Přejít na obsah


Fotka

STOP Mikrománii


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
184 odpovědí na toto téma

#21 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 11:30

Skiner napsal/a:
Zajímavé argumenty...B) K počtu založených keší, pak je možná lepší jít za kvalitou a ne kvantitou...

Přesně tak.

Kocourvbotach napsal/a:
Preferuji vetsi - uz jen kvuli mozne vymene TB/GC...

Souhlas. Pokud to takhle půjde s mikrováním dál, tak jsem zvědav, kde zastánci mikrokešek budou měnit TB a GC... To jim najednou příjdou vhod keše lidí, kteří zakládaní i non-mikro keše. ;)

Jinak než do mě zas někdo začne rýt, tak založení vlastních kešek je v přípravě, ale jelikož nechci zakládat žádnou primitivní tradiční mikro keš, tak to chce ještě nějaký čas (a hlavně splněné zkoušky na VŠ).
  • 0

#22 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 11:31

abakus napsal/a:
No ještě by mě zajímalo, co si myslíte o tom, když někde najdete regularku a kromě logbooku a tužky v ní nic není.
Tím, jak člověk postupně zakládá kešky, mu z domu zmizí věci vhodné do kešek (o trejdování ani nemluvě). Což je v podstatě i můj případ.
Už do poslední nemikro, co jsem zakládal, jsem většinu obsahu nakupoval v Tescu. Takže k investici za l'n'l ještě další za věci na výměnu.
No není lepší dát smallku i tam, kde by se možná vešla regularka a kromě degradace obsahu a dalších záležitostí na tom ještě ušetřit na schránce i obsahu?

btw: Všimli jste si v tomto vláknu, jak se mění názory s počtem založených keší? Zajímavé, že?


Do stavu praktického vykradení pomalu sklouzávají všechny kešky s nějakým obsahem :-(

Dokonce i Stammel, který převážně obsahoval prázdné nábojnice, je při kontrole takřka prázdný a vždy vyžaduje doplnění ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#23 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 11:38

Jinak argument vlastníků větších keší, že je lidi postupně vykrádají a oni tam MUSÍ doplňovat předměty na výměnu, je podle mne nesmyslný. Pokud tam ty předměty nechce doplňovat, tak ať to prostě nedoplňuje. Snad se najde nějaký kačer, který do keše dá něco hodnotnějšího, aniž by si musel vzít něco podobné hodnoty (věřím tomu,že tací ještě existují). Především, podle mne je pořád lepší prázdná větší keš, do které může člověk něco dát či vyměnit TB/GC/CWG, než mikro, kam nikdo nic dát nemůže. Snad nikde není psáno, že ten prostor musí být za každou cenu vždy využití. Důležité je, že tam ten prostor je a někdo ho může využít.
  • 0

#24 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 11:38

Tohle je na super flame... Znám desítky regulárek, které stojí skutečně za h.... a naopak množství microcachí, které jsou jak myšlenkou, tak umístěním či i kvalitou listingu na výši. Kromě toho ve městech (centrech) desetkrát raději lovím hygyenicky a nenápadně uloženou micro než tradicionálku v pochcaném křoví vedle tábora bezdomovců. Jinak každá tradicionálka v městském prostředí je více či méně mudly mnohem ohroženějším "species" než micro. Když se tak koukám na odezvy na fóru tak je tady téměř přímá úměra mezi pohledem na uvedenou problematiku a počtem založených keší. Čímpak to si bude?? Navíc je rozdíl mezi tradicionálkou v okresním městě va Severní Moravě a tradicionálkou v Praze či Brně. Rozdíl v návštěvnosti a tím i pravděpodobnosti odhalení a zničení skrýše mudly je řádový... Sám mám aktivních 34 cachí, z nich je 12 micro, zbytek od small do tradicional. Microcache jsou až na jednu (Klíčava na koruně hráze přehrady) všechny v Praze a to většinou v centru. Některé mají téměř 1000 found logů a chodím u nich každých 5-6 týdnů měnit logbooky. Některé byly 3-4x zničené a tradicionálku by místa opravdu nesnesla. I tak máme na Štvanici jednu "krabičku" a zatím drží, je však stranou nevítaných mudlonávštěv a jde o multi... (takže tam geoluxové tak nechodí). Každému z kritiků microcachí bych doporučil zklidnit hormon, popřípadě je nelovit, ale nejlépe se tak o 10 keší ve velkém městě několik let starat. To je nejlepší meducína... Spíše mám pocit, že se stoupajícím počtem geocacherů klesá obecná opatrnost a slušné chování při odlovu keší a to mne často vede k myšlenkám o "PM caches only" nebo hromadném zaarchivování s větou "...jste chytří jak Radio Jerevan, tak se na nějaký čas staňte tvůrci a ne pouze pasivními, věčně nespokojenými konzumenty hry a udělejte pro nás spousty krásných keší" na rtech. Sorry za "offense" názory, ale v poslední době mne začíná obecenstvo v diskuzích dosti značně iritovat...
  • 0

#25 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 11:44

Jinak než do mě zas někdo začne rýt, tak založení vlastních kešek je v přípravě, ale jelikož nechci zakládat žádnou primitivní tradiční mikro keš, tak to chce ještě nějaký čas (a hlavně splněné zkoušky na VŠ).


Lepší výmluvu na nicnedělání a přitom věčné rytí jsem dlouho neslyšel... A na lov keší čas máš?? Jen aby jsi splnil ty ZKOUŠKY... Myslíš že my ostaní nemáme nic na práci a jsme rentiéři?? Jako student máš tolik volného času, co budeš mít až jako důchodce :D:D.
  • 0

#26 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 11:57

Dorcadion napsal/a:

Jinak než do mě zas někdo začne rýt, tak založení vlastních kešek je v přípravě, ale jelikož nechci zakládat žádnou primitivní tradiční mikro keš, tak to chce ještě nějaký čas (a hlavně splněné zkoušky na VŠ).


Lepší výmluvu na nicnedělání a přitom věčné rytí jsem dlouho neslyšel... A na lov keší čas máš?? Jen aby jsi splnil ty ZKOUŠKY... Myslíš že my ostaní nemáme nic na práci a jsme rentiéři?? Jako student máš tolik volného času, co budeš mít až jako důchodce :D:D.

Kromě eventu v Plzni a tím i odlovu pár místních kešek jsem teď nelovil. Ve zkouškovém období toho volného času toliknemám, to budu mít zas až v semestru. Předtím jsem spíše sbíral inspiraci. Kdybych založil keš po dvou nálezech, tak zas budeš rýt, že ještě nemám žádné zkušenosti, tak si laskavě nech blbých keců, jo? Jinak je snad podmínkou zapojení se do diskuze určitý minimální počet založených kešek nebo co?! To, že ještě nemám založenou vlastní keš, ještě neznamená, že nemůžu vyjádřit svůj názor z pohledu kačera (tedy ne ownera)!
Ono někdy je dobré slyšet názory od lidí s "čistou hlavou". Jelikož jako zkušený kačer se spostou vlastní kešek už sis na spostu věcí, které by třeba šli změnit k lepšímu, zvykl a přehlížíš je. Na tenhle princip už přišli ve spoustě firmách. Stačí se novým myšlenkám s arogancní nebránit, ale zamyslet se nad nima.

Jinak já prosazuju kvalitu před kvantitou. Nechci vymýšlet obyčejné keše jak na běžícím pásu. Raději nechám nápady uzrát.

Mimochodem, když mě tu tak osočuješ, tak jsem se podíval na tvé výtvory. Mám z nich odlovenou Emauzy, Turbine a United Islands of Prague No.5. První dvě jsou naprosto obyčejné, nezajímavé keše bez nápadu, ta druhá alespoň na docela zajímavém místě, což o první bohužel určitě říci nemůžu (Emauzy z toho místa snad ani nebyl vidět). Mulťák je pěkný. Já prostě nemám potřebu sázet keš za keší, jako to zřejmě děláš ty.
  • 0

#27 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 12:04

Ono by stačilo kdyby jsi na to neustále neupozorňoval......
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#28 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 12:06

polerok napsal/a:
Ono by stačilo kdyby jsi na to neustále neupozorňoval......

Upozornil jsem na to jen z toho důvodu, že posledně mě začali někteří lidé napadat za to, že nemám ještě žádnou vlastní keš, tak "co jim do toho kecám". Naivně jsem si myslel, že když to předem napíšu, tak se tomuhle vyhnu. Bohužel se tak nestalo. Zřejmě si tu někteří lidé myslí, že když mají 1000+ nalezených keší a pár desítek založených, tak nějací kačírci s pár desítkama nalezených keší, kteří si dovolili ještě nezeložit vlastní, si nesmějí ani dovolit s nimi nesouhlasit.
  • 0

#29 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 12:10

jimmyjames napsal/a:
Jinak argument vlastníků větších keší, že je lidi postupně vykrádají a oni tam MUSÍ doplňovat předměty na výměnu, je podle mne nesmyslný. Pokud tam ty předměty nechce doplňovat, tak ať to prostě nedoplňuje. Snad se najde nějaký kačer, který do keše dá něco hodnotnějšího, aniž by si musel vzít něco podobné hodnoty (věřím tomu,že tací ještě existují).
Především, podle mne je pořád lepší prázdná větší keš, do které může člověk něco dát či vyměnit TB/GC/CWG, než mikro, kam nikdo nic dát nemůže. Snad nikde není psáno, že ten prostor musí být za každou cenu vždy využití. Důležité je, že tam ten prostor je a někdo ho může využít.


mno trosku ti poopravim predstavu ;) marklova statistika to celkem vystihuje 30% mikro 70 % small a regular. a to ma samozrejme naloveno hodne doma v brne, v praze, ve vidni, kde mestskych miker je logicky velka cast a tim padem to vyrazne ovlivnuje. ja osobne si nevybavuju, ze bych mel nejaky problem umistit tb (pokud to nebyl triceticentimetrovy plysak)/gc - takze vyrabet z komara dinosaura fakt nemusime :) a pokud chces ulozit tb, nebehej po centru mesta :)

no par lidi sem tam existuje, co si reknou "chudera keska" a doplni tam neco hezkeho i bez vymeny. bohuzel druhy den prijde jinych pet, kteri to spolehlive vyberou. takze techto vstricnych lidi otrvavenych timto dejem ubyva a ubyva a kesi a kaceru pribyva a pribyva .... a kdyby meli jen chodit doplnovat cizi kese, tak by si museli pozadat o grant do bruselu :D takze sve naivni predstve never ;)

no tak mikra vznikaji a co? radsi si odlovim magnetku v zabradli nez psy pochcanou krabici v rohu za patnikem. a ty hezky skatulky, s kteryma si hraje treba michals v plzni - no lahoda. deti si chteji vymenovat, to je jasne, ale ty asi na lov po centru brna/prahy/plzne apod nevezmu. posledni roky mikra vznikaji vic a samozrejme k tomu z razantni casti prispel pribytek kesi v praze a brne radove o tisicovky. sem tam nekdo praskne mikro tam, kde by mohla byt vetsi (treba my na havrance ;)) ale tady jsem dbal hlavne o bezpeci a nehodlal upozornovat davy lidi, chodicich sem, nejakou kamennou pyramidou, maskujici velkou pixlu. na plzensku je zase nase nevyfoukla petka - mame to daleko a k dedovi na navstevu nejezdime 3x mesicne, abych vzdy procistil bordel a nerikal si, ze obsahem nam dela kes ostudu.
  • 0

#30 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 12:13

To je síla.

JimmyJames: Pochopil jsi už, že geocaching je přesně takový, jak si ho my sami uděláme, jaké keše připravíme? Bohužel už delší dobu sleduji, že ty pro něj asi nic udělat nehodláš. Neustálé kritizování ve fóru zní z tvé pozice trošku směšně.

(Tip: Když nic nezaložíš, tak kvalita tvých keší bude kvůli dělení nulou směřovat až k samému tantrickému nekonečnu :)

Zřejmě si tu někteří lidé myslí, že když mají 1000+ nalezených keší a pár desítek založených, tak nějací kačírci s pár desítkama nalezených keší, kteří si dovolili ještě nezeložit vlastní, si nesmějí ani dovolit s nimi nesouhlasit.

Samozřejmě, že si to smějí dovolit. Ale pochop, že jsi tady potom trochu pro srandu.
  • 0

#31 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 12:17

marekl napsal/a:
To je síla.

JimmyJames: Pochopil jsi už, že geocaching je přesně takový, jak si ho my sami uděláme, jaké keše připravíme? Bohužel už delší dobu sleduji, že ty pro něj asi nic udělat nehodláš. Neustálé kritizování ve fóru zní z tvé pozice trošku směšně.

(Tip: Když nic nezaložíš, tak kvalita tvých keší bude kvůli dělení nulou směřovat až k samému tantrickému nekonečnu :)

To jsem samozřejmě pochopil. Pro lidi jako si tyjsem také napsal to upozornění, že vlastní kešky mám v přípravě! To, že jsem student, ještě neznamená,že mám tuny volného času jenom pro GC a budu tu chrlit desítky extra kvalitních keší, když jsem ještě neodlovil ani stovku. Já zastávám ten názor, že kačer má prvně odlovit tak 100 kešek, nasbírat zkušenosti, pak až zakládat vlastní.

Možná by bylo lepší, kdyby ses nad tím, co píšu, někdy zamyslel a nebral to jako "zlou kritiku od nějakého dementa co ještě nemá ani vlastní keš". Jenže zřejmě tu většina lidí nedokáže přijmout cizí názor, natožpak se nad něčím zamyslet, že? Pak mě tu furt jen někdo bude nadávat, že pořád jen kritizuju. Význam diskuze vám tu zřejmě většině nic neříká. Tady je zřejmě většina lidí jen tupé ovce, které jdou se stádem a nedovolí si říci nějaký "non-mainstreamový" názor. Bohužel to je dneska v "módě", tak čemu se vlastně divím, že. Za chvíli tu budema jako v Amíkově, který se sice chlubí "demokracií", ale jakmile si tam někdo dovolí říct jiný názor, tak je automaticky považovaný za podezřelého, jestli náhodou není terorista. Takže lidi radši mlčí, nechávají se ovládat medii a jdou se stádem. Krásná to představa, fakt.:(
  • 0

#32 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 12:21

jimmyjames napsal/a:
Já prostě nemám potřebu sázet keš za keší, jako to zřejmě děláš ty.


tak to me srazilo ze zidle (smichy) :D :D

michale, michale, ty jeden zakladaci kombajnere ... :D
  • 0

#33 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 12:22

Mimochodem, když mě tu tak osočuješ, tak jsem se podíval na tvé výtvory. Mám z nich odlovenou Emauzy, Turbine a United Islands of Prague No.5. První dvě jsou naprosto obyčejné, nezajímavé keše bez nápadu, ta druhá alespoň na docela zajímavém místě, což o první bohužel určitě říci nemůžu (Emauzy z toho místa snad ani nebyl vidět). Mulťák je pěkný. Já prostě nemám potřebu sázet keš za keší, jako to zřejmě děláš ty.


:D:D:D ... jsem rád že to spadlo do osobní roviny! Teď mohu diskutovat lépe...:P Emauzy si nedělají nárok na nějaké superhodnocení, pouze upozorňují na jeden z architektonicky nejzajímavějších souborů Prahy, je to pro turisty a "geokolemjdoucí". Turbiny si naopak osobně vážím, myslím si že naopak jde o zajímavé místo, kupodivu totiž většina pražáků uvedenou lokalitu (zajímavou technicky, architektonicky i výhledem) vůbec nezná... Ale tohle vše je jen otázka osobního názoru a preferencí a Tvé názory na mé cache mne skutečně neurážejí a ani nijak neiritují... Důležitá je celková summa odezev a ta je na obě cache poměrně dosti kladná (spec. u Turbiny). Navíc beru vážněji v potaz názory lidí, které osobně znám, vážím si jich a mají mi co říci...

Jinak potřebu sázet keš za keší vskutku nemám, většina z nich vznikla v době, kdy jsi ještě "pásl geomravence" a v Praze bylo keší pro geoturisty pomálu.

Jinak mezi "novokačery" mám spousty nových a dobrých kamarádů a nikdy jsem se nesnažil přes počet odlovených/vytvořených keší lidí sortovat. Ty jsi se bohužel svými názory prezentovanými na webu zařadil do mých hodnotových stupnic poměrně jednoznačně...

Skutečně se těším na Tvoji super-cache a rád smeknu a omluvím se...
  • 0

#34 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 12:24

Myslím, že ve všech komunitách existuje jedno stejné pravidlo. Když do nich někdo přijde, měl by se napřed dívat, jak všechno funguje, jaké jsou zvyklosti, jaká pravidla. A až potom se snažit měnit svět. Hodně lidí, kteří už mají se zakládáním docela zkušenost, ti sem napsalo, proč jsou z jejich pohledu vhodnější malé schránky. Jak se zdá, nejspíš to pochopíš až tehdy, kdy několik keší sám založíš. Do té doby jsou tvé návrhy dost bezpředmětné. (Mimochodem: za leden jsi ulovil třiatřicet keší. To není zrovna málo na člověka, který se při debatě o zakládání vymlouvá na nedostatek času :)
  • 0

#35 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 12:24

Mimochodem, až mě tu zas někdo začne napadat z toho, že vedu nesmyslné diskuze, tak se zamyslete nad tím, jaký smysl má to rytí do mé osoby ;) Já tu jen napsal svůj názor k tématu vlákna. S ním můžete souhlasit nebo nesouhlasit, můžete to nechat být nebo k tomu napsat svůj názor a tak vést diskuzi. To je podstatou diskuze. Zato někteří lidé se tu odchýlili od tématu, aby do mě mohli rýt... Tak nevím, kdo tu věčně vede nesmyslné OT diskuze ;)
  • 0

#36 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 12:29

jj: mas neobycejnou schopnost napsat kazdy svuj prispevek tak, ze tim nekoho urazis, nastves, do nekoho se navezes a pod. :D
  • 0

#37 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 12:31

marekl napsal/a:

Mimochodem: za leden jsi ulovil třiatřicet keší. To není zrovna málo na člověka, který se při debatě o zakládání vymlouvá na nedostatek času :)


ale to prece jen nahodou, kdyz sel ze zkousky :D
  • 0

#38 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 12:37

Vazne sila. Ano, je to trosku skoda, ze autor nepouzil vetsi pixlicku, kdyz mohl, ale je to jen jeho vule. Pokud mi to vadi, tak sam takove cache zakladat nebudu. Nekdo ma rad holky, jiny zase vdolky... Nam se naopak Emauzy od Dorcadionu libily (a stejne tak by se nam libila Turbina): nejsem z Prahy, nemam v hlave encyklopedii, ale ... mam v PDA listing, takze si v klidu poctu a jsem razem chytrejsi. Stravil jsem nejaky cas mimo CR a verte nebo ne, ale cizinci nam nase cache (bez rozdilu na velikost a typ) zavidi: (vetsinou) kvalitni listingy s anglickym prekladem, historie nebo jina zajimava mista, kam se normalne nepodivaji, udrzba kesi, napady na mysterky... U nas se navic mikra drzi v primerene velikosti (filmovka, tictac), takze se tady casto nestava, ze uprostred lesa nebo krovi hledate cache velikosti malicku z nohy 4 leteho ditete, v listingu nenajdete ani carku a do logbooku ani tu carku nenapisete, protoze je plny.
  • 0

#39 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 12:41

Souhlasím, mikro jen skutečně v nejkrajnějším případě, vždyť jdou magnety i bez problémů přidělat na small krabičky kam se vleze mince nebo drobnost. Velmi si cením odvahy autora umístit do městských částí small a regular
  • 0

#40 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 13:14

Trauma_Zero napsal/a:
Souhlasím, mikro jen skutečně v nejkrajnějším případě, vždyť jdou magnety i bez problémů přidělat na small krabičky kam se vleze mince nebo drobnost. Velmi si cením odvahy autora umístit do městských částí small a regular



To máš pravdu, odvahy si cením také.... ona většinou přejde po druhém či třetím odcizení cache... problém je, že ve velkých městech jsou cache v centru navštěvovány v posledních měsících několika cachery denně a pravděpodobnost, že je při tom uvidí nepovolaná osoba razantně stoupá.

To není obhajoba mikro (byť si osobně myslím, že kvalita cache není přímo úměrná velikosti kontejneru...), spíš několikaletá zkušenost s kešemi vlastními i kolegů...

Měli jsme v parku u Bohnické léčebny finálku multimystery Crazy dendrologist poměrně dlouho jako tradicionálku. Po čtvrtém odcizení lock'n'lock (v různých úkrytech) je tam magnetická micro a již 7 měsíců je vše OK... A taky bych si přál, aby tam byla tradicionálka, ale nejsem milionář a především nemám čas každých 14 dní dávat na místo novou pixlu.

V přírodě je preference jasná - tradicionálka, pokud nejde o NPR nebo 1.zónu NP - tam bych volil také raději micro někde na info panelu či na odpočivadle...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama