Přejít na obsah


Fotka

Z jake strany otevirate banan?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
86 odpovědí na toto téma

#21 Broupal

Broupal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 20:26

Já teda od stopky. Ale už jsem to kdysi s někým řešil ... jiný kraj (jiná domácnost) jiný mrav B)
  • 0
Broupal - ten, co tě na ... houpal

#22 Dak20

Dak20

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 20:40

Téma vysoce zajímavé.. takže pár vysvětlení pro zásadní stopkaře.. na špičce nemůže být hmyz protože po dávkách ethylenu kterému jsou všechny dovážené banány vystaveny by musel být zfetovaný i slon! Takže mýty o pavoucích a podobně jsou kec. Je logické že při kousnutí do špičky je to trpké protože slupka obsahuje třísloviny a ty určitě nejsou jedovaté. A to černé na dužině je zbytek květu tatéž ne jedovatý. Můj názor je že je praktičtější loupat od špičky protože poté drží slupka pěkně pohromadě. I opice to tak dělají takže proč se nedržet přírody navzdory všem odpůrcům !!!! B):):D
  • 0

#23 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 20:44

šťopka ;) edit: ad opice, no vidiš... na tom je právě vidět ten vývoj :D
  • 0

#24 vladkasunflower

vladkasunflower

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 20:45

Hm, na toto téma musím jako opice milující banány taky reagovat ... mě teda nikdy ani nenapadlo otvírat banán jinak než od špičky ... a že je tam černý fujtajblík, no nevadí, zavřu oči a rychle ho sním a s ním i celý banán, mňam, to my opice můžem
  • 0

#25 budik

budik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 20:59

Zásadně od š'topky!
Zájemci o hlubší studium problematiky si počtou zde:
http://www.fi.muni.c...-bin/anketa.cgi
  • 0

#26 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 21:02

od špičky :D
  • 0

#27 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 21:11

Co o loupání banánů praví google: http://images.google...&q=banana&gbv=2
Nehledě na to, že banán visí na stromě šťopkou vzhůru, takže loupat ho od špičky mi vždy připadalo jako otevírat lahev tím, že jí uříznu dno...
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com

#28 vojrou

vojrou

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 21:19

Oteviram banany podle toho jak ho chytnu, tedy od stopky i od spicky, manzelka ho otevira od spicky. Taky ho nekdy nozem rozriznu napul a loupu tedy odprostredka:). Od spicky jsem ho loupal v mladi. Od stopky me to naucila teta, te bylo, kdyz umrela, pres devadesatpet let, takze ta o tom neco vedela:)! Co se tyka drzeni: nedrzim ho, ale rovnou jim.
  • 0
vojrou

#29 c.jirin

c.jirin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 21:44

Od špičky,ale byl bych radši,kdyby se témata týkala geocachingu.Nebo si tu za chvíli bude otvírat kdo chce co chce.
  • 0

#30 kuzysk

kuzysk

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 21:48

vždy od špičky.... za stopku sa banán potom drží ;) bože, už aj tu je o tom reč :-) ale ako vravím od špičky
  • 0

#31 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 22:02

moje přítelkyně taky od špičky a je to docela příjemné......
  • 0

#32 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 22:11

Ano, ano, typické kačeří thema.:D Když už je tady, přidám se taky. Zásadně "otevírám" banám od stopky, kterou nalomím. Konec pak tak nějak vytlačím zbytek banánu ze špičky, abych ho celý nejedla, protože mě rovněž říkali, že tam jsou všelijaké potvory - prý tasemnice :D - i když je to samozřejmě nesmysl......... :|
  • 0

#33 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 360 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2008 - 23:14

mno já se snažím se do něj dostat od prostředka, když je vcelku... trvá to dýl (víc se na něj těšíš), zapatleš se u toho víc(důvod umýt si občas ruce) a pekelně tím pobavíš okolí, což mě dycky zahřeje u srdce, že sem někoho rozveselil:)
  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D

#34 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 0:26

Spicka rulezzz. :P Tema je klasicke, byva to tak pul na pul. Vsak ako inac - bolo najprv kure nebo vejce? B)
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

#35 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 0:38

šťopka. copak to jde jinak ? :D
  • 0

#36 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 1:52

bolo najprv kure nebo vejce


Samozřejmě, že kohout :D
  • 0

#37 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 3:01

jedine od stopky. :) K těm pavoukum. Cetl jsem kdesi kdysi studii o tom, ze je to pekná blbost. Ze pry neni mozne, aby se clovek timto zpusobem otrávil. Nicméne moje milá maminka v mládí dlouhou dobu pobyla v nemocnici a doktori si nevedeli rady s tím, cože jí to je. Teprve až po dlouhých testech a bádání a kdoví čeho ještě dospěli k názoru, že za to můžou banány, pavouci a špičky. A tak prodělala několik terapií a procedur, aby ji uzdravili. Což se naštěstí podařilo a já mohl přijít o mnoho let později na svět. :D Od té doby je nejíme nikdo u nás doma a je nám hej. Kde udělali soudruzi chybu??? To se už asi nikdo nedozvíme. :)
  • 0

#38 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 6:58

ale to už je dávno vyřešeno - vejce.

Saman napsal/a:
... bolo najprv kure nebo vejce? B)


  • 0

#39 Iluvator

Iluvator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 7:11

Saman napsal/a:
Spicka rulezzz. :P Tema je klasicke, byva to tak pul na pul. Vsak ako inac - bolo najprv kure nebo vejce? B)


Vejce - Ještěři jsou a byli vejcorodí a neslyšel jsem že slepice byla před dinosaury
A banán, podle nálady a tvrdosti šlupky, nebo dozrálosti banánu.
To vypadá, že by chtěl někdo udělat keš ve tvaru banánu a teď zkouší jak se mu do ní budeme dostávat :D
  • 0
Oregon 300
Tak do toho šlápni ať vidíš kousek světa.....

#40 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 7:26

Samane, samane...proc takove off-topicy? Bavi se tu preci o bananech:-D Nicméně šťopka, jednoznačně. Nikdy jsem nepochopil jak to někteří lidé dokážou loupat od špičky, takovou námahu před jídlem protrpět?! Jinak k těm pavouků. Otec má velkoobchod s ovocem a zeleninou..už tam nedělám, ale za svého mládí jsem tam pobyl mega času. Někdy by jste se divili co v těch krabicích s banánama přijelo za potvory. Neříkám, že nějaký banány snad nakazily, to je samozdřejmě blbost. Ale pavouky maj ve světě pěkně hnusný...ezope pamatuješ na tu mrchu co je v boudě přilepená izopelou na zdi?:-D
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama