Přejít na obsah


Fotka

Série keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2008 - 19:28

Vážení schvalovatelé našich kešulí :)

Chtěl bych udělat sérii 12ti keší (související příběh), všechno by byly mysterky a měly by být mimo bonusovky v okruhu 2km čtv. (fyzicky - micro a bonusovka regular - dodrženo 161m).
Mám k tomu pár dotazů:
1. 11 micro keší může mít stejný waipoint jako mystery keš (fyzická keš bude samozřejmě jinde) nebo tam musí být také dodržen rozdíl 161m nebo stačí třeba jen jedna tisícina minuty
2. když je připravím, lze všech 12 schválit v jednom čase (plus minis pár minut)
Díky za odpověď.
Galdra
  • 0
Galdra

#2 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2008 - 19:59

Ahoj, série keší je samosebou pro nás reviewery vždy podnětem k tomu, aby byla zkontrolována a publikována naráz poté, co je komplet autorem doladěla. Tím jsem ti tedy zodpověděl i druhý dotaz-ano, je možné vše dopředu zkontrolovat a pak to vypustit najednou. Vždy je vhodné, aby toto přání (např. znění "jde o sérii, prosím spustit najednou" ) napsal autor do reviewer note před aktivací listingu, abychom to věděli a nevypustili nekompletní. Co se týče vzdáleností-samosebou půjde-li o 12 keší, půjde též o 12 listingů a 12 různých waypointů listingů GCxxxx. Limity mezi finálními kešemi série (161m) by měly být dodrženy, nemusejí být dodrženy jen v rámci jednoho listingu (např. mezi mezizastávkami jedné multi či mystery kešky). Další dotazy klidně polož, uvítám je.
  • 0

#3 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 409 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2008 - 20:04

takze kdyz zalozim multinu, tak jeji stage nemusi byt tech 160 metru od sebe?
  • 0

#4 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2008 - 20:05

Jo teď jsem si ještě všiml, že tobě jde spíše o výchozí (slepé) body těch 12ti mysterek. Zde platí, že sice nejsou předmětem kontroly (jsou to "bogus points", neobsahují kešku), ale tyto body by se měly lišit aspoň o pár desítek metrů (řekněme aspoň 50), aby nesplývaly na geomapě. Pro finálky samosebou platí limit 161m. Jo a taky platí, že ten "slepý" výchozí bod mystery by neměl být od finále déle než cca 10km (pokud není pro to důvod, jako třeba delší multi část v rámci dané mystery), aby odpovídala lokalita opravdovému uložení a aby se aspoň trochu správně počítaly cestovní vzdálenosti, které urazí TB/GC (ty se počítají právě z výchozího bodu).
  • 0

#5 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2008 - 20:08

swenney napsal/a:
takze kdyz zalozim multinu, tak jeji stage nemusi byt tech 160 metru od sebe?

Jak je psáno i v guidelines, vzájemné vzdálenosti mezi body jediné multi/mystery kešky se neuvažují pro kontrolu. U multin často bývají stage jen pár desítek metrů od sebe. To opravdu nevadí v rámci dané multi, ale vadí vzdálenost všech bodů multi (těch které obsahují kešku-typ stage of multi) od jiných fyzických schránek jiných keší.
Závěrem citace z českého překladu Guidelines, část Hustota cache, která to ozřejmí:
"V rámci jediné multi či mystery/puzzle cache není stanovené minimum vyžadované mezi jednotlivými body."
  • 0

#6 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 360 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2008 - 22:28

a když už je tajik dotaz ohledně zakládání keší, přes jakej dkaz na gc.com se to dá založit? nějak to tam nemužu ponacházet:( a neni k tomu potřeba premium member? díky:)
  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D

#7 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2008 - 22:38

hrabosman napsal/a:
a když už je tajik dotaz ohledně zakládání keší, přes jakej dkaz na gc.com se to dá založit? nějak to tam nemužu ponacházet:( a neni k tomu potřeba premium member? díky:)

Taky jsem tam odkaz nikdy nikde nenašel, takže ho mám uložen v oblíbených.
http://www.geocachin...ide/report.aspx
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#8 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2008 - 22:46

Chlapci chlapci, to chce více umět anglicky :). Na Geocaching.com je v levém sloupci hlavní menu, kde je jedna ze stěžejních položek odkaz Hide & seek a cache (ukrývání a vyhledání cache). No a pod tím odkazem najdete v levém formulář pro hledání existujících keší dle různých parametrů, v pravém sloupci pak stručně postup založení keše i s požadovaným odkazem na formulář (Fill out the online form...). Jinak doporučuji prostudovat WIKI geocachingu, odkaz na Založení je přímo na hlavní straně...
  • 0

#9 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2008 - 22:46

Galdra, neblázni. My teď budem rodit, tak nebude čas :) Ale vlastně je to dobře. Pomine nájezd místních FTFkářů a pak si to v klidu odlovím a vychutnám. Už se těším...
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#10 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2008 - 22:48

No, odkaz se dá najít pod položkou v levém menu Hide&Seek a cache na pravé straně obrazovky (fill out our online form);)
Nicméně Hrabosmane, než se vrhneš do zakládání, je určitě dobré najít si nejlépe pár desítek keší různých typů a velikostí (což koukám máš) a pročíst si články ve wikipedii a taky ty na naviguj.cz, na které jsou ve wikipedii odkazy. Dozvíš se tam spoustu zajímavých věcí (mimo jiné i kde je ten zakládací formulář) a také ti to pomůže vyvarovat se některých obvyklých chyb. Takže hodně štěstí, trpělivosti a těšíme se na pěkné cache. :)
V neposlední řadě je taky dobré zakládat zvláštní vlákna, pokud se ptáš dost na něco jiného, než o čem je zrovna řeč.
  • 0

#11 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2008 - 22:50

hrabosman napsal/a:
a když už je tajik dotaz ohledně zakládání keší, přes jakej dkaz na gc.com se to dá založit? nějak to tam nemužu ponacházet:( a neni k tomu potřeba premium member? díky:)


Na geocaching.com je vlevo v menu položka "Hide & seok cache". Pak se objeví stránka, kde vlevo je "Seek a cache..." a vpravo "Hide a cache..."

A pak taky odsud můžeš kliknout na wikipedii a tam je hned na úvodní stránce:
Popis postupů týkajících se geocachingu, např. postupů pro nalezení a založení cache (i s radami pro začátečníky, jak cache vhodně založit + doporučení od reviewerů);)
  • 0

#12 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2008 - 22:55

TrainTour Reviewer napsal/a:
Chlapci chlapci, to chce více umět anglicky :). Na Geocaching.com je v levém sloupci hlavní menu, kde je jedna ze stěžejních položek odkaz Hide & seek a cache (ukrývání a vyhledání cache). No a pod tím odkazem najdete v levém formulář pro hledání existujících keší dle různých parametrů, v pravém sloupci pak stručně postup založení keše i s požadovaným odkazem na formulář (Fill out the online form...). Jinak doporučuji prostudovat WIKI geocachingu, odkaz na Založení je přímo na hlavní straně...

:D Chytré B)
NJN, já jsem to abych se teda přiznal ( a tím se i prásknul :( :P ) hledal jenom zběžně a to tak, že jsem proletěl nabídky všechny kromě toho vyhledávání, jelikož a protože mě nenapadlo, že to bude tam :@ A vlastně jsem to ani nepotřeboval - z čehož vyplývá, proč jsem to nehledal důkladněji - páč odkaz jsem měl právě z Wiki (kterou - a to se musím pochválit :P - jsem si v nudných hodinách dějepisu řádně pročetl, takže to byla pohoda. To jen teď jsem si na to vzpoměl, že jsem to tam nenašel....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#13 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2008 - 22:57

V neposlední řadě je taky dobré zakládat zvláštní vlákna, pokud se ptáš dost na něco jiného, než o čem je zrovna řeč.


Pokud by založil vlákno s tímhle dotazem, tak ho takový tucet lidí se zvuky drtící se klávesnice pošle k čertu s tím, že to má na wiki :|
Taklhe se to ztratí v rámci řešení podobného problému. :D
Ale v obecné rovině máš samozřejmě pravdu ;)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#14 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2008 - 23:08

galdra napsal/a:
Chtěl bych udělat sérii 12ti keší (související příběh), všechno by byly mysterky

Vy tam nahore mate tech mysterek asi malo? A jesti to bude ve stylu Den-Kladivo magu-Ohnive hory-Boc tak te budem vsichni milovat. :D

galdra napsal/a:
1. 11 micro keší může mít stejný waipoint jako mystery keš (fyzická keš bude samozřejmě jinde)

Rozhazej je po Doupově, aspon tam nebude tak prazdno :P
  • 0

#15 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 171 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2008 - 1:55

Off topic :-):

Olivin napsal/a:
Galdra, neblázni. My teď budem rodit, tak nebude čas :) Ale vlastně je to dobře. Pomine nájezd místních FTFkářů a pak si to v klidu odlovím a vychutnám. Už se těším...

No to jste si vybrali čas... Vždyť se v kadaňské porodnici maluje!
To pojedete do Chomutova nebo do Žatce? Možná se tam potkáte s týmem Hamaci2 :-)
Přeji, ať vše dobře dopadne :-)
  • 0

#16 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2008 - 7:46

TrainTour Reviewer napsal/a:
Jo teď jsem si ještě všiml, že tobě jde spíše o výchozí (slepé) body těch 12ti mysterek. Zde platí, že sice nejsou předmětem kontroly (jsou to "bogus points", neobsahují kešku), ale tyto body by se měly lišit aspoň o pár desítek metrů (řekněme aspoň 50), aby nesplývaly na geomapě. Pro finálky samosebou platí limit 161m.
Jo a taky platí, že ten "slepý" výchozí bod mystery by neměl být od finále déle než cca 10km (pokud není pro to důvod, jako třeba delší multi část v rámci dané mystery), aby odpovídala lokalita opravdovému uložení a aby se aspoň trochu správně počítaly cestovní vzdálenosti, které urazí TB/GC (ty se počítají právě z výchozího bodu).


Díky za vyčerpávací odpověď, ano šlo mi hlavně o WP, které jsou u mysterky v listingu. Jak jsem psal, vše bude na relativně malém prostoru, a i tak 161m mezi jednotlivými micro dodržím v pohodě a spíš větší vzdálenosti.
  • 0
Galdra

#17 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2008 - 7:48

Olivin napsal/a:
Galdra, neblázni. My teď budem rodit, tak nebude čas :) Ale vlastně je to dobře. Pomine nájezd místních FTFkářů a pak si to v klidu odlovím a vychutnám. Už se těším...


Neboj Oldo, to nebude tak hned, napsat 12 kvalitních listingů si už vyžádá dost dlouhý čas, to nemluvě o uložení a zaměření kešulí a připravení úkolů. Takže si možná FTF budeš moci udělat i s malým kačerem a nakonec si říkal, že hned jak se narodí, založíš mu nick na GC.com, tak bude mít hned jako první nález FTF :P
  • 0
Galdra

#18 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2008 - 7:50

MaK_cz napsal/a:

galdra napsal/a:
Chtěl bych udělat sérii 12ti keší (související příběh), všechno by byly mysterky

Vy tam nahore mate tech mysterek asi malo? A jesti to bude ve stylu Den-Kladivo magu-Ohnive hory-Boc tak te budem vsichni milovat. :D

Něco v tom smyslu jak píšeš B)

galdra napsal/a:
1. 11 micro keší může mít stejný waipoint jako mystery keš (fyzická keš bude samozřejmě jinde)

Rozhazej je po Doupově, aspon tam nebude tak prazdno :P


Bohužel na Doupov to nejde - na jednu stranu škoda (velký a krásný prostor), na druhou dobře (aspoň ho lidi nezničí).
  • 0
Galdra

#19 Bohmovi

Bohmovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2008 - 8:20

Galdra, to už mi tu nikde nezbyde místo na nějakou tu krabičku :(. Kam já je jen schovám:(
  • 0

#20 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2008 - 9:23

galdra napsal/a:Bohužel na Doupov to nejde - na jednu stranu škoda (velký a krásný prostor), na druhou dobře (aspoň ho lidi nezničí).

To vim ze kesky tam dat nejdou, ale ty uvodni souradnice by snad sli B) a v mape by to nebylo prazdny.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka