Přejít na obsah


Fotka

HEJ ZAČÁTEČNÍCI! VAŠE DOTAZY PROSÍM...


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
31 odpovědí na toto téma

#21 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2008 - 11:26

Co mám dělat, když jsem fyzicky vložil TB do kešky a než jsem to stačil elektronicky zalogovat, někdo TB z kešky vzal a logoval "grab it ..."? A to vše ve variantách, kdy jsem si opsal trackovací číslo a kdy jsem ho neopsal. Co dělat, když jsem zalogoval vložení TB do jiné kešky, než jsem ho fyzicky vložil a zjistím to později? Smím si vzít CWG bez náhrady? Nebo musím dát do kešky svůj CWG? Nebo něco jiného? Smím si zalogovat "Found it" u kešky, kterou jsem našel náhodou? Například bych hledal místo pro umístění nové keše a přitom narazil na finálovku mysterky nebo multikeše (některé finálovky jsou hodně daleko od úvodních souřadnic).
  • 0

#22 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2008 - 11:45

Pokud chcete odpoveď hned, pište své dotazy jako nové téma do Poradny, od toho je. Pokud máte námět na dotaz do budoucíh projektu Poníka, pište sem. Můj ranní omyl s odpovědí na všechny dotazy se zde již nebude opakovat B)
  • 0

#23 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2008 - 20:06

sobikovi napsal/a:

leco napsal/a:
Můj dotaz zní: Mohu převést zaregistrovaný geokoin na jiného majitele ?

Pokud myslíš situaci, kdy jsi aktivoval GC/TB na sebe a pak by jsi ho rád někomu věnoval, pak to nejde.

Sobíku Sobíku, musím tě pokárat :)... Nic proti odpovědím na dotazy, co jsi zde uvedl, když ale odpovídáš, tak:
1) odpovídej jen, když si seš ZCELA jist správnou odpovědí. Např. tvá odpověď, co zde cituji, je 100%ně chybná, je tomu zcela naopak. TB i GC lze adopcí převést na kohokoliv stejně jako kešku. Stejně tak u co-FTF není pravda, že "čisté" FTF má jen ten, kdo se první zapsal v logbooku. Představ si situaci, že na FTF vyrazí skupinka a hledají společně, společně najdou - to se pak budou rvát o logbook, aby jen jeden měl FTF? Nee, FTF (nyní tedy co-FTF) mají všichni na stejné úrovni ze společného lovu, všichni tedy oprávněně řadí na svůj FTF bookmark.
2) jak už jsi sám psal - takovéto odpovědi do Poradny, zde jde o fórum reviewer, tj. pro komunikaci cacheři-revieweři a naopak, ne cacheři mezi sebou - ať tu v tom není guláš :). Díky.
  • 0

#24 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2008 - 21:43

TrainTour Reviewer napsal/a:
Sobíku Sobíku, musím tě pokárat :)

Omluva, omluva, omluva. Už to neudělám...

add co FTF. Fajn, parta našla, ale FTF by měl mít ten, kdo našel, vyzvedl a měl první v ruce. Buď loguji jako Team, ale jako jednotlivec jsem byl bohužel druhý nebo třetí nebo prostě na minieventu alias co FTF. Je prosím tě někde oficiální definice co je to coFTF?
  • 0

#25 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2008 - 22:16

Je prosím tě někde oficiální definice co je to coFTF?


Ne, ale definice FTF je jasná. První nálezce. A to co ber jako colective=kolektivní. Čili kolektivní FTF, společné FTF ;)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#26 Rommel

Rommel

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2008 - 16:08

Mám otázku jestli mi spolu bude fungovat SE K750i a Evolve goTraxx ,Evolve touchTraxx nebo Evolve iTraxx
  • 0

#27 johny_r

johny_r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 16:10

Jak to přesně funguje při zakládání keše. Mám nejdřív zaměřit místo, pak vytvořit listing, nechat ho schválit a pak tam jít schovat keš nebo tam nejdřív šoupnout krabičku a pak projít schvalovacím procesem. Co se stane, když mi je schválena keš? Objeví se listing hned na veřejnosti a tedy tam musím klusat s krabičkou, aby tam někdo nešel zbytečně nebo jak to je. Jaký je postup? Díky
  • 0

#28 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 16:37

sobikovi napsal/a:

leco napsal/a:
Můj dotaz zní: Mohu převést zaregistrovaný geokoin na jiného majitele ?

Pokud myslíš situaci, kdy jsi aktivoval GC/TB na sebe a pak by jsi ho rád někomu věnoval, pak to nejde.


Reagovat se tu sice nemá, ale když je odpověď špatná, tak mi to prostě nedá,

zamýšlené jde pomocí adopce, stejně třeba jako schránka: http://www.geocaching.com/adopt/
  • 0

#29 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 16:47

Odborný dotaz: Jak se posuzuje keš schválená podle "starých" pravidel u které dojde ke změně souřadnic ?
  • 0

#30 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 16:47

Johny_r napsal/a:
Jak to přesně funguje při zakládání keše.
Mám nejdřív zaměřit místo, pak vytvořit listing, nechat ho schválit a pak tam jít schovat keš nebo tam nejdřív šoupnout krabičku a pak projít schvalovacím procesem.
Co se stane, když mi je schválena keš? Objeví se listing hned na veřejnosti a tedy tam musím klusat s krabičkou, aby tam někdo nešel zbytečně nebo jak to je. Jaký je postup?
Díky


V listingu je zaškrtávací políčko, kde se volí, je-li keš už na místě. Ale pak zase nejde schválit listing.
(Yes, this cache is currently active (Reviewers will not see this listing unless box is checked) )

Správně je to:
1. najít a zaměřit místo
2. začít psát listing a chystat keš
3. umístit keš na místo a dát listing ke schválení
4. koukat, jak se 10 minut po schválení začnou rojit FTF hunteři

Pokud potřebuješ komunikovat s revieverem, tak tam máš Note to Reviewer

Ono stihnout donést keš na místo, když je listing schválen, to snad jedině, že by jsi si ji dal domů pod schody :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#31 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2008 - 6:35

Kolombo, ty si koleduješ jako já před časem :D Tady se neodpovídá, tady se jen sbírají dotazy, které jednou někdo někde odpoví...

Nováčci, pokud chcete odpovědět ihned, pište svůj dotaz do Poradny! B)
  • 0

#32 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 13:32

Vlákno zamykám, myšlenka se již dávno dočkala plné realizace zde:
Poradna
Takže prosím své dotazy již bez obav směřujte tam.

Všem co se na realizaci Poradny podíleli a i těm co se snaží nováčkům pomáhat a radit, moc a moc děkuji.
  • 0
ICQ: 340776686




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama