Přejít na obsah


Fotka

MoZiGo - program na prácu s wpt,gpx,kml


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1842 odpovědí na toto téma

#101 Bubaci-10877

Bubaci-10877

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2008 - 19:27

ak poradis ako, tak skusim. Teraz som skusil vygenerovat GPX inym programom a vypada to, ze to vali, sice to naimportovalo nejako zvlastne (niektore bez mien), ale to asi bude skor chyba exportu ako nasledneho importu... Hovorim ale, ze mozno nieco robim spatne...
  • 0

#102 pospecom

pospecom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2008 - 20:20

Bubaci napsal/a:
Diky, bohuzial ked stiahnem GPX pomocou moziga, tak sa mi do geoscountu nenacita - vyhodi error - unable to load xml... preto to riesim LOC subormi...


Pokud Bubaci mluvi o programu "Geoscout", tak ten GPX z Moziga bezproblemu nacte. Akorat co mi vadi, ze prvni se objevi GC... a nazev kesky je az nekde vzadu. Ale za to autor Moziga urcite nemuze a pravdepodobne to ani neovlivni.
  • 0

#103 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2008 - 20:36

Bubaci napsal/a:
ak poradis ako, tak skusim. Teraz som skusil vygenerovat GPX inym programom a vypada to, ze to vali...

Ale ved som uviedol "Skusal si nastavenie UTF-8 /v nastaveniach/pre vysledne kodovanie?"

Presnejšie - "Voľba CodePage pri exportoch" nastav na UTF-8...
  • 0

#104 Bubaci-10877

Bubaci-10877

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2008 - 11:00

KlamaTak som skusil to UTF-8 a teraz to slape na jednicku - diky za radu.

pospecom - mne to prehadzovanie mena robi taky - docela blbe, hlavne ak sa orientujem vzdy podla nazvu kesky. Toto je zalezitost asi toho Geoscoutu, co? Asi zostanem pri svojich LOC suboroch
  • 0

#105 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2008 - 21:32

http://galeria.geoca...ls.php?album=34
V galérii je k dispozícii inštalácia MoZiGo 1.0.0.70
- využíva podrobné letecké mapy.atlas.sk na pripojenie mapky ako prílohy k listingu
- multikešky zobrazí s max rozlíšením 2500x2500pixelov so všetkými stageami,parkingom atď. vo vlastnom "minivieweri" kompatibilnom s OZIexplorerom - ale dajú sa pouziť iba jpg mapy...
- automaticky generuje ciachovací map súbor spolu s jpg mapou pre priame použitie v OZIexploreri

Orto mapy sú len pre Slovensko a blízke okolie hraníc a kešky registrované na Slovensku...
Tiež je v galérii pribalená ukážka hotových map súborov pre tých ktorý používaju Oziexplorer v PC...

  • 0

#106 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2008 - 7:37

Rad bych se na tento program podival, ovsem nejak jsem nepochopil chovani onoho webu. Ackoli jsem prihlasen, pozaduje po mne heslo pro album (../klama/Programy). Chapu, album neni moje, ale jak se tedy k tomu programu dostanu? Kdyz uz jsem u onoho webu, klama mi urcite poradi (uznavam a omlouvam se, je to of topic), co kdyz zapomenu heslo. Predpokladal jsem, ze na emailovou adresu zadanou pri vytvareni uctu posle nejake nove generovane heslo. Misto toho je ale po mne pozadovan v okne nazvanem "Pripomenuti hesla". Pochopil jsem, ze bych tam mel napsat emailovou adresu onoho uctu. Ovsem odpovedi je "Zadany uzivatel neexistuje". Pritom pri vytvoreni noveho uctu mi to nedovoli zadat tuto emailovou adresu, ze pry ji uz nekdo pouziva. Poradite?
  • 0

#107 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2008 - 16:53

Pozri si mail...
  • 0

#108 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 6:47

Diky, me to nenapadlo vubec "lousknout". ;)
  • 0

#109 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 19:37

Na tejto stranke
http://earth-info.ng...l/namefiles.htm
su databazove udaje o zaujimavych bodoch pre jednotlive krajiny.
Do moziga som doplnil moznost importu pre tieto data. Nechal som sa inspirovat Oziexplorerom, ktory s tymito datami tiez vie pracovat. Tieto data su zatriedene do roznych kategorii - je ich pomerne vela a bol by som rad, ak by sa nasiel niekto kto by tieto kategorie prelozil z anglictiny do slovenciny/cestiny - ja si na takuto ulohu netrufam.
Tuto verziu MoZiGa som umiestnil na galeriu, odkial si ju znamym sposobom mozete stiahnut.
Instalacny archiv je o cca 1Mbyt vacsi prave koli horespominanym datam - zaujimavych gps bodom...
Odkaz do galerie
http://galeria.geoca...ls.php?album=34

  • 0

#110 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 8:12

Verzia 1.0.0.70 pri spusteni zo zastupcu vyhlasi invalid floating point, priame spustenie exe funguje spravne. Verzia 1.0.0.80 okrem ineho riesi aj uvadzany problem.
  • 0

#111 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2008 - 16:03

V galérii http://galeria.geoca...ls.php?album=34je exe verzia 1.0.0.82
- podporuje export do formátu loc...
- v nastaveniach sa dá vybrať výstupné kódovanie a to čo bude ako meno bodu - buď GCmeno alebo meno kešky
Exportujú sa len geocache body addwpt sa neexportujú


  • 0

#112 Bubaci-10877

Bubaci-10877

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2008 - 19:32

Ahoj, diky za toto nastavenie - v RichesseGPS to naimportovalo spravne. Aj nastavenia mien funguju pre LOC - to je super vychytavka... Skusil som vyexportovat tri rozne locy - dve kesky, 10 kesiek a 30 a bez problemov. Zajtra skusim GeoScout, ktory pred tym robil problemy. Diky za toto nastavenie
  • 0

#113 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2008 - 11:44

Chcete vidieť ako vyzerá pohľad zo satelitu na Vami vybratú kešku/y/?
Pomocou MoZiGa 1.0.0.86 ľahgo vygenerujete zoznam bodov a v Google Earth si ich pozriete...
Nová verzia v galérii na http://galeria.geoca...ls.php?album=34


  • 0

#114 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2008 - 19:45

V galérii http://galeria.geoca...ls.php?album=34je k dispozícii MoZiGo 1.0.0.91 iba exe - bez inštalácie
- podpora pre GoogeEarth
- jednoduchym vybratim kesky/kešiek/ v hlavnom zozname na jedno kliknutie MoZiGo vytvori kml subor pre GooogleEarth, pre spravnu funkciu musíte mať samozrejme nainštalovaný GE a povolenú asociáciu na súbor kml pre GE.
- rozpoznáva sa typ kešky, Reference point,Parking, Question to Answer a to či ste kešku už našli alebo nie typom ikony
Samozrejme uvítam podmety a návrhy...


  • 0

#115 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2008 - 19:17

V galérii http://galeria.geoca...ls.php?album=34 je verzia 1.0.0.92
- odstránená chyba pri cache typu letterbox
- do "Tu hľadaj" a teda aj do mapkového hľadania doplnený checkbox "Mnou nájdené neponúkaj /smolinko/
- zoznam doplnený o grafické zobrazenie TB a mine cache - súbory lst naďalej kompatibilné
- zvýšená výška riadku na úkor webbrowsera - ten je dostupný cez zvačšenú šírku okna

Sú tam aj listingy cz,svk a rakúska k dnešnému dňu /bez súradníc/.
Password do galérie je "mysterka level 1.3333":)



  • 0

#116 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2008 - 12:28

Verzia 1.0.0.96 v galérii k dispozícii na stiahnutie - do redukovaného listingu doplnený odkaz na original web page na gc.com, skrýva sa v ľavom hornom rohu /MedoMys/... - generuje gpx súbory pre každú kešku samostatne so všetkými údajmi longdescription a hintom... - sú pripojené aj všetky addwpt ako sú parking, question&answer, reference point zatial iba ako parking Exportuje sa to hneď z hlavnej page - označíte kešku/musí už byť stiahnutá -sivá/ a dáte "Z označených vygeneruj wpt zoznam a gpx file pre colorado" Vyskusajte pls niekto, kto ste šťastným majiteľom colorada... Ď.
  • 0

#117 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2008 - 19:45

"Jubilejná" verzia 100 na stiahnutie v galérii
Export do gpx Colorado formátu ktorý obsahuje
- shortdescription
- longdescription
- všetky wpt body ku keške
- logy
Export dát do gpx formátu je z hlavnej stránky cez tlačítko na export wpt bodov - zatiaľ nie je na to zvláštne tlačítko.
Zatiaľ zbieram skúsenosti a budem rád za akékoľvek pripomienky nielen pre exporty do gpx pre colorado.


  • 0

#118 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2008 - 22:51

Pistolníku, střílíte rychleji než mluvíte (koukám, že počet příspěvků je "jen" 94, tak se to má dělat, chválím :P)
  • 0

#119 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 10:29

U nás pištolník striela ...
Popis funkcii
:P

  • 0

#120 Slapator

Slapator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 11:50

A jak si to mám stáhnout? Dostanu se na stránku, která po mě chce heslo do tvého alba. A to heslo já neznám...:o
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama