Přejít na obsah


Fotka

Skandinávie léto 2008 - hledáme spolucestovatele


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#21 plsik

plsik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2008 - 20:01

Ahoj kamarádi cestovatelé, dovolím si vám tady přednést pár zkušeností, snad vám k něčemu budou: 1. Mapy Norska - Podrobné (a velmi kvalitní) turistické mapy ovšem jen vybraných oblastí v měřítku 1:25000, 1:50000 a 1:100000 vydává STATENS KARTVERK, norská státní kartografická společnost v edici TURKART. Cena pár desítek NOK za kus. Bohužel u nás zřejmě nesehnatelné, v Norsku bez problémů. 2. V nedávné době jsem byl v Toskánsku a tam jsem při hledání keší postupoval následovně: GPSmap 60CSx mi sloužila pouze pro přehled, kde je poblíž nějaká keš(mám tam hrubou mapu Evropy dodávanou zdarma s přístrojem při koupi) a pak v posledním kroku při dohledání. Mezitím jsem se orientoval podle papírové mapy 1:170000 a po přiblížení "na dostřel" podle mapky zkopírované a vytištěné z listingu. Možná se mnozí z vás usmívají nad tímto "dřevním" způsobem a znají mnohem sofistikovanější metodu. Těm se omlouvám. Není tedy třeba mít drahou mapu celého Norska v ceně několika tisíc, kterou využijete jen ve zlomku.
  • 0

#22 FALCO_01

FALCO_01

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2008 - 20:34

Já mám někde mapy viz zde: http://www.belanor.n...is5.asp?id=1961 Kromě CD14, 17, 18, 19 a 20.........
  • 0

#23 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2008 - 21:00

Robert-Antonio von Barrandoff napsal/a:
Pokud je to Libore ještě aktuální: v Kanzelsbergeru na Andělu prodávali knižní mapu Švédska a Norska v 1:200000.

Tak jsem tam byl a tam nic pod 1:400000 neměli. Naproti v Luxoru měli kombinaci jih 1:200000 a sever 1:400000 tak o té ještě popřemýšlíme. Ale asi fakt nic lepšího nebude už :(
  • 0

#24 Heulwen

Heulwen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 223 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2008 - 13:57

Ahoj! My taky vyrazime do Norska 13.-31.8. a budeme capati po nahorni plosine Hardangervidde, takze pokud bychom se nahodou s jednou nebo druhou skupinou z vas potkali u zajimave kesky, budu rada, kdyz spolecne zalovime :) Ja budu mit urcite krizence autoatlasu a turisticke mapy v gpsce. Letime letadlem, pak pojedeme vlakem a pak pujdeme kam nas nohy donesou. Zatim jsme jen ctyri, spolecnost vitana! B)
  • 0
Zvyšujeme obranyschopnost!




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama