Přejít na obsah


Fotka

Který přístroj na začátek?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
74 odpovědí na toto téma

#1 blahma

blahma

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2007 - 22:54

Už mám něco odloveno bez GPS, ale teď se poohlížím po nějakém přístroji. Kromě geocachingu bych jej možná ještě někdy použil na nějakou triviální kontrolní navigaci jako třeba uložit si dopředu souřadnici neznámé vlakové zastávky, abych pak při cestě poznal, kdy z vlaku vystoupit. Možnost stáhnout cestu do počítače by se taky hodila, ale ani to není nutné. Hlavně se mi do toho nechce moc investovat (i když bych asi mohl, ale nepřijde mi, že bych tu GPS pak využíval adekvátně intenzivně té investici). Uvažoval jsem i o BT modulu, ale samostatné (i když jednoduché) zařízení mi přijde praktičtější. Podařilo se mi zatím najít následující nabídky: * Navilock GPS NL-101H Outdoor za 2200 Kč * Garmin eTrex Summit za 2450 Kč * Garmin Geko 101 za 2600 Kč Co z toho byste mi mohli nejvíce doporučit? Případně ještě nějaké úplně jiné tipy? Děkuji předem za všechny rady.
  • 0

#2 BBBubak

BBBubak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2007 - 23:29

To Geko je silene nadsazeny. Za 2,5K se da sehnat eTrex Legend, tedy mapovy pristroj... zadny zazrak, ale zacinala s nim mozna vetsina cacheru a mnozi ho maji uz naporad. Podobne tema uz tu ale bylo asi devadesatkrat, prohledej forum.
  • 0

#3 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2007 - 23:44

Doporučuji eTrex legend - dá se sehnat levně použitý. Sám jsem jej měl na začátek a byl dobrý.
  • 0

#4 tbkark

tbkark

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2007 - 1:15

Mám eTrex Legend a eTrex Legend C (barevný). Jsou to dobrý přístroje, i když bych možná také užil Sirf III, ale objektivně si nemůžu tu 10.000,- nějak obhájit. Jinak maximální spokojenost... Určitě bych do něj šel...
  • 0

#5 blahma

blahma

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2007 - 14:09

Díky vám všem za reakce, zkusím se tedy porozhlédnout po tom, co mi doporučujete. Vím, že se zde podobné téma již jistě probíralo, ale protože se nabídka s časem určitě mění (a hlavně ty ceny jdou postupně dolů), tak jsem se rozhodl se přeci jenom zeptat, abych se dozvěděl, jaký je aktuální stav. Možná by neškodilo udržovat nějaký takový aktuální seznam pár přístrojů s přibližnými aktuálními cenami na wiki...
  • 0

#6 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2007 - 15:39

blahma napsal/a:
Možná by neškodilo udržovat nějaký takový aktuální seznam pár přístrojů s přibližnými aktuálními cenami na wiki...


otazka je, KDO ho bude udrzovat :D. muzes zacit, kdyz jsi to ted nastudoval. samo se to neudela ;)
  • 0

#7 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2007 - 16:29

edit: smazano, preklep.
  • 0

#8 jeleniste

jeleniste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2008 - 10:29

ha, rád bych se optal padlo tu že za 15 stovek se da opatrit sirf modul, prosil bych o konkretni tip, aby pasoval k mobilu, je to tusim samsung, ma javu i modry zuby Dik
  • 0

#9 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2008 - 10:48

A co takhle google http://www.google.cz...meta=lr=lang_cs
  • 0

#10 vlastik7

vlastik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2008 - 12:38

Nemůžu radit z vlastní zkušenosti modul ze SirfIII, ale můžu doporučit ten co mám... http://jyxo.1188.cz/...=1&sort=1&rev=1 GPS bluetooth přijímač Evolve, nejnovější čipset MediaTek MT3 - 51 kanálů, plná podpora geocachingu (hledání pokladů), dosah až 10 metrů (class II), ideální pro komunikaci s notebookem, PDA nebo smart telefonem. (mobil nokia 6230i)
  • 0
-- Vlastik7's Family Team Geocaching.CZ --
vlastiksk.blogspot.com

#11 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2008 - 16:55

Spatne take nevypada modul Qstarz BT Q1000 za cca 2200. Docela o nem premyslim :) Jinak Etrex Legend fakt neni spatna volba, sam ho pouzivam skoro 2 roky.
  • 0

#12 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2008 - 17:14

Co se týče modulu, kupoval jsem před Vanocemi tenhle http://www.cybex.cz/...=K&CategoryId=0 a je fakt dobrej... chyti se i doma v obyvaku na stole. Zkoušel jsem se Sony Ericssony a notebookem a propojení taky bez problému.
Legend taky jde, ale signal nema kolikrat ani, kdyz v obyvaku vytahnu ruku z okna.
  • 0

#13 mike1980cz

mike1980cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2008 - 11:48

My mame Legenda a PDA a zacinam si na to PDA cim dal vic zvykat. Kesky si tam naladuju vcetne kompletnich listingu a kdyz pak clovek nemuze najit, hodi se mit k dispozici vsechno potrebne. Nehlede na to, ze odpada tisteni souradnic na papir. A s cenou do 7000 (Asus A696), vzhledem k tomu ze to jde zaroven pouzit i pro TomToma nebo dalsi autonavigaci, nehlede na to ze to ma wifi a v mnoha mestech je dnesk uz zdarma a dostanu se i na internet, je to idealni. Ale pravda Legend staci taky uplne v pohode, v lese ma sice trosku horsi signal nez SirfIII, ale nijak zavratne spatnej, aby se s nim nedala najit keska. Takze otazka by nemela znit ani tak Co pro zacatek, ale spis Co do budoucna?
  • 0

#14 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2008 - 14:30

Já bych ti pro začátek doporučil GPS modul + PDA (příp.stačí i mobil). Můžeš si tam nahrát kompletní listing, databázi kešek... (jak už psal kolega nademnou), což do jednoduchého Garmina Legend nemůžeš. Jaký GPS modul doporučit, nevím, ale vím, co NEdoporučit, a to i-Tec BT-339.
  • 0

#15 Kocourvbotach

Kocourvbotach

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2008 - 18:36

jimmyjames napsal/a:
Já bych ti pro začátek doporučil GPS modul + PDA (příp.stačí i mobil). Můžeš si tam nahrát kompletní listing, databázi kešek... (jak už psal kolega nademnou), což do jednoduchého Garmina Legend nemůžeš.

Jaký GPS modul doporučit, nevím, ale vím, co NEdoporučit, a to i-Tec BT-339.


Hmmm, zvláštní, všichni si jej chválí :) proč nedoporučit?

Já doporučuji Evolve GoTraxx, dává 5 pozic za vteřinu ;)
  • 0
www.filmovamista.cz/projekt/geocaching
série Filmová místa. Pomozte nám najít zajímavá místa natáčení

#16 cherubin

cherubin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2008 - 20:06

Oo ja tez doporucuji (a pouzivam) Evolve GoTraxx, stoji 1400, s mobilem (SE k750i) si rozumi a neni s nim zadny problem zatim:)
  • 0

#17 Skiner

Skiner

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2008 - 21:03

Zajímavě vypadá ten "etrex sumit"...
  • 0
www.labradortea.eu

#18 Dexter

Dexter

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2008 - 23:26

Doporucuju Etrex Vista HCx z US...mam ji a je skvela :-)
  • 0

#19 jeleniste

jeleniste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 6:38

Numira napsal/a:
A co takhle google http://www.google.cz...meta=lr=lang_cs

na todle bysem přišel i bez tebe,

prodavač v obchodě s telefénama mi tvrdil, že mobil musí mít operační systém, takže to že běhaj java aplikace nestačí?
  • 0

#20 EviiikaJakob

EviiikaJakob

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 7:55

Mno prodavač v obchodě asi nebyl dost inteligentní... já mám SE w810i a modul evolve pro GC (jsou dva a jmenují se stejně ale jen jeden je vhodný pro GC) a funguje squele... ale určitě by si to měl nejdřív zkusit protože s tvým phonem nemám zkušenosti... jinak ten evolve bych doporučil... má solární panýlek pro delší výdrž a stojí od 1500 do 2000Kč
  • 0
Eviiik&J@kob




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama