Přejít na obsah


Fotka

Jakou GPS vybrat?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2005 - 11:26

Zdravím všechny nadšence. Nevím o GPS mnoho, přesněji nic a chtěl bych si něco koupit. Stačí mi určení polohy kde stojím, nahrání trasy z PC (v PC mapa nacvakám si trasu a šup s ní do GPS), prostě jednoduchost. Co vy na tyto modely: eXplorist 100 , GEKO 201 nebo eTrex. Prostě něco levného na pokusy a třeba mě to chytne.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2005 - 12:33

Zdravím všechny nadšence. Nevím o GPS mnoho, přesněji nic a chtěl bych si něco koupit. Stačí mi určení polohy kde stojím, nahrání trasy z PC (v PC mapa nacvakám si trasu a šup s ní do GPS), prostě jednoduchost. Co vy na tyto modely: eXplorist 100 , GEKO 201 nebo eTrex. Prostě něco levného na pokusy a třeba mě to chytne.


eXplorist má nekompatibilní formát map (pokud je mapový), eTrex by mohl postačovat a Geko bych asi tipnul ny vítěze této malé soutěže.
Pro začátek by se třeba dala sehnat i starší GPS a pak inovovat na GPSmap 60C. Zkus si dát požadavek do frcu ;-)
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2005 - 14:47

Jěště drobnost na netu jsem četl že eXplorist 100 má přesnost 3m, GEKO 201 7-10m a eTrex až 30m . So je na tom pravdy?
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2005 - 15:01

Jěště drobnost na netu jsem četl že eXplorist 100 má přesnost 3m, GEKO 201 7-10m a eTrex až 30m . So je na tom pravdy?

Já si úplně nejsem jistá, ale myslím, že GEKO nejde připojit k PC (ale možná taky kecám).
Co se týká přesnosti, tak náš eTrex Legend (což je lepší brácha eTrexe) měl zatím nejlepší přesnost 4m, běžně máme kolem 8m, vyjímečně je to horší (zástavba, hustník, družice v rovině).
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2005 - 15:47

Jěště drobnost na netu jsem četl že eXplorist 100 má přesnost 3m, GEKO 201 7-10m a eTrex až 30m . So je na tom pravdy?

Nevím z jakého pramene máš tuto informaci, ale přesnost všech přístrojů je běžně kolem 5-8metrů pokud se nepohybuješ v příliš zastíněném prostoru. To záleží hlavně na citlivosti přijímače a na okamžitém rozložení satelitů nad obzorem. Po zapnutí WAAS korekci se přesnost zlepšuje zhruba na 1/4 okamžité hodnoty - tuto vlastnost mají všechny tři přístroje. V posledni době zapínají WAAS stale častěji, pak v otevřeném prostoru nebo v klidu mě moje GPS ukazuje 2m. V praxi uvidis sam jak se meni EPE(přesnost zaměření polohy) v závislosti na okolních podmínkách.

  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2005 - 15:05

Já si úplně nejsem jistá, ale myslím, že GEKO nejde připojit k PC (ale možná taky kecám).
Co se týká přesnosti, tak náš eTrex Legend (což je lepší brácha eTrexe) měl zatím nejlepší přesnost 4m, běžně máme kolem 8m, vyjímečně je to horší (zástavba, hustník, družice v rovině).

Tak se omlouvám, bez toho připojení to je 101.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2005 - 15:14

Já si úplně nejsem jistá, ale myslím, že GEKO nejde připojit k PC (ale možná taky kecám). Co se týká přesnosti, tak náš eTrex Legend (což je lepší brácha eTrexe) měl zatím nejlepší přesnost 4m, běžně máme kolem 8m, vyjímečně je to horší (zástavba, hustník, družice v rovině).

Ja bych taky zacinal s GEKO201 nebo eTrexem, mezi turisty to jsou asi nejrozsirenejsi stroje v teto kategorii a presnost obou se pohybuje v rozmezi 4-10m, pokud nejde o hustou zastavbu ci rokli, tam muze byt chyba i 90m. Jinak ta chyba jen rika jak daleko muzeme byt od danych souradnic, ale vetsinou nejsme. Vyvoj jde velmi rychle dopredu, tak ceny a modely na trhu na podzim uz mohou byt jinne. Jinak pro mapove pristroje je treba se podivat po pristroji, ktery ma co nejvetsi pamet a jsou pro nej mapy.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2005 - 16:00

Nevím z jakého pramene máš tuto informaci, ale přesnost...

Je pravdou že přesnost 3m je se zapnutým WAAS (http://www.geoobchod...D=1899&Level=23), WAAS maji všechny tři? Třeba u Geka jsem to snad nikde nečetl. Kdeje pravda?
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2005 - 16:10

Je pravdou že přesnost 3m je se zapnutým WAAS (http://www.geoobchod...D=1899&Level=23), WAAS maji všechny tři? Třeba u Geka jsem to snad nikde nečetl. Kdeje pravda?

Ten bez PC interface je eXplorist 100 :)
Geko201 ma vse potrebne. Na garmin.com si muzes porovnavat co umi jednotlive modely (Outdoor -> Product Comparison)
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2005 - 20:45

Ahoj
co sa tyka presnosti, tak
1) asi budu vsetky pristroje na tom rovnako
2) pisal som o tom inde, v presnosti hra rolu hromada fyzikalnych faktorov, ked Ti pristroj ukaze menej ako 5-6 metrov, tak sa v odhade presnosti myli. mozes kludne stat presne na mieste, ako mi niekto namietol, ale mozes rovnako byt niekolko metrov od neho.
3) citlivost anteny - tiez hra velku rolu. nechcem zasa rozputat vojnu magellan-garmin, ale kedysi sa hovorilo, ze magellan je citlivejsi. teraz su uz nove pristroje s inymi antenami.



  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama