Přejít na obsah


Fotka

Program Datasend pro Magellan 315


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2005 - 15:29

Zdravím...prosím, zda by někdo neměl, či nevěděl kde sehnat program datasend pro Magellan 315(popřípadě nějaký jiný podobný program) Potřebuji přehrát původní databázi novou, s daty ČR....uvítal bych jakékoliv nápady a rady jak do 315tky dostat víc dat než je 500wpt v user databázi ....Děkuju
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2005 - 16:56

Zdravím...prosím, zda by někdo neměl, či nevěděl kde sehnat program datasend pro Magellan 315(popřípadě nějaký jiný podobný program) Potřebuji přehrát původní databázi novou, s daty ČR....uvítal bych jakékoliv nápady a rady jak do 315tky dostat víc dat než je 500wpt v user databázi ....Děkuju

Ju ty mas taky 315ku. No kdysi jsem se shanel po nejakem volnem programku na internetu, ale nenasel jsem (mozna jsem jenom nehledal poradne). Nasel jsem jenom nejake pedefko s popisem komunikacniho protokolu s PC a formatem databaze. Ted kdyz jsem se koukal po odkazu, ktery bych mohl poslat, tak jsem nasel tuhle stranku http://www.inet.bg/~zezo/mag/ . Nestiham to ted procist, ale treba ti to k necemu bude. Dalsi moznost je samozrejme poridit si DataSend. :-)
Nenarazil si nekde na presny popis a pouziti vsech prikazu v servisnim menu? Zvlast diagnostika serioveho portu by me zajimala, protoze mi pred necelym pulrokem odmitnul spolupraci a momentalne se zda ze uz naporad.
Michal
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2005 - 19:56

Zdravím...prosím, zda by někdo neměl, či nevěděl kde sehnat program datasend pro Magellan 315(popřípadě nějaký jiný podobný program) Potřebuji přehrát původní databázi novou, s daty ČR....uvítal bych jakékoliv nápady a rady jak do 315tky dostat víc dat než je 500wpt v user databázi ....Děkuju

Mám a používám bez problémů 315 + DataSend + všechna sílda ČR ale víc jak 500 waipontů to neumí a soft na tvoření POIS t.j. bodů do vnitřní databáze bohužel :-(
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2005 - 22:53

Ju ty mas taky 315ku. No kdysi jsem se shanel po nejakem volnem programku na internetu, ale nenasel jsem (mozna jsem jenom nehledal poradne). Nasel jsem jenom nejake pedefko s popisem komunikacniho protokolu s PC a formatem databaze. Ted kdyz jsem se koukal po odkazu, ktery bych mohl poslat, tak jsem nasel tuhle stranku http://www.inet.bg/~zezo/mag/ . Nestiham to ted procist, ale treba ti to k necemu bude. Dalsi moznost je samozrejme poridit si DataSend. :-)Nenarazil si nekde na presny popis a pouziti vsech prikazu v servisnim menu? Zvlast diagnostika serioveho portu by me zajimala, protoze mi pred necelym pulrokem odmitnul spolupraci a momentalne se zda ze uz naporad.Michal

Ahoj mám :-) je to velice odolný a spolehlivý stroj a hlavně jsem ho pořídil levně :-)což rozhodlo :-) Pátrám už několik dní a mám toho už dost....nejvíc jsem našel na polskejch stránkách o gps tam jsou servisní kódy,skryté funkce...prográmek na kouknutí do databáze firmwaru...už jsem si tam nahrál novej v.3.15 :-) a tak no jo odkaz:-) http://gpspl.w.interia.pl//315/ ...dnes jsem pátral na ruských webech a zase něco přibylo...teď to jen musím všechno projít a vyzkoušet, jestli něco nebude to pravé....slyšel jsem totiž, že databáze jde uploadnout i přes nějaký jiný program než datasend.....ostatně i nový Ozi v sobě něco na tvorbu POI pro Magellana má
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2005 - 20:55

Mám a používám bez problémů 315 + DataSend + všechna sílda ČR ale víc jak 500 waipontů to neumí a soft na tvoření POIS t.j. bodů do vnitřní databáze bohužel :-(

To je zvlastni, podle vseho, co jsem zatim cetl, by tam datasend a podobne programy mely umet narvat az 19820 "neuzivatelskych" waypointu (POI). 500 by melo byt tech uzivatelskych. Sam jsem to bohuzel nezkousel a s momentalnim vybavenim, jak uz jsem psal, ani nezkusim. Nemam ted vubec cas a tak jsem jeste ani poradne neprocetl ty odkazy od Ponika. Mam ale takovej pocit, ze treba Datasave POI neumi, nebos na to Poniku uz nejak prisel?
Prave jsem si stahnul manual k Datasendu a ten tech 19820 POI jenom potvrzuje. Taky jsem si stahnul a nainstaloval DataSave a tam presne ty kolonky v menu, ktere souvisi s POI, chybi. Takze asi takhle. Michal
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2005 - 0:22

Ahoj mám :-) je to velice odolný a spolehlivý stroj a hlavně jsem ho pořídil levně :-)což rozhodlo :-) Pátrám už několik dní a mám toho už dost....nejvíc jsem našel na polskejch stránkách o gps tam jsou servisní kódy,skryté funkce...prográmek na kouknutí do databáze firmwaru...už jsem si tam nahrál novej v.3.15 :-) a tak no jo odkaz:-) http://gpspl.w.interia.pl//315/ ...dnes jsem pátral na ruských webech a zase něco přibylo...teď to jen musím všechno projít a vyzkoušet, jestli něco nebude to pravé....slyšel jsem totiž, že databáze jde uploadnout i přes nějaký jiný program než datasend.....ostatně i nový Ozi v sobě něco na tvorbu POI pro Magellana má

Ten Polskej link znam a na ruske stranky bohuzel nejsem dostatecne jazykove vybaven :-((. OZI explorer sice ma POI manager, ale stejne k nemu potrebuje mit nainstalovany DataSend. Mozna to fakt jde uploadnout pres ten programek, na ktery jsem posilal link. Me bohuzel nejde ten seriovy port, tak to nevyzkousim.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2005 - 1:53

To je zvlastni, podle vseho, co jsem zatim cetl, by tam datasend a podobne programy mely umet narvat az 19820 "neuzivatelskych" waypointu (POI). 500 by melo byt tech uzivatelskych. Sam jsem to bohuzel nezkousel a s momentalnim vybavenim, jak uz jsem psal, ani nezkusim. Nemam ted vubec cas a tak jsem jeste ani poradne neprocetl ty odkazy od Ponika. Mam ale takovej pocit, ze treba Datasave POI neumi, nebos na to Poniku uz nejak prisel?
Prave jsem si stahnul manual k Datasendu a ten tech 19820 POI jenom potvrzuje. Taky jsem si stahnul a nainstaloval DataSave a tam presne ty kolonky v menu, ktere souvisi s POI, chybi. Takze asi takhle. Michal

POIs, body zajmu, se tam skutečně vejdou v tom množství ale dotaz byl na wpt a to jsou ty uživatelské a těch je jen 500 kousků Takže přehledně cca 19000 POIs (DataSend), 500 WPT a 1200 track bodů (ručně nebo PC). Datasave neznám k čemu je ? Na tvoření bodů ?
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2005 - 13:58

To je zvlastni, podle vseho, co jsem zatim cetl, by tam datasend a podobne programy mely umet narvat az 19820 "neuzivatelskych" waypointu (POI). 500 by melo byt tech uzivatelskych. Sam jsem to bohuzel nezkousel a s momentalnim vybavenim, jak uz jsem psal, ani nezkusim. Nemam ted vubec cas a tak jsem jeste ani poradne neprocetl ty odkazy od Ponika. Mam ale takovej pocit, ze treba Datasave POI neumi, nebos na to Poniku uz nejak prisel?
Prave jsem si stahnul manual k Datasendu a ten tech 19820 POI jenom potvrzuje. Taky jsem si stahnul a nainstaloval DataSave a tam presne ty kolonky v menu, ktere souvisi s POI, chybi. Takze asi takhle. Michal

Ahoj Magellaňáci :-)
Tak jak to je :-) WPT (max 500) ty jsou bez problémů :-) Ale je jich málo :-( bohužel to nevyřešíme.Takže jde jen o ty POI, kterých může být v přístroji být přes těch 19 tisíc,čímž by se dal ten problém jen 500 WPT vyřešit...jak hezká myšlenka z WPT udělat POI :-)......Tak Datasend ...dokonce Datasend Europe jsem už získal....bohužel zklamání...celá sranda spočívá v tom, že tam sice můžu nalejt POI bodů kolik chci,ale jen těch co jsou tam vydefinované....nemusím vám říkat ,že krajinu od Německa na východ už Magellan za evropu nepovažuje :-(....takže jsem v koncích ...snad jen Ozi...ten tam má nějaký modul pro Datasend, ale pořád mi omílá WPT a ty já nechci, já chci POI a to jsem tam nikde nenašel...tedy funkci jak v Ozim vytvořit POI nebo POI z WPT....tak nevím :-(
Jinak Datasave je prakticky Datasend bez databáze POI a možnosti jejich posílání do GPS.....jiné rozdíly tam prakticky nejsou ...takže to bohužel není free alternativa k Datasendu (jinak si myslím že Easy GPS je lepší než Datasave)....
No a co teď dál? .....umíme vyrobit z WPT POI? Tím bych asi začal :-)
Jinak mám díky Datasendu dvě 315 a plně funkční , tak kdyby sis chtěl hrát můžem se domluvit :-)stačí mi na tu legraci jedna :-)


  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2005 - 14:34

Ten Polskej link znam a na ruske stranky bohuzel nejsem dostatecne jazykove vybaven :-((. OZI explorer sice ma POI manager, ale stejne k nemu potrebuje mit nainstalovany DataSend. Mozna to fakt jde uploadnout pres ten programek, na ktery jsem posilal link. Me bohuzel nejde ten seriovy port, tak to nevyzkousim.

To je škoda, protože jsem objevil....další sw jednak na tomto odkazu http://www.aozc64.ds...com/315/315.htm
a pak tady
http://www.mayabeliz...asave-gps.shtml

ten datasave má prej být free alternativa k datasendu...ale nevím :-(
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2005 - 9:46

POIs, body zajmu, se tam skutečně vejdou v tom množství ale dotaz byl na wpt....

No, dotaz byl, jak nacpat do 315ky vic jak 500 wpt a tak jsem automaticky vzal jako odpoved POI. Jina moznost asi stejne neni. Celkem me prekvapilo, jak obtizne se hleda free alternativa k DataSendu, kdyz format databazoveho souboru i popis komunikacniho protokolu je volne k dispozici. Jedinym snad pouzitelnym zde zminenym programkem zustava ta linuxova vecicka z me prvni odpovedi, na kterou uz mezitim zrusili link. Nastesti jsem to ale vsechno vcas postahoval k sobe do pocitace. Kdyby nekdo mel zajem, muzu to poslat mailem.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2005 - 14:52

Ahoj, já mám teda přímo v hlavním menu OziExplorera položku "Magellan" a v ní "DataSend POI Manager". Když mu pak zadáš cestu k DataSendu, je schopen z něj načíst POI, upravit je, a znovu uložit.

Pak by mělo stačit spustit DataSend, a upravené POI poslat do GPS.

Ale nikdy jsem to nezkoušel v praxi, jelikož mám mapovou GPS a ta s DataSendem nespolupracuje.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2005 - 15:50

Jinak mám díky Datasendu dvě 315 a plně funkční , tak kdyby sis chtěl hrát můžem se domluvit :-)stačí mi na tu legraci jedna :-)

Predstava je to sice pekna, ale dve GPSky by pro me momentalne byly asi nad pomery a predpokladam, ze pod tisic by cena urcite neklesla.
Nemeril jste nahodou nekdo nekdy odpor mezi jednotlivymi kontakty? Zvlast levy spodni (data in) by me zajimal.
Ohledne vytvareni POI vim akorat to, co mi vyhodil help u Oziho (to co psal Mimon_team) a presny popis formatu z nejakeho magellaniho pdfka. Michal
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2005 - 2:00

To je škoda, protože jsem objevil....další sw jednak na tomto odkazu http://www.aozc64.ds...com/315/315.htm
a pak tady
http://www.mayabeliz...asave-gps.shtml

ten datasave má prej být free alternativa k datasendu...ale nevím :-(

Na ten DataSave zapomeňte Ten je jen na WPT a tracky jako OZi Do vnitřku se nedostane.Koukl jsem se na odkaz a ani to nestahoval.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama