Přejít na obsah


Fotka

Místo cache mrtvola


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
79 odpovědí na toto téma

#41 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 15:06

No už mám kontakt na jednoho člověka z MF Dnes co se týče toho Jihočeského článku se souřadnicemi, tak se můžu ještě zeptat, jestli mají zapotřebí tohle psát - úplně to rozvrací pohled veřejnosti na nás a uvádí to mylné informace o případu TramCache. :@
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#42 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 15:07

Policajtům nebylo třeba lhát. Vědí, o co jde, nebo by určitě pochopili, proč tam cacheři šmejdili. Zcela zbytečné však bylo s celou historkou samovolně kontaktovat noviny. Pokud se to novinářka Kořistová nedozvěděla z policejní svodky, pak jí to nemusel o týden později nikdo připomínat.

Zážitek to byl jistě šokující, nicméně pozitivní účinky zveřejnění příčiny stresu v celostátním tisku dosud nebyly klinicky prokázány. Běžný psychoanalytik, kamarádi v hospodě nebo i toto fórum by poskytli mnohem lepší služby. Jinak to vyznívá jako čirý exhibicionismus cachera, který nedomýšlí důsledky :|
  • 0

#43 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 15:32

Každý si chce užít těch svých 15minut slávy ;). Pravda, tohle je dost nešťastný způsob
  • 0
Sylvia999

#44 mike1980cz

mike1980cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 15:40

Pokud jde o to, jak získávají novináři informace, je to převážně od policie. A to bud přímo od informátora, který dá kamarádovi vědět a nebo z vysílaček. Větší redakce - noviny/televize, mají k dispozici vysílačky složek jako hasiči, záchranka, policie, takže i proto někdy dokážou být na místě dřív, když jsou právě v ulicích a poblíž místa. A pak samozřejmě od lidí, existuje spousta těch, který když vidí něco "zajímavého", tak volají do televize. Já bych ani nevěděl na jaké číslo volat ;o) Z čehož vyplývá, že tihle lidé musí mít číslo napsané už dopředu někde na papírku.
  • 0

#45 medard

medard

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 15:43

Je to sice trochu mimo téma, ale týká se to Policie ČR Moje keška Kafemlejnek je hned vedle policejní stanice a si 3m od kešky parkuje jejich auto (to tam stojí permanentně, viz některé logy s mé vlastní zkušeností) a musím říct, že si myslím, že policie opravdu ví co je to GC a ví určitě i o mé kešce a tam přežívá bez problémů (ten policejní "dozor" má něco do sebe). Takže bych v tomhle PČR tolik nesoudil... A co se týče článku, myslím, že to odradí čtenáře minulého článku v jihočeské příloze MF DNES
  • 0

#46 mike1980cz

mike1980cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 15:52

Taky bych to neviděl tak černě s tou publicitou. Je pravda, že více lidí bude vědět co to je. Kdo to chce zkusit, ten to zkusí, koho to bude bavit, ten vydrží. Možná se objeví pár nových keší na nevhodných místech, ale tak drastické to nebude. A za pár týdnů už většina těch co to četla budou ti, kteří už jednou něco o geocachingu zaslechli. Jinak co se týče novinářů, je jasné, že novinář píšící všobecné zpravodajství, nemůže znát úplně všechno. Vychází jen z toho, co zjistí od jiných. je to podobné, jako když někde vidím ve fórech reakce lidí u recenzí např. na mobilní telefony, že autor je úplný idiot, když napsal že ten telefon nemá nějakou funkci, která tam přitom je, když se dostanete do páté úrovně menu a stisknete křížek. Tím chci říct, že ani odborník v tématu nemůže vědět např. o každém modelu tolik, co někdo kdo si ho koupí a půl roku denně používá.
  • 0

#47 JardaD

JardaD

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 15:59

Já bych spíš než jako špatnou image kačerů před úřady a veřejností v této souvislosti viděl něco pozitivnějšího. Nebýt toho nálezu členy z geocachingu, mohla tam ta mrtvola být ještě kdoví jak dlouho. A díky relativně včasnému nálezu kačery možná dojde k brzkému vyřešení případu. S ohledem na to, že lov kešek je i mimo běžné vycházkové cesty, obávám se, že to nebude první a poslední nález...
  • 0

#48 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 16:20

O tom spadlém klukovi napsala ta samá MF Dnes o pár týdnů později zveřejnila, že ten kluk s GC neměl nic společného. Ale to už by se ta dnešní zpráva třeba nedostala na titulní stránku. :@ Jinak z diskuse pod článkem - jistý Goudy: "Geocaching - kukaččí vejce amerického imperialismu Vážení pokud to ještě nevíte o co se jedná tak vám to milerád vysvětlím! Geocaching je výmyslem amerického ministerstva obrany aby mohlo sledovat pohyb našich občanů v prostoru našeho státu. Souvisí to s vybudováním radarové základny na našem území a celkovém podmanění našeho národa. Takže vy, kteří jste nyní oslněni geocachingem na něj urychleně zapomeňte! Pokud se tedy nechcete stát obyčejnou loutkou v rukách Bushovy administrativy!!!!!!! Jestli vás zajímají podrobnosti, tak přijďte na příští protiradarové demonstraci za některým s organizátorů a ohlašte se heslem "NEMÁM RÁD GEOCACHING!" Ten Goudy je dobrej úchyl podobně už pod články o Vsetínu.
  • 0

#49 energit

energit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 16:31

Pročetl jsem všechny názory, od positivních až k těm negativním. Rozhodl jsem se dát ještě update k tomu. - mrtvola ležela na pozemku stavby, za plotem, i když se tam dalo projít v pohodě velkou dírou -to že byla v rozkladu, jsme naštěstí neviděli, byl čelem k zemi,oblečen včetně čepice - vylíčili jsme story policii včetně vysvětlení co je geocaching a čekali s nimi na příjezd kriminalistů, ti dlouho nejeli, tak nás poslali domů, s tím že se nám kriminalisti ozvou - ti se ale neozvali - kdybych jim zavolal sám, pravděpodobně by mi řekli, že mi nic nemůžou říct, takže jediná možnost byla média - sledovali jsme média, jestli se někde něco neobjeví - nikde nic, vypadalo to, že se ani nedovíme, kdo to byl - pak se mi ozval kamarád, že má známou v novinách, která by mohla něco zjistit - váhal jsem, ale nakonec svolil po dvou dnech - slíbila,že něco zjistí, což se stalo - to že tam přidá další informace a že to otiskne v takovéto podobě, už jsem nemohl ovlivnit samozřejmě, že plno z vás ví, jak jsem to mohl udělat lépe, ale nikdo z vás v mé situaci nebyl a nemohl jsem vědět jak to dopadne,prostě se to už stalo já jen doufám, že to pomůže dopadení vraha, neodradí lidi od geocachingu a naopak nové kačery přitáhne jarda alias energit
  • 0

#50 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 16:46

"Geocaching je výmyslem amerického ministerstva obrany aby mohlo sledovat pohyb našich občanů" To by fungovalo snad len v pripade ze by kazdy boxik strazil 24x7 autor, potom by sa dalo povedat ze to sluzi na sledovanie pohybu nasich obcanov :) V pripade zalozenia viacerych kesi by bol asi autor nuteny nechavat na dalsich keskach manzelku,deti, babciku,... Ale to by nepreslo, lebo pocetnejsie rodiny by boli vo vyhode :)
  • 0

#51 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 17:03

drobik napsal/a:
"Geocaching je výmyslem amerického ministerstva obrany aby mohlo sledovat pohyb našich občanů"

To by fungovalo snad len v pripade...

To vůbec nemá cenu řešit. Goudy je na 99,99999% geocacher a účel jeho příspěvků je myslím dost jasný. Jenom si nemyslím, že by se vědomými dezinformacemi tohoto druhu naplnil.

edit: Když tak hrabu v paměti, tak vlastně na 100%
  • 0

#52 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 18:53

Co se Policie vs. GC týče, mám osobní zkušenost s tím, že o GC ví a bere ho jako hru, nic víc. Byl jsem v Hradci Králové osobně svědkem, kde u jedné mystery-kešky u policejní stanice (nyní už je jinde, čili žádný spoiler) přímo přede mnou logovali přímo strážníci Policie ČR OŘ HK, kteři viděli předchozího hledače při odlovu. Pěkný log s razítkem a textem ahoj - viz můj log a FOTO logu PČR
Čili PČR vůči GC v pohodě, horší ti novináři, no...
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#53 alojz

alojz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 19:58

Asi to možná bude tím, že i někteří geokačeři jsou policisté a, že vracejí nalezené kešky majitelům - viz. brněnský Semefor.
  • 0

#54 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2008 - 20:04

minarjo napsal/a:
...v Hradci Králové osobně svědkem, kde u jedné mystery-kešky u policejní stanice ...


Upřesnil bych, že to je věznice a pěkně okamerovaná, takže bych řekl, že PČR měla keš pěkně monitorovanou:-)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#55 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2008 - 11:22

energit napsal/a:

já jen doufám, že to pomůže dopadení vraha, neodradí lidi od geocachingu a naopak nové kačery přitáhne

jarda alias energit


Problém je v tom, že většina kačerů nechce ani pozitivní ani negativní reklamu na kešování. Nejlepší zatáhnutí do hry je přes kamarády, kdy se nováčkovi dostane i etického zaškolení. Masová média nám s velkou pravděpodobností způsobí problémy.
  • 0

#56 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2008 - 11:49

mysakf napsal/a:
Masová média nám s velkou pravděpodobností způsobí problémy.

Ano, možná to bude znít absurdně, ale navrhoval bych utvořit skupinu lidí, která by za komunitu vždy odpovídala na otázky médií (problém by byl asi v tom, že by to nemuseli všichni respektovat, ale kdyby se někomu ozval člověk z médií, tak by ho tam třeba i odkázal) a tím by bylo zabráněno tomu, že by se objevovaly tyto zkreslené a nepravdivé články (opět narážím na TramCache...).

B)
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#57 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2008 - 12:50

Ani bych neřekl, že by to mělo být absurdní. Tiskové mluvčí má hodně organizací. Jen bych nevytvářel přímo skupinu, stačilo by vybrat jednoho kačera/kačerku, který/á by si toto vzal na starosti. Přecijen geocaching naštěstí není trvalým středem zájmu médií, takže jeden člověk na to určitě stačí. Jinak jak už tu bylo zmíněno, zcela určitě by to měl být někdo zkušený, znalý pravidel a správného vystupování a s dobrýma komunikačníma schopnostma. Podle mne by měl mít minimálně 25 let.
  • 0

#58 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2008 - 13:07

Jenže za koho ten mluvčí bude mluvit? Geocacheři v čr žádnou organizaci která by ho mohla delegovat aby jí v médiích zastupoval netvoří.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#59 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2008 - 13:19

Proboha mě snad šálí zrak? :o Co to tu řešíte? Prostě někdo něco napíše do novin a hned se budem sdružovat, volit mluvčí. Neblázněte lidi. GC je naprosto otevřená zábava. Neděljte z toho skauta prosím. Ať si říká kdo chce co chce (pokud to není v rozporu se zákonem). Čeho se pořád bojíte? Novinářů? Prostě tu jsou a s tím se musíme smířit. Vůbec bych to neřešil. Jestli si myslíte, že po článku v novinách podniknou tisíce lidí křížové výpravy na kešky v okolí tak to se (zvlášť v tomhle počasí) docela pletete myslím. Takže neřešte to a bavte se.
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#60 kosatka team

kosatka team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2008 - 15:48

Já bych se ještě vrátila ke starému soudku na začátku, a neřeknu nic nového, dalo se to čekat a čekala jsem to každou chvíli. Detektoráři už svou mrtvolu našli a geocacheři pořád nic? Jen si promítněte, kdo jich máte za sebou už víc, jakým vším křovím a.p. už jste prolezli! Podle statistický pravděpodobnosti už jsme měli narazit za ty roky na mnohem víc humusu. Já bych to brala tak, že jsme měli do teď docela štěstí! Nejsem černá kronika, jsem optimista, ale stačí sledovat zprávy:o). ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama