Přejít na obsah


Fotka

Co znamena "Published with exception"?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 Sinuhet

Sinuhet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2008 - 21:53

Rad bych se zeptal na nasledujici notifikaci kterou jsem obdrzel a jejiz vyznam prilis nechapu. Upozornuji, ze nejsem owner teto cache :-). Co znamena "Published with exception" ----- For GC1A1X1: Mahenova stran (Traditional Cache) Location: Czech Republic 2.3mi E (3.7km E) Geohorse reviewer published Mahenova stran (Traditional Cache) at 3/10/2008 Log Date: 3/10/2008 13:56 SEC Published with exception --- Diky za osvetleni. Aktualni stav je ze server tuto cachge nezna / nepovoli mi do ni pristup. Sinuhet
  • 0

#2 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2008 - 22:00

Co jsem se dneska dozvedel od Endiku (doufam, ze to skutecne byli oni :)), tak umisteni tehle kesky koliduje dost brutalne s finalovkou jine (o nejakych 30m). Takze jak se to vyresi, zas bude publikovana.
  • 0

#3 Sinuhet

Sinuhet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2008 - 22:05

niximor napsal/a:
Co jsem se dneska dozvedel od Endiku (doufam, ze to skutecne byli oni :)), tak umisteni tehle kesky koliduje dost brutalne s finalovkou jine (o nejakych 30m). Takze jak se to vyresi, zas bude publikovana.


JJ myslim, ze presne tusim o jaky prostor se jedna a s cim to muze kolidovat. Kdo nema odlusteno Brno tak se mu ten prostor muze zdat prazdny. Sin / Podobny problem jsem mel u zakladani jedne sve cache - ale tam to prave nebylo reseno timto typem notifikace.
  • 0

#4 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2008 - 22:11

No podle mych informaci o tom reviewer nevedel, takze ta exception mozna bude kvuli necemu jinemu. Ale treba k tomu rekne neco nekdo, kdo to nema jeste z dalsi ruky :) Nerad bych tu siril nejake informace, ktere jsem treba ne uplne dobre pochopil.
  • 0

#5 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2008 - 22:30

Jestli má správně označené waypointy (mysterka), tak o tom reviewer nemohl nevědět ;)
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#6 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2008 - 22:38

A jestliže je označené nemá, což je u Dapeho velmi pravděpodobné?
  • 0

#7 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2008 - 22:52

Toto označení používáme (Poník začal, já se přidal) při vyjímce z pravidel, pokud jde o výjimku, která je možná (váže se k částem pravidel, která mají charakter doporučení a ne 100%ní nutnosti). Typicky jde o vyjímku z doporučené vzdálenosti 161m mezi keškama - tato vzdálenost není taková, že by přes ni nejel vlak, výjimečně lze vzhledem k okolnostem tématu kolidujících keší (rozdílnost), oddělení terénu, hostotě keší dané oblasti výjimku udělit a povolit vzdálenost o něco nižší. Pak to takto v publish logu zmiňujeme. Zmíněná brněnská cache je ale extrém způsobený dědictvím z minulosti-zde se opravdu exception netýkal této silné kolize 30m mezi keškami, o tom nebylo v době publikace známo - jak už jsem zde opakovaně zádal cachery, je VELMI vhodné, aby si každý zkontroloval, zda má u svých multi/mystery kešek zadány waypointy finálek a stagí s mezikeškama správně či zda dokonce vůbec nechybí. V tomto případě byl právě Poník upozorněn po publikaci nové kešky na takovou kolizi, o které jsme nemohli vědět, a provedl proto retract (odpublikování) do vyřešení kolize-bylo to se starou keškou bez final waypointu. Ale už se to řeší a snad i vyřeší...
  • 0

#8 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2008 - 13:11

Zrovna u tehle kese me zajima, jak ma vlastne reviewer pri dodatecne zjistene kolizi postupovat. U jedne kese minarjo dodatecne zjistil kolizi s Astrocache a tak ji do vyreseni disabloval, coz stale umoznovalo nalezcum si ji zalogovat. Tuhle kes ale publikoval ponik a po zjisteni kolize misto disable zase publikaci zrusil, coz nejen me nastvalo, protoze mezitim ji navstivilo 10-15 kaceru a ted si ji nemuzeme ani zalogovat. A napriklad ja dusledne dodrzuji poradi logovani s trackovacim GC, takze do nove publikace si nemuzu lognout ani zadnou jinou. Jaky je tedy spravny revieweruv postup v takovem pripade? Je vubec nejaky? Nestal jsem ponikovi na mailu ani za odpoved. :|
  • 0

#9 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2008 - 13:53

Na nic cekat nemusis, trackovaci GC muzes protrackovat pozdeji ve spravnem poradi dodatecne pres write-note log, ktery vzapeti muzes hned zase smazat.
Ja bych radil se nerozcilovat a mit pro praci revieweru trochu pochopeni. A navic je to jen hra a o zivot nejde.
Jinak zrovna v tomto pripade je pouziti retract spravnejsi reakce, nez disable.

fotrik napsal/a:
... coz nejen me nastvalo, protoze mezitim ji navstivilo 10-15 kaceru a ted si ji nemuzeme ani zalogovat. A napriklad ja dusledne dodrzuji poradi logovani s trackovacim GC, takze do nove publikace si nemuzu lognout ani zadnou jinou....


  • 0

#10 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2008 - 14:04

Mion napsal/a:

Ja bych radil se nerozcilovat a mit pro praci revieweru trochu pochopeni. A navic je to jen hra a o zivot nejde.


Me nastvani je treba brat s rezervou. Jsem takova prchliva povaha. Jen nechapu, ze u kolize 20 metru da jeden reviewer disable a u kolize 30 metru jiny zrusi publikaci. Cekal bych, ze takove veci se stavaji casteji a jsou na to nejake zavedene postupy.
Vim, ze muzu GC logovat dodatecne, ale pokud se to protahne na mesic i vic, muze to byt dost prace. Navic pokud nikdy k nove publikaci nedojde, vubec se to nedozvim, protoze takovou kes si ani na watchlist nemuzu dat.
  • 0

#11 coluberT

coluberT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2008 - 15:04

No, já jsem se tam taky s Fotříkem a dalšími potkal a to jsem musel v pracovní době vyběhnout docela velkej kopec;) Na místě jsme se už doslechli, že keš byla archivována, ale domnívali jsme se, že si ji i tak budeme moci lognout, když ji vyhledáme dle waypointu. Byla by to zvláštnůstka, jak Fotřík prohlásil, tzv. LTF (last to find) :) Bohužel to nejde, takže se ze: "...super výletu na moc pěkný místo Brna s vyhlídkou a potkáním kolegů - příjemného minieventu, díky za zážitek..." stalo "...úplně zbytečná ztráta času se trmácet někam po turistické značce s rozbahněnou cestou bez cíle, mohli jsme dělat něco užitečnějšího, že jsme sem jeli! Byli jsme všichni naštvaní a hrozně jsme nadávali..." :D:D:D Jak je všechno relativní...:) Ve skutečnosti samozřejmě rychlé FTF hunt výpravy vůbec nelituji! :) V každém případě zase něco netradičního, protože občas se stane, že vyjde listing a keš není na místě. Tady zas keš na místě byla v pohodě, ale už nebyl listing :) Asi je to i ta lepší varianta :) Chápu, že něco takovýho se může stát a beru to jako technickou nedokonalost, doufám, že se dočkáme znovuobnovení (třeba na jiném místě, pod jiným názvem, jiným typem a v nejhorším i jiným autorem B)) Tím, že nemůžu logovat, tak aspoň na tomto místě děkuji autorovi za keš! :)
  • 0

#12 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2008 - 15:43

Musím říci, že toto se nestává často - mně se to u fotříkem zmíněné kolize jedné kešky s Astrokeší stalo poprvé (a prozatím i naposled), že mi byla po publikaci oznámena kolize s nezadaným final waypointem té Astrocache. Naštěstí většina keší final waypoint má, jen ty úplně staré z dob, kdy schvaloval Erik, ty asi ne. Horším problémem jsou posuny finálek, kdy autoři často opomenou skrytý waypoint posunout též. Jinak já disable provedl proto, že v okamžiku zjištění problému už měl autor promyšlený posun a bylo tedy jasné, že cache bude moci pokračovat mimo kolizi. Navíc už ji pár lidí našlo, tak aby mohli logovat. Poník si tímto (autorovým posunem mimo kolizi) asi jist nebyl, proto zvolil retract, ale striktní pravidlo na toto opravdu není. Opravdu jde o vzácný jev, aby se silná kolize zjistila až po publikaci právě kvůli nezadání či neaktuálnosti waypointů některých autorů multin a mysterek...
  • 0

#13 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2008 - 16:07

OK, diky za upresneni. Aspon jsme se v hezkem odpoledni problehli a provetrali na cerstvem vzduchu, jak pise coluberT. Dobre mi tak, ze se zenu za FTF a pak jsem v praci o to dyl. [;)]
  • 0

#14 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2008 - 16:55

Zajímalo by mě, jestli mám jakou autor cache nějakou možnost zjistit, zda v místě plánované finálovky už něco není. Pokud chci udělat něco méně obvyklého než "pod kamenem" nebo "v kořenech" :), může dát výroba úkrytu dost práce. Ptám se naprosto sobecky, protože něco takového připravuji ;).
  • 0

#15 Sinuhet

Sinuhet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2008 - 17:05

mtauf napsal/a:
Zajímalo by mě, jestli mám jakou autor cache nějakou možnost zjistit, zda v místě plánované finálovky už něco není. Pokud chci udělat něco méně obvyklého než "pod kamenem" nebo "v kořenech" :), může dát výroba úkrytu dost práce.
Ptám se naprosto sobecky, protože něco takového připravuji ;).


Ja tu moznost vidim jako maximalizovat pocet odlovenych kesi v prostoru 30km +/- N/S/E/W ;-) no a samozrejme druha moznost zkusit se poptat reviewera zda na dane pozici neco neni, kazdopadne je jasne ze ja nejsem kvalifokovana osoba na to odpovedet. Sin
  • 0

#16 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2008 - 19:34

Ptát se nás je možné, nejlépe je předem založit NEAKTIVNÍ listing (není přece zatím určen k publikaci) na požadovaných souřadnicích a pak se mě či kolegů zeptat mailem na volnost (s odkazem na ten listing či jeho waypointem). Takto založený listing zároveň slouží jako určitá rezervace místa, pokud volno je (běžně tolerujeme cca 14 dní u tradičních a až měsíc u mulsti/mystery či jiných složitějších keší-dle dohody).
  • 0

#17 coluberT

coluberT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2008 - 21:54

Tak teď vyšla obnovená Mahenova stran s protekčním waypointem GC1A1X1 jako multina :) Myslím, že je to elegantní řešení a je zatím vidět fakt snaha uvést vše na pravou míru a k všestranné spokojenosti. Pondělní výlet mě inspiroval k odlovu té kolizní mysterky, takže jsem ji hned začal luštit (přesněji řečeno jsem vytiskl zadání a dal ho mé ženě, aby ho vyluštila :P) V každém případě až budu mít vypočítaný souřadnice ;), tak se na místo stejně ještě jednou podívám :) Díky!
  • 0

#18 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2008 - 22:10

Ano, autorka měla snahu to rychle opravit a to se i ve spolupráci s Poníkem a některými brněnskými kačery stalo. Jinak protekční GC waypointy neudělujeme, ty přiděluje sám systém a my to neovlivníme :D
  • 0

#19 kryserka

kryserka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2008 - 9:02

Celou diskusi jsem si se zájmem přečetla. Mahenova stráň měla být nenáročná, příjemná, snadno dostupná tradiční keš na krásným místě pro širokou kačerskou veřejnost (včetně rodinných týmů) i pro ty, co loví bez GPS. Trochu mě mrzí, že její začátek se takto zkomplikoval, Hodně jsem se snažila všechno dobře připravit. Na druhé straně myslím, že se to prostě stát muselo, aby se zase něco pohnulo dopředu - aspoň já určitě vždycky zadám všechny waypointy :). Kromě toho mě moc potěšila snaha všech zúčastněných pomoci celou věc vyřešit - děkuju hlavně Raptorům! Když včera večer přišla hláška o nové publikaci, měla jsem fakt radost, doufám, že vám ostatním bude keš dělat radost taky a hodně dlouho. Kryserka - autorka keše.
  • 0

#20 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2008 - 9:53

No asi bych měl osvětlit problematiku této cache, když to tu tak čtu...

1. Published with exception - znamená publikováni s vyjímkou na 161m. (je to takové označení toho, že o kolizi vím a byla probrána ať již s majitelem cache co koliduje nebo s majitelem kolizní, slouží to i jako návěšť pro další reviewery v případných sporech) Předem upozorňuji, že pravidlo 161m platí a vyjímku uděluji opravdu v opodstatněných a dobře zdůvodněných případech.

2. Cache GC1A1X1 Mahenova stráň byla publikována také s vyjímkou, ovšem v dobré víře, že jde o skutečně drobnou kolizi s GC15F9Q, která byla ještě od této cache oddělena dvojitou terénní překážkou.
Po publikování jsem byl kontaktován místními geocachery a upozorněn na velice úzkou kolizi s jednou starou mystery cache, která neměla zadané waypointy finále (tudíž jsem o ní ani já ani systém gc.com nemohl vědět). Velice jim za tuto informaci děkuji a cením si jí o to více, že se nevědělo o tom, zda nová cache ještě vůbec půjde přesunout nebo zachovat a tím upozorněním by se tedy dobrovolně připravili o bod.

Využil jsem okamžitě po informaci svého práva vzít zpět publikaci, protože:
a) měl jsem informaci, že mysterka je na prakticky stejném místě, byl i podobný hint, takže bylo veliké riziko, že dojde ke zkažení, ohintování, nebo prozrazení chcete-li stávající mystery cache a pro mě jako reviewera je pořád lepší rozmrzelý hledač, než rozmrzelý majitel (mj. i pro to že, body jsou a budou dál, ale některé nápady a práce jsou unikátní)

b) tím, že byla cache odpublikována jí mohla majitelka bez problému upravovat a prakticky kompletně předělat, (z tradiční na multi) protože bylo jasné, že z podstaty lokality a takové kolize to vyřešit jen přesunem souřadnic nepůjde.


3. Po několika chvílích jsem dostal na desítku více či méně rozmrzelých mejlů, nastěstí ani jeden nebyl od majitelů keší v kolizi, ba naopak, tak jsem využil standartu gc.com na reakce do 72 hodin a nechal ty horké hlavy trochu vychladnout, ono je to v těhle případech lepší, nehledě na to, že v tu chvíli jsem sám nevěděl, jak se nám s majiteli podaří problém vyřešit.
V této chvíli by měli mít všichni odpovědi ve schránce, takže než si tu někdo bude stěžovat na to, že nestojí reviewerovi za odpověď, měl by si napřed uvědomit, že reviewer tu není jen pro něj a nesedí u PCčka na gc.com 24/7/365 a nemusí tedy dostat odpověď okamžitě, dále, že dotazy a přání a stížnosti mají určitou prioritu.

Chtěl bych poděkovat všem, co se mi snažili při řešení kolize pomoci
ať již Raptor teamu, tak kryserce, která se, přestože je tahle cache její první, zachovala naprosto vzorově. Dále velmi děkuji majiteli kolizní mystery za okamžité napravení situace a rychlé sdělení informací.

Nyní je již vše v pořádku a tak můžete spokojeně lovit a logovat.
  • 0
ICQ: 340776686




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama