Přejít na obsah


Fotka

Pokus o statistiky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
148 odpovědí na toto téma

#81 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2008 - 9:24

To mi připomíná, že by se Die Hexenschussbrigade měla po čase někde zase v plném počtu sejít u některé z referenčních kešek ;) Možná by taky někde mělo zaznít, že ve statistikách založených jsou pouze ty založené na území ČR ;)
  • 0

#82 Selmice

Selmice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2008 - 9:40

Super počin, akorát taky nejsem cizinec ale tuzemec. Jaktože je aktuální jen počet nazelených kešek, ale počet založených ne?
  • 0
JUST HUNT IT!!!!

#83 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2008 - 9:47

Předpokládám, že je to tím, že zatímco ty odlovené se "kontrolují" takřka denně na oněch referenčních keších, tak založené se generují "jen" jednou týdně na základně Groundspeakem dodaných PQ. Alespoň tak bych si to vysvětlil... EDIT: nešlo by u toho poměru ta čísla nějak rozumně zaokrouhlit, řekněme na tři desetinná místa? Takhle to vypadá trochu "neesteticky"... :D
  • 0
Berda

#84 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2008 - 10:06

Solim napsal/a:
To by bylo skoda. Ve statistice mi chybi legendarni "Nanutando" ktery ma zalozeno: 16 a nalezeno: 0, a silne pochybuji, ze se nekdy pod jeho jmenem objevi log found :P . Ten pak ve statistice pomer zalozenych/nalezenych jasne kraluje. Docela by mne zajimalo, co za cislo by system vygeneroval :o .
Za ta leta, co se geocachingem zabyvam, jsem v republice narazil na par jedincu co zakladaji velmi pekne cache a pritom moc nehledaji. Pak by bylo skoda tyto jedince vyselektovat ze seznamu jen proto, ze se nechovaji jako kombajneri :( . Myslim, ze prave neupravovane statistiky maji tu pravou vypovidaci hodnotu a zalezi jen na interpretaci vysledku, jak to zrovna ten ktery ctenar chape ;) .

Kromě nanutanda tam chybí všichni, u kterých nebyl odetekován nález na referenční keši. Zkusím se na to podívat, co se s tim dá dělat, ale verze mysql co tu je ještě neumí view a na generování složitých sql dotazů kde je všechno nemám moc chuť.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#85 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2008 - 20:16

Nevím jestli už to tady někdo nenadhodil, ale co ještě do statistiky přidat pěkné barevné šipečky nahoru, dolu a stagnace jako u klasického hudebního žebříčku. Šipka by byla u každého kačera a znázorňovala by aktuální pohyby kačera v žebříčku. Databázově by to neměl být neřešitelný problém. Je to jen nápad, tak mě nekamenujte :) já mám hrozně rád žebříčky (jakékoli, i ty kde nefiguruju - většina :D)
  • 0

#86 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 13:11

Hlásím se, že jsem tuzemec.
  • 0

#87 RudaRaptor

RudaRaptor

    RudaRaptor

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2008 - 13:07

At klikame jak klikame, Poke128 je nas!
  • 0

#88 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2008 - 13:47

To Numira: Proč jsou brnaci tuzemci?
Protože jezdit šalinó na Prigl zdomácnělo i ve Velké Praze.
  • 0

#89 JuCaKe

JuCaKe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2008 - 7:14

Jestli se to tu už projednávalo, sorry za zbytečný příspěvek.:o Programování nerozumím, ale nešlo by udělat ve statistikách něco jako automatické mazání těch nicků, které mají třeba rok nulu v položce "Přírůstek (dní)". Eliminovali by se tak kačeři, kteří našli pár keší a pak toho nechali.B)
  • 0

#90 KrikyTeam

KrikyTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2008 - 9:16

Klikám na tuzemec a stále nic, taky máme vlastní kešky 1 ne 2 (že by to způsobila změna nicku?)
  • 0

#91 Iluvator

Iluvator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2008 - 12:07

Přimlouval bych se za nějaký referenční bod kolem Berouna. GCJJVN má 359 nálezů GCTZ7B má 249 nálezů
  • 0
Oregon 300
Tak do toho šlápni ať vidíš kousek světa.....

#92 Medulove

Medulove

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2008 - 23:40

Nešlo by u seznamu referenčmích cachí přidat odkazy na listing konkrétní kešky, případně kraj, ve kterém se nachází?
  • 0
Méďulové

#93 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2008 - 6:24

JuCaKe napsal/a:
Jestli se to tu už projednávalo, sorry za zbytečný příspěvek.:o
Programování nerozumím, ale nešlo by udělat ve statistikách něco jako automatické mazání těch nicků, které mají třeba rok nulu v položce "Přírůstek (dní)". Eliminovali by se tak kačeři, kteří našli pár keší a pak toho nechali.B)


Pokud je to někdo s pár nálezy, tak stejně skončí na chvostu a pokud je to někdo s hodně nálezy, tak si zaslouží být ve statistice tam, kde podle počtu nálezů je.

Ve sportu se taky neškrtají rekordy těm, co už rok nezávodí !!!

Ostatně, nikdo nevíme s jakým výsledkem, kdy a jak skončíme ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#94 martman

martman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2008 - 14:54

Nejakej vtipalek me neustale oznacuje za cizince, at klikam, jak klikam, porad jsem neco mezi cizincem a nasincem. Kdy zmizi ta volba cizinec/nasinec? Tj. kdo a kolikrat musi kliknout, abych byl konecne nasinec?
  • 0

#95 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2008 - 7:59

martman30 napsal/a:
Nejakej vtipalek me neustale oznacuje za cizince, at klikam, jak klikam, porad jsem neco mezi cizincem a nasincem. Kdy zmizi ta volba cizinec/nasinec? Tj. kdo a kolikrat musi kliknout, abych byl konecne nasinec?


Nedalo by se občíhnout jak tohle řeší cacherstats.com? Nic se tam nekliká a vypadá to, že jim rozdělení do států sedí.
  • 0

#96 kocin03

kocin03

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2008 - 13:54

Co třeba přidat mezi referenční kešky TB Hotel u D1 u Brna (směr Praha) [GC1BV4Y]? Ta má návštěvnost jak sfiňa :)
  • 0

#97 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2008 - 14:13

martman30 napsal/a:
Nejakej vtipalek me neustale oznacuje za cizince, at klikam, jak klikam, porad jsem neco mezi cizincem a nasincem. Kdy zmizi ta volba cizinec/nasinec? Tj. kdo a kolikrat musi kliknout, abych byl konecne nasinec?

Původně jsem to chtěl nastavovat podle toho jak to lidi označej, ale protože se vždycky najde nějakej blbec kterej má potřebu škodit, tak se to tak nakonec nedělá.

mysakf napsal/a:
Nedalo by se občíhnout jak tohle řeší cacherstats.com? Nic se tam nekliká a vypadá to, že jim rozdělení do států sedí.

Nedá, cacherstats vyhodnocují statistiky globálně a tak mají větší možnosti k určení národnosti (první nález, v jakém státě je většina nálezů,..)
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#98 hlasil

hlasil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2008 - 20:33

pepa.z.pocernic napsal/a:

martman30 napsal/a:
Nejakej vtipalek me neustale oznacuje za cizince, at klikam, jak klikam, porad jsem neco mezi cizincem a nasincem. Kdy zmizi ta volba cizinec/nasinec? Tj. kdo a kolikrat musi kliknout, abych byl konecne nasinec?

Původně jsem to chtěl nastavovat podle toho jak to lidi označej, ale protože se vždycky najde nějakej blbec kterej má potřebu škodit, tak se to tak nakonec nedělá.

A jak se to tedy nakonec dělá? Také bohužel stále strašíme mezi těmi neurčenými, ačkoliv kliknuto máme na tuzemce... Musíme pro to udělat něco jiné? Co? Díky.
  • 0

#99 Marazd

Marazd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2008 - 22:49

hlasil napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:

martman30 napsal/a:
Nejakej vtipalek me neustale oznacuje za cizince, at klikam, jak klikam, porad jsem neco mezi cizincem a nasincem. Kdy zmizi ta volba cizinec/nasinec? Tj. kdo a kolikrat musi kliknout, abych byl konecne nasinec?

Původně jsem to chtěl nastavovat podle toho jak to lidi označej, ale protože se vždycky najde nějakej blbec kterej má potřebu škodit, tak se to tak nakonec nedělá.

A jak se to tedy nakonec dělá? Také bohužel stále strašíme mezi těmi neurčenými, ačkoliv kliknuto máme na tuzemce... Musíme pro to udělat něco jiné? Co? Díky.


Správný dotaz! Co mám udělat pro to, abych se stal tuzemcem? Nespočetněkrát jsem klikl u svého jména na tuzemec a nic. Napsal jsem soukromou zprávu "pepovi z počernic" přes tyto stránky a bohužel žádná odpověď ani změna.
Předem díky za radu!
  • 0

#100 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2008 - 5:08

hlasil napsal/a:
A jak se to tedy nakonec dělá? Také bohužel stále strašíme mezi těmi neurčenými, ačkoliv kliknuto máme na tuzemce... Musíme pro to udělat něco jiné? Co? Díky.

Dělá se to tak, že jednou za čas to nastavím podle ownerů českých keší a vrchní patra žebříčku upravím ručně. Kdyby měli lidi dostatek zodpovědnosti, tak to nechám na nich, ale tu zodpovědnost prostě nemaj, takže žádný rozumný způsob jak to řešit asi neexistuje.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama