Přejít na obsah


Fotka

STOP Mikrománii


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
184 odpovědí na toto téma

#1 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2008 - 17:11

Nadpis snad mluví za vše. Dnes přetekl pomyslný pohár. Odlovili jsme další z tun mikrokeší. Jenže tentokrát na místě, kde se dala s klidem umístit regular. Není to poprvé co jsme na takové kešky narazili. Je jasné, že mikro je ve městě jediným možným řešením, ale na jiných místech to chápu spíš jako východisko jak nemít s větší schránkou tolik starostí :)
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#2 Skiner

Skiner

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2008 - 17:14

No můj názor je ještě trošku "širší": STOP ZBYTEČNÉ MĚSTSKÉ MIKROMÁNII!" :)

Co tím chtěl básník říci: mě vážne nebaví lovit po městě (samo, že mě k tomou nikdo nenutí, v klidu). Myslím, že třeba po Brně je spousta "zbytečných" keší...
  • 0

#3 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2008 - 17:27

I ve městě se dají najít místa, kam se v pohodě vejde velká pixla. Když jsme byli lovit v Praze, tak jsme to vzali z Holešovic přes Stromovku, Letnou , Staré město a Petřín. Z 16-ti kešek ten den (a to jsme se předem na velikost nedívali) byly mikro jen 3. A z těch 3 byly 2 natolik zajímavé - jedna u Zemědělského muzea - taje fakt vychytaná a jedna magnetická kus od Pražského hradu, že jsme byli určitě moc rádi, že jsme je mohli hledat a najít - i když byly mikro. Nicméně někdy je to k naštvání - zvlášť když umístí někdo obyčejnou mikro do lesa pod rozhledu (Děd u Berouna) a navíc se tato ještě ztratí.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#4 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2008 - 18:04

Výhody mikrokeší: - všude se vejdou, dají se snadno upevnit magnetem - filmovku lze zdarma získat ve fotolabech, snižují se náklady na obnovení - nikdo do nich necpe zbytečné předměty na výměnu. Jinak bych neřekl, že to je s mikrokešemi tak hrozné. Tady je moje statistika z šestnácti set nálezů: mikro: 34,4 % regular: 31,7 % small: 29,7 % Vzhledem k tomu, že se městům při kešování vůbec nevyhýbám, naopak beru všechno, není to myslím s mikroschránkami tak špatné. Kdo je nechce, ať je neloví. Tím samozřejmě netvrdím, že je nutné dávat filmovku tam, kde se vejde regular krabice.
  • 0

#5 chrbat

chrbat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2008 - 18:52

GC15Q9T dokazuje, že i ve městě jde udělat regulárku
  • 0

#6 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2008 - 19:02

Proč lovíte micro když je nemáte rádi? To se nepodíváte předem do listingu jaká je velikost, případně proč si takové cache vůbec nahráváte do GPS? Typické městské micro jsem našel dvě, pár dalších ve městě bylo small nebo dokonce regular.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#7 Mikdev

Mikdev

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2008 - 19:39

A proč ne mikrokeše? Důležité je, aby se tam vešel rozumný logbook, případně tužtička. U hodně regular keší stejně není nic moc hodnotného na výměnu (podle mě u víc než poloviny). To raději najdu zajímavě umistěnou mikro než ušmudlanou regular v hlíně a uvnitř obsahy kindervajíček B).
  • 0

#8 RaRoch

RaRoch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2008 - 19:48

Jak pozoruji vývoj obsahu našich většinou small keší (všech je celkem 40), tak mám často cukání je postupně zaměnit za mikro. :@ Nedávno jsem kontroloval naše městské kešky v Táboře a i když by to mohly být i větší krabičky, just jsem je nechal mikro ... B) Tož, tak.
  • 0

#9 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2008 - 20:18

V tomto směru pozoruji značný rozpor v názorech mezi hledači a zakládači. Přičemž postupně, jak se hledač transformuje i do zakládače, se i názory mění. Je to celkem pochopitelné. Jako hledači se mi také lépe hledá velká krabice než filmovka nebo krabička od TicTacu. Jako zakládač ale už vím, jaký nepořádek v keši vznikne, když je v ní prostor pro výměnu. Jaké jsou problémy s uschováním, že Lock&Lock a obsah obnovované keše po odcizení není zadarmo. Existuje ale výborná rada: hledači nechť se transformují do zakládačů a začnou s velkými kešemi. Časem je to možná z výše uvedených důvodů přejde, ale podíl velkých schránek se tím zvýší.
  • 0

#10 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2008 - 20:45

Myslím si, že najít větší cache je pro "hledače" větší odměnou. Očekává co v ní asi tak bude. S takovou by se mohlo stát že za rok budeme hledat jen barevná párátka a logovat pouze na internetu :D Když zakládáme cache, snažíme se udělat ji co nejzajímavější a propracovanou co se vyhotovení týká. Neodbýváme to. Možná proto jich nemáme založených 40. Dá to prostě víc práce než jedna polepená tiktakovka. Ale to už jsem trochu odbočil. Prostě podle mě je velká propracovaná cache velkou odměnou za hledání.
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#11 Jedla-bedla

Jedla-bedla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2008 - 20:53

marekl napsal/a:
V tomto směru pozoruji značný rozpor v názorech mezi hledači a zakládači. Přičemž postupně, jak se hledač transformuje i do zakládače, se i názory mění.

Je to celkem pochopitelné. Jako hledači se mi také lépe hledá velká krabice než filmovka nebo krabička od TicTacu. Jako zakládač ale už vím, jaký nepořádek v keši vznikne, když je v ní prostor pro výměnu. Jaké jsou problémy s uschováním, že Lock&Lock a obsah obnovované keše po odcizení není zadarmo.

Existuje ale výborná rada: hledači nechť se transformují do zakládačů a začnou s velkými kešemi. Časem je to možná z výše uvedených důvodů přejde, ale podíl velkých schránek se tím zvýší.


Naprostý souhlas.

Když já zakládal své první keše, tak jsem se snažil, aby byly co se týče obsahu, alespoň trochu hodnotné. Po dvou letech jejich existence se nyní běžte podívat na jejich obsah. Z tohoto prostého důvodu jsem zastánce spíše mikro, nebo ještě raději small. Do větších keší totiž bohužel valná většina cacherů pohřbívá nepotřebné věci a ty hodnotnější ubývají. Také když má owner založených 30keší, tak by jejich údržba byla opravdu nákladná. Tak raději zvolí mikro, jako např já u své série "Větrnných mlýnů".
  • 0
N 49°42.484, E017°04.620
Haná

#12 Skiner

Skiner

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2008 - 20:54

chipoliny napsal/a:
Myslím si, že najít větší cache je pro "hledače" větší odměnou. Očekává co v ní asi tak bude. S takovou by se mohlo stát že za rok budeme hledat jen barevná párátka a logovat pouze na internetu :D
Když zakládáme cache, snažíme se udělat ji co nejzajímavější a propracovanou co se vyhotovení týká. Neodbýváme to. Možná proto jich nemáme založených 40. Dá to prostě víc práce než jedna polepená tiktakovka. Ale to už jsem trochu odbočil.
Prostě podle mě je velká propracovaná cache velkou odměnou za hledání.

Naprosto souhlasím.
  • 0

#13 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 0:46

Skiner napsal/a:

chipoliny napsal/a:
Myslím si, že najít větší cache je pro "hledače" větší odměnou. Očekává co v ní asi tak bude. S takovou by se mohlo stát že za rok budeme hledat jen barevná párátka a logovat pouze na internetu :D
Když zakládáme cache, snažíme se udělat ji co nejzajímavější a propracovanou co se vyhotovení týká. Neodbýváme to. Možná proto jich nemáme založených 40. Dá to prostě víc práce než jedna polepená tiktakovka. Ale to už jsem trochu odbočil.
Prostě podle mě je velká propracovaná cache velkou odměnou za hledání.

Naprosto souhlasím.

Já také.
Nejsem proti mikro obecně, ale jsem proti mikro na místech, kam by se klidně dala dát větší pixla. Jinak do mikro se nevejdou ani TB a běžné GC... Prostě ta výměna pitomostí z kešek má také své kouzlo. Bohužel v ČR je spousta takových kačerů, která vybere pěkné věci a místo nich tam dá naprosté nesmysly. Jinak hračky z kindervajíček sice osobně nesbírám, ale určitě bych je nezatracoval. Někteří lidí je sbírají jako se sbírají třeba známky nebo hokejové kartičky.
  • 0

#14 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 7:04

Teď právě jsem dala smallku na místo, kde by se vešla i regular právě z toho důvodu, aby nebyla zbytečně zabordelená....
  • 0
Sylvia999

#15 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 8:54

marekl napsal/a:
V tomto směru pozoruji značný rozpor v názorech mezi hledači a zakládači. Přičemž postupně, jak se hledač transformuje i do zakládače, se i názory mění.

Do regulárky se vleze velký a pěkný logbook. Do velkého logbooku je radost se zalogovat.

Než psát něco do microcache, to tak fakt raději naškrábu jen "MIMON_TEAM 13.2.08" :).

V regulárce můžou být pěkné věci na výměnu, a můžou tam být i blbosti. Do regulárky s radostí dám něco pěkného, když je v ní místo.

Do microcache se nevejde nic, čímž je problém vyřešený :(
  • 0

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 9:34

Osobně jsem také proti mikro keškám tam kde nemusí být, myslím si, že by se autor měl vždy zamyslet nad tím, zda lze na daném místě uložit co největší krabičku. Mikro uznávám jen tam, kde to opravdu je nezbytné, ale v městech se jim moc nedivím. O to je to horší, když člověk narazí na mikro nebo větší mikro udávanou už jako small někde v lese nebo parku v pařezu nebo skalní dutině, kam by se vešla zcela bez problémů krabička větší :-(
  • 0

#17 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 9:49

No ještě by mě zajímalo, co si myslíte o tom, když někde najdete regularku a kromě logbooku a tužky v ní nic není. Tím, jak člověk postupně zakládá kešky, mu z domu zmizí věci vhodné do kešek (o trejdování ani nemluvě). Což je v podstatě i můj případ. Už do poslední nemikro, co jsem zakládal, jsem většinu obsahu nakupoval v Tescu. Takže k investici za l'n'l ještě další za věci na výměnu. No není lepší dát smallku i tam, kde by se možná vešla regularka a kromě degradace obsahu a dalších záležitostí na tom ještě ušetřit na schránce i obsahu? btw: Všimli jste si v tomto vláknu, jak se mění názory s počtem založených keší? Zajímavé, že?
  • 0

#18 Skiner

Skiner

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 10:01

abakus napsal/a:
No ještě by mě zajímalo, co si myslíte o tom, když někde najdete regularku a kromě logbooku a tužky v ní nic není.
Tím, jak člověk postupně zakládá kešky, mu z domu zmizí věci vhodné do kešek (o trejdování ani nemluvě). Což je v podstatě i můj případ.
Už do poslední nemikro, co jsem zakládal, jsem většinu obsahu nakupoval v Tescu. Takže k investici za l'n'l ještě další za věci na výměnu.
No není lepší dát smallku i tam, kde by se možná vešla regularka a kromě degradace obsahu a dalších záležitostí na tom ještě ušetřit na schránce i obsahu?

btw: Všimli jste si v tomto vláknu, jak se mění názory s počtem založených keší? Zajímavé, že?


Zajímavé argumenty...B) K počtu založených keší, pak je možná lepší jít za kvalitou a ne kvantitou...
  • 0
www.labradortea.eu

#19 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 10:11

Skiner napsal/a:

Zajímavé argumenty...B) K počtu založených keší, pak je možná lepší jít za kvalitou a ne kvantitou...


od kdy se kvalita kese odviji od velikosti schranky? :D
  • 0

#20 Kocourvbotach

Kocourvbotach

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 10:44

Preferuji vetsi - uz jen kvuli mozne vymene TB/GC...
  • 0
www.filmovamista.cz/projekt/geocaching
série Filmová místa. Pomozte nám najít zajímavá místa natáčení




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama