Přejít na obsah


Fotka

Místo cache mrtvola


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
79 odpovědí na toto téma

#21 cunakus

cunakus

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 10:09

Musím říci, že článek MF mne silně znechutil. Třeba i tím, že při jeho čtení může mudlu napadnout, že do schránek se vkládají nábojnice a pistole. Vždy jsem bral Zemanovy kecy o novinářském póvlu s rezervou. Ale asi budu muset uznat, že v tomto případě měl dost pravdu ...
  • 0
Cunakus [Garmin Colorado 300] - hlavni GPS [Nokia E71 + Handy geocaching] - zalozni GPSka [palmOne Tungsten E2 + Nokia LD-3W] - jiz nevyuzivana GPSka [Garmin eTrex Legend] - prejeta geoautem/znicena

#22 bor.uvka

bor.uvka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 10:25

Odpoledne se chystám navštívit cache židův poklad GC107CH nechce se někdo přidat? Pro případ že by nebyly všechny mrtvolky tam kde maj bejt?? :)
  • 0

#23 DaFy

DaFy

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 10:25

Novináři jsou čím dál stejní. Napíší jakýkoliv blábol, jen aby se to krvežíznivému obecenstvu líbilo. Autorce zřejmě nevadí, že v očích seznámených ze sebe udělala stejného blbce jako ty dvě dámy v roce 2005. BTW: Kdyby tam neměl FTF Toniczech, mohla by to být známka radikalizace lovu FTF.:) P.S: Už to píšu potřetí, tak teď se to snad povede.
  • 0

#24 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 10:32

No tak už i MFDnes je bulvár, škoda. Tak mi poraďte, které noviny číst, aby se jeden dozvěděl, co je důležité, a ne takovéhle bludy. :(
  • 0
Sylvia999

#25 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 10:36

mnooo, tak to jsem zvedavej s cim se dneska manzelka vrati z prace pac uz tak si tam kolegyne o nas mysli sve :D

druha cast clanku viz odkaz
http://agentj.webz.c...s/tmp/mf_gc.jpg
  • 0

#26 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 10:56

Vzniká nová odnož geocachingu. Jmenuje se "geomording" B) Atoři jsou utajeni a při odhalení trestáni odnětím svobody na 5-20 let. FTF jsou zvlášť ceněny a to zvláště v letních měsících. PS: ti novináři jsou opravdu imbecilové.
  • 0

#27 Bohmovi

Bohmovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 10:59

To se zase nabalí lidí se "zvláštními" zálibami na geocaching.
  • 0

#28 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 11:05

Pánové, já myslím, že imbecilové jsou instalatéři. Tenkrát nám jeden z nich tak blbě připojil myčku k vodovodu, že bych to sám udělal líp. Zničil nám linku. Není ale imbecil je pouze Lojza A., který nám to dělal? A není to tomto případě jen Lucie Kořistová, která to takhle hloupě napsala? Anebo jsou imbecilové i „ti geocacheři“, protože tenkrát nad Brnem pár z nich zdupalo při hledání keše louku? Protože sám ve svém volném čase dělám Navigovat.cz a jinak dělám šéfa právě novinářům, trochu se mě tohle zobecňování dotýká.
  • 0

#29 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 11:32

marekl napsal/a:

Není ale imbecil je pouze Lojza A., který nám to dělal? A není to tomto případě jen Lucie Kořistová, která to takhle hloupě napsala?


Protože sám ve svém volném čase dělám Navigovat.cz a jinak dělám šéfa právě novinářům, trochu se mě tohle zobecňování dotýká.


Vzhledem k tomu, že z posledních několika článků, které byly "vláčeny" i tady na fórech by se hledal nějaký slušný jen opravdu těžko, tak mám nutkání říct (napsat), že to zobecňování na místě je. Především proto, že o geocachingu něco víme, je každá taková snůška polopravd a nesmyslů pro nás všechny tak trochu pobuřující. Při aplikaci pravidel statistiky můžeme procentuální zastoupení kvalitních článků určitě vztáhnout i na ostatní články o odvětvích, o kterých nic nevíme, takže bych to viděl tak, že nejenom Lojza A. A pak to už není o dotýkání, ale o chytání. Za nos.
  • 0

#30 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 11:34

Sylvia999 napsal/a:
No tak už i MFDnes je bulvár, škoda. Tak mi poraďte, které noviny číst, aby se jeden dozvěděl, co je důležité, a ne takovéhle bludy. :(

MFD je bulvár už dost dlouho, akorát je trochu maskovaný, takže to není poznat na první pohled. U nás seriózní noviny chybí, snad se ješte drží Lidovky.
Novináři píší /nebo točí/ spoustu nesmyslů pořád - někdy úmyslně a někdy zase z neznalosti věci. Snad každý, kdo rozumí nějakému oboru je překvapen, co za kraviny se objevují v rádoby seriózních článcích. Čtenáři neznající důkladně danou problematiku to bohužel nemohou poznat. A je jedno jestli se jedná o GC, rozšíření nového jedovatého pavouka u nás nebo průzkum mořského dna. :)
Jinak článej je vcelku normální, nějaká senzace tam prostě musí být i kdyby se měla vymyslet...no a že si o nás "normální" lidé budou myslet že jsme nějaký blázni nebo parta cvoků ? Není to jedno ? Záleží na tom ? - aspoň do toho nepolezou -no a ty co začnou kvůli senzaci tak zase brzo odpadnou.
Myslím si, že při GC už brzy opravdo někdo umře - stejně jako se to stává všude: při houbaření, potápění, hraní fotbalu, jízdě na kole...třeba ta cache Eden, ta je na to jako stvořená :D
  • 0

#31 Ponik

Ponik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 13:16

Když čtu ten článek na titulní straně MF dnes, napadá mi jen jedno, až příště naleznete někdo mrtvolu vymyslete si třeba, že se v lese procházíte, hledáte houby, venčíte psa nebo něco jiného... variant je spousty, jen ne, že hledáte kešky. A až budete sbírat třeba odpadky v parku řekněte, že děláte CITO a co to je, a co je to ten geocaching. Ale to s vámi asi novináři rozhovor neudělají, protože tohle nikoho nezajímá. Ale kdyby se vám to přece jen podařilo dostat na titulní stránku, budou vám všichni ti, co se snaží pořádat nějaké geoakce a musí občas i komunikovat s úřady nesmírně vděční. Fakt není dobré, když začíná rozhovor s majitelem nemovitosti slovy "Jo geokačeři? To jsou ti jak hrajou tu nebezpečnou hru jo?" Předem za to děkuji
  • 0

#32 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 13:47

Ponik napsal/a:
... variant je spousty, jen ne, že hledáte kešky.
A až budete sbírat třeba odpadky v parku řekněte, že děláte CITO a co to je, a co je to ten geocaching. Ale to s vámi asi novináři rozhovor neudělají, protože tohle nikoho nezajímá. Ale kdyby se vám to přece jen podařilo dostat na titulní stránku, budou vám všichni ti, co se snaží pořádat nějaké geoakce a musí občas i komunikovat s úřady nesmírně vděční.

Poníku, tohle je tak rozumný příspěvek, že sem snad ani nepatří ;) Vzhledem k tomu, že k události došlo před týdnem, nikdo z cacherů nebyl donucen o tom informovat a naopak popud ke zveřejnění toho blábolu s pelmelem informací na titulní straně dal jeden z cacherů, je mi z toho divně. Za Jardův zbytečný exhibicionismus teď budeme platit všichni. To si měl raději vymyslet, že ho unesli ufoni B) Pozici organizátorů GC akcií při jednání s úřady to opravdu neulehčí :|
  • 0

#33 JuCaKe

JuCaKe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 14:13

Hm, teď bude skoro každá mrtvola spojována s kešingem. Všude se najde nějaká krabička poblíž inkriminovaného místa.
  • 0

#34 Bludi

Bludi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 14:33

Poníkův příspěvek zní skutečně rozumně. Otázka je, zda-li by se Policii mělo u tak závažného trestného činu podávat mylné informace až lhát.... Navíc nevím jak pro ostatní, ale pro mne by byl nález mrtvoly při večerním lovu, docela stresující, tak nevím nevím, jestli bych si pro policajty vymyslel, nějakou kloudnou historku co tam dělám.... Nicméně pro media bych asi vyhlásil informační embargo a nikomu nic nesděloval, i kdyby to byl sebedůvěryhodnější plátek :@
  • 0

#35 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 14:34

No, zní to pěkně, Poníku, ovšem zrovna při nálezu mrtvoly bych měl dušičku tak malou, že cokoliv si vymýšlet by mě ani nenapadlo. Zrovna tak asi dost těžko jde policajtům říct jedno a novinářům druhé. Jinak souhlas že bulvár překroutí vždy vše podle svého a ještě něco připíše, aby to bylo zajímavější, na druhou stranu, nezbává než doufat, že to za chvíli utichne..
  • 0

#36 JardaD

JardaD

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 14:34

Zrovna jsem přemýšlel, co budu o víkendu měnit v keších. Snad jen ty nábojnice, jsou malé a skladné. Původně jsem chtěl vzít na výměnu mrtvolu. Je sice těžší, ale velikostí odpovídající keška se těžko hledá :P Titulek do Blesku: Mrtvola - základní výbava kačerů :D
  • 0

#37 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 14:44

Autacek napsal/a:
No, zní to pěkně, Poníku, ovšem zrovna při nálezu mrtvoly bych měl dušičku tak malou, že cokoliv si vymýšlet by mě ani nenapadlo. Zrovna tak asi dost těžko jde policajtům říct jedno a novinářům druhé.

Přesně. V takovémhle případě by fakt byla blbost si něco vymýšlet (v případě policie teda samozřejmě). Mně by spíš zajímalo, jak se o tom ti novináři dozvídaj. Jestli, když člověk najde mrtvolu, tak se na něj seběhnou sami od sebe, musí jim to sám říct, nebo jak? Nevíte někdo?
Jinak bulvárnost Mladé Fronty je pozorovatelná už docela dlouho, tak jsem ani nečekal, že by si tam tentokrát nepřipsali něco k dobru.
btw. To o pistolích snad vyčetli tady na fóru ne?
  • 0

#38 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 409 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 14:48

Mně by spíš zajímalo, jak se o tom ti novináři dozvídaj. Jestli, když člověk najde mrtvolu, tak se na něj seběhnou sami od sebe, musí jim to sám říct, nebo jak? Nevíte někdo?

Nevim. ale uz parkrat sem videl ze ve zpravach byly zabery jak prijizdi prvni sanitka/prvni hasici....tak mozna lidi volaji nejdriv novu, a pak az 112:)
  • 0

#39 JardaD

JardaD

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 14:51

Jak se o tom novináří dovědí? Buď přímo od policie (ať již tiskovou zprávou nebo to někdo z policajtů vynese). Případně jim to nějaká dobrá duše z přímých aktérů nebo náhodných pozorovatelů sdělí.
  • 0

#40 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 14:56

AgentJ napsal/a:
mnooo, tak to jsem zvedavej s cim se dneska manzelka vrati z prace pac uz tak si tam kolegyne o nas mysli sve :D

druha cast clanku viz odkaz
http://agentj.webz.c...s/tmp/mf_gc.jpg


Takže jsem to konečně dočetl i se jménem autorky a není to tak trochu ironie, že se jmenuje Kořistková?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama