Přejít na obsah


Fotka

Takhle reaguje owner na "Need maintenance"


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
72 odpovědí na toto téma

#21 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2008 - 9:44

Já bych to s tím samovolným doplňováním taky až tak nepřeháněl. Nejvíc mě vytáčí, když někdo snad ještě s dobrým pocitem dá do igelitky cizí cache, která v igelitce nikdy nebyla a nebyla v ní zcela záměrně (protože je to ve většině přápadů naprosto kontraproduktivní doplněk). Na druhou stranu i provizorní volný list A4, který si autor pak vymění za co chce, je asi lepší než notýsek, do kterého se už nejde podepsat ani na hřbet. Neoháněl bych se ale ostudami, hloupostmi a vlastními pravidly... stejně jako je blbost nadávat autorům za každou prkotinu.
  • 0

#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2008 - 10:10

alkes napsal/a:
Na druhou stranu i provizorní volný list A4, který si autor pak vymění za co chce, je asi lepší než notýsek, do kterého se už nejde podepsat ani na hřbet.


... a prave proto je potreba vcas informovat, ze dochazi misto, ne? Pak ma autor dost casu vcas pripravit novy notysek, aniz by bylo potreba psat po obalkach ci pridanych papirech.

Pokud ale autor i pres to upozorneni vcas novy logbook nedoda, tak pak uz opravdu nezbyva nez tam ten list pridat, to je pochopitelne.
  • 0

#23 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2008 - 10:14

HaLuMa napsal/a:
... a prave proto je potreba vcas informovat, ze dochazi misto, ne?

Ano, to rozhodně.
  • 0

#24 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2008 - 10:23

1. Tužku u sebe nosím jako nezbytnou výbavu geocachera a moc nechápu lidi, co tak nečiní. Možná jen stačí, aby párkrát přišli ke kešce bez pisátka a neměli se jak zalogovat. Ale i tak do všech svých kešek (i mikro) dávám tužku a při výměně logbooku doplňuju. Pořád nechápu, jak je možné, že se tak často ztrácí. 2. Náhrady logbooků nosím jen občas, rozhodně bych to nebral jako povinnost, ale spíš jako dobrou vůli. 3. Pokud mi někdo dá volný list papíru do kešky, kde došel logbook, budu naštvanej na předchozí hledače, že mi nedali vědět o končícím logbooku nebo na sebe, že jsem nezvládl logbook vyměnit. Rozhodně ne na toho, kdo v dobré víře aspoň krátkodobě vyřešil problém mojí kešky. 4. Vzdálená a nesnadno dostupná keška nemusí znamenat, že to je 200 km daleko od HC, ale klidně to může být 10 km, kam se ale nedá dojet autem nebo jinou dopravou blíže jak 2 hodiny chůze. Takový případ budiž třeba Králický sněžník (i když kešu na vrcholu je polská). V takovém případě je lepší jakákoli pomoc od kohokoli než prostý log needs maintanance že chybí tužka nebo že je roztrhaný igeliťák.
  • 0

#25 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2008 - 10:23

mtauf napsal/a:
Svoji kešku zakládám tak, abych mohl reagovat pokud možno okamžitě..


no to je sice v idealnim pripade super, ale to bysme meli kese maximalne v praze, plzni, brne atd... [:D] na snezce asi nikdo adresu pobytu nema, v prihranicnich opustenych horach taky ne.... krome toho - okamzite na udrzbu nejsem schopny reagovat ani v praze, nejsem student s hafem volneho casu ;). jinak ano, je blbost jet z ase na vylet do valmezu, tam pro radost prsknout pixlu a uz se nikdy v tech mistech neobjevit. ale chtit okamzitou reakci je docela prehnane.

kurna sopa, to se z vlakna stal uz docela slusnej offtopic B)
  • 0

#26 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2008 - 10:46

HaLuMa napsal/a:
A v neposledni rade, pokud je keska tak daleko, ze se o ni majitel nedokaze postarat, tak proc tam tu kesku vubec zakladal? Dneska pri zakladani kesi jsou majitele temer lustrovani, jestli se dokazi o vzdalene kesky starat. Neni to prave z techto duvodu?


Ač pražák a bez auta, mám 2 keše u Chlumu u Třeboně, jednu na Ještědu, 2 ve Středohoří a 2 v českém Ráji... Jsou tedy dost daleko na rychlý servis. Proč? Protože když vznikaly, tak například na Třeboňsku žádná cache nebyla, na Liberecku také ne... v celé republice bylo nějakých 250-300 keší. Tož tak... Přesto se snažím mít cache ve slušném stavu...

Co mne fascinuje, je jak se však mnozí "nálezci" ke keším chovají - v neděli jsem servisoval Ještěd založený v srpnu 2004 (který jsem předtím "lock-in-lock" inovoval v květnu 2006). Cache byla plná mokrých kalendáříčků na rok 2006, jízdenek do MHD (neplatných), jakýchsi pomačkaných reklamních letáků, byly tam dvě plastové vidličky od hranolek prodávaných nahoře u stánku s občerstvením, 2 promočené kousky puzzle a jako "bombónek" skutečný pomerančový bombón, volně ložený bez obalu v krabičce, napolo rozpuštěný, vše ulepené... Proč byl obsah cache mokrý, také netuším, je v suché dutině pod skalou a navíc v těsnící "lock-in-lock" krabičce. Takhle nacházím při servisu dost mých keší a je mi z toho na blití... Zajímalo by mne, kteří z těch logujích mají tohle na svědomí, protože bych je s radostí nakopal do rekta a poté cache archivoval...

Jinak sebou nosím (většinou) volné listy do logbooku, pár tužek z Ikey a nějaká ta předtištěná "rules of GC" a v případě potřeby doplním do navštívené cache... Párkrát jsem vyměňoval kontejner, pokud byl zničený a já měl náhradní "cache" v baťůžku...

A také mne vytáčí neustálé vzdechy nad tím, že tu či jinde není tužka, předpokládám že gramotný člověk kromě GPS nějaké to písadlo sebou vždy má, kromě toho jsou ty špačky v keších skutečně většinou je pro formu...
  • 0

#27 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2008 - 10:48

Moc nechápu, co tu řešíte. Doplňovat cizí cache je slušnost, nebo ještě spíše službička ownerovi, a nikoli povinnost. Starat se o vlastní cache je povinnost. A když je už cache ownerovi špatně dostupná, alespoň by měl přidat do listingu nebo logem prosbu, ať další hledač cache opraví/doplní. A aby se o té potřebě autor dozvěděl, máme log Needs maintenance.
  • 0

#28 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2008 - 11:00

Dorcadion napsal/a:
A také mne vytáčí neustálé vzdechy nad tím, že tu či jinde není tužka, předpokládám že gramotný člověk kromě GPS nějaké to písadlo sebou vždy má, kromě toho jsou ty špačky v keších skutečně většinou je pro formu...


Tuzka je tam z jednoducheho duvodu:
Az ti ta tvoje, co mas pokazde s sebou, z nejakeho duvodu necekane prestane psat (nebo az ji cestou vytrousis...), tak budes moc rad, kdyz v kesi krome hromady neuzitecneho harampadi najdes i neco, cim se zapises.

Jinou funkci bych tem pisadlum v krabickach neprisuzoval, a uz vubec bych z chybejici tuzky nedelal tragedii, v tom s tebou souhlasim.
  • 0

#29 Skiner

Skiner

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2008 - 13:47

Jen přihodím pár svých názorů do diskuse: Bylo tu řečeno spoustu věcí, ale prostě podle mě je "kamenné" pravidlo, že majitel zodpovídá za svoji keš. Pro mě jako nálezce je odměnou keš na pěkném místě, ale také mě potěší, když je v keši pěkný logbook, že keš není v krabičce od másla, ale v pěkném boxu atd atd. Myslím, že toto "potešení" na straně nálezce by mělo být tím počátečním důvodem k založení keše. A k těm vulgarismům: Fakt bych se za sebe styděl, napsat něco takovýho, fakt ano...a to jde o tak (alespoň dle čísel...) zkušeného kačera: Sorry všem za zbytečnej kec, vše nej do roku 2008 :-)
  • 0

#30 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2008 - 14:25

Skiner napsal/a:
Jen přihodím pár svých názorů do diskuse:

Bylo tu řečeno spoustu věcí, ale prostě podle mě je "kamenné" pravidlo, že majitel zodpovídá za svoji keš. Pro mě jako nálezce je odměnou keš na pěkném místě, ale také mě potěší, když je v keši pěkný logbook, že keš není v krabičce od másla, ale v pěkném boxu atd atd. Myslím, že toto "potešení" na straně nálezce by mělo být tím počátečním důvodem k založení keše.


No a kde je nějaké potěšení pro majitele keše?

Poslední dobou je většina logů o čtyřech slovech a ty delší zpravidla kritizují umístění, obsah a nebo cestu ke keši.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#31 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2008 - 15:11

No já nevím. Mně chodí docela hezké a relativně dlouhé logy. A potěšení mám právě z toho, že mi tu kešku někdo pochválí. Za to, že mi z počátku vytýkali nějaké chyby, jsem byl spíš vděčný, některé jsem opravil, z jiných si vzal poučení pro další zakládání. Pokud to někdo napíše slušnou formou a má pravdu, tak proč bych se měl urazit? O to víc potěší pochvalný log dalšího cachera. Možná jsem naivní (ikdyž to je v mém věku už spíš stařecká senilita), ale já mám z geocachingu furt ještě radost a nehodlám si ji nechat zkazit.
  • 0

#32 Skiner

Skiner

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2008 - 15:16

kolombo napsal/a:
No a kde je nějaké potěšení pro majitele keše?

Poslední dobou je většina logů o čtyřech slovech a ty delší zpravidla kritizují umístění, obsah a nebo cestu ke keši.


No, vo tom to je, podle toho, jak se mi keš líbila, takový napíšu log. Nebudu se rozepisovat o něčem, co mě zklamalo... Naopak se snažím keše, co se mi líbily vyzdvihnout a třeba do logu přihodit fotku :-)
  • 0

#33 eMenthal

eMenthal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2008 - 15:28

Skiner napsal/a:
No, vo tom to je, podle toho, jak se mi keš líbila, takový napíšu log. Nebudu se rozepisovat o něčem, co mě zklamalo... Naopak se snažím keše, co se mi líbily vyzdvihnout a třeba do logu přihodit fotku :-)

Souhlasim :) My to taky tak praktikujeme.
  • 0

#34 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2008 - 16:01

Skiner napsal/a:

kolombo napsal/a:
No a kde je nějaké potěšení pro majitele keše?

Poslední dobou je většina logů o čtyřech slovech a ty delší zpravidla kritizují umístění, obsah a nebo cestu ke keši.


No, vo tom to je, podle toho, jak se mi keš líbila, takový napíšu log. Nebudu se rozepisovat o něčem, co mě zklamalo... Naopak se snažím keše, co se mi líbily vyzdvihnout a třeba do logu přihodit fotku :-)


Hm, no dobře.

Přesto na keších s určitou historií pozoruji postupné zkracování logů bez toho, že by se na keši cokoliv změnilo.

Naopak výrazně narůstá počet kešerů, kteří jsou toho názoru, že autoři keší jsou tu proto, aby jim poskytovali trvalý a bezchybný servis.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#35 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2008 - 16:09

Tak nevím, ta reakce se mi zdá unáhlená, ale jak nám říkají každou chvíli v TV "I muži mají své dny..." :-) Pokud se něco takového stane na naší kešce, tak jsem rád, že mne kačer upozornil na něco "špatného". Rozhodně bych se na nikoho neobořil takovým způsobem jako tady. Potěší mne, když někdo do kešky dá náhradní listing, než se k ní dostanu, ale nepočítám s tím, že je to automatické.
  • 0

#36 Pitr

Pitr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2008 - 15:58

Dandro, Dorky, Kolombo, Hynku i Jarmilo! Plne s vami souhlasim. Po delsi dobe jsem zavital sem na forum a opet jsem si pripomnel, proc uz sem nechodim. Nema to proste cenu. Novi geocacheri dnes berou vse jako automaticke, jako povinnost owneru, loguji teckou nebo dvema pismeny a machruji kudy chodi. Sam jsem mel v posledni dobe podobny pripad na jedne sve kesce a vse jsme si vysvetlili mailem bez propirani na forech. Z nekterych prispevku by clovek plakal. P.S. Mrknete na pocty zalozenych u tech co nejvic krici, zpravidla zadna nebo jednu za humny. Asi si mysli, ze to vzdyscky tak bylo, tisice kesi vsude kolem ;)))
  • 0

#37 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2008 - 16:18

dandra napsal/a:
Nerad přilévám oleje, ale vidím to trochu jinak:

1) Chodit po světě nebo dokonce na kešky bez tužky je hloupost.
2) Nemít list logsheetu pro doplnění do cizí cache je ostuda.
3) Fláknout někomu do listingu "needs maintenance" jenom protože jsem jouda a kašlu na pravidla 1) a 2), je drzost
4) Pokud udělám 3) na vzdálené a ne až tak snadno dostupné keši, kterou owner zcela evidentně nemůže kontrolovat ráno a večer cestou z práce, jsem oprskloun na kvadrát.

Na neustálé doplňování tužek, ořezávátek a pravidel do vlastních kešek začínám rezignovat. Každou pátou návštěvu si totiž někdo vysype obsah do kapsy a teprve doma, až mu ucpaný odpad pračky vytopí byt, najde v odpadním sítku špaček tužky a ořezávátko z mé krabičky. A můžu být jen rád, že mě pak netahá po fórech s historkami, jak kvůli mě musel sousedovi o patro níž platit malování :|

Závěr: Nemůžu-li cizí kešce poskytnout drobnou první pomoc, tak mlčím a stydím se ;)


Souhlasím, sám jsem byl svědkem, kdy Dan měnil krabičku za lock&lock:D:D:D
  • 0

#38 Mates168

Mates168

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2008 - 18:08

Dorcadion napsal/a:
Co mne fascinuje, je jak se však mnozí "nálezci" ke keším chovají - v neděli jsem servisoval Ještěd založený v srpnu 2004 (který jsem předtím "lock-in-lock" inovoval v květnu 2006). Cache byla plná mokrých kalendáříčků na rok 2006, jízdenek do MHD (neplatných), jakýchsi pomačkaných reklamních letáků, byly tam dvě plastové vidličky od hranolek prodávaných nahoře u stánku s občerstvením, 2 promočené kousky puzzle a jako "bombónek" skutečný pomerančový bombón, volně ložený bez obalu v krabičce, napolo rozpuštěný, vše ulepené... Proč byl obsah cache mokrý, také netuším, je v suché dutině pod skalou a navíc v těsnící "lock-in-lock" krabičce. Takhle nacházím při servisu dost mých keší a je mi z toho na blití... Zajímalo by mne, kteří z těch logujích mají tohle na svědomí, protože bych je s radostí nakopal do rekta a poté cache archivoval...


Tohle mě hodně štve. A nejen jako ownera, ale i jako nálezce. Proč někdo do cizích cachí dává vidličky a bonbóny je pro mě naprosto nepochopitelný, přestože v mých cachích se objevují také. Jediný kdo z takovýhleho humusu může mít radost je ten kdo to tam dává - protože se toho zbaví. Jestli někdy potkám někoho kdo se bude snažit nacpat do cache nějakou takovouhle prasárnu, asi mu fakt nakopu. Zajímavé je že v cachích třeba na Šumavě se takovýhle prasárny nevyskytují.
  • 0
Vložený obrázek
ORGANIZATION TEAM MEMBER
rád zodpovím vaše dotazy ohledně eventu MAFIE

#39 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2008 - 9:08

Mates168 napsal/a:
Tohle mě hodně štve. A nejen jako ownera, ale i jako nálezce. Proč někdo do cizích cachí dává vidličky a bonbóny je pro mě naprosto nepochopitelný, přestože v mých cachích se objevují také.


Prošel jsem za uplynulá desetiletí několika naprosto rozdílnými aktivitami, spolky, kluby, ať už uzavřenými, nebo otevřenými - a vždy se ukázalo, že nárůst členů a zvýšení dostupnosti (ať už materiální, finanční, nebo časové) vedl spolehlivě k degradaci nadšení, ochoty si vzájemně pomáhat, vnímání hodnot, na kterých daná zájmová záležitost vznikla.
Myslím, že i geocaching je toho zářným příkladem. Doba, kdy se dala poloha určit jen pomocí nemapové a málo citlivé GPSky a přístup se hledal v malo podrobných papírových mapách, kdy na internetu nebyly k dispozici online turistické mapy a fotomapy s WGS84, a dohledávalo se pomocí kompasu a azimutu z místa, kde GPS nějaký signál pro určení polohy chytla, příspívala určitě k tomu, že výprava za keší byla mimořádnou, událostí (na mysli mám jen turistické cache v přírodě). Na rozdíl ode dneška (často si kladu otázku, zda je to dobře, nebo špatně). ;)

IMO k tomu přispívá i fakt že, mnohým cacherům je tak víceméně jedno, co bude s keší poté, až si ji zalogují, a dál už ji vlastně nebudou potřebovat.
  • 0

#40 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2008 - 9:50

Uz se tu nabaluji rekce, ktere ujely od prvotniho problemu... Kdyby lidem bylo jedno, co se po jejich nalezu s keskou stane, tak by tito lide nemeli potrebu ownery upozornovat na problemy, ne? Jenze tady slo o to, ze owner zareagoval jako cistokrevny cholerik. Nalezce mel nepochybne starost o kesku, ale z nejakeho duvodu nemohl sam kesce pomoci. (O tech duvodech ale nevim vubec nic, tak je nesoudim!) Ale protoze mu keska lhostejna neni, napsal to ownerovi. Tak z toho prosim nedelejte, ze dnesni kaceri jsou hulvati, kterym jsou kesky po nalezu ukradene, ano? Jiste, najdou se blbci, kterym to jedno je. Najdou se blbci, kteri cpou bordel do kesek. Ale o to tu vubec neslo! Ona i ta svepomoc porad existuje, ale jak jsem tu rekl, musi se delat s citem. Jednak ne vzdy jsou vsichni vybaveni stohem volnych logbooku, zasobou krabicek vhodnych velikosti, a prirucni dilnou na vyrobu vsech myslitelnych maskovani. Kdyz nemohu zrovna fyzicky pomoci, povazuji za slusnost na problem upozornit. Na to neni nic spatneho, ba naopak. Napriklad Dandra se tu tvaril, ze kdyz kacer svepomocne kesce nepomuze, je pomalu zlocinec. Takze asi predpoklada, ze az na Royal Road dojde logbook, tak ze ten stary ma nekdo vyhodit (protoze jinak se tam nic nevejde) a nacpat tam slozenou pripravenou A4 (kterou prece kazdy slusny kacer ma u sebe)? Ze je to blbost? Ze je lepsi vcas Dandru upozornit, ze dochazi logbook? No vidite! Kdyz se to s tou svepomoci prehani, pak vznikaji ty roztomile situace typu: "nenasel jsem kesku, tak jsem tam nechal novou..."
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama