Přejít na obsah


Fotka

chybejici plugin Download listing


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
19 odpovědí na toto téma

#1 El Montes

El Montes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2008 - 10:02

Dobry den. Nainstaloval jsem posledni verzi GeoGet (1.2.0 a predtim i 1.1.0) na USB flash disk, premistil datove soubory pro spousteni parametrem -d, ale nemam k dispozici plugin Download listing pri pohledu na konkretni cache, cili nemohu stahnout listing z geocaching.com. Zkousel jsem stahnout z webu GeoGetu test pluginy a ty se mi zobrazi, cili me chybi tento listing plugin. Je standardne soucasti instalace, nebo si ho kazdy vytvari sam? Muzete mi jej nekdo poslat? Pripadne kde se daji najit dalsi pluginy do GeoGetu? Diky za ochotu. El Funo
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2008 - 10:41

Pluginy muze udelat kdokoliv. Co plugin dela, je vec autora toho pluginu a tech, kteri si ten plugin nainstaluji a spusti. Na weby Geogetu jsou dostupne ty pluginy, ktere neodporuji zadnym licencim, a zaroven mi jej nekdo poslal se souhlasem ke zverejnovani. U pluginu 'download listing' nevim kdo jej vytvoril, takze nemam tento souhlas, a zaroven tento plugin porusuje 'terms of use' webu gecaching.com. Dost duvodu na to, aby na weby geogetu nebyl. Nebudeme davat preci zbrane do rukou tem, kteri bonzovali na Geoget a potazmo na cely tento web, ze?
  • 0

#3 El Montes

El Montes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2008 - 11:22

Dobre, takze tento plugin neni oficialne k dispozici. Muze mi jej nekdo poslat (pripadne tvurce toho pluginu) na muj email? Hledal jsem na Google neco jako "geoget listing", apod. Ale bez rozumnych vysledku. Na DC taky nic. Kdyz tento listing plugin porusuje pravidla GC.com, tak pak i listing v Handy Geocaching porusuje pravidla, nebo se mylim? Zkousel jsem ve verzi 1.2.0 nacist HTML stranku s GC info, ale nepribyla mi informace do listingu. Nakonec mi asi nezbyde nic jineho, nez si sestavit vlastni plugin, ale pripada mi to zbytecne, aby si kazdy zvlast sestavoval sve pluginy s prakticky stejnymi parametry.
  • 0

#4 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2008 - 11:48

Pokud "download listing" nestahuje soubory (databázi) keší, ale stáhne pouze listing pro jednotlivou keš po předchozím přihlášení na gc.com, nemůže porušovat žádné "term of use" webu gc.com. Jinak by přece stejným způsobem porušovali "term of use" také např. Internet Explorer nebo Firefox.
  • 0

#5 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2008 - 12:07

Terms Of Use článek 5:

You agree that you will not use any robot, spider, scraper or other automated means to access the Site for any purpose without our express written permission.

Není o čem diskutovat. Neporušuje, rozhodně ne za předpokladu 1 keš -> 1 click myší -> 1 listing.
  • 0

#6 El Montes

El Montes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 11:13

Mate tedy nekdo k dispozici plugin do GeoGetu pro download listingu?
  • 0
Magellan Triton 2000, GeoBucket na iPhone 4S

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 12:18

Crocky napsal/a:
Terms Of Use článek 5:

You agree that you will not use any robot, spider, scraper or other automated means to access the Site for any purpose without our express written permission.

Není o čem diskutovat. Neporušuje, rozhodně ne za předpokladu 1 keš -> 1 click myší -> 1 listing.


Je tu problem v tom, ze kdyz se GeoGet GroundSpeaku nelibil, tak mimo jine z i toho duvodu, ze umi stahovat listingy. Marna byla moje namitka, ze je to mozne jen pro jednu kesku najednou a to jeste na explicitni pokyn uzivatele.

Marna byla moje namitka, ze treba AddLogs makro pro GSAK toho taha mnohem vice a nikomu to nevadi. :o

Prestalo mne bavit se o tom hadat. Nelibilo se to GroundSpeaku, danou moznost jsem proto z GeoGetu vykopnul. Ze jim to tady vadilo, ale u jinych programu jim to ocividne nevadi, to at si vyhodnoti kazdy sam. A tim to pro mne konci.

Ze nekdo jiny pak udelal makro, ktere tam to stahovani vraci, ba co hur (pro GroundSpeak...) moznosti tahani vyrazne rozsiruje nad puvodni moznosti GeoGetu, to uz opravdu neni muj problem. B)
  • 0

#8 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 13:10

No dobře, ale kdo má to makro ??? :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#9 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 13:18

Haluma: já to všechno vím, poprask okolo GG jsem sledoval, to, co jsem napsal nebylo proti Tobě. Jsem rád, že GG děláš a je to Tvůj program, proto si ho můžeš dělat tak, jak Ty chceš, o tom nic. Ozval jsem se proto, aby nevznikaly dezinformace. Kolombo: Napsat makro na stažení listingu je triviální. Nechci ho ale dávat sem na fórum, abych nerozpoutával diskuse, ve kterých se nechci angažovat. Posílám Ti ho jako SZ.
  • 0

#10 bellows

bellows

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 13:48

To Crocky: kdyz ovladas psani maker, nechces zkusit vytvorit neco, co bude umet export WP pro TomToma. Treba za pomoci GPSBabelu. Dost lidi by ti bylo vdecno.
  • 0

#11 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 13:56

export WP pro TomToma


Když já neznám ten formát, já umím jenom Garmina eTrexe... :(
  • 0

#12 bellows

bellows

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 14:04

Prave, z eten GPSBabel to umi. Umi obema smery snad vsechny formaty. Ja pomoci neho delam *.GPX do *.OV2(tomtom). Jenze musim Babela pustit najit GPX soubor a nechat zkonvertovat. Kdyby bylo konverzni tlacitko primo v GG, ktere by volalo Babel, byla by prace hned prijemnejsi. Nakonec myslim, ze v GSAKu to tak nejak funguje. Ale nevim to presne.
  • 0

#13 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 14:11

Bellows napsal/a:
Prave, z eten GPSBabel to umi. Umi obema smery snad vsechny formaty. Ja pomoci neho delam *.GPX do *.OV2(tomtom). Jenze musim Babela pustit najit GPX soubor a nechat zkonvertovat. Kdyby bylo konverzni tlacitko primo v GG, ktere by volalo Babel, byla by prace hned prijemnejsi. Nakonec myslim, ze v GSAKu to tak nejak funguje. Ale nevim to presne.


Jo, za takovej plugin bych byl taky vdecen.
  • 0

#14 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 14:16

Crocky napsal/a:
Kolombo: Napsat makro na stažení listingu je triviální. Nechci ho ale dávat sem na fórum, abych nerozpoutával diskuse, ve kterých se nechci angažovat. Posílám Ti ho jako SZ.


Do fora by se nemel davat odkaz na nelegalni veci, ale mohlo by se tu napsat co se musi napsat do googlu, aby vsichni ten spravnej plugin nasli, ne?
  • 0

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 14:20

Reseni je skutecne mnoho: 1. Kazde exportni makro muze na konci zavolat jakykoliv exe s parametrem exportovaneho souboru. (Je to videt v exportnim makru do Garmin MP formatu, kde je to naznacene a zakomentovane) Takze volat na konci GPSbabel je to nejmensi. 2. Zcela jiste lze napsat exportni makro, ktere bude primo generovat OV2. Ja ale neznam specifikaci toho formatu. 3. Lze napsat plugin do GG GUI, ktere prida tlacitko a zavola GPSbabel pro prave oznacene kesky.
  • 0

#16 sonny444

sonny444

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 10:34

Mám takový malý návrh ohledně listingů: Aby všichni nemuseli stahovat z gc.com listingy ke dnešku téměř 6500 pokladů, nebylo by řešení někam tyto zabalené listingy vystavit ke stažení? Každý si je rozbalí a hromadně naimportuje přes Import - Folder. Pak si může každý dělat pouze dotáhnutí aktuálně vznikajících keší? Co myslíte, je tohle řešení únosné???
  • 0

#17 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 10:50

sonny444 napsal/a:
Mám takový malý návrh ohledně listingů:
Aby všichni nemuseli stahovat z gc.com listingy ke dnešku téměř 6500 pokladů, nebylo by řešení někam tyto zabalené listingy vystavit ke stažení? Každý si je rozbalí a hromadně naimportuje přes Import - Folder. Pak si může každý dělat pouze dotáhnutí aktuálně vznikajících keší? Co myslíte, je tohle řešení únosné???


Když pominu právní čistotu uvedeného řešení, tak kdo to asi a kdy bude dělat?

Zkus udělat první verzi souboru a dej sem odkaz, určitě se najde pár lidí, co to stáhnou a otestují to ..
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#18 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 10:53

Odkaz sem nedávej. Nerad bych, aby se tu pak řešily nějaké problémy. Díky.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#19 sonny444

sonny444

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2008 - 11:06

OK, právě proto jsem se zeptal (a nenapsal to sem rovnou), aby některý z adminů rozhodl :o) Díky, jako bych nic neřekl.
  • 0

#20 t.prochazka

t.prochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2008 - 21:02

Také bych měl o ten plugin zájem, samozřejmě soukromě, pokud někdo zná web nebo kontakt na autota, moc prosím pošlete mi to na email atom at sf.cz
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama