle ptáka ... Další mazání ... POP vidí 290 mailů z 297, které vidím přes WEB. GG začíná stahovat PQ. Jen tak, bez zásahu přes WEB jsem zkusil znovu stahování - jak pták, tak GG hlásí 302 mailů přes POP. WEB hlásí jen 297 mailů + asi 500 v koši. Takže to je nějaký BUG na Gmailu. Každé zavolání GG teď stáhne další PQ - přestože na webu gmail se nic nemění - ani se nemění stav mailů na přečtený. Asi by nešlo přes POP žádat jen posledních x mailů, nebo maily za posledních x dní? Pořád se ale nestáhly poslední PQ. Kupodivu GG ví o keškách z 10.4. ale neví, že 6.4. jsem našel Budianka. Soubor uidl.txt má velikost 0 byte.
  • 0

#69 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2008 - 7:32

Vida, zavada neni na nasem prijimaci. ;)
  • 0

#70 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2008 - 8:41

Odpověděl jsi zřejmě v době, kdy jsem editoval svůj příspěvek - můžeš se prosím na to ještě podívat? Hlavně: proč zůstává uidl.txt prázdné?
  • 0

#71 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2008 - 10:06

Vypadá to, že řešení je tady: https://mail.google....291&topic=12919

Prostě správné nastavení GG je:

Nastavení je podle návodu:
jmeno serveru: pop.gmail.com:995
uzivatelske jmeno: recent:tvoje_cela_gmail_adresa
heslo: tvoje_heslo
zabezpeceni: implicit SSL/TLS (tunnel mode on special port)
  • 0

#72 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2008 - 12:28

A s timto nastavenim uz to funguje jak ma?
  • 0

#73 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2008 - 14:00

Zatím to vypadá dobře, uvidíme, až přijdou další PQ. Ono tohle nastavení způsobí, že je dostupná pošta jen za posledních 30dnů, tak je zřejmě server nepřekročí nějaký limit. Čili staré PQ se takto nestáhnou.
  • 0

#74 bellows

bellows

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2008 - 16:59

Dalsi problem pri importu PQ ze Skrysotlace. Konkretne jde o kes GCWT26, kdy jsou znaky, ktere GG vyhodnoti jako spatne a tim padem nenaimportuje nic. Je tam shluk nesmyslu: AƢČᴈ瞿, o kterem asi ani owneri nevi. Asi se to stalo nejakyma upravama v Groundspeaku
  • 0

#75 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2008 - 18:31

Technicky muze PQ obsahovat jakekoliv unicode znaky, ale musi byt spravne zakodovany. Pokud se XML parser v Geogetu zlobi na invalidni znaky, znamena to jedine, skrysotlac je spatne zakodoval a vyprodukoval invalidni XML. Tedy primarni problem je ve Skrysotlaci. Jiste ze by GG mohl byt vice tolerantni k podobnym osklivostem. Je to muj cil, a v GG2 uz zkousim zcela jiny XML parser.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama