Přejít na obsah


Fotka

STOP Mikrománii


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
184 odpovědí na toto téma

#61 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 21:33

jimmyjames napsal:
Tak ani jedno mi moc blízké není :D Z politiky se mi dělá blbě a na anarchistu jsem málo tolerantní. V politické příslušnosti jsem na středu, ale volám po revoluci (ale to asi každý při pohledu na čeké politiky).

Trochu OT, ale nedá mi to.
Nebýt anarchista a volat po revoluci mi přijde jako protimluv :)
A mimochodem, co je na anarchistech tolerantního?
No, ale to sem asi vážně nepatří...
Každopádně: AŤ ŽIJE GEOCACHING! :P
  • 0

#62 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 21:33

S tím nezbývá než souhlasit. Jen bych podotkl, že sám mám mikro na kraji lesa, teoreticky by se našlo pár míst, kam umístit větší schránky, ale všechny potenciální úkryty jsou na místě s horším signálem, tak jsem se rozhodl, že raději ponechám lépe zaměřitelné mikro než hledače kvůli větší krabici trápit špatným signálem.
  • 0

#63 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 21:45

No a já se už delší dobu chystám nahradit jehnický mikrouš ze série BMC větší schránkou. Na tomto místě není mikro to pravé.
  • 0

#64 MichalS & Flower

MichalS & Flower

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 9:01

chipoliny napsal/a:
... Zásadně souhlasím s tím, že kvalita má předcházet kvantitě, což se často neděje a nejčastěji si myslím že to je v případě mikro kešek, které prostě nevyžadují tolik pečlivosti (ikdyž jsou právě vyjímky) a připravenosti co se provedení týče.


S první částí také souhlasím. U druhé bych to mohl otočit a zeptat se: Co je složitého a jakou pečlivost vyžaduje příprava regular keše? Podle mě je to úplně stejné. Jsou perfektní mikra a jsou perfektní regularky a jsou klasická mikra a klasické regularky a jsou také i .... . Když chci udělat pořádnou keš tak o ní musím přemýšlet ve všech souvislostech a z toho většinou vyplyne i konečná velikost a provedení schránky. Když se bude na schránku hodit regulárka tak jí tam dám. Když se bude hodit mikro tak ho tam také dám bez ohledu na to jestli by se dala někde vedle uložit regulárka. Sám mám jednu keš v parku kde by se určitě našla spousta míst kam ukrýt regulárku, ale je tam micro. A nebylo to z důvodu nějaké úspory prostě tam podle mě perfektně sedlo a zapadlo. A to je ten problém. Kde je hranice kdy ještě dát mikro a kdy už místo mikra regulárku podle hesla: " stop mikru kde může být regular ". Podle mě pokud schránka zapadne do celkového konceptu keše tak je jedno jaká je. Vůbec neodsuzuji filmovku u velice zajímavého místa, protože v tomto případě nejde tak o tu krabičku, ale o místo. Stejně tak mi ale naštve mikro bez nápadu v lese s mizerným signálem a spoustou možných úkrytů. Jenže stejně je to i s regulárkami. Kde mi vůbec navadí klasická krabička tak jinde i ta dokáže naštvat a člověk je z ní zklamán byť by byla sebepropracovanější.

chipoliny napsal/a:Taky si myslím že velká (regular apd.) propracovaná keš je pro nálezce větší odměna než tři odlovená mikra, kde sotva vytáhne tužku a srolovaný rádoby logbook (spíš logpaper). Odměnou v regular je už samotná velikost logbooku, kde se vejde víc než razítko a datum a dá se pohodlně psát. Jasně, spousta z vás zaždne argumentovat tím a tím. Popravdě je mi to jedno. Jen jsem chtěl aby se tenhle názor ozval a rozumní zakládači k němu třeba přihlédnou. ...


Nechci polemizovat, ale co je mi platný velký logbook když do nej není co napsat ... .
Jsem dalek toho někomu říkat co je lepší a co horší. Nejsem zastáncem miker ani regulárek. Jsem zastáncem krabiček, které perfektně zapadnou na své místo a jsou spojeny se zajímavým místem nebo nápadem, listingem a všechno do sebe pěkně zapadne. Pak mi taková keš velice potěší a je radost jí hledat bez ohledu na její velikost či provedení. A podle toho jak se to autorovi z mého pohledu povedlo pak napíšu log. Což z vlastní zkušenosti vím, že je nejlepší zrcadlo kvality keše a jako autor si logy pečlivě čtu a reaguji na podněty z nich. Byť by to bylo jen vysvětlení co nás vedlo k tomu, že keš je taková jaké je ... .
  • 0

#65 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 9:41

Kazdy si muze ohledne velikosti kesi myslet co chce a kazdy ma take zcela jine nazory a i duvody proc takovou kes tady ano a proc jinakou ne. Nema to cenu furt dokola komentovat. Nechme to na autorech, at se s tim vyporadaji po svem - je to koneckoncu jejich pravo si zvolit variantu, kterou povazuji za optimalni - casem mohou sami zjistit, zda svuj nazor nezreviduji. Nakonec oni se budou muset o tu kes a minilogbooky starat. Mam osobne rad aspon small kese nez mikro, ale napr. u PaBovych computerovek mi ty mikronanokese vubec nevadi, spis naopak.
  • 0

#66 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 10:37

Já velikosti v podstatě nikdy moc neřešil, jsem zastáncem názoru, ať si každý uloží kam chce, co uzná za vhodné. Občas se možná jen podivím, ať již v pozitivním či negativním smyslu, nad umístěním. Ale vím, co mě potěší ze všeho nejvíc. Je to ta chvíle, kdy mi GPS ukazuje 0 metrů a já sahám po kešce. To nastává geoorgasmus. Hodina spirálového hledání mě až tak zase příliš nevzrušuje :-)
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#67 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 10:52

Už se skoro bojím, že jsem z jiné planety: přiznám se bez mučení, že mi nevadí jakákoliv krabička kdekoli. I mikro v lese, když je tedy rozumně zaměřené a nemusím tam šest hodin šátrat v každé škvíře. Tuhle hru provozuju právě pro to hledání, ne proto, abych se pak pozastavoval nad autorem, proč zvolil tu a zrovna tu velikost krabičky. Nevyměňuju, tudíž ani z toho pohledu mne mikrokrabičky nijak neštvou a když přenáším TB či minci, prostě ji vložím do první vhodné. Podle mého názoru záleží jen a jenom na autorovi, co za schránku zvolí a pak jen a jen na lovcích, jestli pro ni půjdou. Oba to dělají na vlastní zodpovědnost a podle mne není nijak nutné ani jednoho za jeho konání jakkoli pranýřovat. Takže obecně, na nikoho tím nemířím konkrétně: nemáš rád mikrokrabičky? Tak je nelov. ;)
  • 0
Berda

#68 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 11:19

jimmyjames napsal/a:
Mimochodem, když mě tu tak osočuješ, tak jsem se podíval na tvé výtvory. Mám z nich odlovenou Emauzy, Turbine a United Islands of Prague No.5. První dvě jsou naprosto obyčejné, nezajímavé keše bez nápadu, ta druhá alespoň na docela zajímavém místě, což o první bohužel určitě říci nemůžu (Emauzy z toho místa snad ani nebyl vidět). Mulťák je pěkný. Já prostě nemám potřebu sázet keš za keší, jako to zřejmě děláš ty.

Nedá mi to nereagovat... :@ Tahle hra bude taková, jakou si ji kačeři udělají a to včetně schránek. Ano, současný boom téhle hry nese i stinné stránky věci jako jsou desítky kešek (a je jedno jak jsou velké), které jsou na místech, které nic neříkají a kde se chce člověku občas zvracet. Fajn, věřím tomu, že tihle owneři jednou prozří a budou se řídit víc citem a pravidlem 5x měř a jednou ukládej krabičku. Ono taky neuškodí zamyslet se na místě, proč tam owner vůbec tu kešku dal, rozhlídnout se, přečíst si listing..

Zkus prosím kritizovat kešky jiných až si založíš svoji a budeš znát názory na ni... Určitě jsi před tím četl listing těch kešek a nikdo tě nenutil k tomu jít na ně, když se ti nelíbí a nic neříkají... Ale jen tak mimochodem Emauzy jsou vidět a je to třeba zrovna netradiční pohled na ně a většinou je lepší dát krabičku někam jinam než přímo na to místo, je tam víc v bezpečí.. Turbina je skvělá, netušil jsem že vůbec něco takového v Praze je, takže mne přivedla na hodně zajímavé místo a celou tu věcičku jsme si prohlédli včetně výpustě elektrárny. A Ostrovní multina? Ano je to pěkná víkendová procházka.
  • 0

#69 Skiner

Skiner

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 12:10

sobikovi napsal/a:

jimmyjames napsal/a:
Mimochodem, když mě tu tak osočuješ, tak jsem se podíval na tvé výtvory. Mám z nich odlovenou Emauzy, Turbine a United Islands of Prague No.5. První dvě jsou naprosto obyčejné, nezajímavé keše bez nápadu, ta druhá alespoň na docela zajímavém místě, což o první bohužel určitě říci nemůžu (Emauzy z toho místa snad ani nebyl vidět). Mulťák je pěkný. Já prostě nemám potřebu sázet keš za keší, jako to zřejmě děláš ty.

Nedá mi to nereagovat... :@ Tahle hra bude taková, jakou si ji kačeři udělají a to včetně schránek. Ano, současný boom téhle hry nese i stinné stránky věci jako jsou desítky kešek (a je jedno jak jsou velké), které jsou na místech, které nic neříkají a kde se chce člověku občas zvracet. Fajn, věřím tomu, že tihle owneři jednou prozří a budou se řídit víc citem a pravidlem 5x měř a jednou ukládej krabičku. Ono taky neuškodí zamyslet se na místě, proč tam owner vůbec tu kešku dal, rozhlídnout se, přečíst si listing..

Zkus prosím kritizovat kešky jiných až si založíš svoji a budeš znát názory na ni... Určitě jsi před tím četl listing těch kešek a nikdo tě nenutil k tomu jít na ně, když se ti nelíbí a nic neříkají... Ale jen tak mimochodem Emauzy jsou vidět a je to třeba zrovna netradiční pohled na ně a většinou je lepší dát krabičku někam jinam než přímo na to místo, je tam víc v bezpečí.. Turbina je skvělá, netušil jsem že vůbec něco takového v Praze je, takže mne přivedla na hodně zajímavé místo a celou tu věcičku jsme si prohlédli včetně výpustě elektrárny. A Ostrovní multina? Ano je to pěkná víkendová procházka.

Takových ohavných míst je dost i v Brně. Neříkám, že moje keše jsou the best - moje první je třeba docela dost vzdálena od místa, na které láká, ale aspoň je to v pěkném lese a ve fajnové dutině... Ale něco má své hranice. Nejvíce mě zaráží, že někdy ty "humus" keše sází kačeři, kteří mají na svém kontě 3-4x více keší než já...

Jinak bych se rád zastal keši "Turbine", při mojí vyjímečné návštěvě Prahy je to jedna z keší kterou jsme odlovili a myslím, že je to jedna z těch keší, které mají svůj smysl;)
  • 0
www.labradortea.eu

#70 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 12:11

To Sobikovi:
Nevytrhávej prosím moje příspěvky z kontextu, který už je dvě strany vzadu. Tohle byla jen obrana (tedy spíš protiútok) na osobní útok od Dorcadiona. Takhle vytržené z kontextu to vyznívá úplně jinak.
Je už to uzavřené, tak to nech být a dál nerozviřuj.
  • 0

#71 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 12:18

jimmyjames napsal/a:
To Sobikovi:
Nevytrhávej prosím moje příspěvky z kontextu, který už je dvě strany vzadu. Tohle byla jen obrana (tedy spíš protiútok) na osobní útok od Dorcadiona. Takhle vytržené z kontextu to vyznívá úplně jinak.
Je už to uzavřené, tak to nech být a dál nerozviřuj.

Myslím Jimmy, že mohu odpovídat na cokoliv a vyjádřit svůj názor. A někdy právě když se vrátíš zpátky k některým věcem možná poznáš, že jsi to měl udělat jinak a lépe, a to platí i o těch krabičkách... :-)
  • 0

#72 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 12:26

sobikovi napsal/a:

jimmyjames napsal/a:
To Sobikovi:
Nevytrhávej prosím moje příspěvky z kontextu, který už je dvě strany vzadu. Tohle byla jen obrana (tedy spíš protiútok) na osobní útok od Dorcadiona. Takhle vytržené z kontextu to vyznívá úplně jinak.
Je už to uzavřené, tak to nech být a dál nerozviřuj.

Myslím Jimmy, že mohu odpovídat na cokoliv a vyjádřit svůj názor. A někdy právě když se vrátíš zpátky k některým věcem možná poznáš, že jsi to měl udělat jinak a lépe, a to platí i o těch krabičkách... :-)

Samozřejmě, jenže když něco vytrhneš z celkového kontextu, tak to získá úplně jiný význam, než s jakým to autor napsal. Takhle to vypadá, že jsem se začal bezdůvodně do Dorcadiona navážet, což tak ale vůbec nebylo. Pak jsem příjde nějaký chytrák, který si přečte posleních 5 příspěvků a budu tu zas číst nějaké kázání o tom, jak si ničeho nevážím.....
Samozřejmě ti nebráním vyjádřit tvůj názor! Ovšem chtělo by to citovat tak, aby tam zůstal zachován původní kontext (což vím, že by u tohodle bylo dost obtížné - dlouhé). Vytrhávání vět z kontextu nejvíce zbožňují bulvární plátky, pak z toho vznikají pěkné skandály :D
  • 0

#73 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 12:38

ooo jeee a jedeme znovu, druhe kolo, racte nastupovat :D
  • 0

#74 ezopos

ezopos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 13:02

Je opravdu zajímavé, jak se diskuze vyvinula:D Myslim, že tohle je opravdu jen a jen na autorech keší. Než sem založil první cache dělal sem si taky jisté iluze, které se ukázali samozřejmě jako mylné. B) Když se ti nelíbí, že cache je mikro napiš to do svého logu a věř, že když nebude tvůj názor ojedinělý, že se nad tím autor zamyslí, popř. poupraví nebo ho to ovlivní při zakládání další cache. Aspoň na mě by to platilo.;) Protože odměnou autorovi jsou logy.
  • 0

#75 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 13:13

Dain & Olik napsal/a:
ooo jeee a jedeme znovu, druhe kolo, racte nastupovat :D

Neboj, nejedeme :-)
  • 0

#76 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 13:37

proc ne? mne to docela bavi :D obzvlaste jj-ovo neustale opakovani, ze ty jeho urazeci kecy na dorcadiona byly jen obranou proti napadeni. jj: Jinak než do mě zas někdo začne rýt, tak založení vlastních kešek je v přípravě, ale jelikož nechci zakládat žádnou primitivní tradiční mikro keš, tak to chce ještě nějaký čas (a hlavně splněné zkoušky na VŠ). Dorcadion: Lepší výmluvu na nicnedělání a přitom věčné rytí jsem dlouho neslyšel... A na lov keší čas máš?? Jen aby jsi splnil ty ZKOUŠKY... Myslíš že my ostaní nemáme nic na práci a jsme rentiéři?? Jako student máš tolik volného času, co budeš mít až jako důchodce :D no tyyy brdo, to je do nebevolajici urazka :D (jo a nic jsem z kontextu nevytrhl :D) Dáin, a little Troll ;)
  • 0

#77 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 13:43

To Dain & Olik:
Tamta poznámka POD mým příspěvkem (tedy nebyl to hlavní obsah příspěvku), kterou si tu citoval, nebyla adresována Dorcadionovi ani nikomu konkrétnímu. Nicméně Dorcadion na ni reagoval pomalu jak kdyby ho to osobně urazilo. Tak fakt nevím, kdo tady rýpe a rozvádí nesmyslné OT diskuze... B) Taky nevím, kdo tady zase vytahuje už uzavřené OT téma... ;)
  • 0

#78 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 13:44

Lidičky, nechme už toho, zamkněme tohle teď už OT téma a pojďme radši lovit! Mikro, large, regular, každý podle své chuti. JJ se alespoň uklidní pobytem venku a vyčistí si hlavu i na zkoušky a pro nás ostatní je určitě pobyt venku taky mnohem lepší jak sezení u monitoru a rozčilování se. Vstávat, jde se do práce! ;) Krabičky čekají...
  • 0
Berda

#79 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 13:48

To berda: Souhlasím. Ovšem proč se mám zase uklidňovat já?! Já jsem naprosto klidný a tohle téma už jsem dávno uzavřel ;) Když si přečteš, čím to začalo, tak já tuhle OT hádku dokonce ani nezačal. Tedy obracej se s tímto na někoho jiného ;) Totitž tu je několik lidí, kteří se se mnou strašně rádi hádají a svoje OT příspěvky neustále obhajují tím, že za to můžu já. Jinak není potřeba to hnedka locknout, pouze bych uzavřel tuhle OT odnož.
  • 0

#80 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 13:51

jimmyjames napsal/a:
Taky nevím, kdo tady zase vytahuje už uzavřené OT téma... ;)


no prece ja, vzdyt jsem se k tomu poslednim slovem taky priznal. :)
nejak velice mi zacalo bavit, jake "perly" jeste vyplodis :)

btw: to OT jsi zacal zniceho nic ty vyjmenovanim, co je hnusneho na trech kesich, do te doby se diskutovalo v podstate o mikrech, jejich proti a pro :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama