Přejít na obsah


Fotka

GSAK a offline mapy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
116 odpovědí na toto téma

#21 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2008 - 16:10

Presne tak, jiz od vcerejska maji wap.mapy.cz nejake problemy. Rano to bezelo, ale ted uz zase ne.
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#22 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2008 - 16:25

Já tedy do maker nevidím, nikdy jsem je nedělal. Ale co se map.cz týče-co místo wapu použít generátor tisku? Pak totiž se mapa neskládá z částí, ale je to jeden kompletní obrázek s předem definovatelnými rozměry. Například
http://mapgen.mapy.c...firmpoi,basepoi
Jen teď netuším, podle jakého postupu vypočítávají onen centrální bod, ale to by se jistě dalo nějak zjistit. A předpokládám, že to bude stabilnější jak na tom wapu...

EDIT:
http://mapgen.mapy.c...5a4d6&mt=0&md=1
Příklad mapy 640x480 px s označeným místem N50° E15°
  • 0
Berda

#23 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2008 - 16:35

HaLuMa napsal/a:
Jen pro uplnost, neni to jedina cesta, ale pro vase ucely asi dostatecna. Napriklad Geoget to tak kdysi delal, dnes uz to ale dela jinak.

K tomu mne donutilo asi pulrocni obdobi, kdy wap.mapy.cz kazdou chvili nefungovaly. :-( Dnes uz jim to snad funguje spolehlive, ale nebyl duvod to predelavat zpet.


A muzes alespon naznacit jaka je ta druha moznost? Tu co ted pouziva Geoget?
  • 0

#24 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2008 - 16:36

Dela to presne tak jak tu pred chvili napsal Berda. ;)
  • 0

#25 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2008 - 16:57

Dekuji za vsem za rady....
  • 0

#26 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2008 - 19:22

Tak uz to mam skoro hotovy. Budete potrebovat wget. Ale mam problem, nemate nekdo udelanej prevod do HEXa v GSAKu? Umito nejakou fci nebo se to musi napsat? Diky za info.... Az budu mit vyreseny tohle, mohu publikovat.... EDIT: Takze pomohl Mion a muzu dokoncit verzi...
  • 0

#27 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2008 - 22:45

Tak verze 0.9 je jiz hotova, zatim ji publikovat nebudu, jedna se o neprilis otestovany release. Neumi zatim Additional waypointy, ale umet je bude:) Makro bude mozno vyuzit: 1. bud jako SplitScreen 2. v exportu HTML (napr. pro PDA) Nahled na obrazovku si muzete prohlednout v priloze tohoto postu.
  • 0

#28 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2008 - 11:26

Takze jak se veci maji, mrknete sem : http://www.edisk.cz/...rar_1.04MB.html dal jsem tam ukazku jak to zatim ted vypada (HTML export i s childwaypointama) Dej mi vedet, jak se libi.... Jinak ve finale to bude kombinace 2 maker: 1. makro konfiguracni a stahovaci (uzivatel si bude zadavat jak velky mapky, typ a zoom pro kes, jak velky velky mapky, typ a zoom pro childwaypointy, definice cest) 2. makro pro split screen a export (nebude primo nic stahovat), bude pouze zobrazovat jiz stazene minimapy.
  • 0

#29 HONZA.CZ

HONZA.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2008 - 11:54

Skvělé, právě toto mi v GSXAKu chybělo. Ještě dotaz, jsou v generovaném kodu html odkazy na web? Mám omezené GPRS a vadí mi připojování k síti.
  • 0

#30 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2008 - 12:14

suplere napsal/a:
1. makro konfiguracni a stahovaci (uzivatel si bude zadavat jak velky mapky, typ a zoom pro kes, jak velky velky mapky, typ a zoom pro childwaypointy, definice cest)

2. makro pro split screen a export (nebude primo nic stahovat), bude pouze zobrazovat jiz stazene minimapy.


Hezke hezke, koukal jsem na to a libi se mi to.

Mam jen otazku. Pocitas s nejakym hlidanim u toho druheho makra jestli se nektere z puvodnich souradnic nezmenily a negenerujes neco co jiz neni pravda?
  • 0

#31 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2008 - 15:19

Honza.cz napsal/a:
Skvělé, právě toto mi v GSXAKu chybělo. Ještě dotaz, jsou v generovaném kodu html odkazy na web? Mám omezené GPRS a vadí mi připojování k síti.


Je to ciste offline....Zadne online pripojeni, pokud si spravne nastavis HTML export.

Mam jen otazku. Pocitas s nejakym hlidanim u toho druheho makra jestli se nektere z puvodnich souradnic nezmenily a negenerujes neco co jiz neni pravda?


V prvni verzi urcite ne. Ted me nenapada zpusob, jak toto automaticky zjistit. Jediny zpusob co me napada je souradnice nejak zakodovat do nazvu obrazku (ted jsou nazvy generovany podle nazvu kese a childwaypointu).
V Makru c1 bude ale moznost zda prepsat existujici, takze timto by se to vlastne pojistilo....
  • 0

#32 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2008 - 17:02

To vypada DOST dobre :-). Kdy planujes zverejneni?
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#33 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2008 - 17:09

Dnes vecer? ;) Jestli u toho neusnu..... Uz ladim makro na stahovani a nastaveni.....
  • 0

#34 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2008 - 17:10

No koukám na to a taky oceňuju, vypadá to výborně! Moc moc se těším na výsledek! :)
  • 0
Berda

#35 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2008 - 18:34

Tak verze 1.0 je venku:
Zde je vse potrebne:
http://www.edisk.cz/...rar_1.35MB.html

i s wgetem

Venujte pozornost nastaveni:
Postup:
1. Rozbalte wget do adresare v GSAKu (treba wget)
2. Ulozte makra do adresare Macros v GSAKu
3. Nastavte si nejaky filtr, ktere kese chces stahnout (muzes stahovat celou CR ale v prvni fazi bych to nedelal, na testy si staci vybrat nekolik kesi)
4. Vytvorte si nekde adresar, kam budou ukladany obrazky z mapy.cz
5. Spustte makro Full_Mapycz_setting.gsk
6. Nastavte adresar ulozeni obrazku, cestu k wget, zda prepisovat stavajici a dale rozmery obrazku a zoom pro kes a childwaypointy (zoom je max 16, standartne je nastavena velikost 300x300px a zoom 15)
7. OK, chvili pockat podle rychlosti pripojeni az to postahuje
8. ve split screen vyberte "Full Mapy.cz" a je to.

Export do HTML:
1. Vyberte kese k exportu
2. Vyberte Export a HTML Files...
3. Nastavte si parametry HTML exportu
4. Na karte Advanced nezapomenout Zaskrtnout convert and Copy file:/// a dále v HTML page format vybrat "Full Mapy.cz"

Takze testujte.....

Co se mi uz ted nelibi:
- cerne okno wgetu, zatim nevim co s nim, ale kazdopadne pusobi rusive
  • 0

#36 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2008 - 20:50

Ta u me se neco nepovedlo po prepnuti do fullmapy.cz se GSAK dostane do nejake ho cyklu, z nehoz se dostanu jen ukoncenim GSAKu. Zbavil jsem se toho jen smazanim makra. Nastaveni bylo takto: C:\Program Files\gsak\data\OfflineMaps C:\Program Files\gsak\wget\wget.exe Prvni makro do definovaneho adresare nic nestahlo. Myslim, ze problem by mohl byt v tom C:\Program Files\....
  • 0

#37 maros251

maros251

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2008 - 21:02

Mno vysledek mejch pokusů je zatim bohužel nula. Makro nic nestahlo a při exportu se mě do offline listinku nic nepřidalo. No nic neni asi správne slovo je tam rameček kde má bejt fotomapa ale neni holt jsem to asi nezvladl nastavit :( nebo něco nefunguje B)
  • 0

#38 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2008 - 21:18

Problem je ucite v te ceste viz obrazek. Kdyz jsem cesty nastavil vyberem adresaru takto: C:\TEMP\OfflineMaps C:\TEMP\wget\wget.exe Tak se soubory stahuji do C:\TEMP\ Pri vyberu slozky se neprida na konec cesty \ Po doplneni se to stahne OK, pri prepnuti do Full Mapy.cz se obrazek mapy uz spravne zobrazi, ale GSAK je stale zacyklen. Lze jej jen ukoncit a makro smazat. Nelze ani prepnout ven z tohoto splitscreenu.
  • 0

#39 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2008 - 21:53

OPravena verze 1.0 (pouze macro Full_Mapycz_setting.gsk). Chyba ze jsem nedal nazev souboru po stazeni do uvozovek .... Od teto chvile budu dalsi verze uverejnovat zde, ale jiz bez wgetu. K tomu zacykleni : Nepouzivate nahodou macro URLwap.gsk, ktere mate nadefinovane jako Custom URL ? Pokud ano, zkuste ho z Custom URL odstranit. Mel jsem stejny problem....
  • 0

#40 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2008 - 21:54

Tak nevím, mě to zřejmě funguje jak má. Jen jestli to určeno pro PDA, tak by to chtělo upravit šířku stránky, protože rolování do stran bývá dost otravné
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama