Přejít na obsah


Fotka

STOP Mikrománii


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
184 odpovědí na toto téma

#81 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 13:55

Dain & Olik napsal/a:
btw: to OT jsi zacal zniceho nic ty vyjmenovanim, co je hnusneho na trech kesich, do te doby se diskutovalo v podstate o mikrech, jejich proti a pro :D

Opravdu? :D Tak si to přečti ještě jednou, pořádně, od začátku, ju? ;) Celé to začalo reakcí Dorcadiona na mou obecnou poznámku, kterou si tu i citoval, pod mým příspěvkem. Poznámku, která nebyla nikomu konkrétnímu adresována. Naivně jsem si myslel, že se tím vyhnu rýpavým poznámkám o tom, že ještě nemám založenou žádnou vlastní keš...
  • 0

#82 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 13:55

[quote]Dain & Olik napsal/a:
[quote]jimmyjames napsal/a:
Totitž tu je několik lidí, kteří se se mnou strašně rádi hádají a svoje OT příspěvky neustále obhajují tím, že za to můžu já.
[/quote]




btw: to OT jsi opravdu zacal zniceho nic ty nekolikerym opakovanim (ackoliv to po tobe nikdo nepozadoval), ze az budes mit cas, jdes udelat krabicku a vzapeti vyjmenovanim, co je hnusneho na trech kesich, do te doby se diskutovalo v podstate o mikrech, jejich proti a pro :D

a to je zajimave, ze vzdycky zrovna s tebou, co? a ze tech lidi je hodne :D asi nejaka spatna aura :D
  • 0

#83 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 14:07

Dain & Olik napsal/a:
proc ne? mne to docela bavi :D obzvlaste jj-ovo neustale opakovani, ze ty jeho urazeci kecy na dorcadiona byly jen obranou proti napadeni.

jj: Jinak než do mě zas někdo začne rýt, tak založení vlastních kešek je v přípravě, ale jelikož nechci zakládat žádnou primitivní tradiční mikro keš, tak to chce ještě nějaký čas (a hlavně splněné zkoušky na VŠ).

Dorcadion: Lepší výmluvu na nicnedělání a přitom věčné rytí jsem dlouho neslyšel... A na lov keší čas máš?? Jen aby jsi splnil ty ZKOUŠKY... Myslíš že my ostaní nemáme nic na práci a jsme rentiéři?? Jako student máš tolik volného času, co budeš mít až jako důchodce :D

no tyyy brdo, to je do nebevolajici urazka :D (jo a nic jsem z kontextu nevytrhl :D)

Dáin, a little Troll ;)

Přesně takhle jsem to cítil a proto jsem na to reagoval, ale to bohužel jj nepoznal. Ale nechme toho, je to fakt už OT a stejně to nevyřešíme. Za každého mluví jeho činy, tedy krabičky, takže se těším na to, až za pár týdnů tady budeme probírat kvalitu krabiček od jj B)
  • 0

#84 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 14:54

jimmyjames napsal/a:
Především, podle mne je pořád lepší prázdná větší keš, do které může člověk něco dát či vyměnit TB/GC/CWG, než mikro, kam nikdo nic dát nemůže. Snad nikde není psáno, že ten prostor musí být za každou cenu vždy využití. Důležité je, že tam ten prostor je a někdo ho může využít.


Sice jsem se zařekl, že se na nesmyslné trollovaté dikuze vykašlu, ale tohle mi nedá... ;) Rýpavý příspěvek na Tebe, JJ, byl zaprvé ukončen smajlíky a byl expresívně kousavý... Strašně totiž teoretizuješ o tom, jak jsou mikro špatné právě bez vazby na "péči" o cache a tím pádem bez reálných zkušeností o tom "jak to poté se založenými kešemi chodí...". Podobný přístup jsi zvolil i jindy v jiných vláknech, ale to není jen Tvůj problém, to je bohužel problém mnoha začínajících geoacherů zde na fóru (ale zdaleka ne všech...).

A Ty si byl bohužel ten, na kterého moje averze k podobným diskuzním příspěvkům, odtrženým od reality a bez zpětné vazby, dopadla pěkně naplno... Ale přesto ze smajlíky...

Hlavní diskuzním tématem bylo, zda jsou mikro špatné nebo nejsou a já jsem poměrně obšírně vyjádřil jednoduchou myšlenku "kvalita cache a její velikost nejsou ani umerné ani jakkoliv závislé...".

That's all a já se jdu věnovat něčemu užitečnějšímu...
  • 0

#85 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 15:53

jimmyjames napsal/a:
To berda: Souhlasím. Ovšem proč se mám zase uklidňovat já?!

:-D Protože jsem tohle vlákno četl od začátku a Ty jsi mi připadal jako jediný, kdo by trošku toho klidu nejvíc potřeboval.

jimmyjames napsal/a:
...tak já tuhle OT hádku dokonce ani nezačal....

Ano, naprostá pravda. Začal ji Dorcadion poměrně vtipně trefným poukázáním na to (alespoň jak jsem to já pochopil), že času na kritiku máš hodně, ovšem co se zakládání týče, vymlouváš se na jeho nedostatek. A, ruku na srdce, on mluví z pohledu člověka, co se o nějakou tu krabičku nějakou tu dobu stará, takže, řekl bych, docela dobře ví, jaké s tím jsou a nejsou starosti. A to je, bohužel pro Tebe, docela objektivní fakt. Ovšem nezačal ji nijak útočně, alespoň mně to tak nepřišlo, zatímco Tvoje jé-jak-jsi-urazil-mé-ego-to-ti-za-každou-cenu-vrátím reakce byla dost nevybíravá. Zbytečně, myslím si.

jimmyjames napsal/a:
Totitž tu je několik lidí, kteří se se mnou strašně rádi hádají a svoje OT příspěvky neustále obhajují tím, že za to můžu já

Otázkou je, u koho je ta chyba...
  • 0
Berda

#86 Venca_cz

Venca_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 16:25

Krabičky od tiktaku se mi moc nelíbí, na některých místech chápu že tam takové jsou,ale skoro vždycky se najde místo kde dát vetší kešku aspon tu krabicku od filmu . Nedávno jsem byl na malém geolovu v Brne. Tam byly 6/7 kešek krabičky od tiktaku. Zato v Ostravě jsem našel 12 kešek (tradičních) ale pouze 1/10 byla krabička od tiktaku. Já osobně mám městkou keš . Nectěl jsem mikro keš tak jsem hledal vhodné místo. Našel jsem jednu dobrou skrýš na small;)
  • 0

#87 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 16:51

Venca_cz napsal/a:
Zato v Ostravě jsem našel 12 kešek (tradičních) ale pouze 1/10 byla krabička od tiktaku.

Zdá se, že v Ostravě spíše zobou Halls než Tic-tac :-)
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#88 Flipper77

Flipper77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)
  • LocationJižní Morava a Záhorie

Publikováno 30 leden 2008 - 19:05

Kocourvbotach napsal/a:
Preferuji vetsi - uz jen kvuli mozne vymene TB/GC...

...ona i malá potěší...nesmí být moc stará:D
  • 0
To musí bavit!

#89 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 19:12

jimmyjames napsal/a:
Jinak argument vlastníků větších keší, že je lidi postupně vykrádají a oni tam MUSÍ doplňovat předměty na výměnu, je podle mne nesmyslný. Pokud tam ty předměty nechce doplňovat, tak ať to prostě nedoplňuje.


Když už někdo udělá keš, tak se většinou taky stará aby k něčemu vypadala. Takže doplňuje.

Ono, když nedoplňuješ, tak zase čteš v logu vyjádření mamlasů, že v keši nic nebylo a podobné kecy.

Vlastně dost podobné kecy, jako jich je poslední dobou plné fórum ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#90 Flipper77

Flipper77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)
  • LocationJižní Morava a Záhorie

Publikováno 30 leden 2008 - 19:55

Geocaching přece není o velikosti,ale o místech,na které se díky této zábavě dostaneme...ale...taky myslím,že pokud je místo vhodné na větší cache,tak by tam měla být už kvůli dětem,kterým "poklad"udělá radost.Na druhou stranu je to věc ownera a obsah určují cacheři,kteří ne vždy mění seriózním způsobem,tím mám namysli-hodnota vers.počet apod.;)
  • 0
To musí bavit!

#91 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 20:22

Z keserskeho pohledu to vidim tak, ze v lese 100x radsi najdu originalne pojatou mikro nez tuctovou regularku s kinderbordelem (nemam na mysli filmovku strcenou nekde za kamenem). Z pohledu ownera je pro mne mikro daleko mene narocna na udrzbu, lepe se schova, atd. Mezi zalozenymi mam mikro, small, regular a large regular a do budoucna hodlam spise zmensovat (na small). Tot muj nahled na vec.
  • 0

#92 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 11:20

Flipper77 napsal/a:
Geocaching přece není o velikosti,ale o místech,na které se díky této zábavě dostaneme...ale...taky myslím,že pokud je místo vhodné na větší cache,tak by tam měla být už kvůli dětem,kterým "poklad"udělá radost.Na druhou stranu je to věc ownera a obsah určují cacheři,kteří ne vždy mění seriózním způsobem,tím mám namysli-hodnota vers.počet apod.;)

Lépe bych to neřekl ;)
  • 0

#93 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 13:54

maaaca napsal/a:
Z keserskeho pohledu to vidim tak, ze v lese 100x radsi najdu originalne pojatou mikro nez tuctovou regularku s kinderbordelem (nemam na mysli filmovku strcenou nekde za kamenem).
Z pohledu ownera je pro mne mikro daleko mene narocna na udrzbu, lepe se schova, atd. Mezi zalozenymi mam mikro, small, regular a large regular a do budoucna hodlam spise zmensovat (na small).
Tot muj nahled na vec.


No ale taky je tu druhy extrem: Piskovcova skala plna dutin, kam by se schovala i regular a mulda by si ji ani nevsimnul. No, tak techdle velkejch dutin je tam asi tricet. No a pak jsou tam stovky malejch dutin a ty mas hledat mikro.
Tak priblizne tohle se mi stalo v ceskosaskem svycarsku.
  • 0

#94 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 13:59

Vlastne by to melo byt asi takhle: existuji lidi co delaji skvele a napadite kese, ty se stejne ridi rozumem pri zakladani, tak mohou todle vlakno klidne ignorovat (coz bohuzel nekteri nedelaji). A pak jsou lidi co bez napadu nekam prsknou kes. No a ti by se urcite meli zamyslet nad velikosti, protoze typicky vetsi kes potesi vic.
  • 0

#95 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 15:14

Přidám ještě jedno polínko do diskuze.
Opačná situace: nová keška, vidím, že je large, vezmu sebou velký TB, který se mi doma už dlouho válí, páč se nikam nevešel. Přijdu ke kešu, která je velká a naditá pěkným obsahem. Co teď odebrat a udělat místo? (tím degraduji obsah) Nebo vláčet TB stále sebou?

P.S. už se mi to jednou stalo ;) a nakonec jsem ho tam stejně nějak natlačil :D
to jen tak k zamyšlení, když už se tu diskutuje velikost a obsah kešu
  • 0

#96 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 23:27

Zato v Ostravě jsem našel 12 kešek (tradičních) ale pouze 1/10 byla krabička od tiktaku.


A která to byla? Nebyla to náhodou ta moje (Stadion Bazaly)? ;)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#97 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 23:31

Co se týče krabičky od TT, tak oproti filmovce má jednu obrovskou výhodu: Je placatá, takže pokud ji chceme "dát na magnet" je to jednodušší a lépe to drží. Toť vše, jinak je asi fakt lepší filmovka....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#98 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 23:35

Pokud tam ty předměty nechce doplňovat, tak ať to prostě nedoplňuje.


Jo, super. ale redukovat se MUSÍ! Nebo to taky dopadne jako na Šilheřovicích (golf), kde člověk přijde a:
Cache: small/regular
Logbook = 20 listů A4 ve formě krutého salátu a popsaných až běda. Obasah = narvaný tak, že se to ani nedá zavřít a člověk tam najde všechno včetně obalů od bombónů a střepů (na ukazováčku mám moc pěknou jizvu :( )
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#99 Flipper77

Flipper77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)
  • LocationJižní Morava a Záhorie

Publikováno 01 únor 2008 - 0:11

polerok napsal/a:

Pokud tam ty předměty nechce doplňovat, tak ať to prostě nedoplňuje.


Jo, super. ale redukovat se MUSÍ! Nebo to taky dopadne jako na Šilheřovicích (golf), kde člověk přijde a:
Cache: small/regular
Logbook = 20 listů A4 ve formě krutého salátu a popsaných až běda. Obasah = narvaný tak, že se to ani nedá zavřít a člověk tam najde všechno včetně obalů od bombónů a střepů (na ukazováčku mám moc pěknou jizvu :( )

Myslíš,že ten "bordel"tam dal při založení ownwer?Mám pocit,že obsah cache určují do jisté míry cacheři,kteří ji odloví:( Já osobně "bordel"vyndám z cache bez ohledu na to,jestli je,nebo není moje...Když nemám nic na výměnu,tak nic neberu!Howgh:D
  • 0
To musí bavit!

#100 maty

maty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2008 - 11:36

...ufff, tak jsem zase procetl cele jedno vlakno. A znovu jsem si uvedomil, ze * na FEL chodej fakt asi jen namachrovany mistri sveta, ktery maj od vseho klice (panove Alkes a Minarjo prominou:|) * to, ze ma keska Vltava-my countryGC11C9N je micro vubec nevadi, protoze je na super miste a tradicionalka tam proste strcit nejde * lepsi micro od Dorcadiona nez nic od nekoho jinyho:) * lepsi cisty mikro nez tradicionalka v hnusnym pytli na odpadky, plna bordelu ...ale to proste neni nic noveho.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama