Přejít na obsah


Fotka

HEJ ZAČÁTEČNÍCI! VAŠE DOTAZY PROSÍM...


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
31 odpovědí na toto téma

#1 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 9:22

Aneb vše o Geocachingu na co jste se chtěli, nebo báli :D zeptat.

Upozornění, prosím čtěte:
- Toto vlákno je určeno pouze pro sběr vašich dotazů, jako základ pro nový GEOHELP projekt, nikoliv pro odpovědi, ty se dozvíte postupně na jiném místě, po zpracování většiny vašich dotazů.

- Ptejte se na co chcete, co vás z geocachingu, nebo o geocachingu zajímá, my na co chceme později odpovíme :D. Nebojte se, nikdo vám hlavu za zeptání neutrhne.

Toto vlákno bude silně moderované dle těhto pravidel:
Pravidlo 1: Jen otázky!
Pravidlo 2: Neopakovat dotaz na který se ptal již někdo před vámi.
Pravidlo 3: Žádné narážky, flame a offtopic.

  • 0
ICQ: 340776686

#2 leco-9491

leco-9491

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 9:59

Můj dotaz zní: Mohu převést zaregistrovaný geokoin na jiného majitele ?
  • 0

#3 Skauti z Ostravy

Skauti z Ostravy

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 10:21

Můj dotaz se týká postupu zpracování listingu v html. Samotné kódování ovládám nebo to lze najít i jinde, ale: Jak do listingu vkládat obrázky, tabulky a jinou grafiku? Normálně v html přeci potřebuji znát adresu, kde je obraázek uložen, ale tady ji přeci neznám, nebo jo?
  • 0

#4 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 10:35

Přepisuji svůj příspěvek z jiného vlákna. Týká se založení keše. Návodů je k nalezení dost, ale je vhodné odkazy na ně soustředit na jedno místo. Dodělat checklist nutných kroků (mám waypointy, mám attributy, mám cache na místě, mám v ní logbook a pravidla, ...) + seznam nejčastějších chyb.

Edit: Není dotaz. Za námět děkuji, ale Checklist (dá-li se to tak nazvat) je již k nalezení ZDE
  • 0

#5 jmeli

jmeli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 11:56

Chtěla bych se zeptat jak co nejjednodušeji a nejrychleji najít informace o konání eventu blízko mého bydliště.
  • 0

#6 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 12:28

Existuje nějaká vychytávka, která by posílala informace o nových cachích například na mobil? (soudě dle častých logů typy: "právě mi pípla nová keška..." asi ano, ale kde?)
  • 0

#7 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 13:39

Proč systém umožňuje logovat (Found it) vícekrát jednu a tu samou krabičku?
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#8 tbkark

tbkark

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 13:42

Existuje možnost si zakoupit PM jednorázově (neobnovující se) na 1 měsíc bez toho, abych musel objednávat měsíční s obnovením a pak ručně rušit "trvalý příkaz" v PayPalu?
  • 0

#9 vendin

vendin

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 13:44

Nedavno mi jeden nastvany kacer, ktery nevypada na novacka (uz rok registrovany, 80bodu), poslal soukromou zpravu, kde mi vytykal, ze jsme vzali z kese TB a GC a nenechali predmety protihodnotou. Trochu me tim zarazil.
Asi by se hodilo v helpu spravny postup zduraznit.

Cituji puvodni zpravu:

> Ahoj škoda že jste mi nebo ostaním na ***** nenechali aspon GC nebo TB
> byl jsem se tam mrknout asi 15 min po Vás (odlovil jsem před časem) a nikde
> nic. Nechci Vás kritizovat(myslím to jako pozitivní připomínku k Vašemu
> hraní)ale když si něco vezmu tak tam i neco dám. A když si vežmu dve veci
> tak tuplem bych měl na místě něco nechat. Není to sice v pravidlech ale
> dělá se to tak.
> Doufám že jsem Vás nenaštval a berete to jen jako poznámku aby se Vám tato
> hra líbila stejně jako ostatním i budoucnu. Ahoj *****


Vycuc z me odpovedi:

Ahoj, pri nalezeni teto kese jsme ani jeden nedelali trade.
TB/GC nejsou predmety pro trade. Az tuto vec vlozim do jine kese, tak si za to
nic nebudu brat, protoze bych okradl kes.
Jsem mozna jeste zacatecknik, ale toto jsem si precetl v howto a ve forech,
nez jsem si vyzvedl prvni trackovatelnou vec. Podle toho, s cim jsem se
doposud setkal, si myslim, ze muj postup je vic standardni nez tvuj.


Edit: Není dotaz. Ano, trackables nejsou předměty pro trade, odpověděl si správně.
  • 0

#10 JednaKrysy

JednaKrysy

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2008 - 18:33

tbkark napsal/a:
Existuje možnost si zakoupit PM jednorázově (neobnovující se) na 1 měsíc bez toho, abych musel objednávat měsíční s obnovením a pak ručně rušit "trvalý příkaz" v PayPalu?


jaké jsou hlavní výhody? proč to toho valit prachy ?
  • 0

#11 petzbrna

petzbrna

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2008 - 22:06

Chtel jsem se zeptat jak se zdravi geospolecnost. Jestli existuje neco jako vodacke "Aaaaaaaahhhhhhhhhhoooooooojjjjjj"?? A jak se oslovuji podezreli geolidi :) - tusim ze je to kacer, ale nejsem si stopro jist, tak jestli treba neni nejaky heslo :) Kdyz na nekoho neznaliho vyplivnu "!!Geokeshing!!" tak aby me pak nedal pres hubu v domeni, ze je to nadavka :) Diky
  • 0
Lets go za sipkou!

#12 xsoft

xsoft

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2008 - 16:29

Trochu se nudim, tak "par" dotazu. Snad je to to, oc tu jde ;) - Mohu aktivovat GC/TB az pote, co ho vlozim do cache? - Co mam delat, kdyz nemuhu vyzvedly TB umistit a je to uz 14 dnu? - Co delat, kdyz je v cache zapsany TB a pritom tam jasne uz 6 mesicu neni? Muze s tim udelat i neco majitel cache? - Pokud jednou cache nenajdu protoze nemam cas, mam to psat jako DNS nebo Note? - Kdyz jsem do cache, co jsem uz nasel davam po mesici TB, mam to psat jako Note nebo Found it? - Jaky je obecne pohled na pouzivani napovedy? (bere se pak clovek za lamu, nebo je skill kdyz se nepouzije?) - Kdyz je logbook plny, ma se to lognout jako Need maintenance? - Kdyz jsem nasel cache a ma napriklad kruple vicko (prselo by do ni) a zaloguju to jako Need maintenance, bude se mi pocitat jako Found it? Nebo to mam lognout 2x - Jak presna je poloha cache? (mysleno jaky je treba rozdil N 50° 01.234 a N 50° 01.235). Jak je to s prednosti v lese, ve meste a na otevrenem prostranctvi - Kdyz se me majitel nebo kolemjdouci zepta, co delam (pri cachovani), mam mu rici pravdu, pokud vypada na to, ze by ho to mohlo zajimat? - Jak se pocita FTF, kdyz se v prvni den logne na internet 10 lidi, ale FTF ma ten paty? (poradi v logu je podle pristupu na internet, spravne?). To si ma clovek delat vlastni FTF list? - Pocita se nejake FTF v noci (FTFAN)? Pokud ano, tak co je za noc pocitano. - Za CoFTF se taky muze kooperant psat cache do sveho FTF listu? - K cemu jsou ty Bookmarky vedle cache na internetu? (info, ze clovek ma cache ve svem listu) - Mam hlasit do internetoveho logu, kdyz v cache neni TB a je tam napsany? - Jak velka musi byt cache, aby to byla "large"? - TB bych mel umistit do 14ti dnu, ale jak je to s jeho logovanim? ASAP nebo taky do 14ti dnu? - Co mam delat, kdyz najdu v cache "pozustatek" po TB. Treba log, kde vsude byl, nebo jeho popis? (TB samozrejme uz je davno na druhe strane republiky). - Kdyz nekoho ucim lovit a nejakou drive nalezenou cache navstivim znovu, mam se take lognout do logbooku? (a na internetu?) - Mohu nejak snadno ze svych logu udelat RSS export na blog? - Nejake tipy, co rici, kdyz se mudla pra co delam (kdyz osahavam parery, stromy, sochy, potrubi, zdi, lampy..)
  • 0

#13 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2008 - 10:21

[quote]Xsoft napsal/a:
Trochu se nudim, tak "par" dotazu. Snad je to to, oc tu jde ;)

- Mohu aktivovat GC/TB az pote, co ho vlozim do cache?
[/quote]
Ano, můžeš. Je ale lepší udělat to předem, připravit si na netu por něj listing tak, aby první nálezce hned věděl, co s ním, jaký má úkol. Pokud by někdo našel GC/TB a pak na netu mu to hlásilo,že není aktivní, vedlo by to zbytečně ke zmatkům v jeho dalším logování. V zájmu majitele TB/GC je jistě, aby měl hladký a úspěšný start již od začátku...[quote]
- Co mam delat, kdyz nemuhu vyzvedly TB umistit a je to uz 14 dnu?
[/quote]
V prvné řadě by jsi měl při odebrání TB/GC z krabičky zvážit, zda budeš schopen uložit ho někam jinam v dalších 14 dnech. Pokud předem víš, že ne, pak je lepší nechat ho v krabičce a zalogovat si jen "discovered it" Pokud už ho máš u sebe a nemůžeš splnit pravidlo, pak je dobré napsat majiteli, že z důvodu xy nemůžeš splnit lhůtu, ale že tehdy a tehdy vyrazíš a uložíš, aby věděl, že se TB/GC neztratil. [quote]
- Co delat, kdyz je v cache zapsany TB a pritom tam jasne uz 6 mesicu neni? Muze s tim udelat i neco majitel cache?
[/quote]
Ano, můžeš. U vlastní kešky máš stejnou volbu u TB/GC jako majitel. Označit TB/GC jako ztracený může jen jeho majitel. Majitel kešky tedy může kontaktovat majitele TB/GC s tím, že pravděpodobně je TB/GC ztracen a aby jej označil jako ztracený..[quote]
- Pokud jednou cache nenajdu protoze nemam cas, mam to psat jako DNS nebo Note?
[/quote]
DNF by jsi měl psát jen v případě, že jsi 100% přesvědčen, že jsi hledal na správném místě a kešku nenašel - je tedy pravděpodobné, že je ztracena. Tento typ logu moc majtel nemá rád, předpovídá to nějaký problém. Pokud hledáš a vzdáš to, pak buď nemusíš psát nic nebo jen pro info "Write Note", ale nikam se ti nic nepočítá...[quote]
- Kdyz jsem do cache, co jsem uz nasel davam po mesici TB, mam to psat jako Note nebo Found it?
[/quote]
2x Found It je nesmysl, už jsi ji jednou našel. Tedy jedině jako Write Note...[quote]
- Jaky je obecne pohled na pouzivani napovedy? (bere se pak clovek za lamu, nebo je skill kdyz se nepouzije?)
[/quote]
Použít nápovědu nebo foto hint není nic trestného a myslím, že není nutné z toho dělat vědu. Ta nápověda nebo fotohint tam kvůli něčemu je. Hodnota Found It s i bez nápovědy je stejná. Ano, bez nápovědy je to jako výstup na Everest bez kyslíku, ale s vyšším rizikem, že bude poškozeno okolí přeoráváním a rozebíráním zdí nebo prozrazeno místo mudlům díky podezřelé osobě dokola obcházející místní kapličku na návsi.. [quote]
- Kdyz je logbook plny, ma se to lognout jako Need maintenance?
[/quote]
Ano. Většinou už předchzí kačeři píší do logu na netu, že logbook dochází, ale i tak je dobré na to upozornit, aby majitel věděl, že má provést maintenance a především kačeři, kteří plánují odlov si vzali sebou kus papíru jako dočasný logbook... Osobně bych ale Need maintenance dával až v případě, že v logu na netu již "deset" kačerů za posledních 14 dní upozornilo na docházející logbook a nic se neděje. Majitel většinou napíše třeba Write note že o problému ví a bude řešit, tudíž není nutné "prudit" need maintenance[quote]
- Kdyz jsem nasel cache a ma napriklad kruple vicko (prselo by do ni) a zaloguju to jako Need maintenance, bude se mi pocitat jako Found it? Nebo to mam lognout 2x
[/quote]
Ne, nebude. Zaloguj si Found It a pak podobně jako v předchozím případě. POkud už na to někdo upozorňoval a majitel o tom ví, stačí zapsat do logu found It že je tam problém, jinak dej Need Maitenance. Ideálně pokud máš sebou na lovu náhradní sáček, dej kešku do sáčku.[quote]
- Jak presna je poloha cache? (mysleno jaky je treba rozdil N 50° 01.234 a N 50° 01.235). Jak je to s prednosti v lese, ve meste a na otevrenem prostranctvi
[/quote]
Toto je na sáhodlouhý článek o přesnosti zaměření a GPS za různých podmínek...[quote]
- Kdyz se me majitel nebo kolemjdouci zepta, co delam (pri cachovani), mam mu rici pravdu, pokud vypada na to, ze by ho to mohlo zajimat?
[/quote]
Po pravdě asi spíš ne. První kontakt by měl být spíš neutrální, on takový zvědavý strejda může být horší než parta puberťáků.. Zatím jsem se nesetkal s mudlou, kterého by zajímalo co tam dělám tak, že by chtěl být kačerem.. opatrnost se tady v tom případě asi vyplatí.[quote]
- Jak se pocita FTF, kdyz se v prvni den logne na internet 10 lidi, ale FTF ma ten paty? (poradi v logu je podle pristupu na internet, spravne?). To si ma clovek delat vlastni FTF list?
[/quote]
Předně se FTF počítá podle papírového logu. Kdo je v logbooku napsát první, má FTF atd. I když dojde k coFTF, vždy je někdo první a mělo by dojít mezi kačery k dohodě, kdo má to FTF přímo na místě. Nepsaným pravidlem je čekat na netu s logováním, dokud se nezalogují ti co mají FTF, STF, TTF... a celá parta z coFTF apod. Většina kačerů, kteří se zabývají cíleně lovem FTF si zakládají svůj vlastní bookmarklist, kde si vedou svá FTF.[quote]
- Pocita se nejake FTF v noci (FTFAN)? Pokud ano, tak co je za noc pocitano.
[/quote]
Ne, nepočítá. FTF je FTF bez rozdílu denní doby, počasí a politické příslušnosti :-)[quote]
- Za CoFTF se taky muze kooperant psat cache do sveho FTF listu?
[/quote]
Nikdo mu to nezakáže, ale neměl by. Jak už jsem napsal výše, FTF má jen ten jeden co je první v papírovém logbooku.[quote]
- K cemu jsou ty Bookmarky vedle cache na internetu? (info, ze clovek ma cache ve svem listu)
[/quote]
Bookmarky jsou jednak veřejné a jednak privátní. Ty privátní můžeš používat pro různé zatřídění krabiček pro pozdější použití, ale zajímavější jsou ty veřejné. Jednak poukazují na zařazení kešky do nějaké tématické skupiny, takže když najdeš jednu, pak se můžeš podívat přímo na seznam dalších podobných. Ideální pro různé série kešek atd. No a další možnost je dát najevo, že se keška líbila a doporučit ji dalším hledačům, takže řada kačerů má svoje bookmarky nejlepších, nejhorších, zajímavých, atd. atd.[quote]
- Mam hlasit do internetoveho logu, kdyz v cache neni TB a je tam napsany?
[/quote]
Nemusíš, ale je dobrým zvykem to tam napsat. Je lepší vědět o tom, že TB/GC už v kešce není než se tam řítit přes půl republiky a pak být zklamán. No a taky to může být návěští toho, že může být ztracen... Pokud z papírovéh logu budeš vědět, kdo si ho odnesl, tak je dobrý to tam taky napsat.[quote]
- Jak velka musi byt cache, aby to byla "large"?
[/quote]
Podrobný popis najdeš ve Wiki, obecně je to už sud, kufr, truhla...http://geowiki.hidde..._cache#Velikost[quote]
- TB bych mel umistit do 14ti dnu, ale jak je to s jeho logovanim? ASAP nebo taky do 14ti dnu?
[/quote]
Při vyzvednutí TB/GC z kešky zaloguj ASAP, jednak zamezíš tomu, že se zbytečně pohrnou kačeři za TB/GC do kešky a pak budou zklamaní, jednak nebude majitel TB/GC nervozní, co se s jeho TB/GC děje - každý pohyb je dobrou známkou že TB/GC žije.[quote]
- Co mam delat, kdyz najdu v cache "pozustatek" po TB. Treba log, kde vsude byl, nebo jeho popis? (TB samozrejme uz je davno na druhe strane republiky).
[/quote]
Záleží na tom, co jsi našel a jak poznáš k jakému to TB/GC patřilo. V každém případě kontaktuj majitele TB/GC a zapiš to i do internetového logu tvého Found It, případně ideálně i jako Write Note do logu TB/GC pro další nálezce.[quote]
- Kdyz nekoho ucim lovit a nejakou drive nalezenou cache navstivim znovu, mam se take lognout do logbooku? (a na internetu?)
[/quote]
Nemusíš, ale můžeš. Jsi tam jen jako doprovod, takže spíš bývá zvykem, že ten co našel a loguje se Found It připíše "nalezeno spolu s.." a ty si můžeš dát na netu jen Write note "Byl jsem tady s... ".[quote]
- Mohu nejak snadno ze svych logu udelat RSS export na blog?
[/quote]
Nevím o tom, že by to šlo.[quote]
- Nejake tipy, co rici, kdyz se mudla pra co delam (kdyz osahavam parery, stromy, sochy, potrubi, zdi, lampy..)
[/quote]
Třeba že jsi ztratil klíče, telefon, nůž... odletěla ti stovka do trávy. Když už se tě nějaký mudla ale ptá, co tam děláš, tak jsi hledal špatně, že jsi se nechal načapat .-)
  • 0

#14 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2008 - 10:26

PaWcz napsal/a:
Existuje nějaká vychytávka, která by posílala informace o nových cachích například na mobil? (soudě dle častých logů typy: "právě mi pípla nová keška..." asi ano, ale kde?)

Ano, je. Jako PM si můžeš nastavit podobně jako PQ i notifikace nových keší - těch parametrů je tam více, primárně typ kešky v okruhu od daného místa.

Někteří email poskytovatelé pak umožňují posílat notifikaci na mobil o doručeném emailu, takže tam si uděláš pravidlo a pak ti pípne na mobilu, že máš nový email od GS.

Pokud máš dobrého mobilního operátora (ne O2), zobrazí se ti celý předmět a ideálně začátek emailu, takže víš základ o co jde. No a pak už jen podívat se na netu kde to přesně je nebo přímo v mobilu, PDA a vyrazit na FTF ;)
  • 0

#15 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2008 - 10:28

jmeli napsal/a:
Chtěla bych se zeptat jak co nejjednodušeji a nejrychleji najít informace o konání eventu blízko mého bydliště.

- podívat se na mapu, kde je nejbližší keška typu Event
- nechat si vyhledat kešky typu Event v tvém okolí
- podívat se tady na stránkách do bloku "Blížící se eventy" zda některý není právě ve tvém okolí
- podívat se do seznamu "Neverest in Czech" kde určitě Eventy taky najdeš
  • 0

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2008 - 10:30

leco napsal/a:
Můj dotaz zní: Mohu převést zaregistrovaný geokoin na jiného majitele ?

Pokud myslíš situaci, kdy jsi aktivoval GC/TB na sebe a pak by jsi ho rád někomu věnoval, pak to nejde.
  • 0

#17 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2008 - 10:32

Smí se v tomhle vlákně odpovídat, nebo se už pro sobíky chystá ban? :D:D
  • 0

#18 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2008 - 10:34

petzbrna napsal/a:
Chtel jsem se zeptat jak se zdravi geospolecnost. Jestli existuje neco jako vodacke "Aaaaaaaahhhhhhhhhhoooooooojjjjjj"??
A jak se oslovuji podezreli geolidi :) - tusim ze je to kacer, ale nejsem si stopro jist, tak jestli treba neni nejaky heslo :)
Kdyz na nekoho neznaliho vyplivnu "!!Geokeshing!!" tak aby me pak nedal pres hubu v domeni, ze je to nadavka :)
Diky

Nic takového neexistuje, ale po nějaké době cviku poznáš kačera na dálku :D Buď má v ruce podivný "telefon", na sobě nějaké to oblečení s logem GC apod. a hlavně se chová podezřele jako ty :D

Setkal jsem se s tím, že mně oslovil kačer "Taky hledáš krabičky?", "Honíš tady satelity?" "Keším zdar!" "Ahoj, našel jsi to?"
  • 0

#19 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2008 - 10:39

Fénix napsal/a:
Smí se v tomhle vlákně odpovídat, nebo se už pro sobíky chystá ban? :D:D

Nj, Sobík se na mateřské nudí a přišlo divné, že od února se nikde nevyskytla odpověď tak se do toho pustil. Pokud je to problém, smažte to. Omluva Poníkovi.
  • 0

#20 Jave

Jave

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2008 - 10:53

Muzu svou minci nebo jiny trackovatelny predmet nejakym zpusobem arichivovat (nebo uplne smazat) tak, aby se mi nezobrazoval na uvodni strance Trackables(mine)? Jeden GC jsem ztratil jeste driv nez jsem ho stihl dat do kesky a jeden se ztratil hned z prvniho mista, kde jsem ho nechal - tyhle coiny mi ted celou dobu strasi v seznamu...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama