Přejít na obsah


Fotka

MapSource a tracky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2005 - 16:22

Ahoj kdykoliv kdyz nahraju do MapSourcu svuj track (at je sebedelsi) je slozen vzdy jen z max 500 bodu. Pouzivam GPSMap60CS nevite nekdo v cem je problem ?
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2005 - 17:03

Ahoj kdykoliv kdyz nahraju do MapSourcu svuj track (at je sebedelsi) je slozen vzdy jen z max 500 bodu. Pouzivam GPSMap60CS nevite nekdo v cem je problem ?

Na adrese http://www.gpsnow.com/gpscmpm.htm v porovnani GPSek pisi o 60CS: Automatic track log; 20 saved tracks, 500 points each, let you retrace your path in both directions/ 10,000 track log point. To by na max. 500 bodu v ulozenem tracku vypadalo. Je rozdil jestli prenasis do PC z GPS uz ulozeny (saved) track nebo cerstva data (tzv. active log).
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2005 - 16:36

zkusim to vysvetlit pocitacove, na prikladu operacni a diskove pameti (pro stouraly opakuji - jako priklad)
  • predpokladejme, ze pamet na track logy je jako RAM, kam se vejde (napr. u G60 myslim) 10000 bodu (je to ale vlastne FLASH pamet, nevymaze se pri vypnuti ani pri vymene baterek)
  • do teto pameti se da ukladat track log bud automaticky, nebo v casovem intervalu, nebo podle zmeny vzdalenosti - az do naplneni, a da se nastavit, jestli se potom prestane ukladat, nebo se zacne prepisovat od nejstarsich zaznamu
  • kdyz si chci uvolnit RAM, dam track logy ulozit na HDD (to je taky FLASH, ale jak jsem rikal, pro predstavu) - pristroj mi nabidne oznaceni zacatku a konce, nebo vsechno, co mam v RAM, vyberu a dam ulozit
  • v tuto chvili dojde k zasadni redukci dat - z jednotlivych bodu, ktere byly ulozeny v RAM se vyhodi veskere casove udaje, zustanou souradnice a vyska a navic se chytrym mechanizmem prepocita trasa a zredukuje na 500 bodu, at uz je vstupni pocet jakykoliv
  • do pocitace se da stahnout jak ulozeny redukovany track log z HDD, tak neredukovany aktive log z RAM
  • z toho vyplyva, ze na vicedennim dlouhem vylete se bude hodit ukladani na HDD, na menedennim (nebo proste primerene dlouhem) bude stacit RAM a track bogy budu mit i s casem
  • takze kdyz jedu nekam na dlouho, kazdy den si ulozim trasu z RAM na HDD (pristroj primarne nabidne jako jmeno aktualni datum) a RAM smazu - tim si uvolnim ukladani a navic dochazi k redukci trasy na 500 bodu jen z jenoho dne, a jeste - pristroj pri tom spoji vsechny casti active logu (kdyz vypadne signal nebo vypadnou baterky :)
zhruba to takhle nejak "presne" funguje, opravam se nebranim :)
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2005 - 14:52

Na adrese http://www.gpsnow.com/gpscmpm.htm v porovnani GPSek pisi o 60CS: Automatic track log; 20 saved tracks, 500 points each, let you retrace your path in both directions/ 10,000 track log point. To by na max. 500 bodu v ulozenem tracku vypadalo. Je rozdil jestli prenasis do PC z GPS uz ulozeny (saved) track nebo cerstva data (tzv. active log).



Ja řeším podobný problem. Byl jsem v rumunsku a dovezl jsem plnou pamět trasy ktera je ale rozstřihana o ztraty signalu, vypnuti přistroje atd. chtěl bych ji celou spojit do jedne ( cca 9000 bodu ) když ¨dam ale celou uložit uloži se jenom 500 je na to nějaky soft ? Diky moc za pomoc chci z toho udělat vyškovy profil.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2005 - 21:24

Jo chapu kam ti miříš pokud jedu na veljkou turu a za den vypotřebuju 10 000 treku tak potom to zredukuju na 500 a daší den jedu znova ja jsem ale přivezl 10 000 treku a pokud je uložim tak z 500 nic nemam když to je cesta do rumunska ( 700km ) a potom prochazky po horach ( 3-10KM s převyšenim 2000M ) tim padem z toho nedostanu vyškovy profil na ktery jsem se moc těšil :o(
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2005 - 22:14

Jo chapu kam ti miříš pokud jedu na veljkou turu a za den vypotřebuju 10 000 treku tak potom to zredukuju na 500 a daší den jedu znova ja jsem ale přivezl 10 000 treku a pokud je uložim tak z 500 nic nemam když to je cesta do rumunska ( 700km ) a potom prochazky po horach ( 3-10KM s převyšenim 2000M ) tim padem z toho nedostanu vyškovy profil na ktery jsem se moc těšil :o(

Pokud chces UPLNY tracklog, musis stahnout z GPSky ACTIVE LOG nebo jak se to jmenuje cesky PRED ulozenim v GPSce.
Pokud uz jsi Active log ulozil v GPSce jako track, mas smulu. GPSka pri ulozeni tracku do pameti oreze jakkoli dlouhy track na max. 500 bodu.
V pocitaci v Mapsourci pak jdou kopirovanim bodu z jednotlivych useku sesadit kousky tracklogu do jednoho dlouheho, tam kde neni mezi nimi zaznam se samozrejme objevi rovna cara. Existuje i nejaky soft na zceleni tracklogu, ale jeste jsem ho nevidel.
Pri dlouhych cestach musis mit notebook, abys mel kam ukladat :-).
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2005 - 0:54


Pri dlouhych cestach musis mit notebook, abys mel kam ukladat :-).

Nebo PDAcko s USB host - zabere to min mista :)

  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2005 - 9:05

Nebo PDAcko s USB host - zabere to min mista :)

Pecko se dá možná ledaskde "půjčit". Pak by stačil akorát miniUSB kablík a ovladače ve flash disku...
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2005 - 14:47

Jo jasně tomu rozumim a ja ten active log mam, ale co ted :o) jak to seskupit v garmin softu jsem to nenašel, ma někdo nějaky soft ?
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2005 - 15:19

Poradí mi prosím někdo jak to ¨spojit ? nema někdo nejaky soft nebo figl ? diky
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2005 - 16:43

Poradí mi prosím někdo jak to ¨spojit ? nema někdo nejaky soft nebo figl ? diky

Jak? Zkus v Mapsource (pouzivam posledni verzi) klasicky windowsovske COPY-PASTE pres clipboard. Otevres track, vyberes potrebne body, nakopirujes do schranky. Pak treba otevres jiny track (i treba z jineho souboru) a pastnes data na vybrane misto v tomto tracku. Takhle normalne spojuji tracky treba i z rozdilnych souboru ulozenych na disku. Jen pozor, je potreba kam data pastnes, protoze tracklog nekotroluje casovou posloupnost. Je treba si misto vlozeni najit podle datumu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama