Přejít na obsah


Fotka

Znovu GPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
48 odpovědí na toto téma

#21 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2008 - 15:20

Legrace, je že máš GPSr týden, ale vystupuješ tu jako velký odborník. THomasfromPawnee: Většina lidí kompas používá, ale jde to bez problému i bez něj. Existuje spousta PDAčkářů, kterým nic jiného nezbývá než lovit bez kompasu. To stejné platí i pro Gramiňáky, protože zdaleka ne všechy modely kompas mají. Já jsem si pořídil CSx a ne Cx proto, že cenový rozdíl byl zanedbatelný. Pokud budeš objednávat a rozdíl bude do cca 500 Kč, tak si vezmi verzi s kompasem, nikdy nevíš, kdy se ti to může hodit. Pokud bude cenový rozdíl větší, tak pak záleží na tom, kolik do toho chceš investovat peněz a věz že není žádna tragedie, pokud kompas a barometr mít nebudeš. Za ušetřený peníz si raději kup třeba pořádnou čelovku ;)
  • 0

#22 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2008 - 15:22

Velký odborník na co? :) Pro popis výhod kompasu je třeba vysoká odbornost? To tu máte hodně nízké standardy :) A mezi námi GPSr není z uživatelského hlediska o mnoho složitější než mikrovlnná trouba. K jeho úspěšnému použití žádnou extra odbornost nepotřebuješ.
  • 0

#23 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2008 - 15:31

tak nam ty standardy hlavne nekaz
  • 0

#24 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2008 - 15:31

Kazit je nehodlám, já je zvednu :)
  • 0

#25 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2008 - 15:34

cim? treba neustalym psanim GPSr?
  • 0

#26 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2008 - 15:35

Na GPSr ti vadí co? :)
  • 0

#27 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2008 - 15:37

zkus to odhadnout, kdyz to tu chces zvedat
  • 0

#28 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2008 - 15:39

Pokud mi to nechceš sdělit sám, nic odhadovat nebudu, tvé osobní zvláštnosti mi zas tak zajímavé nepřijdou.
  • 0

#29 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2008 - 15:39

Dohadování o tom, kdo je větší odborník z nikoho většího odborníka neudělá, takže by příspěvky na toto téma mohly stačit, ne? To jsou v posledních dnech zas nějaký skvrny na Slunci nebo co?
  • 0

#30 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2008 - 15:43

sorry michale. ja nejak toho noveho trolla neumim ignorovat :D slibuju, ze se to naucim.
  • 0

#31 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2008 - 16:01

Jéje, to je zas sranda :| O odbornících na kompas nebo GPSr se tady nikdo nebaví, jde o využití GPS v praxi... a o to tu jde především, ne? Myslím, že dál to není třeba rozebírat, já jsem napsal svoje zkušenosti z používání dokonce nemapové GPSky (resp PDA+GPS modul) a z CSx. Někdy mně připadá, že bez mapy to byla větší sranda, přidávalo to další příchuť dobrodružství, adrenalinu a někdy i vzteku. :D Tohle bude asi můj první zmoderovaný příspěvek :D Už se ze mně stává taky vyvrhel, hurá :D
  • 0

#32 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 23:27

Panove a damy co rikate na starsi modelove rady od Garminu, ktere nemaji to H? Napriklad eTrex Vista Cx? Je tam tak markantni rozidil v tom novem presnejisim prijimaci? Rad bych zacal s hledanim a nektere bazarove nabidky techhle starsich modelu jsou celkem prijemne. Co vy na to? Nebyvaji s tim caste problemy, ze to rado ztraciva signal?
  • 0

#33 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 23:32

No, podivej se treba na nas... tahneme pomalu ale jiste k petistovce nalezu, a pritom hledame se starickym eTrex Legendem. A to ackoliv dneska v kapse mam PDAcko s vyrazne citlivejsim prijimace, stejne radeji nejak honim tu sipku na Legendovi. Takze ja bych se tech starsich modelu nebal, zajimava cena jiste neni k zahozeni!
  • 0

#34 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 23:41

Hledat cache s tím určitě jde, ale citlivost oproti modelům s H fakt nic moc. Rozdíl je dost znatelný. Jo a ten nový přijímač je v první řadě citlivější, s přesností to už tak výrazné nebude.
  • 0

#35 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2008 - 0:20

alkes napsal/a:Jo a ten nový přijímač je v první řadě citlivější, s přesností to už tak výrazné nebude.


Takze tim chces rict, ze se lepe chyta v horsich terennich podminkach?

Obecne: Dekuji za nazory!
  • 0

#36 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2008 - 0:47

Tak tak. Starší přijímače mají mnohem větší problémy s chycením a často i udržením signálu třeba v hustém lese, roklích mezi domy a podobně. Je ale pravda, že i tak to většinou jde, jak už psal HaLuMa, jsou lidi, co pomocí něčeho ještě horšího než Cx modely našli klidně k pětistovce cachí... někteří i víc.
  • 0

#37 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2008 - 1:03

No tak to uz bude spis tim, ze jsou hosi pekne mazani a vi, jak na vec :) My, co jsme vetsi orientacni polena (muj pripad), tak to chce bud trening, nebo mozna tu citlivejsi GPS.
  • 0

#38 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2008 - 7:20

Firestone napsal/a:

alkes napsal/a:Jo a ten nový přijímač je v první řadě citlivější, s přesností to už tak výrazné nebude.


Takze tim chces rict, ze se lepe chyta v horsich terennich podminkach?

Obecne: Dekuji za nazory!


Přesnější by bylo říci, že se neztrácí, stále má alespoň nějaký signál.

Ale přesnost, pokud máš třeba 2 družice a ještě odrazem od terénu, není nejlepší. Ale stále je to lepší, než nic. Třeba máš nepřerušený záznam trasy, i v roklinách a údolích.

Měl jsem dříve čb Vistu a dnes mám 60CSx, tak můžu porovnávat.

Buď Legend za velmi dobré prachy a nebo novou se SIRF III.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#39 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2008 - 8:21

kolombo napsal/a:

Firestone napsal/a:

alkes napsal/a:Jo a ten nový přijímač je v první řadě citlivější, s přesností to už tak výrazné nebude.


Takze tim chces rict, ze se lepe chyta v horsich terennich podminkach?

Obecne: Dekuji za nazory!


Přesnější by bylo říci, že se neztrácí, stále má alespoň nějaký signál.

Ale přesnost, pokud máš třeba 2 družice a ještě odrazem od terénu, není nejlepší. Ale stále je to lepší, než nic. Třeba máš nepřerušený záznam trasy, i v roklinách a údolích.

Měl jsem dříve čb Vistu a dnes mám 60CSx, tak můžu porovnávat.

Buď Legend za velmi dobré prachy a nebo novou se SIRF III.


videl bych to podobne - do pulky minuleho mesice jsme 2 roky chodili s LegendemC (predtim jeste s GEKO101) - v pohode, fajn atd .. jen je to trochu vetsi otrava, stravit hodinu pri vyletu chytanim signalu treba ve skalnim meste :)
nebo potom napr jdes na vylet s kamarady, co maji 60ku a po dni stravenem v lesich, roklich a skalach si uvedomis, ze GPSku stejne muzes vypnout, protoze signal v porovnanim s nima vubec nemas narok chytit ;)
60CSX a LEGEND/VISTA HCX maji prijem signalu vyborny a ted jdou cenove dolu. pokud je Legend neprebije nejakou uzasnou cenou, spis bych volil 60ku nebo HCX
  • 0

#40 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2008 - 10:35

kyknos napsal/a:
Když jsem v neděli hledal druhou Odulu (výstupem z údolí po tom strašném srázu), byl bych bez kompasu v prdeli. Byl jsme rád, že se na svahu udržím, pobíhat tam, abych zjistil směr podle družic, jsem opravdu nemohl.


Tak zrovna odulky bez kompasu byly bezproblemu, jde jen o to si ty svetove strany zapamatovat, dokud se clovek priblizuje v rozumnem terenu, pak jiz jen staci natocit pristroj aby ty svetove strany na ruzici sedely se svetovymi stranamy v realu (na to se hodi volba displej k severu).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama