Přejít na obsah


Fotka

GSAK a offline mapy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
116 odpovědí na toto téma

#41 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2008 - 22:45

maros251 napsal/a:
Mno vysledek mejch pokusů je zatim bohužel nula. Makro nic nestahlo a při exportu se mě do offline listinku nic nepřidalo. No nic neni asi správne slovo je tam rameček kde má bejt fotomapa ale neni holt jsem to asi nezvladl nastavit :( nebo něco nefunguje B)


Vyzkousej prosim novejsi verzi (o dva prispevky vis)....

A smaz soubor Full_Mapy_cz.dat v adresari macros v GSAKu (v adresari na ulozeni obrazku na konci nema byt \).
  • 0

#42 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2008 - 22:59

suplere napsal/a:
OPravena verze 1.0 (pouze macro Full_Mapycz_setting.gsk).

K tomu zacykleni : Nepouzivate nahodou macro URLwap.gsk, ktere mate nadefinovane jako Custom URL ? Pokud ano, zkuste ho z Custom URL odstranit. Mel jsem stejny problem....


Ad. 1 - ted uz bez problemu

Ad. 2 - Zacykleni bylo v tom :)

Tusite nejakou cestu jak, ale do toho Offline HTML prece jen ten odkaz na zive mapy dostat, prece jen se nekdy muze ukazat jako vhodny i jiny pohled do tech map, nez ten co jsem si predem vygeneroval.

Jeste otazka: pri nejakem hromadnejsim generovani muze hrozit ban z map na IP. Mam jen pocit, ze je mezi stahovanim kazde dalsi kese nejaka prodleva. Pokud neni, asi by neuskodil nejaky cekaci parametr aby se stahovani tvarilo vice jako rucni. Jsem zvykly mit vygenerovany listingy nenalezenych kesi do 30 km od mist pobytu, ktera mam vice mene 4 po republice a kdyz nekam jedu tak si generuji jeste trasy a okoli ciloveho mista a to je preci jen dost mapicek.

Kazdopadne zatim DIKY !!!
  • 0

#43 MilanoXTeam

MilanoXTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2008 - 23:02

suplere napsal/a:
A smaz soubor Full_Mapy_cz.dat v adresari macros v GSAKu (v adresari na ulozeni obrazku na konci nema byt \).


Pokud na konec cesty nedam to \, tak se mi obrazky do HTML exportu nevlozi. Pokud ho tam dam, tak se stahnou i vlozi.

Diky za mooc uzitecne makro!!
  • 0
Celej svět je jedno velký hřiště...

#44 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2008 - 23:29

Takze opravena jeste jedna chyba. Definitivne je cesta bez \ na konci... Uz by to melo fungovat, tak jak ma.... Pozor na to kolik toho budete stahovat a pri rozbalovani wgetu si neprepisujte knihovny libeay32.dll a ssleay32.dll (muze Vam prestat fungovat PQ pres mail, radsi ho rozbalte do nejakeho adresare a zadejte cestu k wget.exe (vcetne wget.exe)
  • 0

#45 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2008 - 23:35

kapitola napsal/a:
Tusite nejakou cestu jak, ale do toho Offline HTML prece jen ten odkaz na zive mapy dostat, prece jen se nekdy muze ukazat jako vhodny i jiny pohled do tech map, nez ten co jsem si predem vygeneroval.


A co zkusit pouzit skript na Amapy na online mapy?

Viz tady:
http://www.geocachin...9&getfile=59781

a forum:
http://www.geocachin...rt=&rowstart=60

To se mi zda jako lepsi reseni nez wap.mapy.cz, ktery vlastne zobrazoval to samy....
  • 0

#46 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 0:14

Amapy v GSAKu jako split screen uz nejaky ten mesic pouzivam. Slo mi spis o to, ze kdyz si vygeneruji offline do PDA ted i s mapou, tak se muze stat, ze kvuli celkove situaci na miste zjistim, ze bych uzivil i jine meritko nebo treba turistickou mapu a s tim odkazem jsem nemusel zadavat souradnice a jen jsem zvolil zoom a typ mapy. Obvykle nevim kdy a kde mi vybyde nejaky cas, ktery bych rad zaplnil, takze "sucha" priprava nebyvy dokonala a pak jsem nezridky vdecny za cokoli co mam po ruce.
  • 0

#47 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 0:31

Ja se na to jeste podivam cim by to mohlo byt.... Pouzivam stejne nazvy funkce a promenych, tak si zitra zkusim pohrat s makrem URLWap a dam vedet..... EDIT: Tak vyzkousejte tohle (makro ma jiz v sobe integrovane makro URLWap, takze ho odeberte z Custom URLs).
  • 0

#48 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 5:11

Ahoj, zatím to vypadá skvěle, jediné, co tam trochu hapruje, jsou u vygenerovaných html listingů odkazy na okolní keše (nearby caches)-vůbec žádné se neobjeví, přestože v nastavení to mám dobře...
  • 0
Berda

#49 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 7:42

Tuto chybycku ale neopravim, nebot se podle me jedna o bug GSAKu. Pokud si misto Full mapy.cz tam GSAK default, tak se mi take nic nezobrazi. Nicmene pokud nemam zaskrtnuto Exclude foud cache, tak se mi nearby cache zobrazi.....
  • 0

#50 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 9:14

Jej, jsem debil... :) Už je mi to jasné-makro jsem zkušebně použil na keše, které jsem našel. Takže chyba není v makru, ale mezi židlí a klávesnicí...
  • 0
Berda

#51 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 03 březen 2008 - 9:58

Nešlo by makro ještě rozšířit o možnost vygenerovat mapu nad konkrétním waypointem? Ještě bych asi udělal kontrolu na existenci obrazku. Pokud by nebyl, nevkládal bych obrázek do html stránky. Takhle se tam zobrazuje 300x300 okno s křížkem. Možná by stačilo jen textové upozornění "Mapa není k dispozici."
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#52 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 10:08

Kontrolu exitence obrazku je osetrena v nove verzi (1.01 viz priloha).

Nerozumim co je mysleno tímto:

Nešlo by makro ještě rozšířit o možnost vygenerovat mapu nad konkrétním waypointem?


Pokud si vytvoris Childwaypoint , tak ti to mapku stahne. Nebo jsem to spatne pochopil?
  • 0

#53 HONZA.CZ

HONZA.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 11:10

Moc se mi to líbí, ale mám drobný problém. Exportovaný HTML Cache na Firefoxu funguje, ale v PDA WM5, Explorer se nezobrazí obrázky. Zjistil jsem, že jsou bez přípony. V IrfanView jdou normálně otevřít. Potřebuji nakopnout. Díky.
  • 0

#54 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 11:46

No tohle nevypada na drobny problem, ale na velky problem.... Pokud nezatrhnu volbu Conver and Copy images, odkaz je stale na obrazky umistene v PC -----> problem Pokud volbu zatrhnu, tak se sice obrazky prenesou v poradku do Adresare Cache, ale vsechny jsou bez pripony -------->problem PC si s tim dokaze poradit, ale PDA ne...... Napada nekoho cim to muze byt?
  • 0

#55 HONZA.CZ

HONZA.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 11:54

Dost jsem se s tím potrápil, myslel jsem, že něco dělám blbě. Při tom množství nastavení exportu do html dodnes neznám všechny co dělají. Ta myšlenka mít stažené obrázky offline se mi moc líbí. Ještě aby šlo volat z OZIho listingy jako přílohy, tak už nic jiného nepotřebuji - možná:D
  • 0

#56 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 12:18

Tato chyba dle fora GSAK mela byt opravena jiy ve verzi .25 ale asi tak nestalo. Jiz jsem do fora GSAKu zadal dotaz.... Jinak volat listingy z OZIho samozrejme jde....Dokonce je tady nekde makro....
  • 0

#57 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 18:16

suplere napsal/a:
Kontrolu exitence obrazku je osetrena v nove verzi (1.01 viz priloha).


to je to na co jsem se ptal drive?( Pocitas s nejakym hlidanim u toho druheho makra jestli se nektere z puvodnich souradnic nezmenily a negenerujes neco co jiz neni pravda?)

Nestacilo by nazev stazene mapy jak je tvoren v soucasnosti rozsirit o o souradnice v nejakem formatu k nimz byl generovan a porovnavat je s aktualnimi souradnicemi tehoz waypointu?
  • 0

#58 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 18:35

Bohuzel jsem se k tehle diskusi dostal az nyni, ale chci podekovat Suplerovi za skvelou praci. Jedina vec, ktera mi nejak nefunguje je odkaz Master Index v listingu kese po vygenerovani html offline stranek. Nenapada Vas kde je chyba?. Kazdopadne jeste jednou diky :-)
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#59 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 21:18

kapitola napsal/a:

suplere napsal/a:
Kontrolu exitence obrazku je osetrena v nove verzi (1.01 viz priloha).


to je to na co jsem se ptal drive?( Pocitas s nejakym hlidanim u toho druheho makra jestli se nektere z puvodnich souradnic nezmenily a negenerujes neco co jiz neni pravda?)

Nestacilo by nazev stazene mapy jak je tvoren v soucasnosti rozsirit o o souradnice v nejakem formatu k nimz byl generovan a porovnavat je s aktualnimi souradnicemi tehoz waypointu?


Kontrolou existence obrazku rozumej to jestli je obrazek stazen nebo nebo neni (nema to vubec nic spolecneho se souradnicemi).

Je ta kontrola aktualnosti opravdu nutna? Ja to makro pouzivam k tomu, abych mel minimapu v PDA. Ve sve podstate mi je v PC nanic, protoze jako mapu v PC pouzivam bud AMapy.cz slit screen, anebo v ramci planovani OZIho.

Listing s minimapama potrebuji az tehdy pokud nekam jdu. A kdyz nekam jdu tak vim kam a neni problem tech par kesi co mam v planu stahnout znova (takze me vlastne nezajima, jestli byly souradnice zmeneny nebo ne, protoze stahuju cely vyber znova).

Zmena nazvu a pripojeni souradnic (v nejakem formatu) by byl trochu problem, protoze v zobrazovacim makru HTML_Full_Mapycz.gsk jiz nedelam zadny komplikovany vypocet souranic (kvuli rychlosti zobrazeni, a makro chci mit co nejprehlednejsi..)
  • 0

#60 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 21:23

Honza.cz napsal/a:
... Ještě aby šlo volat z OZIho listingy jako přílohy, tak už nic jiného nepotřebuji - možná:D



To makro se jmenuje ConvertOziWPTForPPC.gsk - zadáš v něm vstupní soubor (vygenerovaný předtím GSAKem, výstupní soubor a adresář s listingy (třeba "cache/"). Já si ho ještě trochu upravil (http://rsc.hyperlinx...ziwptforppc.zip), takže mi i mění barvu textu v názvech waipointů tak, aby to bylo čitelné i při tmavší barvě pozadí.
Pak je asi nejjednodušší vygenerovat v GSAKu HTML listingy a nakopírovat je do adresáře cache, který si vytvoříš v PDA v adresáři, který máš v OziExploreruCE nastavený jako zdroj datových souborů (File/Nastavení/Mapy a datové soubory -> a dole je Cesta k datovým souborům. Pak v Ozim stačí podržet stylus na waipointu a až se objeví nabídka, tak si vybrat Otevřít přílohu
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama