Přejít na obsah


Fotka

Geoget - zustane viset okno importu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 vlastik7

vlastik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2008 - 8:03

Pri importu z html zustane otevrene okno "Geoget is busy" "Importing..." Stane se to pouze tehdy, kdyz se pri importu prepnu na jinou aplikaci, napr. Firefox. Na konci se normalne zobrazi okno s poctem importovanych kesi. (schovane pod oknom Geoget is Busy...) Ale okno Geoget is Busy je tam dal. Verze 1.2.5.284. Chyba je pouze estetickeho razu, nema vliv na funkcnost.
  • 0
-- Vlastik7's Family Team Geocaching.CZ --
vlastiksk.blogspot.com

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2008 - 8:17

Mne se zase stává, že pokud otevřu jiné okno jiné aplikace, tak furt se cpe do popředí to info okno o importu apod., což se mi moc teda nelíbí... Pokud jde o samotný import, pak mi ve finále schází info jako v GSAKu, kolik bylo importováno nových kešek a kolik jen updated... stálo by to za podrobnější info.
  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2008 - 9:49

o obcas neschovanem busy-oknu vim, problem je zapeklitejsi nez se zda, vypada to na chybu v Borlandim VCL a jeste jsem nemel cas zkoumat jak to obejit. Stejne tak ze by to okno melo byt navrchu jen v ramci apliakce, ale cpe se do popredi nejak moc agresivne. Vim o tom. Ohldne podrobnejsimu infu o importu... Sobiku, ty mne zamestnavas! Chteli jste strasne nutne vubec nejake info, aby bylo videt ze to neco udelalo. Tak jsem tam rychle neco spichnul. udelat podrobnejsi info si vyzaduje trosku vice prace, a tak to musi chvili pockat. Jak jsem uz psal, musim se taky neody zivit a odpocivat. Az mi za geoget budete platit takove prachy, ze se tim uzivim, budete mit vsechno raz-dva. ;)
  • 0

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2008 - 9:54

No já se jen v rámci debaty tom, co je lepší GSAK nebo GG pustil do trochu menšího hraní si s GG :)
  • 0

#5 vlastik7

vlastik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2008 - 10:00

V borlandim VCL ciste nahodou delam. I s posouvanim oken na popredi na pozadi uz jsem neco resil, takze treba pomuzu, ale az z prace.(utery)
  • 0
-- Vlastik7's Family Team Geocaching.CZ --
vlastiksk.blogspot.com

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2008 - 21:04

sobikovi napsal/a:
No já se jen v rámci debaty tom, co je lepší GSAK nebo GG pustil do trochu menšího hraní si s GG :)


Aha, takze nejdriv tu nahlasis sto veci na vylepseni, ja nebudu nekolik noci spat abych to tam vsechno udelal, a ty pak na zaver reknes, ze stejne GG pouzivat nebudes. B)

Jiste ze tve napady na zlepseni jsou uzitecne, ale takovych napadu je fakt hodne a musim jim tim padem davat nejake priority.

A jiste uznas ze treba pozadavek na jine podbarvovani od cloveka, co jen GG zkousi, ma jinou vahu, nez tentyz pozadavek od cloveka, ktery GG skutecne rutinne pouziva.
  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2008 - 13:20

...

:D ale to je jinak. Vím, že GG se nechce vyrovnat kvalitám GSAKu, nicméně si myslím, že veškeré podněty na úpravy či vylepšení by měl autor brát v potaz. To že dneska používám GSAK ještě neznamená, že nepřejdu na GG. Pokud by v GG vše fungovalo jak má nebo ne s takovýma omezeníma jako teď, třeba bych jej používal už dávno ;) A pokud jde o tu barevnost atd., tak jsem se svého času živil navrhováním a programování uživatelského prostředí řídících systémů a používá se dodnes B)
  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2008 - 14:25

Ja zase nechtel, aby to vyznelo tak, ze na tve pripominky kaslu! Nekaslu na ne, vedu je vsechny v patrnosti! Jen jde o to, ze veci na udelani je prilis mnoho, a tak si musim vybirat co udelam driv a co pozdeji. A tak funkcni problem hlaseny uzivatelem budu jiste resit drive nez kosmeticky problem hlaseny zkousecem. To je snad pochopitelne. Jinak uz jsem tu kdysi psal, ze ja se sice zivim programovanim uz hodne dlouho, nicmene v jine oblasti nez je prave GUI pro hromadu ruznych uzivatelu. Takze je pochopitelne, ze GUI neni perfektni, a ze k nemu bylo, je a bude spousta pripominek.
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2008 - 8:19

Tak problemy s busy oknem jsou snad vyreseny: - okno je OnTop jen v ramci aplikace, takze se nedere navrch pres jina cizi okna. - pokud akce dobehne v okamziku, kdy je GG minimalizovany, okno se korektne schova. Vse bude v nasledujici verzi, ale jeste tam neco pridelam. ;)
  • 0

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2008 - 15:03

HaLuMa napsal/a:
Tak problemy s busy oknem jsou snad vyreseny:

- okno je OnTop jen v ramci aplikace, takze se nedere navrch pres jina cizi okna.

- pokud akce dobehne v okamziku, kdy je GG minimalizovany, okno se korektne schova.

Vse bude v nasledujici verzi, ale jeste tam neco pridelam. ;)

Tak nevím, jestli poslední verze je ta opravená verze, ale na moje gusto se stále importní okno tlačí moc na popředí, aplikace je hodně busy a překlápění mezi aplikací, prohlížečem a třeba něčím jiným je fakt dost zoufalá. Myslím, že si GG bere na moje gusto příliš mnoho prostředků a na druhou stranu to neodpovídá výkonu.
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2008 - 15:49

Import je trosku specificky tim, ze se provadi hodne zapisu do databaze, a databaze je nastavena v rezimu 'forced writes', takze oproti bezne aplikaci ti vyrazne vice pracuje disk! Neuplatni se zapisova cache pro disk, coz zpusobi vyrazne vetsi mnozstvi provedenych diskovych operaci. (a vytizeny disk ti logicky zpomali praci celeho systemu - pokud se take dozaduje zrovna disku...) To je ale ne proto, ze bych to neumel udelat rychle (a asi dvacetkrat rychleji!), ale proto, aby byla databaze v maximalnim bezpeci. U databazi je toto vcelku bezna praxe, protoze se tim minimalizuje riziko poskozeni databazoveho souboru pri mimoradne udalosti typu pad pocitace ci vypadek napajeni. Jiste, jde to vypnout, je to pak vyrazne rychlejsi, ale pak zase budu resit narky lidi: "To je blbej program, poskodila se mi databaze a vsechna data mam v haji!" A na to statusove okno se jeste podivam, me se chova vychovane, ba i prepinani aplikaci mi i behem importu bezi svizne. Pochopitelne, napriklad ve chvili, kdy mas data na na USBflash, tak to musi byt pomale uz jen z toho duvodu, ze tahani dat pres USB vyrazne vytezuje procesor.
  • 0

#12 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2008 - 15:56

V GSAKu, který se chová řádově rychleji je to postaveno na tom, že si nastavuji, zda chci zálohovat data či ne nebo prostě si je zálohuji na tlačítko. V případě, že jsem v databázi provedl změnu, před ukončením GSAKu se mne zeptá, zda chci zálohovat či ne (pokud nemám nastaveno automaticky zálohovat). Při práci s USB by se to asi hodilo.
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2008 - 17:18

Zalohovani nema s tim co jsem popsal nic spolecneho. K cemu je ti popsany princip zalohovani u GSAk v pripade, ze budes treba hodinu editovat data a pred ukoncenim programu (tedy pred tim zalohovanim) ti spadne pocitac? K cemu je ti takovato zaloha, kdyz budes mit hodinu prace v haji? Ja mluvim o elementarni bezpecnosti dat, kdy by data nemela byt ohrozena ani v pripade, kdy napriklad bezis z flashdisku a uprostred prace jej vyrves z pocitace. (teoreticky... prakticky takove veci radsi nezkousim...) A takovato bezpecnost mi prijde zajimavejsi nez usetrenych par vterin jednou denne pri improtu. (smankote, to je fakt takovy problem? Import 500 kesek v PQ i s waypointy je na mam domacim pocitaci otazka asi dvou vterin!) Nehlede na to, ze chces-li si zalohovat geogeti databazi, tak pochopitelne muzes... ostatne asi stejne, ajko vsechna ostatni jina dulezita data ve tvem pocitaci, ne? Nerikej mi,z e na pocitaci zalohujes jen data o keskach. Stejne tak mi nerikej, ze kazdy program ma svoji specielni funkci na zalohovani.
  • 0

#14 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 8:53

Bezpečnost dat je určitě důležitá věc, ale nepamatuji si, kdy mi spadnul počítač tak, že bych přišel o data a že bych si sám od sebe vytrhl flasku. Právě ta automatická záloha je k tomu, že když něco dělám a stane se něco podobného, tak tam mám aspoň včerejší práci a nemám představu,co bych mohl hodinu či více editovat.. Nemám žádnou plečku doma ani v práci, ale import 5PQ tj. cca 2500 kešek a jejich child waipoints včetně stažení z netu, rozbalení trvá cca 20 minut a to je běs. Kdysi dávno mne někdo přivedl na tu spásnou myšlenku, že málokteré informace jsou tak důležité, že bych bez nich nemohl žít nebo je nenašel někde jinde. Ano, osobní dokumenty a data si zálohuji, ale údaje o keškách jsou pro mne zcela podřadná věc, jelikož si je jedním kliknutím zase naimportuji ze standardního zdroje...
  • 0

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 9:19

sobikovi napsal/a:
Nemám žádnou plečku doma ani v práci, ale import 5PQ tj. cca 2500 kešek a jejich child waipoints včetně stažení z netu, rozbalení trvá cca 20 minut a to je běs.


Schvalne jsem to zmeril u sebe... stazeni, rozbaleni a naimprotovani deseti (!) PQ. (3965 kesi, 3185 waypointu) - hotovo sakumprdum za 55 vterin! To je trosku jine kafe, ne?

Dvacet minut je opravdu des, ale ani na jednom ze trech pocitacu (jednojadro, dvoujadro, notebook) to tak dlouho netrva. Tezko rict, proc mas tento problem.

Kolik tam mas RAM? Je to spustene z lokalniho disku?

A co ostatni, jak dlouho bezi import ostatnim?
  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 9:21

sobikovi napsal/a:
Kdysi dávno mne někdo přivedl na tu spásnou myšlenku, že málokteré informace jsou tak důležité, že bych bez nich nemohl žít nebo je nenašel někde jinde. Ano, osobní dokumenty a data si zálohuji, ale údaje o keškách jsou pro mne zcela podřadná věc, jelikož si je jedním kliknutím zase naimportuji ze standardního zdroje...


A to prave neni pravda, protoze Geoget slouzi na spravu dat, ktere v PQ proste nejsou... treba vylustene mysterky, atd. Geoget neni jen zobrazovatko PQ!
  • 0

#17 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 11:35

Pamětí to dle mého až tak nebude, v práci mám 1GB a doma 4GB a jede to zhruba stejně, oba jsou dvoujádra, na jednom XPčka, na druhým Visty. V práci připojení 100MB, doma 16MB, to už se ztrácí rozdíl... tak fakt nevím.
  • 0

#18 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 11:38

HaLuMa napsal/a:
A to prave neni pravda, protoze Geoget slouzi na spravu dat, ktere v PQ proste nejsou... treba vylustene mysterky, atd. Geoget neni jen zobrazovatko PQ!

Ale já neříkám nic jiného. V GSAKu si taky eviduji vyluštění mysterky, svoje poznámky, upravené souřadnice... ale když náhodou budu do GSAKu datlovat zrovna vyluštěné souřadnice a dopisovat si poznámky, tak když to náhodou při tom padne, tak je mám na stole a po znovunačtení PQ resp. poslední zálohy od poslední změny, tak si je tam zase dodatluji za pár minut. Jednak jsou to data na kterých nespadne Svět a jednak budu radši za svižnější práci programu než za bezpečnost atomové elektrárny. Na vrabce s kanonem je asi nesmysl :D
  • 0

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 12:33

Neblbni! Program svizny je i pres svoji mnohem lepsi bezpecnost! (stazeni a import 6500 bodu za 55 vterin, to nepovazuji za zadny desny cas...) Problem neni ze Geoget pracuje s daty bezpecne, problem je v tom, ze z nejakeho duvodu to zrovna tobe bezi neprirozene pomalu. A spravne reseni tohoto problemu neni zahodit bezpecnost, ale prijit na pricinu pomalosti na tvych pocitacich. A uz vubec neni spravne se vysmyvat tomu, ze dbam o bezpecnost uzivatelskych dat. Nesmysl to neni, enni to ani kanon na vrabce, protoze to stoji zanedbatelne zdrzeni... ze u tebe to bezi pomalu s tim patrne vubec nesouvisi.
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 13:02

Co antivir, nezdrzuje to on? Zkus jej na chvili vypnout, jestli se to nezrychli.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama