Přejít na obsah


Fotka

MoZiGo - program na prácu s wpt,gpx,kml


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1842 odpovědí na toto téma

#181 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 19:35

A instaloval si to ?Stiahni najprv instalaciu, nainstaluj a potom preplacni exe a spusti MoZiGo... Pardubice tam su..Je tam 60000 bodov z GNS za cz+sk...
  • 0

#182 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 21:50

Pre začiatočníkov

Tu je video vo formáte swf
s najzákladnejšími informáciami o používaní MoZiGo.
Použitý sw mi to žiaľ neumožnil nahrať tak ako by som chcel, ale aj tak si myslím, že uvidieť je vždy lepšie ako čítať...

Alebo tu su vsetky tri naraz...


  • 0

#183 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2008 - 18:07


V galérii tu je inštalácia MoZiGo
1.1.1.25

- obsahuje aj MaZuWeb1.3 - drobné vylepšenia, auto_gen_index
- skončila podpora verzii s nerozdelenými pictures, vnorené pictures su rýchlejšie najmä v PDA
- doplnená obrazovka hľadanie kešiek pozdĺž trasy zadanej pomocou kml
- snáď odstránený dátumový problém s Vista eng a XP slovak/czech - pri gpx colorado
- igo8 user POI nielen geocache - prihrá k doterajším, ktoré máte len nové alebo updateuje

Nehanbite sa dať svoje pripomienky ! Bez spätnej väzby sa to zle robí...
  • 0

#184 Walis

Walis

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2008 - 20:01

Tak jsem po delší době, kdy jsem byl zavalen prací, vyzkoušel a zatím můžu říct, že super :-) Sice plánování trasy s GoogleEarth žádná sranda, ale MapSource umí hodit trasu do GE, ten do KML a KML do MoZiGa :-) Teď se budou plánovat výlety na kole úplně báječně. Díky ;-)
  • 0

#185 Walis

Walis

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2008 - 21:06

Tak jsem si s tím trochu pohrál a narazil jsem na toto: Naplánoval jsem si trasu, vyhledal podle ní kešky, ty si uložil do gpx. Až po sem všechno v pohodě, ale problém nastane s listingy. Nahrávám si je do telefonu, jehož paměť není bezedná a mít tam celou databázi co je v Mozigu je dost nepraktický. Uvítal bych možnost nějakýho exportu html + přidružených obrázků do specifikovanýho adresáře, abych si jej pak mohl kamkoliv zkopírovat. Sice můžu smazat celou DB, naplinit ji keškama, který zrovna chci a pak si ji zkopírovat, ale to je kotraproduktivní :-) Pokud tato funkce už existuje a já ji přehlídnul, tak prosím o nakopnutí :-) Možná by taky nebylo od věci zapracovat na GUI, od prvních verzí přibylo plno funkcí a hledat vše pod tlačítky není sranda, resp. ono hledání podle trasy mi dalo zabrat než jsem ho našel. Na kartě hledání nic, v menu soubor nic, až potom jsem si všiml tlačítka na hlavní kartě.. Netoužím po super grafickém ztvárnění, jen by bylo dobré všechny funkce nějak natlačit do menu, protože tam uživatel hledá nejčastěji ;-)
  • 0

#186 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2008 - 21:41

Uvítal bych možnost nějakýho exportu html + přidružených obrázků do specifikovanýho adresáře, abych si jej pak mohl kamkoliv zkopírovat.

Tu je trochu problem v tom, ze Mozigo a nim generovane htm vyuzivaju rovnake obrazky opakovane, to znamena, ze neviem povedat, ktore obrazky budu potrebne s tymi listingami, ktore akurat potrebujes do mobilu ...Efektivita ukladanych htm je prave zalozena na opakovanom vyuzivani obrazkov,ikon,gif,png,jpg...

Ale napada ma riesenie, nic nemusis mazat, ale zatvoris mozigo premenujes adresar pictures na napr. picturesold a spustis mozigo, poskladas si gpx alebo ho naimportujes /lepsie je wpt - mozigo ho ma radsej:)/ a znova das stiahnut vsetky kesky - mozigo opat stiahne aj obrazky, ktore ti potom staci poslat rucne do mobilu...Možno ešte doplním, htm budeš vedieť jednoducho označiť podľa dátumu.../pripadne fintu s pictures mozes pouzit aj tu/.Samotna dbaza je uložená v adresári GC...
Ostatne je urcite jasne...

GUI uznavam nie je prave premakane a vznikalo skor zivelne, tak ako prichadzali napady a podnety. Do menu sa mnohe funkcie este ani nedostali...Na druhej strane cital si navody,v ktorych som popisal skoro vsetko? Alebo pozrel si si aspon videa na ktore som tu v texte upozornoval - tam to je take jasne jak facka...:)
  • 0

#187 Walis

Walis

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2008 - 22:21

klama napsal/a:
Ale napada ma riesenie, nic nemusis mazat, ale zatvoris mozigo premenujes adresar pictures na napr. picturesold a spustis mozigo, poskladas si gpx alebo ho naimportujes /lepsie je wpt - mozigo ho ma radsej:)/ a znova das stiahnut vsetky kesky - mozigo opat stiahne aj obrazky, ktore ti potom staci poslat rucne do mobilu...Ostatne je urcite jasne...

Toto je samozrejme pouzitelne reseni, ale musi se vsecko stahnout znova. Dejme tomu, ze mam v Mozigu vsecky moravsky kesky, ale ted jsem treba v Brne a staci mi mit listingy jen kesek okolo Brna a ne ze severu Moravy. A nahravat cca 900 kesek nebo kolik jich je kolem Brna neni zrovna super, stejne tak mit 2x obrazky na disku. Neni to samozrejme nic, bez ceho by se nedalo zit, ale ten export by byl fajn..:)

GUI uznavam nie je prave premakane a vznikalo skor zivelne, tak ako prichadzali napady a podnety. Do menu sa mnohe funkcie este ani nedostali...Na druhej strane cital si navody,v ktorych som popisal skoro vsetko? Alebo pozrel si si aspon videa na ktore som tu v texte upozornoval - tam to je take jasne jak facka...:)

Cteni navodu a koukani na videa mi moc nejde, to si radsi budu 5 minut klikat :-) Ale s tim se neda nic delat. Jen to byla takova poznamka, ze by nebylo spatny s gui neco udelat, aby bylo prehlednejsi;)
  • 0

#188 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 5:18

Dejme tomu, ze mam v Mozigu vsecky moravsky kesky, ale ted jsem treba v Brne a staci mi mit listingy jen kesek okolo Brna a ne ze severu Moravy

Pozri, pre PDA to tak samozrejme funguje, totiž v hociktorom momente si tam môžem pripojiť nové PDA a z PC sa mi tam cez ActiveSync dostanú len tie kesky,ktore xcem podla akychkolvek kritérii ktoré si zmyslím /skoro:)/cez AS as s listingami, wpt gpx a htm...Ponúkol som Ti riešenie, ktoré by sa s mobilom dalo použiť ale musel by si trošku viac "klikať"...Inak po exporte iba tých tvojich kešiek čo Ťa zaujímajú by si ich jednoducho zmazal a nič by si dva krát na disku nemal...
To teraz Ty xces vyuzit MoZiGo aj na mobilne telefony...Mimochodom ako je vlastne mobil pripojený na PC cez čo? A najmä ako ho PC vidí cez USB ako disk?


  • 0

#189 Walis

Walis

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 6:37

Mobil je pripojenej pres USB jako externi disk. Ale nebudem to resit ;) Ja se bez te funkce obejdu. Zatim jsem se bez ni obesel, tak to zvladnu i do budoucna. Ale kdyby ses vazne nudil a uz nevedel co do moziga pridat, tak bych byl rad za toto;)
  • 0

#190 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 7:36

Vnukol si mi myšlienku, že by asi bolo užitočné dodefinovať akési virtuálne PDA/Mobil, ktoré by jednoducho reprezentoval nejaký adresár na disku v PC a tam by sa kešky ládovali akokeby do PDA/Mobilu a až vo vhodnej dobe by sa reálne prekopírovali do skutočného PDA resp.mobilu na USB... To by bolo asi užitočné pre všetkých nie?
  • 0

#191 Walis

Walis

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 10:43

No to by bylo super:) to by vyuzil opravdu kazdy, zvlaste kdyz dneska ma mobil co zobrazi html skoro kazdej. PDA zas tolik neni (aspon myslimB))
  • 0

#192 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 19:03

Nová verzia 1.1.1.26 prináša
- hľadanie kešiek okolo trasy aj z formatu gpx z MapSource
- podpora "virtuálneho" PDA/Mobilu - simulácia mobilu formou definovanej cesty kdekoľvek na diskoch PC.
Toto asi treba trošku vysvetliť = umožňuje hocikedy vyexportovať komplet listingy kešiek s obrázkami do adresára, ktorý som nazval VirtualPDA. Môžete si sem dynamicky preposlať tie kešky, ktoré potom prekopírujete do skutočného PDA resp. mobilu už nejakým manažerom alebo PC explorérom. V podadresároch je obvyklá štruktúra adresárov HTM\ a Pictures\ - nemusíte teda v prípade ak máte menšiu kapacitu týchto prístrojov nosiť všetko /to máte naďalej v PC/, ale len to čo akurát potrebujete.
Odkaz na stiahnutie nasleduje
kliknte sem

  • 0

#193 Walis

Walis

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2008 - 7:40

Teď jsem to otestoval a je to super :) Díky moc, teď budu s MoZiGem ještě šťastnější;)
  • 0

#194 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2008 - 10:28

Walis napsal/a:
No to by bylo super:) to by vyuzil opravdu kazdy, zvlaste kdyz dneska ma mobil co zobrazi html skoro kazdej. PDA zas tolik neni (aspon myslimB))


Omyl...jsou i majitelé PDA :-)
Když má integrovanou GPS, tak mi přijde víc užitečnější, než samotná GPS.
Díky autorovi za "mysterku" Už jsem jí vyřešil a jdu na to testování prográmku ;)
  • 0

#195 Walis

Walis

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2008 - 11:15

Jezci-sokolov napsal/a:

Walis napsal/a:
No to by bylo super:) to by vyuzil opravdu kazdy, zvlaste kdyz dneska ma mobil co zobrazi html skoro kazdej. PDA zas tolik neni (aspon myslimB))


Omyl...jsou i majitelé PDA :-)
Když má integrovanou GPS, tak mi přijde víc užitečnější, než samotná GPS.
Díky autorovi za "mysterku" Už jsem jí vyřešil a jdu na to testování prográmku ;)

Já jsem neřekl, že nejsou;) Jenom lidi s mobilem je IMHO vic
  • 0

#196 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2008 - 21:24

Taky jsem přidal smajlíka. PDA bych řekl, že je spíš na ústupu. Mobil umí skoro všechno-ale mobil s integrovaným GPS je výrazně dražší, než PDA FS T 810, které jsem si pořídil a je fakt dobrý na caching. A dokonce se s ním dá i telefonovat. :D
  • 0

#197 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2008 - 22:57

Nová verzia MoZiGo - iba exe 1.1.1.27 prináša

- automatický preklad nápovedy a longdescription pomocou google translate
- z nemčiny alebo angličtiny do češtiny /slovenčinu google translate nemá:(/
- vytvára v offline listingu novú sekciu <span id="Preklad:">...</span>
- nastavenie prekladu a jazyka sa nezapisuje do ini súboru, implicitne je preklad vypnutý...
- urobené najmä kôli švajčiarskym keškám, ktoré nemajú angl. verziu
- neviem či sa to dá použiť na nemecké alebo rakúske kešky

Sťahujte tu

Dajte vedieť o GCxxxx ak nejaká nepôjde tak ako by ste chceli...


  • 0

#198 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2008 - 12:04

Zistil som chybu pri exporte a zapnutom preklade sa mazu data na stranke wpt - staci ich po odoslani do PDA/PC na stranke exportov premazat a dat znova vygenerovat... V novej verzii to samozrejme opravim...
  • 0

#199 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2008 - 19:45

V galérii nájdete Mozigo - iba exe Verzia 1.1.1.28

- prepracovaný prekladač nápovedy a listingov do ge a eng - mal by byť "blbovzdornejší"
- odstránená chyba prepisovania wpt bodov pri preklade do češtiny z nemčiny/angličtiny
Odkaz na stiahnutie je
tu
  • 0

#200 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2008 - 17:03

Inštalačka MoZiGo 1.1.1.29 + Mazuweb 1.4

- opravená chyba modifikácie mena pre Operu v posledných 4. znakoch /Juraj/
- doplnená podpora pre variantnú tvorbu mena pri exporte do gpx /lafy/
- zvýraznenie funkcie OCFA - možnosť autoštartu

Popis programu v troch flash animáciách v jednom htm súbore.
- stránka by mala fungovať aj v Mozilla Firefox a Opere.
Odkaz je tu


Príklad automatického prekladu pri keśke GC16QJ1 By the Way.


ORIGINAL:
Nápoveda:
der mit der Borkenkäferfalle

Seit hier der Baumbestand dezimiert wurde, ergibt sich an dieser Stelle ein herrlicher Blick über Innertkirchen und das Oberhasli.

Bitte geht den Cache von den Parkkoordinaten aus an. Alles andere wäre nicht ratsam (Terrain 5+).

Nápoveda:
s kůrou brouka případě
Preklad:
Vzhledem k tomu, že zde stromy zdecimovaný , Je v tomto bodě krásným výhledem na Innertkirchen a Oberhasli.

Prosím jít do paměti cache souřadnice z parku. Cokoliv jiného by nebylo vhodné (5 + terénem).


Ono ten preklad pomocou automatu je síce úsmevńý ale v núdzi celkom dobre použiteľný - odkúšané na vlastnej koži pri love vo Switzerlande:)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama