Přejít na obsah


Fotka

Největší geoVýšlapy aneb poklady s největším převýšením


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#1 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 14:09

zrejme kazdy vi, ktery kopec je u nas nejvyssi. podobne to asi bude i s nejvyssimi kopci, na ktere se lze dostat autem, autobusem nebo lanovkou. ale vime, ktere kopce jsou u nas "nejvyssi" z hlediska ryziho vyslapu, tj. s prevysenim dosazitelnym pouze vlastnimi silami (nohy/lyze/kolo) ? ja to nevim a docela me to zajima:) a mozna se budu divit, az se dozvim, ktery tim "nejvyssim" ve skutecnosti je:) tahle myslenka me napadla cestou na Ralsko, coz je v nasich koncinach kopec lehce nadprumerne vysky... no jo, jenze nejvyse polozeny vychozi bod je nakych 325m n.m., takze na turistu ceka prevyseni pres 350m ! paradoxne, treba v Jizerkach (a mozna ani v Krkonosich) takovy kopec nenajdete. "muze" za to chata Smedava a osada Jizerka - obe mista jsou dosazitelna autem a lezi ve vysce kolem 850m n.m. Nejvyssi vrchol Smrk ma 1124m n.m., takze ryzi prevyseni dela "jen" 274m. pokud vite o nejakem kopci s pokladem, kde je ryzi prevyseni vetsi nez 300m, napiste ho prosim sem. uvedu zatim jediny takovy, ktery jsem objevil: Ralsko (GCX3DZ): vrchol 696m, Vranov parking 325m, prevyseni 371m
  • 0

#2 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 14:14

vysku nevim, ale taky milesovka nebude zadna prca :)
  • 0

#3 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 14:23

Z meho okoli me napadl Ruprechticky spicak GC9CD3 Vrchol je v 880 m. n m. a silnice ve vesnici konci podle mapy v cca 530 m. n m. Takze prevyseni vychazi na 350 m. Kazdopadne vyslap to je peknej!
  • 0

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 14:27

AgentJ napsal/a:
tahle myslenka me napadla cestou na Ralsko, coz je v nasich koncinach kopec lehce nadprumerne vysky... no jo, jenze nejvyse polozeny vychozi bod je nakych 325m n.m., takze na turistu ceka prevyseni pres 350m !
paradoxne, treba v Jizerkach (a mozna ani v Krkonosich) takovy kopec nenajdete. "muze" za to chata Smedava a osada Jizerka - obe mista jsou dosazitelna autem a lezi ve vysce kolem 850m n.m. Nejvyssi vrchol Smrk ma 1124m n.m., takze ryzi prevyseni dela "jen" 274m.


Kdybys jako ostatní parkoval v Bílém Potoce, tak máš na Frýdlantské cimbuří GC18VAZ převýšení dost :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 14:27

B)B)B)GCN3YD, zacina se v nejakych +- 100m.n.m., konec (vrchol) je 1236 . kesu sice neni uplne na vrcholu, ale kdo tam jde, tak na vrchol dojde :-), pravovernemu milovnikovi vyhledu to totiz neda
  • 0

#6 zdf

zdf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 14:37

Dain & Olik napsal/a:
vysku nevim, ale taky milesovka nebude zadna prca :)

837(Milešovka) - 500(Bílka) = 337 m:)
  • 0

#7 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 14:43

Možná GCQT1P, má 1276 a okolní vrcholy i o 400metrů míň. Ale za to že tam někde není nějaká silnice ruku nedám.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#8 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 14:54

Na Králický Sněžník je to z české strany ze Stříbrnic převýšení cca 700 metrů. Pravděpodobně se dá dojet výš z polské strany, ale kdo nechce do Polska, musí nechat auto v Stříbrnicích. I když vlastně do Polska se dostane tak jako tak, protože keška na vrcholu je už pár metrů v Polsku.
  • 0

#9 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 15:13

S kolegami som vyslapol ku keske Chatrc (GCKZA7) z Rokytnice nad Jizerou, prevysenie cca 440m. Az ked sme kesku nasli sa priznali, ze si mysleli ze sa na konci stupania otocim a poviem ze to bol len zart :)
  • 0

#10 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 17:06

To záleží na tom, odkud člověk jde... Třeba na takovou Sněžku to je z Pece pod Sněžkou taky 850 metrů... Jenže tam vede i ta lanovka... Ovšem všechny kešky, co jsou cestou na Sněžku jsem si já osobně odlovil pěšky... :-) Stejně jako když jsme až nahoru na Kralický Sněžník vyjeli na kole (tedy, z Polské strany, dolů jsme už jeli Českou). To pak je taky výšlap skoro 900 metrů... Vždy totiž záleží, odkud člověk jede ;-)
  • 0

#11 mdennah

mdennah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 18:22

Mě se zdá, že když jsem počítala převýšení z Ostravice na Lysou horu (Beskydy), tak to nějakých 700m dalo. Nechcu tedy kecat, ale krpál je to pořádný... Holt Beskydy.. A paní učitelka na gymplu nám říkala, že největší mazec je pochod ze Smrku na Lysou... chodívá se tam závod a převýšení je pekelné, skoro Himalajské. Edit: řekla bych, že zíleží i pořádně na délce trasy, po které to převýšení musíte zmáknout. Ale to všeci víme :-) Já jen tak...
  • 0

Mdennah
proud member of Striped GeoFriends ;-)


#12 Jedla-bedla

Jedla-bedla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 19:07

mdennah napsal/a:
Mě se zdá, že když jsem počítala převýšení z Ostravice na Lysou horu (Beskydy), tak to nějakých 700m dalo. Nechcu tedy kecat, ale krpál je to pořádný... Holt Beskydy..
A paní učitelka na gymplu nám říkala, že největší mazec je pochod ze Smrku na Lysou... chodívá se tam závod a převýšení je pekelné, skoro Himalajské.

Edit: řekla bych, že zíleží i pořádně na délce trasy, po které to převýšení musíte zmáknout. Ale to všeci víme :-) Já jen tak...

Ano, když se jde ze Šance(575 m.n.m.) přes Čupel(pěkný krpál a je tam i keška) a Kobylanku na Lysou(1323m.n.m.) po žluté, tak to dá celkem 748 metrů. Slušnej výšlap.
  • 0
N 49°42.484, E017°04.620
Haná

#13 raduz-7097

raduz-7097

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 19:22

Poměrně velké převýšení je na Poledník na Šumavě.Zaparkovat se dá kousek nad Prášily.Bohužel neznám nad.výš.parkoviště.samotný Poledník má1315m.mohu říct že na kole je to sebevražda. Byl jsem tam dvakrát a to GC ještě nebyl.Dnes je tam cache GCKHXP.
  • 0

#14 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 21:14

abakus napsal/a:
Na Králický Sněžník je to z české strany ze Stříbrnic převýšení cca 700 metrů. Pravděpodobně se dá dojet výš z polské strany, ale kdo nechce do Polska, musí nechat auto v Stříbrnicích. I když vlastně do Polska se dostane tak jako tak, protože keška na vrcholu je už pár metrů v Polsku.


Já jel na Kraličák z Branné, skrz Staré Město a Stříbrnice a převýšení je 892 metrů na 13,3 km nebo 814 metrů na 10,02 km, podle toho, jestli to počítáš ze Starého Města nebo až ze Stříbrnice.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#15 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 21:43

AgentJ napsal/a:
ale vime, ktere kopce jsou u nas "nejvyssi" z hlediska ryziho vyslapu, tj. s prevysenim dosazitelnym pouze vlastnimi silami (nohy/lyze/kolo) ?
...
treba v Jizerkach (a mozna ani v Krkonosich) takovy kopec nenajdete.


Smrk. V Jizerkách. Z Nového města pod Smrkem. 670 metrů.

viz tracklog z výletu tento víkend :-)
  • 0

#16 seiza

seiza

    seiza

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 21:47

abakus napsal/a:
Na Králický Sněžník je to z české strany ze Stříbrnic převýšení cca 700 metrů. Pravděpodobně se dá dojet výš z polské strany, ale kdo nechce do Polska, musí nechat auto v Stříbrnicích. I když vlastně do Polska se dostane tak jako tak, protože keška na vrcholu je už pár metrů v Polsku.

Z polský strany se výš dojet nedá... odstavili nás na záchytné parkoviště už daleko dole, ale kolik tam bylo převýšení to vám teď nepovím... zkusím se na to mrknout, ale asi je to jedno, když je to z polský strany... nebylo to myšleno jen na českou stranu?
  • 0

#17 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 22:04

Teď jsem zkoumal tracklog. Auto jsem nechal ve Stříbrnicích jak daleko to jen šlo. To bylo v 686 mnm. Maximální výšku jsem dosáhl na vrcholu Kralického Sněžníka a to 1424 mnm. Tohle je asi cesta s nejmenším možným převýšením a dělá to 738 metrů.
  • 0

#18 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 22:12

abakus napsal/a:

Tohle je asi cesta s nejmenším možným převýšením a dělá to 738 metrů.


no myslim, ze vetsi vyslap u nas nenajdeme. 738m je fakt mazec:o
kolik to muze byt z Polska ? neni tam nejaka lanovka nebo sedackovka. nemusi byt na samotny vrchol. jde proste jen o to, aby to neslo nijak ocurat nebo obejit;)
  • 0

#19 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2008 - 22:23

raduz napsal/a:
Poměrně velké převýšení je na Poledník na Šumavě.Zaparkovat se dá kousek nad Prášily.Bohužel neznám nad.výš.parkoviště.samotný Poledník má1315m.mohu říct že na kole je to sebevražda. Byl jsem tam dvakrát a to GC ještě nebyl.Dnes je tam cache GCKHXP.


nejvyssi mozne startovaci misto je podle map asi Gruberg s cca 885mnm, coz dela prevyseni cca 430m. taky slusny
  • 0

#20 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2008 - 8:06

AgentJ napsal/a:

no myslim, ze vetsi vyslap u nas nenajdeme. 738m je fakt mazec:o
kolik to muze byt z Polska ? neni tam nejaka lanovka nebo sedackovka. nemusi byt na samotny vrchol. jde proste jen o to, aby to neslo nijak ocurat nebo obejit;)


z polska jsme sli neco pod 700m od parkoviste na konci silnice. zadnou lanovku tam nemaji.
tri vrcholy = tri cache, nejvyssi sneznik
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama