Přejít na obsah


Fotka

Z jake strany otevirate banan?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
86 odpovědí na toto téma

#61 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2008 - 13:21

Buřt se opéká na klacku. Což je terminus technicus, vhodný i v případě, že je klacek kovový se zdobenou rukojetí.
  • 0

#62 Kumul

Kumul

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2008 - 13:34

na Buřty je přece napichovák, nebo Néé? A banány loupu od šťopky, sice jsem původně špičkař, ale LiborH mi vysvětlil že to děti učím špatně a tak jsem jako moudřejší ustoupila. Ono od Šťopky taky jde , jen chce trochu cviku. (Ale jen tak mezi námi;)- od špičky je to stejně lepší, háďátka neháďátka)
  • 0

#63 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2008 - 14:16

Krkovicka napsal/a:
banany nežeru

To je jasný, ty se cpeš těma buřtama, co?:-D
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#64 parda

parda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2008 - 14:41

Něco pro ty co se stále ještě nerozhodli... ;) http://www.youngprim...chway_white.jpg Jinak u mě - jedině od špičky :D
  • 0

#65 Sagapo

Sagapo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2008 - 16:33

kyknos napsal/a:
Buřt se opéká na klacku. Což je terminus technicus, vhodný i v případě, že je klacek kovový se zdobenou rukojetí.


To právě není tak jisté, u nás se věčně dohadovalo mezi klackem a vošťůrákem. A k tomu je ještě varianta kuťák :). A pardon za off-topic. Jak vidím dohadu o banánech, vzpomenu si i na buřty :D.
  • 0

#66 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2008 - 12:41

Od stopky lze banan oloupat jednou rukou! To se uchopi banan "jako pistole", rozpohybuje se rychle nahoru a skubne se dolu. Banan pak pristane na zapesti, spojen slupkou se stopkou, kterou stale drzim v dlani.

Od spicky ho loupat ani neumim.

P.S.:
Velmi doporucuji prostudovat vysledkty teto ankety cajove konference:
http://dione.zcu.cz/...une/004867.html
ktere najdete zde:
http://dione.zcu.cz/...uly/004886.html

...
A tak jedinym zajimavym zaverem zustava porovnani techto dvou polozek, z
nichz vychazi zajimavy vysledek: zatimco loupani bananu od stopky je
takrikajic pancitronove (5 citron+, 4 citron-), a ukazuje tedy zrejme na
universalnost tohoto pristupu, loupani od bubaka je zalezitosti vyhradne
citron+. Jake jsou spolecenske dusledky tohoto fenomenu, ponechavam na
uvaze ctenarove...
(Znamenalo by zavedeni bananu s bubakem na obou koncich likvidaci i tech
nekolik malo odpiracu citronove, kteri se uchyluji ke stopce? - to by
byl boom pro citronovy prumysl!)
...


  • 0

#67 mrluc

mrluc

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2008 - 15:33

No, ja bych loupal podle navodu .... takze by k bananum meli nejakej dodavat ne? ;-) do ty doby od stopky po susen, i kdyz uz jsem zazil (nastesti ne osobne...) dlabeni vcetne susne, stopky i cely slupky mezi tim... z vyrazu tvare kamarada nemohu doporucit :)
  • 0

#68 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2008 - 16:04

helut napsal/a:
Ja vim ze se to netyka geocachingu ale v oddile uz dlouho vedeme spor o to z ktere strany se otevira: a zajmal by me vas nazor
Vložený obrázek
1) od spicky (aby ho bylo za co drzet)
2) od stopky (aby se lip otviral)

Od šťopky, podle názvu threadu jsem čekal spíše nějaký protest proti hloupým anketním threadům, kterých je tu mraky... :(
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#69 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2008 - 19:14

No, ale pak jsou tu druhy mraky threadu kde se napada cestina na groundpeaku a podobne flamy. Budme radi za tyhle.
  • 0

#70 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2008 - 22:06

Buřty se opékají na vošťuráku, jak tady již výše někdo uvedl - aspoň tak mě to naučili coby malého haranta, když jsem trávíval prázdniny mimo velkoměsto na území domorodého divošského kmene Vysočinů. A banán jednoznačně od stopky, docela mě překvapuje, že mimo mé babičky se najde ještě tolik dalších špičkových banánožroutů:o A háďátka v banánu, před těmi mě jako malého taky pořád bránili - a pak jsem se dočetl v Černé sanitce, že to vlastně byl hoax.
  • 0

#71 Kocourvbotach

Kocourvbotach

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 14:13

vošťu... cožeco? tohle mi nedělejte :D:D:D vedle "vasilka" další slovo co mne dostane do křečí. A banán? Když jsem byl malý tak vždycky shora, ale poslední dobou od šťupky. ;)
  • 0
www.filmovamista.cz/projekt/geocaching
série Filmová místa. Pomozte nám najít zajímavá místa natáčení

#72 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 17:13

Co ???? Vošťurák ????? Teda tak maminka říkala tomu nástroji, kterým čistila ucpané WC. :o
  • 0
Sylvia999

#73 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 19:01

Vošťůrák sem v životě neslyšela....Co je svět světem, škvařil se vždycky buřt na klacku. Nebo na prutu. Teď zrovna nevím, neb už nějakej ten pátek dělám buřty na speciálním roštu.
  • 0

#74 Sagapo

Sagapo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 19:52

Opravdu tomu říkají vošťůrák, když jsem to poprvé slyšela, nemohla jsem se nesmát :D. Je to nějakej lokální výraz oblasti v západní části Vysočiny - alespoň, co jsem zatím vypátrala.
  • 0

#75 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 20:47

Sagapo napsal/a:
Opravdu tomu říkají vošťůrák


:D
  • 0

#76 petzbrna

petzbrna

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2008 - 21:29

Add banan - stopka :) jedine stopka :) Add burt a ta vec - uz jsem slysel aj vyraz "bodlo" donedavno jsem si myslel, ze se takto oznacuje neprofesionalni kop hrace fotbalu ... jak je vydno nekdo na tom aj opika spekone :)
  • 0
Lets go za sipkou!

#77 Honzula

Honzula

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2008 - 14:13

Banán: v dětství od špičky, ale dlouholetým zkoušením jsem se dopracoval k technice "od stopky" Buřt: Na území vysočiny jsme trávil každé prázdniny a buřty jsme dělali na "vopíkáčku" ale to bylo pouze v případě že jsme nedělali kuře na rožni. Alternativa: za nepříznivéo počasí jsme u kamaráda na stavbě dělali tenké párky na svařovacím drátu v kamnech zn. Petra. :o:o
  • 0

#78 NadaK2

NadaK2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 21:27

Taxem si dnes organizovaně dala k obídku banán, abych zjistila, jak jej loupu .... no a výsledek? Od špičkyB). Proč? Nevím;), tak mi nějak padnul do ruky a šlo to samo. Ale až si vezmu hodobóžové nádobíčko:p, doma, hmm, tak to nevím odkud na něj půjdu. Zítra zakoupím celou sadu nebo přesněji tak asi kilčo banánů a budu testovat. Snad mi nebude špatně ...:o ... Konečně hodnotný téma a hodnotný příspěvek, proč furt řešit náš vztah k Thaiwandu, k GPS a GSAKu? Já řeším mnohem přízemnější témata, jako co na sebe, kdo s kým, kdy a kde budu kešovat a samozřejmě, jak na banáni .... :D:D:D
  • 0

#79 JuCaKe

JuCaKe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 21:59

Ad buřty: My doma jsme už rezignovali na výraz "Takovýtonavopejkání". Občas jen "Takovýtotamto...no...víš co:D" Ad banány: Já osobně jsem špičkařka:). Od šťopky to neberu jen proto, že jsem na to levá a nejmíň půlka banánu se mi přitom vždycky rozblemcne:D
  • 0

#80 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 22:37

Sagapo napsal/a:
...Je to nějakej lokální výraz oblasti v západní části Vysočiny - alespoň, co jsem zatím vypátrala.

Západ Vysočiny souhlasí, mě vošťurák učili používat v okolí Počátek, což je na pomezí bývalých okresů Pelhřimov a Jihlava.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama