Přejít na obsah


Fotka

Write notes u mysterek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2008 - 21:51

Zdar,

dlouho už tu nebyl pořádný flame, ale doufám, že se v něj ani toto téma nezvrhne. Na následující otázku do fóra mě navedl utrhačný log nejmenovaného kolegy na jedné pěkné kešce. Zřejmě se mu hrubě nelíbilo, když si někdo masíruje ego dřív, než se dotyčný dostavil a odlovil. Ta otázka zní:

Jak se díváte na "write notes" u mysterek, v nichž cacheři signalizují úspěšné vyluštění úlohy předtím, než ji vyzvednou?

Jsou owneři, kteří nemají rádi, když se jim z logů stává témeř diskusní fórum, jsou ale i takoví (mezi než patřím), které naopak potěší, že někdo z druhého konce republiky, který nemá šanci zasáhnout do bojů o bednové umístění, záhadu lousknul a že se mu to líbilo. Co považujete za správný postup?
1) Mlčet a zalogovat až "found" po nálezu;
2) Napsat ownerovi soukromý e-mail, poděkovat za pěkné zadání, ale logovat "found it" až po vlastním nálezu;
3) Napsat "write note", který přijde ownerovi jako mail a pak ho hned smazat, aby tam nestrašil, nebo
4) Napsat write note a ponechat ho mezi ostatními found logy?
  • 0

#2 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2008 - 21:56

5) Neřešit takové kraviny :) Jak kde. Pokud je to třeba mysterka, která odolává už několik měsíců (viz Mystery mystery v Olomouci), tak se nějaká diskuze hodí. Jindy je podle mého názoru zbytečná, ale vůbec ničemu nevadí. Takže GOTO bod 5).
  • 0

#3 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2008 - 21:58

Už kdysi mě ale napadlo, že by bylo dobré, kdyby GC.com dovolil ke každé keši udělat diskuzní fórum pro ty, co už našli. Daly by se tam řešit různé příhody při hledání, aniž by se člověk musel ohlížet na to, aby ostatním příliš nenapověděl. Podobně to má Mitak u Lost, ale řešené vlastními silami, mimo GC.com. To ale vlastně nemá moc společného s noutováním u mysterek, protože luštitel, který nenašel, by se tam ještě nedostal. Hm...
  • 0

#4 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2008 - 22:04

Podle mne by to měla být varianta č.1. V případě FTF, STF a možná ještě "speciálních případů" (např. zvláště obtížná úloha apod.) varianta č.4. Připadá mi jako dost zbytečné psát u běžných mysterek, že jsem vyluštil úkol a pak až zalogovat nález. Co se týče psaní autorovi na mail, tak tam bych se řídil tím, jakou informační hodnotu ten mail nese. Tedy je nesmysl napsat v mailu jen informaci o tom, že jsem vyluštil úkol... Avšak pokud mám třeba nějaké zajímavé zážitky z řešení úkolu, které bych rád autorovi sdělil, ale nemůžu je napsat přímo do logu, abych nenapověděl ostatním kačerům, tak bych mu poslal mail.

Co se týče diskuze u logů, tak já osobně bych to jako autor keše vítal.

(Pro rýpaly: samozřejmě jsem si vědom toho, že ještě žádnou svoji keš nemám.... zatím jsou ve fázi příprav)

marekl napsal/a:
Už kdysi mě ale napadlo, že by bylo dobré, kdyby GC.com dovolil ke každé keši udělat diskuzní fórum pro ty, co už našli. Daly by se tam řešit různé příhody při hledání, aniž by se člověk musel ohlížet na to, aby ostatním příliš nenapověděl. Podobně to má Mitak u Lost, ale řešené vlastními silami, mimo GC.com.

To ale vlastně nemá moc společného s noutováním u mysterek.

Tohle by se mi také líbilo.
  • 0

#5 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2008 - 22:16

Jsem tolerantní a nevadilo by mi to. Možná bych to u sebe i vítal, samo bez spoilerů:)
  • 0

#6 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 409 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2008 - 22:41

Nevidim duvod proc by to melo vadit...
  • 0

#7 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2008 - 23:08

dandra napsal/a:
Jak se díváte na "write notes" u mysterek, v nichž cacheři signalizují úspěšné vyluštění úlohy předtím, než ji vyzvednou?


myslím že 1 - 4 je správně :)

Tady dávám moc hezkou ukázku diskuzní keše - GC16ZV3 - 3 nálezy a 30 zápisů :D
  • 0

#8 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2008 - 0:06

Proč ne?!? Někdy je to vůbec není naškodu :D
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#9 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2008 - 2:35

Když je to mysterka ,která odolává dlouho. tak proč nediskutovat. Ale když je zadání liduprosté, tak mě vyloženě vadí "skorospoilery skoronálezců". Jenom to kazí mysterku. Prostě našels ? tak loguj, jinak mlč. To že konkrétní šifře rozumím nebo jí znám, mě ještě neopravňuje jí prozradit a tím zkazit keš ostatním.
  • 0

#10 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2008 - 7:11

Jak kdy. U opravdu vypečených mysterek by mi to rozhodně nevadilo, sám jsem byl několikrát v pokušení se také pochlubit že už to mám.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#11 maty

maty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2008 - 7:32

...jednoznacne 4) * nezabere to moc pameti americkejm kapitalistum provozujicich tuhle hru a ani to zvlast moc neskodi prehlednosti * vsichni vidi, jak jsem sikovnej a mazanej * vsichni vedi, na koho se obratit pro kopanec:) * vsichni vedi, ze to jde vylustit, kdyz jsem to vylustil dokonce i ja * kdyz nekdo postne "solved!, a uz tam skoro pelasim", tak asi v klidu vzdam boj o FTF
  • 0

#12 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2008 - 8:17

Ja jsem pro psani write notek i pred odlovem. I od toho tam ten log je, ne? Sam jsem asi dvakrat nebo trikrat u mysterky tuhle moznost pouzil, zatim me kvuli tomu nikdo nekamenoval, takze jsem mel za to, ze je to v poradku a bezne. Samozrejme to musi byt bez spoileru..., takze 4)
  • 0

#13 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2008 - 9:51

4)Možnost napsat write note a ponechat ho mezi ostatními found logy...ovšem bez sebemenší nápovědy ostatním hledačům, jinak takový log ihned mazat
  • 0

#14 Shebi

Shebi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2008 - 10:36

Jsem pro variantu 4) ;) matyho poznámky jsou přesné.. ale je fakt, že mě někdy vytáčí, když čtyři lidi napíšou, že už mají souřadnice a já se potím a nemůžu na nic přijít. To si pak člověk připadá jako debil :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama