Přejít na obsah


Fotka

Který přístroj na začátek?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
74 odpovědí na toto téma

#21 Skiner

Skiner

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 10:04

Ještě je tady jedna věc, a tou je, že třeba mobil+GPS modul má nevýhodu vtom, že pokud bude pršet a nemáš odolnej telefon, tak seš v kýblu, lovit se Ti bude hůř, než s odolným Garminem...
  • 0
www.labradortea.eu

#22 Asek

Asek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 12:25

jimmyjames napsal/a:
Jaký GPS modul doporučit, nevím, ale vím, co NEdoporučit, a to i-Tec BT-339.

To by mě fakt zajímalo, co Ti na něm vadí. Používám ho několik let a neměl jsem nikdy nejmenší problémy jak s přesností, tak citlivostí.

Ještě pro zájemce o výše zmiňovaný Qstarz Q1000 - pořídil jsem si ho před pár dny a teď se ho snažím porovnat s BT-339. Na závěry je ještě brzo, ale zatím se mi jeví jako srovnatelný, někde přijímá dokonce o 1 až 2 použitelné satelity víc a po zapnutí se dřív chytá.
  • 0

#23 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 12:37

Asek napsal/a:

jimmyjames napsal/a:
Jaký GPS modul doporučit, nevím, ale vím, co NEdoporučit, a to i-Tec BT-339.

To by mě fakt zajímalo, co Ti na něm vadí. Používám ho několik let a neměl jsem nikdy nejmenší problémy jak s přesností, tak citlivostí.

Strašně dlouho hledá signál. V místě, kde je signál trochu horší, ho často nechytne vůbec. Už několikrát mi v Praze uprostřed ulice s čistým výhledem na oblohu hledal signál snad 10 minut.

Velice špatná přesnost. Když dojdu k cílovým souřadnicím, tak mi většinou vzdálenost skáče mezi 5-15m do různých směrů (statickou navigaci mám vypnutou). Jakmile se zastavím a stojím na místě, tak to ulítává klidně až 20m.

Ovšem je dost pravděpodobné, že to je jen chyba dané série (někdo mi tu psal, že tahle GPS měla nějakou chybu ve firmware). Píšu pouze svou zkušenost s daným kusem, která je bohužel dost negativní.

Jinak výdrž baterie je výborná, stejně tak dílenské zpracování GPSky.
  • 0

#24 Asek

Asek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 13:19

jimmyjames napsal/a:
Strašně dlouho hledá signál. V místě, kde je signál trochu horší, ho často nechytne vůbec. Už několikrát mi v Praze uprostřed ulice s čistým výhledem na oblohu hledal signál snad 10 minut.

Velice špatná přesnost. Když dojdu k cílovým souřadnicím, tak mi většinou vzdálenost skáče mezi 5-15m do různých směrů (statickou navigaci mám vypnutou). Jakmile se zastavím a stojím na místě, tak to ulítává klidně až 20m.

Tak to opravdu vypadá na vadu serie nebo kusu, nic z toho, co popisuješ se mi neděje.
  • 0

#25 Kocourvbotach

Kocourvbotach

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 13:26

Jojo, tohle nevypadá na standardní chování přijímače. Jinak jak se zde psalo, pro začátek klidně postačí java aplikace plus gps přijímač. Ale bacha, ne všechny mobily dovolí javovým aplikacím přistupovat k virt. com portu (bluetooth). S tímhle mají problémy např. Samsungy (u novějších je to možná již opraveno, už jsem dlouho žádný v ruce neměl). SE bývají v pohodě, i Nokia.
  • 0
www.filmovamista.cz/projekt/geocaching
série Filmová místa. Pomozte nám najít zajímavá místa natáčení

#26 ReeR

ReeR

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 16:52

ahojky, o tohhle skvělým projektu jsem se dozvěděla teprve před dvěma dny:) a zjistila jsem že by to chtělo gps nebo něco takovýho, naneštěstí těmto věcem vůbec nerozumím a tak bych se chtěla zeptat co byste doporučili jestli má smyls kupovat si Garmina, jestli stačí nebo k tomu budu potřebovat jeětě neco dalšího jako třeba mapy nebo nějaký ty pda bluetooht moduly a jeslti to jde ke všem mobilům atak vážně moc děkuju ;)
  • 0

#27 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 17:16

To ReeR:
V tomto vlákně si odpovědi na své dotazy nenašela (resp.četla si ho?) ?
  • 0

#28 ReeR

ReeR

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 17:59

samozřejmě že jsem to četla, ale moc moudrá z toho lnejsem........ Garmin si jakž takž představit umím ale ty pda moduly moc ne jenže pořád netušim co se hodí líp ani jak to pracuje ppopřipadě co s čím pracuje
  • 0

#29 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 18:57

1. vlastníš mobil s BlueTooth podporující Javu nebo lépe PDA? 2. kolik peněz jsi ochotná investovat? GPS modul si představ jako malou krabičku, která se bezdrátově (přes BlueTooth) propojí s PDA nebo mobilem. Tahle krabička přijímá signál z GPS satelitů rozmístěných na oběžné dráze Země. Podle signálů určí tvoji polohu a přes BlueTooth odešle souřadnice do PDA/mobilu. V PDA/mobilu pak musíš mít program, který data z GPS modulu zpracuje a např. zobrazí tvou polohu na mapě. Těchto programů je vícero, takže dál se budeme bavit, až napíšeš, jestli máš mobil nebo PDA. Outdoorová mapová navigace je zase nějaká krabička, která v sobě obsahuje GPS čip, ale narozdíl od modulu dokáže přímo pracovat s mapama - má tedy displej, na kterém se ti zobrazí tvá poloha na mapě. Můžeš do ní nahrát souřadnice kešek a ona tě pak šipkou naviguje k cíli. Do běžných outdoorových navigací však nelze nahrát databázi kešek i s listingama (info o kešce), nápovědou atd. Toto naopak lze u předchozího řešení. Máš tedy pak všechno u sebe a můžeš lovit i bez domácí přípravy (přečtení listingů, příp. vytištění). Na druhou stranu, outdoorové navigace jsou stavěné do terénu, může na ně pršet, můžou ti spadnout na zem i do vody.... stále budou fungovat. PDA ti spadne trochu nešikovněji na zem, nedejbože do vody a je konec. U mobilu podobně. První zmiňované řešení (PDA/mobil + GPS modul) je levnější a podle mne vhodnější pro začínající kačery/kačerky. Já na něm oceňuji zejména to, že mám stále všechno u sebe (databázi keší, listingy, nápovědy, příp. i logy) a nemusím si všechny podklady tisknout. Navíc při lovu mysterek si můžu pracovní údaje psát přímo do PDA, nemusím s sebou nosit papír. Ovšem je to vykoupeno již zmíněnou nižší odolností.... a v určitém úhlu pohledu i komfortem (outdoor GPS zapneš a jdeš, PDA je složitější, programy občas nestabilní atd.). GPS modul se dá sehnat asi za 1400Kč. Outdoorová navigace asi od 4000Kč. Jinak kešky se dají lovit i podle mapy. Pokud si to tedy chceš prvně jen vyzkoušet, tak zadej cílové souřadnice třeba do mapy.cz, vytiskni si mapu a jdi podle ní (nelze tak lovit všude, třeba uprostřed lesa je mapa k ničemu). Případně ještě lepší řešení je, domluvit se nějakým kačerem, který má GPS a který tě může "zaškolit". Osobně bych si nějaké vybavení kupoval až poté, co bych si zkusil ulovit pár kešek. To pro případ, že by tě to čistě náhodou nebavilo (to se ale stát snad ani nemůže :D ).
  • 0

#30 cyne

cyne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 19:43

no myslim ze neni potreba citovat wikipedii, proste zalezi na tom co sezenes :) a kolik do toho chces dat, jinak kdyby byl zajem znamej ma jeste geko 301 ;)
  • 0

#31 ReeR

ReeR

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 20:27

hmm, tohle mi dost pomohlo. mám mobil na java, nokii a jak je to s mapama??? GPSky asi mají něco základního, stačí mi to nebo musím koupit nějkaou extra mapu?? Myslím že tohle mě nepustí díky moc:)
  • 0

#32 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 20:33

S GPS modulem se pochopitelně žádné mapy nedodávají. Pakliže máš mobil s Javou, tak bude asi nejlepší volba program Handy Geocaching. Nevím však, jak je to u tohodle programu s mapama a jestli je vůbec podporuje (sám jsem ho zatím nezkoušel).

Jakou model Nokie máš?

EDIT: Ptal jsem se teď Destila a Handy Geocaching mapy nepodporuje. Lze z něj pouze poslat odkaz do webového prohlížeče na mapy.cz a tam zobrazit pozici (je tedy potřeba připojení k internetu na mobilu). Mapový program pro Javu, který podporuje offline mapy, je třeba TrekBuddy.
  • 0

#33 jeleniste

jeleniste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 7:43

inu, Evolve GoTraxx, fajn, bude fungovat s telefonem, když má javu, ale nemá operační systém? Jak to zjistit, když to nechci řešit v kamenném obchodě, ale objednat přes net? Je někde seznam podporovanejch founů, nebo tak? Dík
Prosím ne odkazy na google
  • 0

#34 mike1980cz

mike1980cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 9:31

Ono je potreba jeste rict, ze mapa neni az tak podstatna. Jde o to priblizit se k cili, napr. na 1km, coz vetsinou jde napr. autem, nebo naplanovat vlakem. A pak uz ti staci jen smer a vzdalenost ke skrysi. S podrobnou mapou je to samozrejme pohodlnejsi, ale abych se priznal,mapu pouzivame malo kdy a spis jdeme za sipkou. Na samotnem miste +-100m je mapa uz uplne na nic. Tim chci jen ReeR vysvetlit, ze k nalezeni neni mapa nutna. Jinak podstatna nevyhoda mobilnich telefonu jako GPS, nevim jestli to tu zaznelo, ale kdyz vam nekdo zavola, tak mate po navigovani ;o) Coz zejmena v aute pred spleti odbocek neni idealni ;o)
  • 0

#35 vlastik7

vlastik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 10:22

2jeleniste: Gotraxx+Nokia6230i (bez OS) -> FUNGUJE programy Handy Geocaching, Trek Buddy
  • 0
-- Vlastik7's Family Team Geocaching.CZ --
vlastiksk.blogspot.com

#36 ReeR

ReeR

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 14:22

vážně díky moc všem :) tahle průprava mi moc pomoholo začínám se orientovat :) teď už si jen vybrat :)
  • 0

#37 jeleniste

jeleniste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 14:23

vlastik7 napsal/a:
2jeleniste: Gotraxx+Nokia6230i (bez OS) -> FUNGUJE
programy Handy Geocaching, Trek Buddy


Díky, můžeš mi ještě doporučit, když seš tak sdílnej obchod, kdes to kupoval? Jestlis to kupoval po netu teda.
Ještě jednou dík.
Jelen
  • 0

#38 ReeR

ReeR

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 14:58

tááááááák, podle vašich rad váhám mezi garminem (když ty mapy nejsou až tak podstatný, možná by i stačil nějaký starší model) a tím přijímačem gotraxx + nokia - můžu se jen ještě zeptat jak to funguje mezi tím mobilem a přijímačem??? díky moc :)
  • 0

#39 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 15:15

Přes bluetooth se automaticky každou vteřinu (některé moduly i rychleji) posílájí aktuální souřadnice, rychlost a další údaje z GPS. V mobilu musí být aplikace (například javový HandyGeocachig, VlkGPS, Trekbuddy apod.), která z bluetooth portu ty informace přijme, zpracuje a ukáže na displeji polohu na mapě, směr ke cachi atd. Koukám ale, že to je jen jinými slovy, co už jednou napsal JimmyJames, takže snad jen odkaz na bluetooth ve wikipedii a informaci, že to mezi modulem a mobilem funguje asi na vzdálenost 10m a nepotřebuje přímou viditelnost. (takže klidně modul do baťůžku/kapsy a mobil do ruky :))
Ještě taky můžeš koupit nějaký Garmin nebo jiný outdoorový handheld z druhé ruky. Pak tě může vyjít srovnatelně draho jako modul. Například eTrex Legendy se po akci v Mountfildu stále dají sehnat dost levně i s mapou.
  • 0

#40 vlastik7

vlastik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 20:48

2jeleniste:
Kupoval jsem na www.hifishop.cz.
Jinak mam i Garmin Etrex Legend s TopoCZ a dle mne se modul i turistické navigace výborně doplňují. Garmin je opravdu odolný a na geocaching ho mám raději. Přece jen ta navigace šipkou a vše okolo je tak nějak líp udělané. Jak začne pršet tak bych mobil moc nevytahoval.
Naopak na vyhledání kešek v okolí a stažení z internetu, průměrování souřadnic, hledání na místech ze špatným signálem je zas lepší Gotraxx.

jeleniste napsal/a:
Díky, můžeš mi ještě doporučit, když seš tak sdílnej obchod, kdes to kupoval? Jestlis to kupoval po netu teda.
Ještě jednou dík.
Jelen


  • 0
-- Vlastik7's Family Team Geocaching.CZ --
vlastiksk.blogspot.com




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama