Přejít na obsah


Fotka

Pokus o statistiky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
148 odpovědí na toto téma

#61 lucky&spol

lucky&spol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2008 - 9:32

Ahoj, Cipísek a Mikka jsou taky tuzemci.
  • 0

#62 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2008 - 11:58

kolombo napsal/a:

jizersky_drak napsal/a:
A pokud jde o Ritter von Reichenberg, bohatě stačí dát jako referenční GC144TK :D ...až na to, že ta nebude mít opravdu jiný účel, že tam dostane Rytíře B) (8 nálezů za půl roku, a třeba já jsem ve statistice i bez ní)


Nevím, kde jsi sebral tohle ....


To byla jen narážka na to, že si někdo stěžoval, že vás ve statistice nevidí ;) Tak jsem nadhodil kešku kdy vy jste a moc cizinců se do ní plést nebude ;) ...to nesmíš brát moc vážně...

Jasněže použití pouze městských (výhoda = mnoho logů) způsobí že tam nebudou lidi, kteří ve městě neloví. Taky vím o člověku, který má něco jako 160 foundů ale ve statistice neni prostě proto, že (ač Pražák) v Praze neloví a ty foundy má z různých výletů. Jenže s těmi lesními je zas ten problém, že mají řádově méně logů, takže by se jich muselo sosat řádově víc. Tak a co teď s tím?

pepa.z.pocernic napsal/a:
1) Tak poraď, kde se to dá vyčíst, když mám možnost jen stáhnout pár listingů v čr se všemi logy, kde jsou vypsány počty nálezů


Já nevím jak to na cacherstats dělají. Ani jak moc (ne)dokonalé to regionální členění je. Vím jen že tam je a v případě ČR myslím docela funguje

Dain & Olik napsal/a:
a jinak co se tyce cacherstats vs pepova statistika - rekl bych, ze jeden hlavni rozdil ti unika ;) - neomezenost 200 nalezy ale 20ti. dalsi plus - je to soucasti techto stranek. no a potom uz jen spekulace - cacherstats aktulizuje max 2x (nekdy 1x) tydne a nevim, jak casto muze aktualizovat pepa, treba casteji :)

pepo, dobra prace.


Jasně, to jsem si všim že dolní mez je u Pepy nižší než na cacherstats. Jestli ono to nebude tím, že díky úzkému regionálnímu zaměření má Pepa i při nižší hranici řádově méně záznamů (lidí) takže si to může dovolit ;) Cacherstats s dolním limitem 20 si lze asi představit těžko.

Pokud jde o frekvenci aktualizace - jasně, taky je to plus, i když třeba zrovna mně to 2krát týdně stačí. Zas to bude o tom, že Pepa má těch profilových keší řádově míň...

PaBa napsal/a:

jizersky_drak napsal/a:
Osobně by mě dost zajímalo nejen pořadí podle počtu kešek celkem, ale i podle jednotlivých typů (resp. alespoň těch 3 základních)

Jenze presne tohle je ta vec, kterou se z logu referencnich kesi nemas sanci dozvedet....


Z logů referenčních keší ne. A do profilů jednotlivých lidí koukat nejde? Nebo jde, ale je to tak náročné na sosání dat, že to vlastně nejde?? Já nevím... každopádně na gc.com tahle čísla jsou, takže si myslím že teoreticky by to určitě jít mělo

Btw. asi není vhodné psát kdo je nebo není tuzemec sem do vlákna... to stačí Pepovi přes profil, a k něčemu v tý statistice asi jsou ty odkazy "cizinec - tuzemec" - nevím co přesně to dělá, zkusmo jsem jednoho o kom vím kliknul (Petrzelku), tak doufám že to Pepovi automaticky poslalo mail, když se automaticky neodoznačil
  • 0

#63 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2008 - 12:00

Paulus85q je opravdu cizinec.

Cizinec není našinec!! :D
  • 0

#64 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2008 - 12:15

jizersky_drak napsal/a:
Btw. asi není vhodné psát kdo je nebo není tuzemec sem do vlákna... to stačí Pepovi přes profil, a k něčemu v tý statistice asi jsou ty odkazy "cizinec - tuzemec" - nevím co přesně to dělá, zkusmo jsem jednoho o kom vím kliknul (Petrzelku), tak doufám že to Pepovi automaticky poslalo mail, když se automaticky neodoznačil

Co jsem si všimnul, tak po kliku na nápis se změní písmo na kurzivu. A Pepa to pak možná prochází a vyhodnocuje, nevím.
Nemá tedy asi cenu klikat na lidi, kteří mají jeden ze stavů už označený, leda, že by to ještě vyhodnocovalo počet kliků, to taky nevim.
Tak doufam, že už to tady zas někde není napsáno a já to jen přehlédl. :)
edit: Jak se vlastně mají brát slovenskí bratia? Teď nemyslím ty,co žijí tady, ale třeba jana.bubbles.sk, lafy a tak...
  • 0

#65 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2008 - 12:31

jizersky_drak napsal/a:
Taky vím o člověku, který má něco jako 160 foundů ale ve statistice neni prostě proto, že (ač Pražák) v Praze neloví a ty foundy má z různých výletů. Jenže s těmi lesními je zas ten problém, že mají řádově méně logů, takže by se jich muselo sosat řádově víc. Tak a co teď s tím?

viz první příspěvek vlákna někde ke konci.
Osobně procházet 6000 kešek a vybírat vhodné nebudu, takže čekám na vhodné návrhy.

jizersky_drak napsal/a:
Já nevím jak to na cacherstats dělají. Ani jak moc (ne)dokonalé to regionální členění je. Vím jen že tam je a v případě ČR myslím docela funguje

pokud mají profilové kešky po celém světě a mají jich výrazně víc, tak to můžou rozřazovat automaticky. tj když někdo najde 5 profilových kešek v něměcku a jednu v čr, tak to bude nejspíš němec. Nebo když se ve statistice objeví kačer s míň jak x nálezy, tj nováček a ne že se profilovým keškám vyhýbal, tak bude mít nejspíš národnost té profilové kešky, protože bude hledat někde blízko domova. A případné nepřesnosti se na výzvu upraví ručně.

jizersky_drak napsal/a:
Jasně, to jsem si všim že dolní mez je u Pepy nižší než na cacherstats. Jestli ono to nebude tím, že díky úzkému regionálnímu zaměření má Pepa i při nižší hranici řádově méně záznamů (lidí) takže si to může dovolit ;) Cacherstats s dolním limitem 20 si lze asi představit těžko.

U lidí s menším počtem nálezů jde stejně jen o nepřesný a neúplný seznam lidí co tu loví a ne o žebříček.

jizersky_drak napsal/a:
Z logů referenčních keší ne. A do profilů jednotlivých lidí koukat nejde? Nebo jde, ale je to tak náročné na sosání dat, že to vlastně nejde?? Já nevím... každopádně na gc.com tahle čísla jsou, takže si myslím že teoreticky by to určitě jít mělo

Nejde. Teda teoreticky jo, ale prakticky by to byla řádově větší zátěž gc.com, takže by nám to nejspíš zatrhli a technické provedení by taky bylo výrazně složitější.

jizersky_drak napsal/a:
Btw. asi není vhodné psát kdo je nebo není tuzemec sem do vlákna... to stačí Pepovi přes profil, a k něčemu v tý statistice asi jsou ty odkazy "cizinec - tuzemec" - nevím co přesně to dělá, zkusmo jsem jednoho o kom vím kliknul (Petrzelku), tak doufám že to Pepovi automaticky poslalo mail, když se automaticky neodoznačil

od toho jsou ty odkazy. To co mi pošlete přes profil nebo sem nezpracovávám.
A to že někdo neni ve statistice neznamená, že musí být označen za cizince, přečtěte si první příspěvek vlákna.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#66 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2008 - 12:47

Jinak nízká dolní hranice je dobrá nejen proto, že se víc lidí najde v seznamu, navíc získáme lepší přehled o tom, kolik vlastně v ČR je aktivních kačerů. I když jich tam bude dost chybět, přeci jen u těch co mají jen pár desítek kousků není moc velká pravděpodobnost že je mezi nimi nějaká referenční...
  • 0

#67 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2008 - 13:06

pepa.z.pocernic napsal/a:

jizersky_drak napsal/a:
Btw. asi není vhodné psát kdo je nebo není tuzemec sem do vlákna... to stačí Pepovi přes profil, a k něčemu v tý statistice asi jsou ty odkazy "cizinec - tuzemec" - nevím co přesně to dělá, zkusmo jsem jednoho o kom vím kliknul (Petrzelku), tak doufám že to Pepovi automaticky poslalo mail, když se automaticky neodoznačil

od toho jsou ty odkazy. To co mi pošlete přes profil nebo sem nezpracovávám.
A to že někdo neni ve statistice neznamená, že musí být označen za cizince, přečtěte si první příspěvek vlákna.


Vidiš, že se to po kliknutí změní na kurzívu jsem si ani nevšim. Prošel jsem ten seznam (ne teda celý) a kdo ještě nebyl zkurzívněný a věděl jsem, tak jsem kliknul. Tak snad to k něčemu bude.

Mimochodem asi by šlo označit každýho, kdo má na konci jména CZ automaticky označit za čecha, ne? ;) ...asi by to spáchalo víc užitku než škody, ne?
  • 0

#68 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2008 - 13:07

Info o tom kolik je v čr aktivních kačerů by se dal získat jen dlouhodobým sledováním statistik. Teď nepoznáš, jestli někdo poslední z těch x nálezů nenašel před dvěma roky a už to zabalil.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#69 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2008 - 15:30

Navrhuju jako referencni pro Hradubicko kesku: GCND2T - Kuneticka hora
  • 0
VSA

#70 DJ-team

DJ-team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 21:02

Za karlovarsko si dovoluji navrhnout Vzpominku na Ivana Hlinku GCYP26, asi neni navstevovanejsiho kousku, cizinci ji vcelku ignoruji a jeji pristupnost je prijemna. Nemam rad drive-in, ale co delat, jsme jiny region :)
  • 0

#71 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 19:46

vsa napsal/o:
Navrhuju jako referencni pro Hradubicko kesku: GCND2T - Kuneticka hora


Ja bych spis navrhnul hradeckou Rekomys - GC14GXN, je to jednoducha mysterka, ktera ovsem k zalogovani vyzaduje basnicku - mam to na watchlistu a basnicku v cizim jazyce jsem tam zatim nezaznamenal, nalezu je tam skoro 90 a dal to roste...
  • 0

#72 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 21:20

hplus napsal/a:
[basnicku v cizim jazyce jsem tam zatim nezaznamenal, nalezu je tam skoro 90 a dal to roste...


Tipoval bych, ze blizka tradicionalka podobneho stari a obtiznosti bude mit nalezu tak 250...

Bohužel vypadá to, že mysterky přehlíží nejen cizinci, ale i řada místních... prostě proto, že to jsou mysterky. Ostatně pokud bys kešoval tak, že máš v navigaci nahrazé všechny české tradicionálky (třeba z poi.cz... bejvávalo...) a při služebkách se na nich zastavuješ, tak bys opravdu ignoroval i 1/1 drive-in mysterky... a to celkem pochopitelně.

Třeba i Kam létají čápy a vrány (traditional na Vyšehradě která je mystery jen kvůli fotoúkolu který se navíc splní spíš doma než na místě) mají oproti pár měsícům starým tradicionálkám málo nálezů.

Tak a teď z pozitivní strany:
Mezi prvními 550 kačery v žebříčku (aspoň 230 nálezů) jsou nyní pouze ČTYŘI, u koho zůstalo "tuzemec? cizinec?", z toho ještě nejmíň dva "čechoslováci", u nichž si nejsme jistí, jestli tam být mají (na to bych řekl: je nějaký důvod, proč by tam být neměli? vadí to někomu? pokud jsou několik měsíců ročně v Praze nebo prostě v ČR, ať si tam klidně jsou... a ať si jsou klidně i v případném obdobném slovenském žebříčku... komu to vadí??) To znamená, že jeho správce už má velmi slušný přehled o tom, kdo z těch co se na českých keškách vyskytli, je nebo neni cizinec. A rychlost, s jakou se žebříček do tohoto stavu dostal značí, že případné budoucí nejasnosti rychle někdo odhalí. Že směrem dolů míra nejistoty značně roste a dosahuje až 90% je myslím akceptovatelné. Jestli kačerům se 100 nálezy na žebříčku záleží, tak nejspíš v tom smyslu, aby se co nejrychleji dostali "někam kde to něco znamená". Jestli jsou aktuálně 694. nebo 854. je asi of no interest. Stejně kvůli způsobu tahání dat se tam ani řada lidí se 100 nálezy nedostane.

Takže bych ukončil diskuzi o tom, jak vypadá ideální profilová keška a jako profilové použil prostě hojně navštěvované tradicionálky. S tím, že by to asi neměly být ty úplně nejnavštěvovanější na místech, kam zamíří každý cizinec který místo navštíví - ideální bude ten "druhý sled" ;-) Virtualka na Karlově mostě fakt asi nebude to ono... ale třeba Hlavní nádraží by byl myslím celkem dobrý nápad...
  • 0

#73 badger_j

badger_j

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2008 - 20:43

Jsem začátečník, tak mě nebijte za můj dotaz. Kolik nalezených referenčních keší je zapotřebí pro zařazení do statistiky? Nebylo by jednodušší zpracovávat statistiku ze správy nálezů.
  • 0
badger_j

#74 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2008 - 21:10

badger_j napsal/a:
Jsem začátečník, tak mě nebijte za můj dotaz.
Kolik nalezených referenčních keší je zapotřebí pro zařazení do statistiky?

Jednu. Kteroukoli.

Nebylo by jednodušší zpracovávat statistiku ze správy nálezů.

Věř, že Pepův skript, který si jednou za interval stáhne logy na všech referenčních keškách, je nejšetrnější způsob, jak při přenosu minima dat z GC.com získat aktuální "found count" všech nálezců referenčních kešek ;)
  • 0

#75 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2008 - 8:41

Ve statistikách jsou teď odkazy na statistiku založených keší a na poměr založeno/nalezeno. Časem z toho možná udělám jednu stránku
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#76 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2008 - 9:00

Pěkné, ale škoda, že nalezeno/založeno je málo vypovídající díky záznamům 4/1 a podobným :)
  • 0

#77 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2008 - 9:02

Tak můžu vyhodit ty, co založili jen jednu skrýš a mají míň jak 100 nálezů. Třeba
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#78 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2008 - 9:12

pepa.z.pocernic napsal/a:
Ve statistikách jsou teď odkazy na statistiku založených keší a na poměr založeno/nalezeno. Časem z toho možná udělám jednu stránku

Pěkná práce.
Když už je uveden poměr založeno/nalezeno, přimlouval bych se za údaj uvedený na setiny procent.
  • 0

#79 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2008 - 9:14

Poměr jsem otočil na nalezeno/založeno
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#80 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2008 - 9:22

pepa.z.pocernic napsal/a:
Tak můžu vyhodit ty, co založili jen jednu skrýš a mají míň jak 100 nálezů. Třeba


To by bylo skoda. Ve statistice mi chybi legendarni "Nanutando" ktery ma zalozeno: 16 a nalezeno: 0, a silne pochybuji, ze se nekdy pod jeho jmenem objevi log found :P . Ten pak ve statistice pomer zalozenych/nalezenych jasne kraluje. Docela by mne zajimalo, co za cislo by system vygeneroval :o .
Za ta leta, co se geocachingem zabyvam, jsem v republice narazil na par jedincu co zakladaji velmi pekne cache a pritom moc nehledaji. Pak by bylo skoda tyto jedince vyselektovat ze seznamu jen proto, ze se nechovaji jako kombajneri :( . Myslim, ze prave neupravovane statistiky maji tu pravou vypovidaci hodnotu a zalezi jen na interpretaci vysledku, jak to zrovna ten ktery ctenar chape ;) .
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama