Přejít na obsah


Fotka

ověřování uživatelů podle gc.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#1 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 9:17

Na základě některých příspěvků z minulosti bych rád znal váš názor na "odanonymizování" uživatelů, tím myslím to, že by u uživatele na gc.cz byl znám a ověřen příslušný nick na gc.com. zajímá mě, jestli jste pro nebo proti a v případě že jste pro, jestli jaké by mělo mít (ne)ověření následky na gc.cz (jen označit neověřené uživatele, nějaké omezení funkčnosti,...). Laskavě se držte tématu!
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#2 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 9:39

1. "odanonymizování" - suhlasim 2. (ne)ověření následky - ani neviem, snad obmedzit pocet prispevkov na forach za nejaky cas (den, tyzden) Este by som samostatne zaviedol postih pre overenych aj neoverenych, ktory sa nedrzia tematu :)
  • 0

#3 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 9:47

(z toho by mohla být i anketa) Spíš jsem pro ověřování nicku. Zda použít proti anonymům nějaké restrikce si nejsem jistý, protože kdo bude chtít prudit, klidně se zaregistruje falešně i na gc.com. Možná by stačilo ve fóru a v profilu zvýraznit neověřené, nebo naopak ověřené nicky.
  • 0

#4 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 9:52

Co ukazovat u neověřených uživatelů IP adresu?
  • 0

#5 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 9:56

Sodobar napsal/a:
Co ukazovat u neověřených uživatelů IP adresu?


To nepomůže, openproxy najdeš po netu stovky. Jsem pro "odanonymizování" a jak se to tu už jednou probíralo, po registraci možnost přispěvku až po např. 24h (kdysi tu něco takového bylo)
  • 0

#6 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 10:03

V podstatě je mi to jedno. Pokud by "odanomyzování" mělo mít nějaký vliv na gc.cz, tak třeba tím, že by se "anonymním" uživatelům (zareg. pouze na gc.cz) nezobrazovaly mapy a statistiky. Omezení vkládání příspěvků se mi moc nezdá.
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#7 Broupal

Broupal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 10:11

Mě napadlo, jestli by v případě "odanonymizování" uživatelů těm, kteří zůstanou anonymní se znepřístupnila mapa a těm ostatním by se mohla zpřístupnit i s přesným zaměřením. Nebo tomu brání ještě něco? EDIT: Jinak z odanonymizováním (hrozný slovo) souhlasím
  • 0
Broupal - ten, co tě na ... houpal

#8 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 10:12

Zda použít proti anonymům nějaké restrikce si nejsem jistý, protože kdo bude chtít prudit, klidně se zaregistruje falešně i na gc.com.


Pokud si dobře vzpomínám, dřív musel člověk nalézt alespoň 1 kešku, aby sem získal přístup, takže bych zavedl něco obdobného...

Přístup bych jim pořádně ztížil:
1. ověření nicku na gc.com
2. nalezení určitého počtu kešek
3. do té doby, než budo body 1 a 2 splněny buď úplně zamezit přístup sem nebo omezit počet příspěvků na minimum, označit daného Neověřený uživatel, zamezit přístup k mapě, hlasování a dalším věcem
  • 0

#9 Dexter

Dexter

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 10:14

"odanonymizování" - naprostý souhlas...Jinak jisté omezení funkčnosti gc.cz - třeba nepřístupné fórum jak to bývá na mnoha webech...
  • 0

#10 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 10:27

Ještě - pokud by všechna uživateli výše navrhovaná omezení přesto nestačila, zavedl bych funkci moderátorů, kteří by mohli skrýt/mazat příspěvky atd., jak už se tu jednou řešilo. Což mi připomíná, že to docela zapadlo :o
  • 0

#11 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 10:39

Jistě jsem pro ověřit existenci uctu na gc.com .. s tim jsem se tady taky kdysi registroval. Jestli to omezit na bod 2 ktery navrhuje sutech..nevim nad tim bych zauvazoval, preci jen je hodne lidi co se regne a pak by se rado na neco zeptalo jeste nez najde pixlu.
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#12 petzbrna

petzbrna

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 10:43

Sutech napsal/a:
3. do té doby, než budo body 1 a 2 splněny buď úplně zamezit přístup sem nebo omezit počet příspěvků na minimum, označit daného Neověřený uživatel, zamezit přístup k mapě, hlasování a dalším věcem


Určitě bych nezamezoval pristup na forum, jako zacatecnik odtud cerpam plno dulezitych informaci, ale je fakt, ze nejsem jich nasbiral prvnich cca. 30, tak jsem maximalne napsal PM ... ve foru jsem se vubec nevyjadroval ...

Dodatek ...

Jestli nekdo bude chtit podvadet, tak si udela aj dostatecnej pocet "found it" takze tohle pravidlo je opet spis prekazkou tem ktery to zajima a ne lidem co delaj problemy.

Navrh s moderatory zni mnohem lip :) Beztak je tu plno spameru co jsou tu 25 hodin denne ... a jeste nebudou moct spamovat, bo by si to po sobe museli rovnou mazat :)
  • 0
Lets go za sipkou!

#13 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 10:48

Odanonymizování - ano pro "ověřené" uživatele např. možnost "přesné mapy", případně možnost stažení gpx ČR (jestli to dohoda s GS umožňuje) za diskusi stojí otázka, zda by "ověření" bylo viditelné v podobě "Uživatel oveřen/neoveřen" nebo by byl i odkaz na profil na gc.com (to by se asi proflákla identita takových jako TV Nova, Geoblesk apod;)) pro neověřené udělat to, že veškeré linky by vedly na wiki :D, kde by byl postup, jak se odanonymnit
  • 0

#14 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 10:52

Jestli nekdo bude chtit podvadet, tak si udela aj dostatecnej pocet "found it"


No, lidská blbost je sice neomezená :D, ale říkám si (když tak mě z toho vyveďte :)), že aby tu někdo chtěl dělat bordel a kvůli tomu se registroval zde, na gc.com, počkal si 24 hodin, napsal 5 falešných found it logů a zatancoval nám tu kozáčka, na to už je i prudič příliš líný :P
  • 0

#15 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 10:53

Qnik napsal/a:
Jistě jsem pro ověřit existenci uctu na gc.com .. s tim jsem se tady taky kdysi registroval. Jestli to omezit na bod 2 ktery navrhuje sutech..nevim nad tim bych zauvazoval, preci jen je hodne lidi co se regne a pak by se rado na neco zeptalo jeste nez najde pixlu.


To určite ano. Zeptat se tady by mělo být možné i bez najití pixly. Leda udělat podmínku, že počet příspěvku nesmí být větší než počet najitých pixel + řekněme 10 bonusových příspěvků "zdarma" :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#16 Flipper77

Flipper77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 75 příspěvků(y)
  • LocationJižní Morava a Záhorie

Publikováno 27 únor 2008 - 10:57

To jako cenzura?Moderátor taky myslím není všemocný a pokud bude někdo chtít prudit,podvádět a odvádět řeč od tématu,tak se zaregistruje třeba 10x.vždyť i profily na GC jsou v podstatě anonymní a může si tam každý napsat co chce...;)
  • 0
To musí bavit!

#17 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 11:24

Flipper77 napsal/a:
To jako cenzura?Moderátor taky myslím není všemocný a pokud bude někdo chtít prudit,podvádět a odvádět řeč od tématu,tak se zaregistruje třeba 10x.vždyť i profily na GC jsou v podstatě anonymní a může si tam každý napsat co chce...;)


Nepoužíval bych pojem "cenzura" - ten znamená totiž něco uplně jiného. Cenzura by byla, kdyby každý příspěvek šel nejdříve přes pověřenou osobu, která by ho seškrtala, nebo zcela zamítla a to je nesmysl. Nebo je snad podle tebe cenzurou to, že musíš zaplatit za to, když chceš zveřejnit vlastní text na stránkách novin (například inzerát) ? To rozhodně ne - je to ekonomická podmínka, která znemožňuje, aby si do novin kdokoliv čmáral v jakémkoliv množství cokoliv ho napadne. Proč by tu nějaká podmínka, která znemožňuje zcela bezpracné a neomezené tapetování blábolů do fóra nemohla být ?
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#18 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 11:30

Co kdybyste se vrátili k tématu! Co je téma najdete v mém prvním příspěvku.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#19 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 11:42

Nemyslím si, že by člověk musel být na gc.com aby tady mohl diskutovat? + mnohdy jsou zde napadáni "neproblémoví" lidé za své dotazy a názora. Chápu, že si tu dají jiný nick. = jsem proti zveřejnění identity. Pokud se už najde vulgární prudič - účet zrušit. Asi si párkrát založí nový, ale časem dá pokoj. Zatím tu nikdo takový nebyl - myslím, že to nehrozí.
  • 0

#20 StefaCzech

StefaCzech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 11:49

Pokud by vyhodou deanonymizace byla presna mapa a treba i GPX cele republiky, tak jednoznacne ANO. Pokud by jedinym efektem mela byt filtrace prudicu, tak je to dle meho nazoru zcela zbytecne.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama