Přejít na obsah


Fotka

JAKÉ PDA VLASTNÍTE + ZKUŠENOSTI!!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
89 odpovědí na toto téma

#41 Dawit

Dawit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2007 - 21:27

Do Asusu ale půjdu asi taky... rozhoduju se mezi Mio a Asusem..možností je i HP B)
  • 0

#42 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2007 - 12:28

Já mám Fujitsu Siemens Loox C550. Flashnul jsem si ho na WM6, díky tomu nemám české windows, jinak ale česky píše a zobrazuje bez problémů. Systém se mi zdá o maloučko rychlejší a stabilnější. Líbí se mi, že jdou dobře mapovat ty tlačítka dole a jsou standardní. Švagr má Asus 636 a přesto, že se mi zdá o maloučko rychlejší (QVGA), byl problém tam nasypat TomToma a následně mapovat/používat tlačítka v ozim a TT. Možná by se s tím ale nechalo pohrát. Samotný Loox má rychlý procesor (500MHz), nastavitelnou rychlost, ale někde jsem se dočetl, že má pomalé použité paměti. Jinak plusy a mínusy v kostce: + VGA displej, kdo to zkusil nechce jinak + USB host (možnost připojení klávesnice, myši, foťáku, čtečky karet, možnost použít jako další paměť flashdisk, možnost kopírovat SD kartu na flashdisk/harddisk (ideální, když na dovolené dochází paměťovka ve foťáku)) + WM6, sice neoficiální, ale dobré a díky tomu bezproblémové wifi + BT/infra + stylus zeshora + 3,5" displej (srovnejte s Miem A701) + kolébka na stůl + výdrž na baterie (CPU na auto) a nikdy jsem neměl problém, výdrž nemám změřenou, záleží na podsvícení, ale tak 4-5 hodin, díky tomu, že to nemá interní GPS, to vydrží více než N560. Externí GPS itec BT339 stála 3 litry, ale baterka vydrží 16 hodin (doopravdy). + po dohrátí správného driveru umí SDHC karty (běhám na 16GB A-data). Je potřeba najít správný driver, aby frčela i wifi, ale není to problém. - na to, jak má nadupaný procák by mohl být rychlejší - USB host kabel je zbytečně dlouhý a sehnat krátký = investice 1000Kč - nestandardní konektor (není to USB, ale speciálka=vyšší cena) - FSC přestalo PDA vyrábět, další vývoj nebude. +- pouzdro jsem si koupil lepší ve výprodeji ahmobile.cz za 200, originál jinak stojí asi 1500 +- CL neznačkové vyšlo asi na 200-300, originál asi 700. +- folie antireflexní 200 Brando celkově mohu říct, že bych si ho koupil znovu
  • 0

#43 MilanoXTeam

MilanoXTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2007 - 13:30

Mám stejně jako PedroKV FSC C550 a GPS Navilock BT338 S hodnocením PDA nelze než souhlasit (jenom jsem nezkoušel flash na VM6). GPS mi na baterky vydrží cca 15 hodin, což má jedinou vadu - občas ji zapomenu před akcí nabít a pak mi dojde šťáva v terénu. Vyřešil jsem to náhradním akumulátorem. Škoda že FSC přestal PDA vyrábět. Podle mne patřily k těm lepším.
  • 0
Celej svět je jedno velký hřiště...

#44 Dawit

Dawit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2007 - 14:25

No tak pokud ten Asus MyPAL A639 má taky možnost poslouchat nějakým způsobem mp3 ve sluchátkách a má TAky VGA...tak už nic řešit nebudu..

pak jsem ještě našel tohle...
http://star1.cz/shop/297/detail/401612
ale nevim jak to funguje a ozkoušenýho majitele neznám
  • 0

#45 xeth

xeth

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2007 - 17:56

ber Asuse ! Já sem s ním naprosto spokojen
  • 0

#46 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2007 - 10:53

MP3 se samobrko poslouchat dají (stejně tak zvládne i filmy...)je tam normální 3,5 mm Jack , VGA nemá je to 320x240 To Mio mi pripada jako ciste automobilova zalezitost....
  • 0

#47 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2007 - 14:45

No, já mám Kaisera, brandovaného u T-Mobilu jako MDA Vario III. Neloví se s ním špatně, používám handy geocaching či trekbuddyho jako programy a i když má integrovanou GPS, tak raději hledám s externím bt modulem (navibe 735). Škoda té "vlastní" interní gpsky, ta je pro geokešing opravdu minimálně použitelná... Ale to už je trošku jiná cenová kategorie, to je fakt...
  • 0
Berda

#48 Dawit

Dawit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2007 - 17:10

VGA nemá je to 320x240


Takže když o má 320 na 240 tak je to QVGA nebo jak poznám QVGA?

----------

už to vim...našel jsem si to na

http://magazin.softi...-vga-rozliseni/
  • 0

#49 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2007 - 9:04

Mám hw6915 od HP. Je to PDA s integrovanou GPS, WiFi, mobilem a foťákem. Prostě příliš mnoho věcí v jednom, z nichž žádná nesplňuje svůj původní účel. Pro geocaching používám BeeLineGPS, v kombinaci s malou citlivostí integrovaného GPS modulu je to na hranici použitelnosti. Zkoušel jsem Noni a Richesse, obojí mě dost zklamalo. Handy jsem vůbec nerozchodil.
  • 0

#50 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2007 - 10:03

Mám HP h5550. Dostal jsem ho jako nefunkční a sprovoznil ho, od té doby jede bez problému. Má starej WM2003 a spotřeba nic moc. Má to qvga, wifi, bt, docela slušnej hw... S externím bt GPS modulem sem s tím odlovil 174 keší a v pohodě.
  • 0

#51 Dawit

Dawit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2007 - 10:33

Přístroj jsem si už asi vybral...ale jeste bych chtěl trošku zvážit obrazovku (VGA vs. QVGA) spíš by mě zajímalo který přístroje VGA mají s cenou pod 11.tisíc

našel jsem od Aceru n311 alepřijde mi ž Acer nedělá kvalitní notebooku takže si to rovnou myslim i o PDA
http://www.hshop.cz/pda-acer-n311.htm
  • 0

#52 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2007 - 11:14

Dawit napsal/a:
našel jsem od Aceru n311 alepřijde mi ž Acer nedělá kvalitní notebooku takže si to rovnou myslim i o PDA
http://www.hshop.cz/pda-acer-n311.htm


Acera n311 mam ja. S funkcema jsem naprosto spokojenej. Navic ma pekny displej (o par milimetru vetsi nez Fujitsu-Siemens), ALE:
ted ho budu po treti posilat do servisu. Moje pritelka ma to samy a uz byl v servisu dvakrat. Tedy, pokud vam nevadi to casto posilat do servisu, a hledite na cenu, tak je to supr. Ale pokud hledate neco na co se muzete spolehnout v divocine, kde 14 dni nepotkate civilizaci, tak se muze stat, ze se to druhy den rozbije. Respektive nikdy se mi to nerozbilo tak aby to bylo nefunkcni. Ale jednou se to nechtelo zapinat na polovybity baterce. Ted se to zacalo zasekavat. Romane zase vybijel baterku i vypnutej a nesel HW-resetovat. Naopak SW-reset to provedlo pri kazdem vypnuti. Takze tak.

Proste funkcema je to skvely stroj, nicmene ja PDA pouzivam opravdu hodne (nosim ho furt v nejaky kapse...), no a Acer asi neni z tech "bytelnejsich" (teda mechanicka zavada zadna, ale ty elektronicke se zacaly projevovat vzdy az "po case").

Jo a vydrz baterie na nejmensi podsviceni je taky dobra (pres 4 hodiny, nikdy jsem to nemeril v kuse.)
Navic se da na primem slunci podsviceni vypnout uplne. Displej je pak take citelny celkem dobre.
  • 0

#53 Dawit

Dawit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2007 - 12:33

No tak koukám že to je celkem nespolehlivej stroj..tak do toho nepujdu..:(
  • 0

#54 SniperCZE

SniperCZE

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2007 - 22:50

Ja mam uz dva roky Acer n50 premium, je to docela fajn pristrojek. Sice trochu starsi ale pred par lety to byla spicka v klasickejch PDAckach. Dneska bys pouzitej mohl sehnat tak za 5k
  • 0

#55 Ladinek

Ladinek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2007 - 23:27

Ahoj, mám čerstvě mio P560, teprve se seznamuji :D Proti: není outdoor (trošku řešení: obal od caselogic); občas se, nevím proč, sám zapne a vyfláká si baterky - ale to při lovení neva, stejně je puštěný. Třeba na to přijdu. Pro: cena/výbava (zejm. paměť 2G). Závěr: koupil bych ho znovu.
  • 0

#56 Dawit

Dawit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2007 - 0:34

Jo tenhle přístroj vypadá celkem pěkně.... to vypínání a zapínání je divný... napiš mi až se s ním vice seznámíš jak se s ti s ním pracuje... dá se regulovat výdrž baterií? jakože snížíš spotřebu?
  • 0

#57 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2008 - 8:41

No ja pouzivam E-ten X500. 400Mhz, QVGA displej, WiFi, BT a Sirf III. K tomu vsemu je to navic jeste telefon. Stoji to bratru 9 tisic. Pripadne se da za 10k sehnat verze 500+ ktera ma VGA displej a jinak je shodna. Pro me bylo rozhodujici aby to melo i telefon pac nosit v kapse dve krabicky nebylo unosny. Mam ho neco pres pul roku a nemuzu si stezovat. Co se tyce GPS tak v aute mam drzak a pouzivam iGo, na GC pouzivam BeeLine pripadne ted zkousim OZIho kvuli mapam. Dala se v nem vypnout staticka navigace takze na pesi hledani je ted bezproblemu. Vydrz baterek nemuzu moc posoudit pac to doma vecer stejne dycky lupnu na kabel k PC. ALe je fakt ze normalni PDA asi vydrzi vic vzhledem k tomu telefonu. Zalezi jak moc bys volal. Edit: Jeste sem zapomel dodat ze to ma i 2Mpix fotak, a ze GPSka je plne zabudovana v pristroji, nicmene signal chyta naprosto v pohode. Bezne mam i v lese PDA s pustenym BeeLine v kapse a stejne zaznamenava trasu. Uvidime jak to bude az se zase kapku olisti stromy :)
  • 0

#58 Petr&Petra

Petr&Petra

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2008 - 9:55

kdyby byl zájem nabízím nevyužité PDA LOOX N560 s integrovanou GPS. stačí napsat ;)
  • 0

#59 breit

breit

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2008 - 12:14

Používám ASUSe A696, zatím si nemůžu stěžovat, vždy perfektně posloužil. Samozřejmě za předpokladu vypnuté statické navigace. Jedinou výtku bych měl asi k výdrži baterie, ale i to se dá přežít, není to tak kritické. Každopádně vřele doporučuji!
  • 0

#60 supermudla

supermudla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2008 - 14:24

FSC N560. Zkušenosti s GPS modulem úplně ty samé jako kosatka team, i když poslední dobou mám pocit že se to z nepochopitelných důvodů samovolně dosti zlepšilo (hot TTF kolem 15s, warm do minuty). Jednou jsem zapoměl kabel do auta, a po hodině a půl cesty byl skoro vybitej. Zřejmě má mizernou anténu, tak SirfIII žhaví vstupní díl do ruda aby ze signálu něco vykřesal a vyssává baterku. Používám ho na prohlížení map, autonavigaci, čtení netu a synchronizaci RSS v kavárnách, a pouštění filmů ve vlaku nebo letadle. Stylusem se taky dá výborně škrábat v uchu. Do terénu beru stařičkého Legenda, je spolehlivý, nerozbitný (poškrábanější už být nemůže), a vydrží kolem 10 hodin v kuse. Ono PDA na geocaching asi fakt není to pravé. Zatímco outdoorová GPS vypadá jako starej mobil, PDA se stylusem je mnohem nápadnější. Škoda že Ozi nebo beeline nemají hlasovou navigaci, která by odříkávala vzdálenost a bearing- strčil bych PDA do batohu, do uší dal sluchátka, ruce do kapes, a s úsměvem idiota bych zcela nenápadně hledal městská mikra :)
  • 0
SUP DAWG, I HERD U LIEK FTFS SO WE STOLE ALL YOUR CACHES SO YOU CAN FTF WHILE YOU RESTORE EM!




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama