Přejít na obsah


Fotka

PDA - nouzové dobíjení v terénu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
244 odpovědí na toto téma

#21 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2007 - 7:29

Tak zatím díky za postřehy, vypadá to že asi prozatím upustím od těžkého Pb článku a zkusím tu možnost se zásobníkem na AAčka. Jelikož tahám stejně všude foťák s náhradníma baterkama, tak..to pro mě bude asi nejen, že nejlehčí, ale i nejlevnější řešení.
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#22 Milancer

Milancer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2007 - 8:47

Ritsi napsal/a:
Je to možná mírně OT ale mrkněte se i na tohle, ať to máte kompletní i pro případné majitele telefounů...

http://www.mobilmani...50/default.aspx


Tuhle malou nouzovku jsem si taky koupil a funguje opravdu dobre.
Je pravda, ze te akumulatoru uvnitr se zda o certech a v zime to prijemne hreje:) Pouzivam to na nabijeni telefonu (smartfonu) a BT GPS nokia. S obema to bezi v pohode. Meril jsem to a dava pri 5V asi 310 mA.
  • 0

#23 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2007 - 10:20

Ritsi napsal/a:
Je to možná mírně OT ale mrkněte se i na tohle, ať to máte kompletní i pro případné majitele telefounů...

http://www.mobilmani...50/default.aspx

No v ruce jsem to neměl a tak nemohu soudit, ale to je to o co se pokouším :)
  • 0

#24 Dawit

Dawit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2007 - 10:43

zajimalo by mě jak dlouho vydrží PDA když bych chtěl nabíjet přes tohle..kdybych měl 4 tužkové baterie...8hodin baterka + 4 tužkovky který přes tohle nabíjej= ???hodin... ale co jsem si tak všiml pro PDAčko to nemá konektor
  • 0

#25 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2007 - 10:50

Má to miniUSB, máš na PDA něco jiného? Dnes je snad trend cpát mini USB všude. Už jsem to viděl i na mobilech.
  • 0

#26 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2007 - 11:54

Dawit napsal/a:
zajimalo by mě jak dlouho vydrží PDA když bych chtěl nabíjet přes tohle..kdybych měl 4 tužkové baterie...8hodin baterka + 4 tužkovky který přes tohle nabíjej= ???hodin...

ale co jsem si tak všiml pro PDAčko to nemá konektor

Jednoduse porovnej kapacitu vnitrniho akumulatoru s kapacitou tuzkovych akumulatoru. Pracovni cas se prodlouzi zhruba v pomeru kapacit. Nepises, ktere zarizeni chces pouzit, ale ta krabicka na 4 clanky AA ma normalni konektor USB a to ma kazde PDA.
  • 0

#27 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2007 - 15:11

Taky jsem uvažoval, jak prodloužit život svému PDA (FujitsuSiemens Pocket Loox 560). Ta první krabička, ke které jsem nezískal více informací než těch běžně dostupných na netu mne moc nezaujala. Elektroniku tam nevidět, a já u svého PDA zjistil měřením, že na 4 AA baterky to nenabiju neb je to moc a na 4 NiMH AA akumulátory taky ne, protože je to jen 4,8 V a to je jaksi málo. Takže ta elektronika bude potřebná, chce to přesných 5 V (asi by bylo lépe říci stabilních 5V) Zkoušel jsem kombinace baterií a akumulátorů abych se dostal do pásma nabíjecího napětí, ale výsledky nic moc. Nicméně ta druhá věcička od Doonio mi přijde lepší. I když technických parametrů je k dispozici ještě míň, ještě že to má ty fotky. Má to ale elektroniku (musí ji mít i z principu, protože z 1,5 V se jen tak 5V neudělá, že), je to menší a podle zkušeností to funguje i na akumulátory. Jdu do toho a když to nebude fungovat na PDA tak to snad využiju na mobil. ;)
  • 0

#28 Milancer

Milancer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2007 - 15:31

stanleypaulGC napsal/a:
...věcička od Doonio mi přijde lepší. I když technických parametrů je k dispozici ještě míň, ještě že to má ty fotky. Má to ale elektroniku (musí ji mít i z principu, protože z 1,5 V se jen tak 5V neudělá, že), je to menší a podle zkušeností to funguje i na akumulátory. Jdu do toho a když to nebude fungovat na PDA tak to snad využiju na mobil. ;)


Jeste to promerim, nafotim i s elektronikou a vecer poslu vysledky s fotkama.
  • 0

#29 Asek

Asek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2007 - 15:37

Jako nouzovku používám 4 LiIon články (2ser. 2par.) se stabilizátorem 7805 (přes vypínač), výstup na systémový konektor (moje PDA nemá miniUSB). LiIon jsou dobré v tom, že netrpí samovybíjením jako NiXX, takže nabiju tento bazmek, hodím do batohu a mám vystaráno. Slabina je v nabíjení LiXXX článků - nelze použít nabíječky pro NiXX. Vím, že zapojení se 7805 není hospodárné, ale je to levné (hlavně když LiIon články máte v šupleti :-) ) a jako nouzovka to stačí. Články mají kapacitu okolo 2000 mAh (každý), PDA na to jede při rozumném podsvícení okolo 10 - 12 hodin.
  • 0

#30 Milancer

Milancer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2007 - 19:01

Par fotek mininabijecky
http://sweb.cz/milancer/deska.jpg
http://sweb.cz/milancer/konektor.jpg
http://sweb.cz/milan...jecka celek.jpg
http://sweb.cz/milancer/nabijeni.jpg

jeste par mereni:
Proud z nabiteho akumulatoru: 1A
Napeti na prazdno: 5,5V
Napeti pri nabijeni telefonu (N70) 4,4V pri 280mA.
  • 0

#31 supermudla

supermudla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2007 - 20:01

stanleypaulGC napsal/a:
Taky jsem uvažoval, jak prodloužit život svému PDA (FujitsuSiemens Pocket Loox 560). Ta první krabička, ke které jsem nezískal více informací než těch běžně dostupných na netu mne moc nezaujala. Elektroniku tam nevidět, a já u svého PDA zjistil měřením, že na 4 AA baterky to nenabiju neb je to moc a na 4 NiMH AA akumulátory taky ne, protože je to jen 4,8 V a to je jaksi málo.


Vida, to jsem nevěděl. Mám taky N560 a je to pěknej krám, už kvůli absenci miniUSB. O tahání kabelu jsem proto ani vůbec neuvažoval. Co mě překvapilo je že náhradní baterie je poměrně levná, cca 400,- takže to kdyžtak budu řešit takhle.
  • 0
SUP DAWG, I HERD U LIEK FTFS SO WE STOLE ALL YOUR CACHES SO YOU CAN FTF WHILE YOU RESTORE EM!

#32 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2007 - 20:15

Milancer napsal/a:

jeste par mereni:
Proud z nabiteho akumulatoru: 1A
Napeti na prazdno: 5,5V
Napeti pri nabijeni telefonu (N70) 4,4V pri 280mA.


Díky za moc za ilustrativní fotky a měření. Je vidět, že to žádný HiTec není, ale na použití to určitě stačí. Otázkou je účinnost, ale to chce podrobnější analýzu. Už jsme si to v práci objednali na pokusy :).
Takže až budeme mít něco podrobnějšího, tak to sem dám.
  • 0

#33 Hobako

Hobako

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2007 - 0:37

supermudla napsal/a:

stanleypaulGC napsal/a:
Taky jsem uvažoval, jak prodloužit život svému PDA (FujitsuSiemens Pocket Loox 560). Ta první krabička, ke které jsem nezískal více informací než těch běžně dostupných na netu mne moc nezaujala. Elektroniku tam nevidět, a já u svého PDA zjistil měřením, že na 4 AA baterky to nenabiju neb je to moc a na 4 NiMH AA akumulátory taky ne, protože je to jen 4,8 V a to je jaksi málo.


Vida, to jsem nevěděl. Mám taky N560 a je to pěknej krám, už kvůli absenci miniUSB. O tahání kabelu jsem proto ani vůbec neuvažoval. Co mě překvapilo je že náhradní baterie je poměrně levná, cca 400,- takže to kdyžtak budu řešit takhle.


Jako Supermudla, řekl bych, že mne cituje. Mám Loox 560, štve mne u něj konektor, a používám přesně to co Supermudla radí, tzn. z GM držák na 4 NiMH články plus kabel s napájecím 4mm konektorem, dohromady za 20 - 30 Kč. Plus ty NiMH články samozřejmě. A funguje to jako z praku.
  • 0

#34 supermudla

supermudla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2007 - 13:22

Hobako napsal/a:z GM držák na 4 NiMH články plus kabel s napájecím 4mm konektorem, dohromady za 20 - 30 Kč. Plus ty NiMH články samozřejmě. A funguje to jako z praku.


Co používáš jako redukci z toho 4mm kulatého konektoru na ten obdélníkový, co je v Looxovi? Taháš s sebou původní kabel? Přijde mi hrozně dlouhý a nepraktický.
  • 0
SUP DAWG, I HERD U LIEK FTFS SO WE STOLE ALL YOUR CACHES SO YOU CAN FTF WHILE YOU RESTORE EM!

#35 Hobako

Hobako

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2007 - 14:49

supermudla napsal/a:

Hobako napsal/a:z GM držák na 4 NiMH články plus kabel s napájecím 4mm konektorem, dohromady za 20 - 30 Kč. Plus ty NiMH články samozřejmě. A funguje to jako z praku.


Co používáš jako redukci z toho 4mm kulatého konektoru na ten obdélníkový, co je v Looxovi? Taháš s sebou původní kabel? Přijde mi hrozně dlouhý a nepraktický.


Já jsem to koupil s autoadapterem, kde je adapter z napájecího jacka 4mm na ten plochý konektor. Je to např. toto: http://www.vte.cz/pc...ujitsu Siemens.
V GME doporučuji tento konektor http://www.gme.cz/in...&sk=&pict=&jaz=
P.S. Používáš ještě tu seznamovou adresu?
  • 0

#36 supermudla

supermudla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2007 - 16:39

Hobako napsal/a:
Já jsem to koupil s autoadapterem, kde je adapter z napájecího jacka 4mm na ten plochý konektor.


Ach jo, moc píšu a málo přemýšlím. Ten autoadaptér mám samozřejmě taky :) Mail jsem právě četl a ozvu se.
  • 0
SUP DAWG, I HERD U LIEK FTFS SO WE STOLE ALL YOUR CACHES SO YOU CAN FTF WHILE YOU RESTORE EM!

#37 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2007 - 15:44

supermudla napsal/a:

Vida, to jsem nevěděl. Mám taky N560 a je to pěknej krám, už kvůli absenci miniUSB. O tahání kabelu jsem proto ani vůbec neuvažoval. Co mě překvapilo je že náhradní baterie je poměrně levná, cca 400,- takže to kdyžtak budu řešit takhle.


A jak je to s daty? nesmaže se něco při přendávání baterky? Z mého mobilu vím, že při každém vyndání a zandání baterie musím nastavovat datum a čas..... Takže nevím, jestli je to lepší tahat ještě jednu baterku. Ale je fakt, že budu muset dořešit otázku kabelů. Protože z toho Doonio jde sice mini USB kablík, ale musí se to spojit s originálním kabelem od N560, což znamená že je dlouhý originál kabel a musím dořešit přechodku miniUSB a USB. Řešením je kuchnout jednu z nepoužívaných kablíků od mininabíječky a napájet tam velkou zásuvku USB a propojit to do originálního kabelu. Máte někdo lepší řešení? fakt je, že absence miniUSB konektoru na N560 je dost opruz.
  • 0

#38 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2007 - 18:33

No ono je vůbec otázkou, jestli to Donio ti to utáhne. Třeba při pokusu s úplně vybitou GPS to nešlo. Vždycky se to začalo nabíjet a ten nabíjecí proud byl tak velkej, že pokleslo napětí a zase to chcíplo. Ještě nemám korektní měření (to uděláme asi až zítra), ale žádný zázrak to není. Možná je řešením nabíjet ještě ne zcela vybité zařízení, aby si to nevzalo tak moc. A ještě jednu nectnost to Donio má: Když se tam strčí baterka, tak to z ní trvale sosá kolem 2mA, takže je třeba to přepravovat odděleně.
  • 0

#39 Hobako

Hobako

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2007 - 22:19

stanleypaulGC napsal/a:

supermudla napsal/a:

Vida, to jsem nevěděl. Mám taky N560 a je to pěknej krám, už kvůli absenci miniUSB. O tahání kabelu jsem proto ani vůbec neuvažoval. Co mě překvapilo je že náhradní baterie je poměrně levná, cca 400,- takže to kdyžtak budu řešit takhle.


A jak je to s daty? nesmaže se něco při přendávání baterky? Z mého mobilu vím, že při každém vyndání a zandání baterie musím nastavovat datum a čas..... Takže nevím, jestli je to lepší tahat ještě jednu baterku. Ale je fakt, že budu muset dořešit otázku kabelů. Protože z toho Doonio jde sice mini USB kablík, ale musí se to spojit s originálním kabelem od N560, což znamená že je dlouhý originál kabel a musím dořešit přechodku miniUSB a USB. Řešením je kuchnout jednu z nepoužívaných kablíků od mininabíječky a napájet tam velkou zásuvku USB a propojit to do originálního kabelu. Máte někdo lepší řešení? fakt je, že absence miniUSB konektoru na N560 je dost opruz.


Trochu jsem omylem kecal, nemám N560, ale C550 a externí i-TEC. Ale testoval jsem vyndání a vložení baterky do C550 a je to bez ztráty dat. Netestoval jsem, jak dlouho, ale cca 30 sec nevadilo. Ale netrápí mne to, používám to udělátko, o kterém jsem se zmiňoval.
  • 0

#40 Pohoda team

Pohoda team

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2007 - 16:15

Já vlastním FujitsuSiemens Pocket Loox 720 a již 2 roky používán několikrát zmiňovaný držák 4xAA, kde natlačím NiMH články 2000 mAh. Nejen že PDA v poho jede, ale dobije i vnitřní baterku a na tu pokračuji vesele dál :). Držák baterek mám v kapse a přívod řeším kroucenou minidvoulinkou.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama