Přejít na obsah


Fotka

STOP Mikrománii


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
184 odpovědí na toto téma

#161 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2010 - 22:17

a5884773 napsal/a:
že neumí číst, takže nepozná která cache je micro?


Proč by neuměl číst? Drak jen chtěl říct, že mikro v přírodě (tedy místě, kde lze vykouzlit lepší úkryt) nebývá to pravé ořechové. Já s ním souhlasím.

Vymazlená mikro s pořádným logbookem (tedy žádný moták) je fajn, ale vymazlená smallka či větší krabička potěší většinu lovců víc. Přece jen pořádný poklad je pořádný poklad;)
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#162 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2010 - 22:19

sumie-dh napsal/a:
Magnet byl na jiném letadle.

Hatě?

Tam to bylo překvapivě na první sáhnutí, ale dost haluz.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#163 sumie-dh

sumie-dh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2010 - 23:33

honny napsal/a:

sumie-dh napsal/a:
Magnet byl na jiném letadle.

Hatě?

Tam to bylo překvapivě na první sáhnutí, ale dost haluz.


Jo tam,někde poblíž u toho kýčovitého obchodáku.
  • 0
Králík vás vidí!

#164 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 8:15

honny napsal/a:

sumie-dh napsal/a:
Magnet byl na jiném letadle.

Hatě?

Tam to bylo překvapivě na první sáhnutí, ale dost haluz.

Na druhý u mě :-) lol poprvé sem to nedal buď tam zrovna nebyla nebo geoslepota a přemudlíno.... :D
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#165 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 8:30

PaWcz napsal/a:

a5884773 napsal/a:
že neumí číst, takže nepozná která cache je micro?


Proč by neuměl číst? Drak jen chtěl říct, že mikro v přírodě (tedy místě, kde lze vykouzlit lepší úkryt) nebývá to pravé ořechové. Já s ním souhlasím.

Vymazlená mikro s pořádným logbookem (tedy žádný moták) je fajn, ale vymazlená smallka či větší krabička potěší většinu lovců víc. Přece jen pořádný poklad je pořádný poklad;)


Moc vymazlených mikro není.... což je ten problém a číst umím :-D
(ne že by nebyly a pokud sou mají můj palec nahoru neb i mikro má své opodstatnění ale některý v přírodě opravdu nechápu)
Už třeba jen proto, že do přírody jdu většinou s dětma a ty mají rády poklady... krabičky... občas i ten geobordel na který se tu nadává prostě to tak je... B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#166 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 8:44

Já mám nejraději large, už proto, že jich je málo. Taková Truhla spolku kačerovského GC21DRV nebo Chata Jizerka GC29R40, to je paráda.
  • 0

#167 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 21:48

Osobně nejsem proti mikrům ;). Větší kešky se lépe hledají, na druhou stranu mikrošku lze snadno schovat do kapsy při náhleobjevivším(/ch) se mudlovi (/mudlech). Některá nalezená mikra měla i hezké zpracování krabičky ;*.

I krabička od tic taců může být zajímavá keš (jak tu o několik stránek nazad o nich někdo psal, že je nemá rád), jednu jsem hledal na jasném geoobjektu pořádně dlouho, byla mrška hodně šikovně ukrytá ;).

ad Dorcadion: Crazy Dendrologista si jako tradičku vůbec nedovedu představit, nejzajímavější (a Crazy Dendro) právě bylo to obcházení očíslovaných stromů ;).

To, že mi mikrošky nevadí je taky způsobeno tím, že netraduju.
(A i u větších krabiček považuji jen za dobrovolnost ownera, pokud tam dá něco víc než jen logbuk, případně písátko.)

Předpokládám sice, že většina vykradačů vykrádá keše schválně, přesto si myslím, že to může být i ovlivněno nazýváním krabiček "poklady". Aspoň co jsem někde četl v pohádkách nebo viděl ve filmu, když někdo našel poklad, tak si ho odnesl celý (a ne že by tam tradoval ;o ). Proto si myslím, že (byť jich bude hodně malá menšina) někdo může vybírat keš kvůli považování za "poklad" (a pak to třeba odnese i s truhlou-rozuměj krabicí).
Tudíž nadhazuji otázku: "I v případě, že by do té menšiny patřil jeden jediný kešer, stojí za to změnit zaběhané názvosloví a nenazývat keše poklady ? (Nazývat to třeba ukryté směnárny či nějak výstižněji)"
  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#168 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 22:05

Před týdnem jsem hledal nanokeš na pořádně košatém tisu. Mňamka, asi umřu o dvacet let dřív.
  • 0

#169 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 22:05

to Nekra: ty jo, oživit takového kostlivce :D Si řikám, co je to za vlákno...
  • 0

*


#170 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 22:15

Smrk napsal/a:
Já mám nejraději large, už proto, že jich je málo. Taková Truhla spolku kačerovského GC21DRV nebo Chata Jizerka GC29R40, to je paráda.

Tak zrovna Truhla spolku kacerovskeho me s odstupem casu jako super kes nepripada. Ano, je to asi nejvetsi pixla co jsem nasel, ale z lecktereho mikra mam vetsi radost, namatkou Palac Lucerna, nebo Cas v zakonech.
A na tu Jizerku se chystam uz dlouho, jen jsem vzdycky na druhe strane udoli :)
EDIT: si rikam, takovych prispevku, ze bych si ho nevsiml driv? A ona je to archivalie :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#171 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 22:26

Já bych to přejmenoval na STOP filmománii :D
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#172 pavlisp

pavlisp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 22:43

PavlisP [Member] Member [Caches Found] 575 Write note Write note 05/27/2012 Velice se omlouvám prípadným neúspešným lovcum v dobe cca mezi 10:40 -11:20. Proste po lognutí došlo (pri cekání na volnou silnici) ke konverzaci, loknutí tekutin a následnému unáhlenému osedlání kol s krabkou v kapse, na což jsem prišel až u další kešky. Takže ješte jednou omluva a prípadné kameny na mou hlavu. I Toto se stane u micra
  • 0

#173 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2012 - 22:43

Já nevím jak kdo a kde, v poslední době nacházím samé smallky. Že bych založil vlákno proti smallmánii? Já nejsem proti žádné velikosti. Jednu mikrovku jsem založil, pěkně na očích a byla tam rok, tvářila se jako zakončení sloupku. Dvě jsem musel po ukradení na mikrovky PETky změnit. Co mě netěší, když někdo udělá truhlu 1x1x2m a dá jí velikost Other. Nemám ji, nevím jak to bylo ve skutečnosti, ale Largek je tak málo, že když už to tu velikost má, mohla by to být L. Co mě netěší, jsou mikrovky se srolovaným papírem. Ten vypadá po nějaké době jako kus cáru. Přitom do malého sešitku se vejde logů víc, šetří se tam místem, na rolák přijde pár razítkovačů a pisálků a je plný. A co bylo nejlepší, stočený složený papír (tedy rozbalit a rozložit) v PETce na stromě, kde jsem se skoro neměl čeho držet.
  • 0

#174 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 0:55

Smrk napsal/a:
Já mám nejraději large, už proto, že jich je málo. Taková Truhla spolku kačerovského GC21DRV nebo Chata Jizerka GC29R40, to je paráda.

no a pak člověk vidí v listingu large cache, táhne třeba sebou věci na výměnu, a na místě rozbitý kyblík od primalexu plný vody...
radši menší keš, než velikou prázdnou.

a z pohledu autora - pokud založit velkou keš a nechat ji prázdnou mi přijde blbé. tak raději regularku , smallku, ale plnou, alespon do začátku.
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#175 malaveverka

malaveverka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 21:15

CZECH.TIR napsal/a:

Smrk napsal/a:
Já mám nejraději large, už proto, že jich je málo. Taková Truhla spolku kačerovského GC21DRV nebo Chata Jizerka GC29R40, to je paráda.

no a pak člověk vidí v listingu large cache, táhne třeba sebou věci na výměnu, a na místě rozbitý kyblík od primalexu plný vody...
radši menší keš, než velikou prázdnou.


Že to píšeš zrovna ty... To jsme si takhle jednou říkali - je to large, budou tam věci na výměnu, dětem se to bude líbit... a nakonec ten LARGE kontejner byla bouda na zastávce :@ a logbook zastrčenej v koutě v igelitovým pytlíku.
  • 0

Oregon 450
Alligator S4700 Duo + c:geo

bílé geovozidlo Hyundai i20 s modrou ještěrkou


#176 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 29 prosinec 2012 - 22:23

malaveverka napsal/a:
Že to píšeš zrovna ty... To jsme si takhle jednou říkali - je to large, budou tam věci na výměnu, dětem se to bude líbit... a nakonec ten LARGE kontejner byla bouda na zastávce :@ a logbook zastrčenej v koutě v igelitovým pytlíku.


Ale bod byl, ne? :D
  • 0

#177 greenhair

greenhair

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 22:48

Zdravím všechny diskutující "kolegy",mohu-li se už za jednoho z vás považovat.... :-)
jsem kačerka-začátečník,tak asi nemám moc co říct k tématu......ale přece jen.....
už se mi taky stalo,že jsem lovila "mikrovku" v místě,které by v pohodě sneslo minimálně "smallku".....
myslím,že každá velikost má své opodstatnění,pravověrní skalní se asi spokojí s bodíkem "nejmenší velikosti".... :-)
já se přiznám,že mám ráda větší objemy.....hlavně z toho důvodu,že mě moc baví vymejšlet,co nechám v krabičce pro malé kačery.....a doufám,že mají po nalezení "pokladu" aspoň trochu radost,když tam na ně čeká něco jinýho než použitej lístek na MHD,prošlá vstupenka nebo jednotlivý dílky puzzle.
takže já vítám každej větší rozměr,než je mikro... :-)

přesto díky i za tyto,jsou místa,kde nebýt filmovek....nemohli bychom si "zahledat".....

díky všem,co si dají tu práci,abychom si mohli tak krásně hrát..... :-)
a nechala bych čistě na "zakladatelích"...jakou krabičku nám chtějí/mohou dopřát.....
my ji buď můžeme anebo nemusíme lovit....ne? :-D

dobrou noc a úspěšné lovy všem... :-)

  • 0

#178 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2012 - 10:50

Istvan napsal/a:

malaveverka napsal/a:
Že to píšeš zrovna ty... To jsme si takhle jednou říkali - je to large, budou tam věci na výměnu, dětem se to bude líbit... a nakonec ten LARGE kontejner byla bouda na zastávce :@ a logbook zastrčenej v koutě v igelitovým pytlíku.


Ale bod byl, ne? :D

to vzniklo jinak, původně to bylo micro, klasická sklenička z TFTC začátků, a jeden z logujících měl tento nápad a já se ho chytl. No, v podstatě to keš je, hooodně velká,logbook má taky, a kdo nepochopí srandu, toho je mi líto. V listingu píšu, že je to trochu jiná keš...

stejně jako magnetický samolepky, u nich je z druhé strany logbook.
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#179 JohnyLewis

JohnyLewis

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2012 - 14:03

Mám již delší dobu založenou jednu mikro - původní umístění jinou velikost neumožňovalo a velikost jsem ponechal stejnou i v jejím nynějším umístění. Jednak aby nově lovící měli "stejný bod" tj. bod za keš velikosti mikro jako ti, co ji odlovili před její opakovanou krádeží a následném přeložení, jednak je taková keš odolná vůči vyprazdňování. Opravdu mě nebaví neustále doplňovat věci do keše, protože většina dnešních kačerů asi nezná princip „Trade up, trade equal or don't trade“. Proto i moje právě schvalovaná keš bude velikosti mikro. Podle mne je lepší mikro, u něhož žádnou výměnu nečekám, než najít keš velikosti large, kde není kromě logbooku nic, ani tužka, a děti jsou zklamané z neuskutečněné plánované výměny. Každý si může velikost v listingu přečíst a rozhodnout se, zda chce takovou keš odlovit nebo ne.
  • 0

#180 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2012 - 14:38

Je to věc každého autora, jakou velikost zvolí... Jen je škoda, když je mikro na místě, kam by šla dát alespoň smallka :-) Nerad k sobě beru cestovatele - mám je u sebe obvykle zbytečně dlouho, protože nevím, kam s nima - většina keší, které zrovna najdu jsou mikro, kam se TB ani GC nevejdou ;-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama