Přejít na obsah


Fotka

GeoScout - jiný zdroj map?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
190 odpovědí na toto téma

#1 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2007 - 0:26

Zdravím, nedávno jsem narazil na skvělý program pro PDA - GeoScout. Pro geocaching se mi tento program jeví jako téměř ideální :) Chybí mi však u něj jedna věc - sice je možné při importu .gpx načíst z inetu i mapu, jenže ta je moc hrubá a nelze nastavit, odkud to má mapu načítat. Chtěl bych si tam buď nastavit načítání map z mapy.cz, příp. Google maps, nebo do programu nějakým způsobem vložit vlastní mapy. Bohužel žádné informace jsem o tomto nenašel. Nezná někdo řešení tohoto problému? (Použí druhý program jen pro mapy mě samozřejmě taky napadlo, ale chtěl bych to mít v jednom)
  • 0

#2 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2007 - 10:45

Tak tohle se obavam ze nejde. Jinak omezena moznost zoomování tam je a ta mapa je docela presna, aspon mi prislo... Jinak ten program neni vubec spattny, jenom kdyz se tam pak sejde vic zaznamu (radove 200-300,) coz je ani ne pulka Prahy, tak se stava ukrutne POMALY. Tuhle vlastnost jsem casem skousnout nedokazal a radsi ozelel mapy a sel do Beelinu...
  • 0

#3 t.prochazka

t.prochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2007 - 11:32

Psal jsem autorovi email asi s 30 nápadama na vylepšení, včetně té ukturné pomalosti a odpověděl, že některé věci udělá, ale brzo to rozhodně nebude :-(
  • 0

#4 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2007 - 14:31

Tak snad se někdy dočkáme :) Mám v GeoScoutu nahranou celou Prahu (asi 513 kešek, ale ne všechny jsou v Praze, je to filtrováno jen pomocí vzdálenosti od středu), načtení seznamu sice trvá několik minut, ale potom je program normálně použitelný. Sice mohlo by to určitě být lepší, ale po zkušenosti s GPSDash2 a GPSTuner, které byly při nahrátí většího množství waypointů hodně zahlcené, nestabilní a prakticky tedy nepoužitelné, jsem s rychlostí GeoScout ještě spokojen. Databázi kešek tam nahrávám tím způsobem, že si v Skrýšotlači vygeneruju .gpx soubor s waypoint názvy a souřadnicemi, ten pak naimportuju v GeoScout a přes noc ho nechám načítat další info z netu. Tady mne tedy pomalost netrápí. Škoda, že tam nelze nastavit zdroj map. Jako taková hrubá přehledová mapa to stačí, ale není to úplně ono. Hold si k tomu budu muset nainstalovat ještě nějaký mapový program a cílové souřadnice vždcky načíst z .gpx souboru podle názvu waypointu. Leda pokud by někdo nevěděl o nějakém programu, který by se nezhroutil při pokusu o načtení většího množství waypointů... Tedy odpadá GPSDash2 a GPSTuner. Zkusím Oziho, ale tak nějak matně si pamatuju, že ten nebyl zrovna příliš svižný.
  • 0

#5 jacobik

jacobik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 12:36

Poradi nekdo co delam spatne kdyz vyexportuju ze Skrysotlace gpx ale GeoScout po nacteni nema u cachce souradnice?Vse tam je jen souradnice jsou 0
  • 0

#6 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 12:52

Musíš v nastavení vyplnit svoje jméno a heslo na GC.com.
  • 0

#7 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 13:02

Jinak GeoScout používám také a můžu potvrdit, že první načtení trvá vážně minuty (zvláště při větším množství kešek), ale když se nevypne, jen minimalizuje, tak potom s rychlostí nejsou problémy. Mapová část nikdy nebude tak dobrá jako třeba v OziExploreru, kde navíc můžu mít víc druhů map. Gpx soubor převedu v Gsaku do .wpt a ten načtu v Ozim. Od té doby, co je v Ozim šipka, tak GeoScout používám už jen jako zásobu listingů a hintů :-)
  • 0

#8 jacobik

jacobik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 14:05

jmeno a heslo vyplnene bylo,ale nejak jsem asi spatne exportoval..najedno to funguje :)
  • 0

#9 Ropak

Ropak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2008 - 17:08

Dobrý den, mám problém s importem gpx vygenerovaným pomocí Skrýšotlače. Při importu do GeoScouta to hlásí Unable to read xml. Poradí mi někdo, co mám kde zaškrtnout? Díky
  • 0

#10 Ondraseeek

Ondraseeek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2008 - 8:23

Hm, na tuto otazku me nenapada moc odpovedi, snad jen: Jakou verzi Geoscouta pouzivas? Kdyz iumportujes GPX jsi pripojeny na internet na PDA? Jake volby po nem chces aby naimportoval z netu ke cache?
  • 0

#11 zuzkys

zuzkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2008 - 19:04

Ropak napsal/a:
Dobrý den,
mám problém s importem gpx vygenerovaným pomocí Skrýšotlače. Při importu do GeoScouta to hlásí Unable to read xml. Poradí mi někdo, co mám kde zaškrtnout? Díky


Mám úplně stejný problém, neměl by někdo radu?
  • 0

#12 t.prochazka

t.prochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2008 - 6:17

Geoscount má velké problémy z HTML entitami pro speciální znaky, jako diakritika
  • 0

#13 JohnyLewis

JohnyLewis

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2008 - 10:15

Řekl bych, že mám podobný problém se speciálními znaky u keší série TCL v okolí Domažlic. Do verze 1.3.8 mi to při načítání x nejbližších keší v okolí Domažlic ty s "nepodporovanými" znaky přeskočilo a nenačítalo, v novějších verzích aplikace "spadne". A v HG, který je načte, mám u těchto keší v názvu čtvereček namísto nezobrazitelného znaku.
  • 0

#14 pespes

pespes

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2008 - 8:18

Taky mám podobný problém s importem .loc do geoscouta. Přišel jsem na to, že některé .loc soubory jsou z geocachingu exportovány v 1.řádku s <?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-1"?> a některé s <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> Ten druhý jde importovat, takže to změním a je to. Teď jsem na to přišel, hurá
  • 0

#15 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2008 - 22:01

Ahoj,

vrátím se k původnímu tématu této diskuze. Jsem jeden ze spokojených uživagelů GeoScouta, ale vadily my ty chudé mapy, které si stahuje. Jelikož jsem nikde nenašel nic, jak to změnit, použil jsem vlastní hlavu a ruce. Výsledkem je prográmek, který projede stažené mapy a překonvertuje je na turiztické se značkami z www.mapy.cz. Více na http://luv-i.net/GS
  • 0

#16 MAO

MAO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 12:57

no tak to je bomba... ihned vzkousim... diky...
  • 0
V dnešní době je těžké být největším debilem, konkurence je veliká!

#17 prdlik

prdlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 20:46

Tak to je super. Jeste by se hodily dualne mapy fotograficke.
  • 0

#18 Geo Mafia

Geo Mafia

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 21:38

LudekV napsal/a:
Ahoj,

vrátím se k původnímu tématu této diskuze. Jsem jeden ze spokojených uživagelů GeoScouta, ale vadily my ty chudé mapy, které si stahuje. Jelikož jsem nikde nenašel nic, jak to změnit, použil jsem vlastní hlavu a ruce. Výsledkem je prográmek, který projede stažené mapy a překonvertuje je na turiztické se značkami z www.mapy.cz. Více na http://luv-i.net/GS


Dekuji dekuji dekuji!!!
  • 0

#19 ropak&yetti

ropak&yetti

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 22:36

Dekuji, opravdu povedena utilitka. Jen mam maly problem s mapami mimo CR. Neslo by nejak osetrit, aby se pouzila nejaka jina mapa z mapy.cz nebo se alespon zachovala ta puvodni geoscoutacka. Vim ze si vymyslim, ale treba by se to hodilo vice lidem.
  • 0

#20 MAO

MAO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2008 - 5:56

nevite jak velike okoli map se stahuje? jinak dual s fotomapou uz by byl fakt luxus :-) ale jsem taky pro :-D
  • 0
V dnešní době je těžké být největším debilem, konkurence je veliká!




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama