Přejít na obsah


Fotka

Regionální servery


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#1 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2008 - 7:40

Prosím provozovatele regionálních serverů geocachingu, kteří stojí o vzájemnou spolupráci s gc.cz aby se mi ozvali. Šlo by o větší zviditelnění na gc.cz a v případě zájmu někdy v budoucnu i o nějaké technické propojení, jako je teď například linkování článků z gc-plzen.net.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#2 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2008 - 8:46

No mne by třeba zajímala možnost zřízení regionálních "pod"web stránek na tomto serveru. Sleduji jak se činí borci z Plzně. U nás na Hané zase tak aktivní nejsme a samostatné stránky bychom neuživili. Ale někdy se namane nějaká ta akce, kterou by bylo bylo potřeba řešit a prodiskutovat s místními. Sice se něco prodiskutuje i tu, ale mnohé diskuze regionálních problémů tu mohou zapadnout mezi dalšími vlákny. Nemám ovšem představu jak to vyřešit a už vůbec ne jak by to bylo technicky či finančně náročné. Třeba do současné struktury webu zapracovat na střed jednodušší stránku s možostí diskuze? Co Ty na to? Třeba to jsou kravské nápady? Nevím.
  • 0

#3 I+B+M+H

I+B+M+H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 366 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2008 - 9:15

gerdik napsal/a:
No mne by třeba zajímala možnost zřízení regionálních "pod"web stránek na tomto serveru. Sleduji jak se činí borci z Plzně. U nás na Hané zase tak aktivní nejsme a samostatné stránky bychom neuživili. Ale někdy se namane nějaká ta akce, kterou by bylo bylo potřeba řešit a prodiskutovat s místními...


Marek (GCS Team) už na tom pár týdnů (měsíců?) pracuje, nevypadá to špatně, ale netuším, jestli už se stránky z vývojové fáze posunuly do fáze uživatelské...
  • 0

#4 GCS Team

GCS Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2008 - 9:23

I+B+M+H napsal/a:

gerdik napsal/a:
No mne by třeba zajímala možnost zřízení regionálních "pod"web stránek na tomto serveru. Sleduji jak se činí borci z Plzně. U nás na Hané zase tak aktivní nejsme a samostatné stránky bychom neuživili. Ale někdy se namane nějaká ta akce, kterou by bylo bylo potřeba řešit a prodiskutovat s místními...


Marek (GCS Team) už na tom pár týdnů (měsíců?) pracuje, nevypadá to špatně, ale netuším, jestli už se stránky z vývojové fáze posunuly do fáze uživatelské...

V mailu máš už pár desítek minut info ;);)
  • 0

#5 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2008 - 9:34

Asi by bylo možné zprovoznit subdoménu jméno_regionu.geocaching.cz s možností nahrát nějaké jednoduché stránky. Pravděpodobně bez přístupu do databáze, protože tam moc rezervy nejsou. A po vyhodnocení nějakých bezpečnostních rizik s přístupem přes ftp, nebo bychom tam ty soubory museli nakopírovat my. Pro zájemce by asi bylo možné založit i regionální fórum v rámci diskuzních fór na gc.cz. Pokud byste chtěli probírat interní regionální záležitosti, mělo by jít vytvářet skupiny uživatelů a zpřístupnit fórum jen definovaným lidem.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#6 Ponik

Ponik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2008 - 9:39

I+B+M+H napsal/a:

gerdik napsal/a:
No mne by třeba zajímala možnost zřízení regionálních "pod"web stránek na tomto serveru. Sleduji jak se činí borci z Plzně. U nás na Hané zase tak aktivní nejsme a samostatné stránky bychom neuživili. Ale někdy se namane nějaká ta akce, kterou by bylo bylo potřeba řešit a prodiskutovat s místními...


Marek (GCS Team) už na tom pár týdnů (měsíců?) pracuje, nevypadá to špatně, ale netuším, jestli už se stránky z vývojové fáze posunuly do fáze uživatelské...


No snad to Marek rozjede, vypadalo to moc slibně
Vložený obrázek
Bohužel odkaz
http://olomouc.czech...ing.cz/news.php už nefunguje.
Taže doufám že to není definitivní.
  • 0

#7 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2008 - 10:30

pepa.z.pocernic napsal/a:
Asi by bylo možné zprovoznit subdoménu ...

Subdoménu jsem vyloženě nemyslel, protože to znamená ty stránky kompletně postavit. A to mi připadlo zbytečné. Myslím, že bychom to neuživili.

I+B+M+H napsal/a:
Marek (GCS Team) už na tom pár týdnů (měsíců?) pracuje, nevypadá to špatně, ale netuším, jestli už se stránky z vývojové fáze posunuly do fáze uživatelské...

Ale pokud to někdo už řeší a to pro širší region (to se mi zdá rozumné), tak vyčkám a nechám se překvapit.

Marek (GCS Team): A v jakém časovém horizontu to vidíš?
  • 0

#8 GCS Team

GCS Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2008 - 10:35

gerdik napsal/a:
Marek (GCS Team): A v jakém časovém horizontu to vidíš?

Ihned ;);):), možnosti jsou téměř neomezené a místa je dost pro všechny
  • 0

#9 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2008 - 10:42

GCS Team napsal/a:

gerdik napsal/a:
Marek (GCS Team): A v jakém časovém horizontu to vidíš?

Ihned ;);):), možnosti jsou téměř neomezené a místa je dost pro všechny

Super! Vidím, že to frčí! Přemýšlím, jestli to bylo utajeno jen mě, nebo jsou tyto stránky u nás v menším povědomí. S tím bychom taky měli něco udělat. ;)
Pár nápadů bych měl. Sice mi chvíli trvá než se rozhoupu, ale do nějakých projektíků bych šel.
Myslím, že bychom se měli už pustit do té mince, o které sice málo, už dlouho diskutejeme.

Marek (GCS Team): A nesedneme někdy a nepokecáme? Zrovna v sobotu jsem lovil ve vašich vodách.
  • 0

#10 GCS Team

GCS Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2008 - 10:47

gerdik napsal/a:
Super! Vidím, že to frčí! Přemýšlím, jestli to bylo utajeno jen mě, nebo jsou tyto stránky u nás v menším povědomí. S tím bychom taky měli něco udělat. ;)
Pár nápadů bych měl. Sice mi chvíli trvá než se rozhoupu, ale do nějakých projektíků bych šel.
Myslím, že bychom se měli už pustit do té mince, o které sice málo, už dlouho diskutejeme.

Marek (GCS Team): A nesedneme někdy a nepokecáme? Zrovna v sobotu jsem lovil ve vašich vodách.

Pokecat určitě můžem, já jsem tento víkend plenil Brno :), jo a na olomoucku už nějaká nová mince je resp. bude ;)
  • 0

#11 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2008 - 11:23

GCS Team napsal/a:
... na olomoucku už nějaká nová mince je resp. bude ;)

Bezva, už se těším. A má to být překvápko nebe je možné vidět návrh mince?
  • 0

#12 GCS Team

GCS Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2008 - 11:28

gerdik napsal/a:

Bezva, už se těším. A má to být překvápko nebe je možné vidět návrh mince?

Kdo hledá, najde. Návrh je od jednoho výrazného olomouckého teamu.
  • 0

#13 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2008 - 11:30

Cast stranek georaj.cz se snazi byt regionalni komunitni geoweb, byt zatim ponekud chciply...
  • 0

#14 Jedla-bedla

Jedla-bedla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2008 - 11:31

Bohužel až díky tomuto vláknu jsem zjistil, že "Olomoucké stránky" kde jsem byl už i zaregistrovaný, byly přesunuty na jinou adresu. Teď se mi tam nedaří zaregistrovat se. Vypadá to, že mi to asi nebere tu pomlčku v nicku. No co se dá dělat.
  • 0
N 49°42.484, E017°04.620
Haná

#15 GCS Team

GCS Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2008 - 11:47

gerdik napsal/a:
Bezva, už se těším. A má to být překvápko nebe je možné vidět návrh mince?

Tak tady je.
PS: Jirko tak to zkus bez pomlčky, pak se to změní v profilu. Pro Ivoše to platí taky ;)
  • 0

#16 I+B+M+H

I+B+M+H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 366 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2008 - 11:52

Jedla-bedla napsal/a:
Bohužel až díky tomuto vláknu jsem zjistil, že "Olomoucké stránky" kde jsem byl už i zaregistrovaný, byly přesunuty na jinou adresu. Teď se mi tam nedaří zaregistrovat se. Vypadá to, že mi to asi nebere tu pomlčku v nicku. No co se dá dělat.


Stejný případ, jen s tím rozdílem, že ani před měsícem nám to registraci nepovolilo...:@ Takže dokud to nebude schopno pozřít naše "+", nebude registrace, články, fotky ani příspěvky...:(

A tehdy to byly regionální stránky, teď už se tváří jako celorepublikové (včetně adresy), to má být konkurence GC.cz??? Nestíhám sledovat to tady, jak mám sledovat ještě další...:|?!?

P.S. Taky bych se přimlouval za jazykovou korekturu, je tam spousta, nejen pravopisných, chyb...:o

  • 0

#17 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2008 - 12:09

GCS Team napsal/a:

gerdik napsal/a:
Bezva, už se těším. A má to být překvápko nebe je možné vidět návrh mince?

Tak tady je.
PS: Jirko tak to zkus bez pomlčky, pak se to změní v profilu. Pro Ivoše to platí taky ;)

Ja ja. Toto už jsem viděl. Myslel jsem, že se chystá nějaká čistě regionální mince.
Prostě nějaká machrovinka jako je plzeňská Radyně v moravském provedení. ;)
  • 0

#18 I+B+M+H

I+B+M+H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 366 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2008 - 12:09

GCS Team napsal/a:
Jirko tak to zkus bez pomlčky, pak se to změní v profilu. Pro Ivoše to platí taky ;)


Při psaní předchozího příspěvku mě Marek předběhl...:o, což ale nemění nic na tom, že "+" to stále nebere :@ a to ani jako opravu už registrovaného profilu :(. Takže stále platí to, co jsem napsal před chvílí!
  • 0

#19 GCS Team

GCS Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2008 - 12:15

gerdik napsal/a:
Ja ja. Toto už jsem viděl. Myslel jsem, že se chystá nějaká čistě regionální mince.
Prostě nějaká machrovinka jako je plzeňská Radyně v moravském provedení. ;)

No, jo, to už záleží na tom, jak se domluvíme.
  • 0

#20 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2008 - 12:17

tak mě napadlo, jestli by problém s uživatelskými jmény na nějakém serveru neměl být řešen tam :)
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama