Přejít na obsah


Fotka

Skandinávie léto 2008 - hledáme spolucestovatele


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2007 - 20:54

Už nějakou doby se chystáme na nějaký výlet do skandinávie (nejspíš Norsko, ale není nic rozhodnuto). A protože je dobré jet minimálně ve dvou skupinkách kvůli přesunům a případné pomoci na silnici, napadlo nás jestli neuvažujete někdo o něčem podobném. Parametry akce, tak jak mne teď napadají: - přeprava autem a patrně trajektem - spaní jak se dá, nejsme žádní Rotchildi - uvažujeme o kolech - prý se to tam dost hodí - aby to stálo za to harcování, tak doba trvání tak 3+ týdny a termín v době prázdnin - nechtěli bychom jen jezdit a jezdit, ale i se třeba v zajímavé lokalitě den dva zdržet a třeba na kolech nebo pěšky jí trochu prošmejdit - sbírání keší není hlavní cíl cesty, ale spíš ukazatel na zajímavá místa - díky parametrům naší rodiny (děti 9 a 14 let schopné pěšky udělat max 30 km a na kole kolem 60 km) bychom rádi do party souputníky podobných parametrů No, snad jsem všechny předem neodradil. Pokud se někdo najde, bylo by dobré si zkusit nějakou víkendovku na jaře, jestli si budeme vyhovovat. Jakékoliv další poznatky a nápady vítáme.
  • 0

#2 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 525 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2007 - 6:36

Máme v plánu to samé ( 14 dní ) a co se týká porcí km, tak za těch 14 dní 30 km pěšky a 60 na kole taky zvládnem :-) Vedu tě v patrnosti a prodiskutuji s geopolovičkou.... ono by to vlastně byla taková geosvatební cesta :-)
  • 0

#3 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2007 - 9:05

A+T napsal/a:
Máme v plánu to samé ( 14 dní ) a co se týká porcí km, tak za těch 14 dní 30 km pěšky a 60 na kole taky zvládnem :-) Vedu tě v patrnosti a prodiskutuji s geopolovičkou.... ono by to vlastně byla taková geosvatební cesta :-)

Akorát varuju, že vyskytovat se někde delší dobu jakožto bezdětný pár ve společnosti hašteřících se cizích pacholátek může být velmi demotivující :(.

Myslím, že pouze vlastníci podobně vzrostlých pacholat mohou být dostatečně odolní :D
  • 0

#4 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 525 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2007 - 9:33

Pracuji ve školství....2 děti budou příjemný oddech :-)
  • 0

#5 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2007 - 8:47

Jen pro doplnění původního záměru. - Kola jsme definitivně zavrhli, kvůli nedostatku prostoru - dát na střechu 4 kola a střešní box prostě nejde a jenom do kufru jídlo a oblečení na léto i zimu asi nezabalíme. - Po rozhovoru s kolegou, který tam byl, bychom asi zahrnuli částečně i Švédsko - prý je přírodně zajímavější a zase trochu jiné
  • 0

#6 M@gic

M@gic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2007 - 11:36

Nieco podobneho uvazujeme i my s geopolovickou. Boli sme tam toto leto, ale za 12 dni sme toho nestihali... a rozhodne sa tam chcem vratit! Moja predstava by bola priamo na sever na Lofoty a potom pomalicky pobrezim az po Stavangerfjord. Urcite minimalne 3 tyzdne... S tymi detmi to bude horsie, neviem, co by to u mojej drahej polovicky sposobovalo... ale som ochotny to risknut ;) M.
  • 0

#7 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2008 - 18:25

Ahoj, po nadšení z loňského Švédska bych letos opět rád zamířil na sever. A samozřejmě velmi rád s lidmi, kteří na hlášku "tady dva kilometry na západ je keš" odpoví "hurá na ní!" a né "co zase blázníš?" :) Na druhou stranu bych tam ale ani omylem nejel autem. Vlak+kolo je ideální kombinace. A doprava i většího množství kol v německých a skandinávských vlacích je vpravdě luxusní. PS: Jedním z důvodů bylo také položit nejsevernější evropskou kontinentální keš na Knivskjelodden, ale oni mně ty potvory před měsícem předběhly :o (GC13V3F)
  • 0

#8 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2008 - 19:51

No jo, nemít geopacholátka, tak jet jenom na kole je docela zajímavý nápad. Přestože toho už ujedou dost, tak kdybychom jezdili denně třeba tři neděle, to by se asi vzbouřila (ta geopacholátka ;)). To si holt necháme s Kumulínou na jindy - loni jsme takhle sami jezdili týden po českých luzích a bylo to skvělé.
  • 0

#9 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2008 - 15:46

Šak já nemyslel projet celou Skandinávii jen na kole. Právě Švédsko je ideální v tom, že můžeš kombinovat kolo na krátké vzdálenosti s vlakovými přesuny na dlouhé vzdálenosti. A na severu Švédska ti často vezmou kolo i do autobusu.
  • 0

#10 zelvik

zelvik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2008 - 18:03

Robert-Antonio von Barrandoff napsal/a:
PS: Jedním z důvodů bylo také položit nejsevernější evropskou kontinentální keš na Knivskjelodden, ale oni mně ty potvory před měsícem předběhly :o (GC13V3F)


Pred mesisem? Vzdyt uz tam je skoro 5 mesicu ;)
Mozna se letos pokusime o FTF B)
  • 0

#11 Kumul

Kumul

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2008 - 9:48

No ono ani tak nejde o dopravu jako o objem věcí, které je potřeba táhnout s sebou, pokud nejseš tak za vodou, že si můžeš všechno koupit na místě ( a to my teda nejsme). Taky byly doby kdy jsem jela na týden na hory jen s USkou a lyžema a víc jsem nepotřebovala, ale teď, i když furt taháme asi tak polovinu věsí co naši známí mám pocit, že do tří kapes na kolo pro čtyři lidi na tři nedělě fakt nezabalím. a kdyby třeba týden lilo ( jako nám onehdy v Alpách) je to auto alespoň jistý suchý ostrůvek. Asi je to věkem, ale takový dobrodruh jako ve dvaceti už nejsem:(
  • 0

#12 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 21:53

Jaro je za dveřmi a doba dovolených se blíží a tak opráším tohle vlákno, jestli se ještě někdo neozve na cestu do Skandinávie. U nás zatím probíhají teoretické úvahy na trasou a při tom jsme narazili na problém map. Silniční a TOPO mapa v GPS je samozřejmostí, ale moje geokačica raději plánuje trasy nad papírovou a GPS nechává až do terénu (a je pravda, že plachta potištěného papíru je na plánování lepší než posouvání výřezu mapy po displeji B)). Neáte někdo nějaký typ na takového nějakého křížence mezi autoatlasem a turistickou mapou v měřítku max 1:150 000 a ze zakreslenou turistikou? Zatím jsem objevil jen celkem luxusní autoatlas 1:400 tis. (+ část 1:250 tis.) ale bez turistiky. Ale prodejci mi tvrdí, že hledám něco co není, protože jsme v mapách prý moc dobří a máme tudíž přehnané nároky na ostatní :).
  • 0

#13 RaRoch

RaRoch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 22:01

Zkus kontaktovat tyhle, třeba o něčem vědí: SEVERSKÁ SPOLEČNOST • NORDIC SOCIETY • Hornoměcholupská 42, 102 00 Praha 10 infoseverskaspolecnost.cz • www.severskaspolecnost.cz
  • 0

#14 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 525 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 7:12

Zrovna nedávko jsem v levných knihách koupil super mapu skandinávie za 69 KĆ z hlavy ti neřeknu měřítko, ale koukal jsem na ni a vím, že se mi moc líbila. Juknu se doma a dám vědět.
  • 0

#15 Kumul

Kumul

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 13:09

Léto se neúprosně blíží a s ním i náš plánovaný odjezd na sever. Zatím jsme se usnesli na trase pro auto, nohy a kletry ( kola definitivně zavržena). Pokud máte někdo zájem se přidat ( k sestavě dva kačeři kolem 40 a dvě kachňata 9 a 14) dejte vědět, ať se máme čas okouknout. :)
  • 0

#16 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 22:45

My můžem půjčit jen automapu 1:800k, na plánování všeobecné trasy je skvělá (narozdíl od autoatlasu, který se podobá tomu posouvání výřezu).
  • 0

#17 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2008 - 11:46

Pokud je to Libore ještě aktuální: v Kanzelsbergeru na Andělu prodávali knižní mapu Švédska a Norska v 1:200000.
  • 0

#18 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2008 - 14:41

Robert-Antonio von Barrandoff napsal/a:
Pokud je to Libore ještě aktuální: v Kanzelsbergeru na Andělu prodávali knižní mapu Švédska a Norska v 1:200000.

Zajímavá informace, díky za ní. Něco jsme si popučovali, něco nakoupili, ale knižní dvoustovku jsem nepotkal. Půjdu to tam omrknout. Díky
  • 0

#19 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 13:30

Dneska tam jdu juknout, ale koukal jsem na web a našel jsem jen tohle http://kanzelsberger...p?kod=573388071 a to je 1:400000. Nepřekouk ses? Nebo to bylo ještě něco jiného?
  • 0

#20 landcruiser

landcruiser

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2008 - 18:00

O prázdninách plánujeme velmi podobnou dovolenou. Jaké mapy berete do navigace na dovolenou? Díval jsem se na nějakou turistickou Norska, stála kolem 5 tisíc, což se mi zdá na jednu dovolenou docela dost, potom ji už nevyužuju. Nevíte o nějaké zdarma turistické?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama