Přejít na obsah


Fotka

Takhle reaguje owner na "Need maintenance"


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
72 odpovědí na toto téma

#61 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2008 - 15:05

Hranice je asi na každém, nikde jsem bohužel nenašel žádné oficiální pravidlo nebo doporučení ohledně tohohle logu. Já osobně bych se Needs Maintenance tolik nebál ani v případě došlého logbooku. Kromě majitele to totiž může efektivněji upozornit také další hledače.
  • 0

#62 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2008 - 15:07

pavels napsal/a:

kolombo napsal/a:
Vzhledem k tomu, kolik Vás tam teď courá, tak by to chtělo povinně nosit v kapse náhradní listy A4 logbooku.

Nemá každý tolik času, aby mohl obíhat keše jednou měsíčně a furt jen kontrolovat ....


A když se do mikra nový list nevejde, tak ten starý zahodit? B)

Dělejme místo městských mikro raději keše v přírodě, kam se nedá jezdit autem, a nebude se nás tam tolik courat B)B)


Normální autor asi nedělá na odlehlých místech daleko od civilizace mikro, takže ten list papíru velmi často řeší situaci.

Když si vezmeš, že na Smrk mi za slunečný víkend dorazí třeba i 8 kačerů, tak to abych měl křišťálovou kouli, kdy tam vyrazit s logbooky na údržbu, když je to skoro celodenní výlet ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#63 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2008 - 16:14

kolombo napsal/a:

Normální autor asi nedělá na odlehlých místech daleko od civilizace mikro, takže ten list papíru velmi často řeší situaci.


Jasně, list papíru to dočasně řeší, ale i tak by snad měl být owner i o této situaci informován. A proč ne právě logem NM?
  • 0

#64 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2008 - 16:22

pavels: taky jsem to ze začátku bral jako univerzální zprávu autorovi, že vše není 100%, ale usus je spíš takový, že tenhle log se dává v krajních případech, kdy už je stav neúnosný. Někteří kačeři a hlavně owneři zdá se dokonce zastávají názor, že pokud na místo uložení nedopadla atomová bomba, je NM log prachsprostou buzerací :D Já jsem zakotvil na kompromisním pojetí - NM jen tehdy, kdy je opravdu zásahu autora třeba. Takže NE když dochází logbook v regularce a kdokoli tam může dotáhnout prázdný papír, NE když chybí tužka apod. Zato ANO pokud došel logbook v mikru a už se tam nic nevejde, nebo třeba když je cache rozbitá. Samozřejmě záleží i na konkrétní situaci.
  • 0

#65 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2008 - 21:02

pavels napsal/a:
A jak často používáte "needs maintenance"? Já jsem to v poslední době dával zhruba na každou desátou keš (buď rozbitá krabka nebo plný logbook). Nejsem moc náročný? B)

Ne, nejsi. Já jsem rád, když mne někdo upozorní, že je třeba údržba. Snažím se svoje keše nějak objíždět a kontrolovat, ale vždy se nedaří a něco uteče. Takže ano, dávej NM když bude nutné.
  • 0

#66 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2008 - 21:04

Sagapo napsal/a:
Ohledně plného logbooku stačí upozornit, když logbook dochází normálně do found logu. Pak když přijde zápisek o plném logbooku ve found logu a hnedka od toho samého člověka Need maintance o plném logbooku, tak už je to trochu moc.

A proč. Pokud je to nový kačer, tak se snaží naplnit význam toho typu logu, tj. NM dá když je třeba. Že o tom psal v logu je docela jedno. Nechápu co ti na tom tak vadí. To že máš pak u své kešky ten ošklivý B) křížek? Je to přece úplně jedno.
  • 0

#67 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2008 - 21:08

pavels napsal/a:Mohl bych psát třeba ten plný logbook do FI, ale předpokládám, že ne každý owner si FI čte, zvlášť když je jich moc a nejsou bůhvíjak záživné. Nebo jo?

A proč ne? Na email chodí všechny a to že nejsou záživné :D se stejně dočteš až když si je přečteš. Já osobně čtu všechny logy protože mi to dává celkový obrázek o kešce, zájmu o ni, jak se líbí či ne, jaké má problémy. Někdy mi docela schází, že server neumožňuje něco jako reply na log, reagovat na log jako write note se mi moc nechce a psát PM taky ne...
  • 0

#68 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2008 - 23:58

Fénix napsal/a:
pavels: taky jsem to ze začátku bral jako univerzální zprávu autorovi, že vše není 100%, ale usus je spíš takový, že ...


Pak se clovek nemuze divit, ze ostatni to ze zacatku berou taky tak. Jak to ma kazdy vedet? Jak na to

Jako autorovi by mi to vubec nevadilo, lepsi, nez kdyz to nekdo nenapise vubec.
Akorat pokud pak chybejici logbook donese nekdo jiny, majitel by nemel zapomenout napsat maintenance log, aby ikonka nezustala viset v atributech. Clovek ma pak zbytecne obavy, ze jde hledat kes, ktera neni uplne ok.
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com

#69 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2008 - 7:37

Mně teda NM taky nevadí. Koneckonců se to NM dá smazat, a ten ošklivý křížek zmizí. B):D
  • 0

#70 Heulwen

Heulwen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 223 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2008 - 0:46

Tak jsem precetla cele vlakno a dekuji zucastnenym za nazory! :) Hodlam pozvolna prejit od spotrebitelskeho geocachingu na i poskytovatelsky, cimz se zvysi i pocet kaceru chodicich lovit se zachrannymi komponenty, opravdu me to napadlo az pote, co jsem volne listy od kaceru v cachich nasla :-/ A take me nenapadlo "zasahovat majiteli" do obsahu cache. Nicmene si dovedu predstavit trinactilete cachery, co "humusarny" do kesek davaji a zda se mi normalni, ze takovy skolak ze sveho kapesneho nenakupuje veci na trade,ale da tam cokoliv, co najde, protoze chce tradovat. Takze odted budu turbo-minicito-maintance-cacherka navic poucena o tom, co kam psat :-)
  • 0
Zvyšujeme obranyschopnost!

#71 V.O.S.K.

V.O.S.K.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2008 - 7:15

sobikovi napsal/a:

pavels napsal/a:Mohl bych psát třeba ten plný logbook do FI, ale předpokládám, že ne každý owner si FI čte, zvlášť když je jich moc a nejsou bůhvíjak záživné. Nebo jo?

A proč ne? Na email chodí všechny a to že nejsou záživné :D se stejně dočteš až když si je přečteš. Já osobně čtu všechny logy protože mi to dává celkový obrázek o kešce, zájmu o ni, jak se líbí či ne, jaké má problémy. Někdy mi docela schází, že server neumožňuje něco jako reply na log, reagovat na log jako write note se mi moc nechce a psát PM taky ne...


moznost odpovidat na logy bych taky uvital, byt nekdy jako omluvu, kdyz se mi podarilo otravit ftfkare spatnym ulozenim kesky, nebo nekdy i jako obhajobu, kdyz se nekdo rozciluje, proc je keska zrovna tady a ne jinde atd.
  • 0
Fallie & Karabuni & Prťka & Kryštůfek = V.O.S.K.

#72 Sagapo

Sagapo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2008 - 8:39

sobikovi napsal/a:A proč. Pokud je to nový kačer, tak se snaží naplnit význam toho typu logu, tj. NM dá když je třeba. Že o tom psal v logu je docela jedno. Nechápu co ti na tom tak vadí. To že máš pak u své kešky ten ošklivý B) křížek? Je to přece úplně jedno.


Asi nebyl úplně pochopen můj příspěvek, tak radši abych to vysvětlila. Chtěla jsem tím naznačit hlavně to, že o plném logbooku stačí zmínka do FI. A ještě lépe zmínka o docházejícím logbooku!
Proti NM nic nemám (ale proti těm ošklivým křížkům teda hodně :D). Jen si myslím, že by se měl používat, když je opravdu třeba. Když mi pak přijde NM, já se leknu, že už zase došel logbook a když dojdu na místo a najdu logbook popsaný jen z jedné strany, tak mi to přijde divný.
  • 0

#73 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2008 - 8:41

V.O.S.K. napsal/a:
moznost odpovidat na logy bych taky uvital, byt nekdy jako omluvu, kdyz se mi podarilo otravit ftfkare spatnym ulozenim kesky, nebo nekdy i jako obhajobu, kdyz se nekdo rozciluje, proc je keska zrovna tady a ne jinde atd.


Write note imho stačí....
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama