Přejít na obsah


Fotka

Jak je financován gc.cz?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
55 odpovědí na toto téma

#41 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 8:18

Probůh, hlavně mi nevracejte ten přeplatek. Stálo by to víc nejen času a energie lidské, než kolik by mi přistálo zpátky na účtu. To jimmyjames: Připiš si mě na seznam
  • 0
Sylvia999

#42 Harwey

Harwey

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 8:22

abakus napsal/a:
Cachemapa byl jen příklad. Stejně tak by se mohla nějak ohodnodit vaše prácě měsíčními odměnami nebo tak něco.

Nevšiml jsem si, že by tady někdo řešil financování hostingu. Určitě by se našlo i jiné, nekomerční řešení. Teď je to trochu nefér. Nešlo by to uplichtit nějak tak, že by Bob zaplatil půlku GCS a měli tady reklamu oba? To se ptám jen čistě teoreticky. Teď mě napadá, jestli se taky nebude chtít připojit třeba warps.info.
Jistě, v životě je to tak, že kdo chytne příležitost za pačesy a má kontakty, tak vyhrává, ale tady si na nic takového hrát nemusíme, ne?

Kdo to od něj koupí? To by se nějak vymyslelo, rozhodně by bylo lepší, aby doména byla v rukou nějakého geocachera.
Pochopitelně to nemá smysl, pokud se dá situace vyřešit nějak jednoduše. Pokud majiteli stačí reklama na stránkách a jiným způsobem nebude ovlivňovat chod nebo obsah stránek, je to, myslím, relativně vyhovující situace. Nesedí mi ale vymlouvání se na to, že majitelem doměny je někdo jiný, takže se nedá nic dělat ohledně čehokoli. I když to nemusí být jen výmluvy.


To řeknu tak nějak na plnou hubu, jak jsem zvyklý a jak mi narostla.
1. Ty něco z toho někomu z těch lidí závidíš?
2. Nebo ti jde o těch 50Kč?

Doporučení:
1. Nech si vrátit přeplatek za kalendář.
2. Kupuj na jiném shopu a podporuj tak ten - nikdo tě k tomu nenutí.

Dobrá doména = dobrý business = majitel si rozhoduje. Co je na tom k nepochopení?:) Celý geocaching je business.

Za komančů by ti komanči tvrdili, že Geocaching vymysleli imperialisti, aby zvedli prodej pohonných hmot, který u nich stagnuje. :D:D:D
  • 0

#43 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 8:44

Harwey, na tvůj příspěvek jen tupě koukám a nevím, co si o tom myslet. Si děláš prdel nebo jsi to chtěl napsat někomu jinému?
  • 0

#44 baluu

baluu

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 8:48

Prosím některého z adminů aby mi poslal číslo svého účtu na baluu@atlas.cz. Uvedu ho do odpovědi na mail GCS ohledně vrácení peněz za kalendář. Těch 2x50Kč NECHCI, protože s nimi nepočítám a překročil bych povolený zůstatek na účtě, což je spojeno se sankčním poplatkem (obdoba poplatku za předčasnou splátku půjčky).
  • 0

#45 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 409 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 10:09

jimmyjames napsal/a:
Můžou nám tu jmenovaní odcitovat příspěvky Abakuse a bob&bobek, ze kterých došli ke svým závěrům vůči nim?


bob a bobek: A to,že členství je zde zadarmo Vás neopravňuje k tomu si z lidí dělat blázny a dirigovat jim co můžou a co nemůžou říkat.

bob a bobek:Ale pozor, ti kdo na ten baner kliknou aby se dostali do prodejny (podle GCS) o tom nesmějí vědět....proč? Asi by to neprošlo že?


bob a bobek: Prdlačky naší babičky. Prokecli jste se tady pánové sami...

největší kecalové a flejmaři v tomto vlákně...

hehehe

Je mi opravdu líto Abakuse, boba&bobka a také adminům, že se kvůli jmenovaným chytrákům dostali do takovéhle situace.


ktery chytraky ted myslis?

Pepa.z.pocernic: Ty odkazy jsem mezitím zrušil. Bylo to chyba. Už mě to nebaví, řešit cizí problémy, snažit se vyhovět, muset se zodpovídat, jako bych někoho okradl. Už na to nemám ani sílu a asi přehodnotím svůj postoj vůči gc.cz.
  • 0

#46 Harwey

Harwey

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 10:10

abakus napsal/a:
Harwey, na tvůj příspěvek jen tupě koukám a nevím, co si o tom myslet. Si děláš prdel nebo jsi to chtěl napsat někomu jinému?

Jestli jsem to zde špatně pochopil, tak omluva, ale nějak ty kydy tady nechápu, o co komu jde.
  • 0

#47 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 10:38

Má smysl se v tom dokola babrat? Tohle už nic neřeší a nikam to nevede. Co takhle ukázat trošku soudnosti a rozumu a už se k tomu nevyjadřovat za každou cenu?
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#48 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 11:03

OK, takže abych to shrnul: 1. Peníze z prodeje geokalendářů jsou na účtě, který spravuje GCS. 2. Admini teoreticky dostávají velice symbolickou částku na Pepův účet, v podstatě pouze z klikání zákazníků na banner GCS na gc.cz. 3. Hosting zaplatil GCS a proto tu má reklamu. 4. Majitel domény si nic navíc neúčtuje, platí roční poplatky za vedení domény a spokojil se s neplacenou reklamou na gc.cz. Je to tak? Ještě by mě zajímalo, kdo jedná s majitelem domény. Admini?
  • 0

#49 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 11:08

ad 1) ano ad 2) ano, ale Pepův účet je to jen proto, že GC.cz nemá vlastní ad 3) ano ad 4) ano S majitelem domény jednám já a Pepu informuju.
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#50 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 11:21

To pepa: plně s tebou souhlasím,tahle debata se nekontrolovatelně zvrhla za přispění ostatních v něco co vůbec nebylo plánované.Tím bych taky požádal ostatní o ukončení tohoto vlákna,které takto nikam nevede. To Choze: Díky Choze za tvou přímočarou odpověď na ty otázky, asi jediný tady jsi pochopil o co vlatně od začátku šlo a na co se ty "rebelové" ptali,než se to tady takhle zvrhlo.Pokud by se takto seriozní odpověď objevila hned v začátku asi by k takové zbytečné řežbě nedošlo. Teď mají všichni serionzní odpověď na otázky,o které šlo a můžeme si to v hlavách srovnat a přemýšlet co a jak by se dalo udělat aby to celé tady fungovalo ke spokojenosti všech (viz nové pepovo vlákno) Díky všem zúčasněným
  • 0

#51 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 11:30

abakus napsal/a:
2. Admini teoreticky dostávají velice symbolickou částku na Pepův účet, v podstatě pouze z klikání zákazníků na banner GCS na gc.cz.

Šlo o affiliate účet. Účet byl zprovozněn letos v lednu. Včera jsem zrušil parametry na banneru, takže k žádným provizím nedochází a požádal jsem gcshop, aby účet zrušil. K žádné výplatě peněz administrátorům z něj nedošlo.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#52 Flame signal

Flame signal

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 11:31

Hlavne klid
  • 0
Podle stanoviska legislativního odboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se cenzurou obecně rozumí soubor opatření ze strany veřejné moci, kterým je omezována svoboda projevu. Definici cenzury obsahoval dnes již zrušený tiskový zákon (zákon č. 81/1966 Sb.) a v současné době není pojem cenzury v právních předpisech určen. Pokud tedy někdo (je lhostejné zda majitel diskusního fóra nebo majitel velkého zpravodajského serveru) zasahuje do diskuse čtenářů, jde o projev oprávnění vlastníka stanovit si podmínky, za kterých jsou jím poskytované služby zpřístupněny veřejnosti. Nejedná se o vrchnostenský zásah orgánu veřejné moci do práv a svobod. Podle legislativního odboru lze souhlasit s tím, že takový zásah představuje omezení svobody lidského jednání. Nicméně toto omezení svobody se týká pouze případného zveřejnění nebo nezveřejnění příspěvku. Čtenáři nikdo nebrání, aby na příspěvek reagoval. Svoboda projevu tedy tímto způsobem není omezena. Když to shrneme, tak moderované diskuse svobodu projevu čtenářů neomezují. Čtenář může napsat libovolný ohlas a názor na konkrétní zveřejněný příspěvek nezávisle na jeho zveřejnění a pro případnou diskusi může využít například e-mail a napsat autorovi. Svoboda projevu návštěvníků tedy není ničím omezena.

#53 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 12:16

Je zvláštní, že na tu jednoduchou otázku šlo jen jednoduše odpovědět a nemusel z toho byt takový flame a další důsledky... Vždyť jde jen o pár korun a je spíš chvály hodné, že pár nadšenců někde penízky sežene a provozuje tento server...
  • 0

#54 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 14:14

Nazdar lidi. Pár dní jsem nesledoval diskuze a hle koukám co to tu vyrostlo. Ale je to teda pěkná ptákovina. Bych nečekal že z abakuse vypadne taková capina. To je jako když si koupím auto a pak mi musí ročně chodit zprávy co je v automobilce nového a kolik kdo ze zaměstnanců bere? Je to s trochou nadsázky ale asi tak. Myslím že nám může být naprosto jedno kdo co platí. My využíváme tenhle prostor pro zábavu. Můžem být radi že je to zdarma. Abakus mě teda tohule evidentně flame diskuzí zklamal. Asi už by mělo přijít léto aby lidi víc hledali krabičky a psali mín blbostí. :D
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#55 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 14:56

OFFTOPIC:

jimmyjames napsal/a:
...Načež vy, největší kecalové a flejmaři v tomto vlákně, je začnete sprostě osočovat z toho, že chtějí zjišťovat kam jdou jejich peníze z důvodu, aby se náhodou admini neobohatili! Naprosto pravý opak toho, co chtěli. JE MI Z VÁS VÁŽNĚ NA BLITÍ. Nechápu, jak někdo, kdo neumí ani číst, může psát do diskuzního fóra...


To mi připomíná jedno pořekadlo... Sakra, jak ono to je? Jo, už vím: "Zloděj křičí: chyťte zloděje!"... :)
  • 0
Berda

#56 Flipper77

Flipper77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)
  • LocationJižní Morava a Záhorie

Publikováno 06 únor 2008 - 19:06

To je síla...Proč bych měl pátrat kam jdou zisky z prodeje a pod.?Dokud nechce nikdo poplatky pravidelně za to,že vůbec můžu dělat geocaching,tak je mi jedno,komu a jak velký jde zisk z prodeje různých předmětů.Kupovat nás nikdo nenutí a pokud si někdo něco koupit chce,tak zná předem cenu a podmínky.Pokud se mi někde cena,nebo podmínky nelíbí,tak jdu jinam,nebo nenakoupím;)Takže tuto debatu vidím ,jako debatu o ničem, pro nic!
  • 0
To musí bavit!




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama