Přejít na obsah


Fotka

MoZiGo - program na prácu s wpt,gpx,kml


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1842 odpovědí na toto téma

#141 energit

energit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 20:55

tak v ozi ce 2.12 mi to waypointy uz zobrazuje, v ozi ce dev 2.02 stale ne, ale hlavne ze uz to chodi, ted by me jeste zajimalo, zda mozigo umi odstranit kesky co uz jsem nasel, aby vubec na mape nebyly, diky
  • 0

#142 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 22:25

Tych moznosti ako to dosiahnut je viac, daj si vyhladat s checkboxom "mnou najdene uz neponukaj". Predtym si ale wpt zoznam vymaz..lebo inak MoZigo vzdy iba pridava kesky do zoznamu wpt bodov... Skusaj a skusaj az pochopis jeho logiku, inak to nejde. Zistis, ze to nie je zlozite a ked sa to naucis tak pomocou par tuknuti myskou a pouzitim clipboardu budes vediet vytvorit taku zostavu wpt, gpx bodov aku potrebujes za par minut...
  • 0

#143 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2008 - 11:18

nefunguji mi prikazy vytvor adresar v PDA

To musim potvrdit i kdyz
1. nevadi mi to (a proto jsem se tim nijak zvlast nezabyval)
2. nemam klasicke PDA, ale PNA MIO C710, ktere po drobne uprave jako PDA funguje. Nefunkcnost jsem pricital prave tomu, ze nemam klasicke PDA, ale jak je videt, zrejme nektere pristroje funguji o trochu jinak (inu Windowsy jsou Windowsy).
Me se to projevuje tak, ze necjam-li nacist adresar PDA nacte se jen root, dal ani tuk a vsechny adresare i soubory maji zkomolene nazvy. Ale jak rikam, tuto funkci nepotrebuji a tak jsem ani nehledal pricinu.
Ovsem musim cely SW durazne pochvalit, chvili mi sice trvalo, nez jsem se s nim skamaradil, ale ted uz jen sama aktiva a vyhody.
  • 0

#144 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2008 - 18:22

V galérii tu nájdete verziu
MoZiGo - iba exe 1.1.1.12
- opravená chyba pri nestiahnutých background obrázkoch
- doplnené možnosti zotriedenia na hlavnej stránke podľa typu kešky a toho či listing je už stiahnutý alebo nie

  • 0

#145 energit

energit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2008 - 21:19

stahnul jsem si novou verzi, ale ta mi nezobrazuje zadnou mapu, i kdyz ji mam spravne v nastaveni, predchozi verze byla v pohode. Stale mam problem s kopirovanim do PDA, uz mi to sice vytvori adresare, ale u me je problem ze karta je pojmenovana SDMMC a i kdyz to tak v nastaveni ulozim, vzdy se mi to vrati na storage card anebo SD MC Card a pak mi to napise ze nemuze najit cestu :(
  • 0

#146 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2008 - 22:36

Na stranke nastaveni su tri moznosti, ale ani jedna nie je pre teba vyhovujuca - zial nevedel som, ze este existuje aj SDMMC verzia PDA - do buducej verzie ti to dam... Ale aj teraz mas moznost spravne pouzit cesty a sice tam napises rucne \SDMMC\Geo\ a \SDMMC\Geo\Htm\ a das "Zapis do INI" - MoZiGo to ulozi do INI a bude to vzdy takto aj pouzivat - len nestlacaj ziadne mackadloz "cesta k PDA v AS" Ziadnu mapu? Musel si si nejako prepisat v ini subore azznam o mape alebo tu mapu si si vymazal... - ale na to je jednoducha pomoc znova tukni na stranke nastaveni cz.map a daj ulozit do ini a restartuj MoZiGo a malo by to byt uz ok. Ak sa ti "podari" uplne zblbnut ini, najjednoduchsie je ho znova vymazat a MoZiGo ho vytvori opat s defaultnymi nastaveniami... Pripadne reinstalacia ti vsetko opat nahra /ak si daco nechtiac vymazal/ ale ini subor ak existuje ponecha... Pre uplnost este doplnim, ze MoZiGo nic nezapisuje do registracnej databazy, takze instalovat to mozes kdekolvek a dokonca vela krat do roznych miest..dokonca mozes mat spustenych viac nezavyslych instancii programu z roznych miest PC - ja tak bezne preverujem a zaroven vyvijam nove verzie...
  • 0

#147 energit

energit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2008 - 7:36

ok diky, opet vecer zkusim a dam vedet
  • 0

#148 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2008 - 19:44

MoZiGo - iba exe 1.1.1.14 Stiahnite tu
- odstranená chyba v redukovanom listingu pri hlbšie vnorených obrázkoch
- vrátená podpora hladanie v okolí miest - neviem kedy sa to stratilo:)
- odstránený problém "Šípková ruženka" /ti-na/
- odstránený problém "en.gif" /ti-na/
- pridaná podpora pre SDMMC ActiveSync PDA /energit/
- nová možnosť triedenia listingov aj podľa dátumu stiahnutia htm súboru

Ak neviete vyriešiť problém s heslom do galérie v sekcii programy, nemusíte sa registrovať /samozrejme môžete, ale k heslu takto cesta nevedie:):);)/, požiadajte o heslo cez PM, SZ alebo mail cez môj profil...
  • 0

#149 energit

energit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2008 - 9:14

vcera jsem koukal na hokej :( a dorazil jsem pozdeji, takze jsem novou verzi neotestoval, nicmene dnes hned jak dorazim domu, se na to vrhnu. Kazdopadne diky moc, za individualni support :) (i kdyz je to minimalne pro vsechny kdo pouzivaji PDA ETEN jako ja)
  • 0

#150 energit

energit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2008 - 19:57

tak stahuju novou verzi a hned napisu vysledek, v mezicase mi to behem instalace pise floating point division by zero, coz predtim nedelalo
  • 0

#151 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2008 - 20:27

Behom instalacie?Na aky disk to instalujes? Schvalne som si to stiahol aj ja a ziaden problem s instalaciou nebol... Instalacia spociva len v rozbaleni suborov do adresara ktory si navolis...takze nechapem... Este daco Po instalacii daj hned uloz do ini a daj vygenerovat strukturu adresarov na stranke nastaveni ak budes pouzivat vnorene adresare pre pictures/co samozrejme doporucujem/... Teraz je prechodne obdobie a MoZiGo podporuje dve verzie struktur adresarov a htm. V buducich verziach bude uz len vnorena verzia... Teraz ma este napadlo, nemas nahodou 64bitovy windows vista? Lebo na tom zial asi MoZiGo nechodi koser...
  • 0

#152 energit

energit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2008 - 20:45

dal jsem to na disk co mel malo mista, nyni uz je to v poradku, vsechno funguje konecne tak jak ma, jeste jednou diky za skvely support
  • 0

#153 Roman_Ku

Roman_Ku

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2008 - 9:57

Nainstaloval som si program v1.1.1.14, ale po spusteni mi vypise "floating point division by zero". Taktiez mi chyba subor s mapou svk (v podstate nemam ziadnu mapu v adresari MAP).
  • 0

#154 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2008 - 10:10

Asi si pri prvom spusteni po instalacii nedal ulozit nastavenia do ini... Do adresara map patria ine mapy ako tie co potrebuje mozigo na svoj beh. Mapky ktore pouziva su v korenovom adresari MoZiGo...
  • 0

#155 Roman_Ku

Roman_Ku

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2008 - 10:29

Moja chyba, uz som na to prisiel. V navale nadsenia som nestiahol instalaciu, ale iba exe subor a ten som spustil. Vtedy to vypise "floating point division by zero".
  • 0

#156 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2008 - 20:36

Inštalácia MoZiGo 1.1.1.16+MaZuWeb1.2
tu
- pridaná obrazovka pre user POI iGO8 s možnosťou priameho zápisu do PDA - bez potreby ďalšieho programu
- uvítam návrhy a podnety...
- MaZuWeb verzia 1.2 s platnosťou do 1.6.2008

  • 0

#157 energit

energit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2008 - 21:12

ahoj zatim nevyuzivam KML v google earth, takze ani neotestuji mazuweb v dohledne dobe, nicmene s mozigo uz jsem se plne szil a snad jedine co bych nyni zmenil je moznost odkryptovat napovedu
  • 0
GARMIN NUVI 550 ACER DX900 E-TEN M700

#158 energit

energit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2008 - 21:18

jeste jeden dotaz, abych plne vyuzil mozigo, premyslim i o vymene tomtoma za igo8, patri to asi do jineho vlakna, nicmene pokud by to slo, uvital bych kratce vyhody/nevyhody igo vs tomtom diky moc
  • 0
GARMIN NUVI 550 ACER DX900 E-TEN M700

#159 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2008 - 22:22

energit napsal/a:
snad jedine co bych nyni zmenil je moznost odkryptovat napovedu

Uz to tu po mne xcelo viacero ludi...asi to tam teda urobim, ale nie je mi jasne ako?
Úplne bez nápovedy /na checkbox/to samozrejme ide...ale to tak nazoaj chcete , listing bez napovedy?
V originale je to tak, ze su vlastne akokeby dve verzie listingov a sice ten z odkodovanou napovedou je s parametrom decrypt=Y a server vtedy vrati data s nápovedou, ale ako to urobit offline?Dvoma listingami je sice riesenie, ale to sa mi nijako nepaci...

Porovnanie tomtom a igo8 by odo mna nebolo fér lebo TT som zavrhol už dávno ešte keď slovensko bolo podľa neho vo východnej európe. Medzitým sa asi situácia už s pokrytím mapami na "východ" asi zlepšila. iGO mi hneď od začiatku vyhovoval aj ovládaním aj rýchlosťou výpočtu trate, mapy robia len ľudia a ich kvalita je taká aká je...Dnešné iGO8 s 3D nie je len efekt, ale má to zmysel najmä pri mimoúrovňových križovatkách nadjazdoch atď... A terazky otvorenosť voči formátu kml a user POI a ukladaním trás nemá chybu...

Že si ešte neobjavil možnosti GE je len škoda - GE bez kml je "obyćajný program", ale s rýchlym internetom a podporou webservera je to jednoducho paráda...
  • 0

#160 rasasak

rasasak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2008 - 23:04

mozna hloupa odpoved, ale jsem tu novy ... jak zjistim heslo ? :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama