Přejít na obsah


Fotka

Geocaching na WM


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 N3o21

N3o21

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2008 - 12:40

Zdravím...
Vím že je tu už několik témat o geocaching SW pro Windows Mobile. Četl jsem jich dost, ale stále nemůžu najít něco dopstatečně jednoduchého, a funkčního, aby se to dalo pohodlně používat.
Na PalmOS jsem byl zvyklý používat GeoNiche, což nje podle mně na GeoCaching naprosto dokonalá aplikace. Ovšem na WM nemůžu najít žádnou stejně přehlednou, a použitelnou alternativu.
RichesseGPS mi nějak nesedlo... Zkoušel jsme i další, a nicmoc... Jediné, co se mi vcelku zalíbilo byl GPS Tuner. Jenže ten je tak těžkopádný, dlouho se spouští, a všechno mu strašně trvá, že se prostě nedá používat.

Nemám bohužel moc o softech pro WM přehled... Přecijen, aplikace jsou rozházené různě po netu. Nenarazil jste někdo na něco podobného, jako je GeoNiche pro WM? Nebo prostě něco vcelku použitelného a rychlého.
  • 0

#2 TechNick

TechNick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2008 - 12:50

Mě se líbil BeeLine GPS. Zkoušel jsem ho v Mio A 701.
Když chci zkoušen nový soft na GC hledám tady http://geowiki.hidde..._pro_geocaching
  • 0

#3 neski

neski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 140 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2008 - 13:31

Já používám Geoscout, ale pda mám asi týden ...
  • 0

#4 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2008 - 21:18

Používám BeelineGPS a jsem 100% spokojený. Dokonalý paperless geocaching.
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#5 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2008 - 21:44

Také pro GC používám PDA s WM6 a po otestování několika aplikací jsem zůstal u Oziho. Mapa je neocenitelná a šipku tam mám taky ;)
  • 0

#6 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2008 - 22:11

Já používám OziExplorerCE, přičemž nahrané waipointy mají odkazy na offline listingy, takže mi tam pro hledání nic nechybí
  • 0

#7 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2008 - 22:51

Já mám Beeline, k tomu data ze Skrýšotlače a i offline mám data z posledního exportu - celkem aktuální včetně nápovědy a logů.
  • 0

#8 Josse

Josse

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2008 - 9:38

Já pouzivam GeoScout a zatim nemam duvod nejak moc hledat neco jineho. Chtel jsem hlavne neco, co nebude vyzadovat pripravu dopredu a uz vubec ne papirovou. Proste nekam jedu, vzpomenu si, ze bych se chtel projit, spustim, stahnu seznam nejblizsich vcetne logu, spoileru a map, pri nalezeni zaroven online zaloguju a je to.
  • 0

#9 elese

elese

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2008 - 12:17

Koukám, že mnozí také používáte GeoScout. Měl bych k tomu, dle mého velmi podařenému SW, dva dotazy. 1. co přesně znamenají šipky Heading (modrá) a Bearing (zelená) 2. nezobrazují se mi waipointy u multin a to ani při stažení z netu ani při importu gpx ze skrýšotlače. Jak jste na tom vy?
  • 0
GPS: Garmin OREGON 550t, Blackberry 9700 SW: HandyGeocaching, GeoGet

#10 Snezka

Snezka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2008 - 12:55

Kombinace GeoScout pro stažení GPX (s veškerými informacemi), Geoget pro správu a export do OZIho a jsem úplně vysmátý, nemám dojem, že bych potřeboval něco jiného.
  • 0

#11 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2008 - 14:20

Jaký zprávy z Geogetu vytváříš?
  • 0

#12 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2008 - 14:49

rsc_cz napsal/a:
Já používám OziExplorerCE, přičemž nahrané waipointy mají odkazy na offline listingy, takže mi tam pro hledání nic nechybí


Ke své 60CSx jsem nedávno přidal PDA pro paperless geocaching. Zatím spíš jen tak bádám, co a jak by šlo využít. V tuhle chvíli vede Ozi + offline export listingů z GG. Už jsem si zeditoval i jedno exportní makro pro GG, ale vůbec netuším, jak zařídit fíčurku popsanou výše. Jak dostat do WP pro Oziho odkazy na offline listingy a jak je v Ozim aktivovat? Teprve se s Ozim pomalu seznamuji, ale tohle jsem tam nikde neobjevil. Díky za info. :)
  • 0

#13 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2008 - 15:12

Když použiješ starší verzi Oziho (1.12.3), tak tam ty odkazy fungujou (otevře se Ti listing online v okně prohlížeče. To se mi zdá mnohem lepší, že máš furt aktuální stav a neprekabátí Tě po večerní přípravě nějaký ranní disable). V tý novější zatím nějak ne a ne :(
  • 0

#14 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2008 - 17:14

Díky za info. :) Já samozřejmě začal testovat aktuální verzi a tam jsem nic takového nenašel... Tak nevím...
  • 0

#15 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2008 - 11:34

No, neco je v tomdle vlákně:

http://www.geocachin...&thread_id=6105

Funguje mi to ve starém i novém OziCE
  • 0

#16 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 14:35

Co se vám nejvíce osvědčilo v kombinaci s geogetem?
  • 0

#17 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 16:27

solsais napsal/a:
Když použiješ starší verzi Oziho (1.12.3), tak tam ty odkazy fungujou (otevře se Ti listing online v okně prohlížeče. To se mi zdá mnohem lepší, že máš furt aktuální stav a neprekabátí Tě po večerní přípravě nějaký ranní disable). V tý novější zatím nějak ne a ne :(


Samozřejmě, že odkazy fungují i v nových verzích, už jste to tu několikrát řešili. Jestli se s nimi nechceš dělat sám, doporučuji použít program MoZiGo od Klamy, stále se vyvíjí a jeho výstupy jsou přesně to, co pro offline listingy v OZI Exploreru potřebuješ. B)
  • 0

#18 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2008 - 6:19

MedoMys napsal/a:

solsais napsal/a:
Když použiješ starší verzi Oziho (1.12.3), tak tam ty odkazy fungujou (otevře se Ti listing online v okně prohlížeče. To se mi zdá mnohem lepší, že máš furt aktuální stav a neprekabátí Tě po večerní přípravě nějaký ranní disable). V tý novější zatím nějak ne a ne :(


Samozřejmě, že odkazy fungují i v nových verzích, už jste to tu několikrát řešili. Jestli se s nimi nechceš dělat sám, doporučuji použít program MoZiGo od Klamy, stále se vyvíjí a jeho výstupy jsou přesně to, co pro offline listingy v OZI Exploreru potřebuješ. B)


A mohl bys být tak hodný a prozradit, jak sis ten výstup upravil? Mě to v těch dvojkových verzích vždy napíše chybu:
Vložený obrázek
  • 0

#19 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2008 - 7:22

Už si nevzpomínám, do kterého vlákna jsem to psal. Nevím, co přesně ty používáš a chceš upravit, ale můžu ti prozradit, jaký má být správný formát paramatru "attachement" u jednotlivých bodů ve .wpt souboru.
1. Je to název html souboru, který chceš otevřít. Ovšem mezi čárkou a tímto názvem nesmí být mezera.
2. Pokud nemáš nastavenou cestu v OZIm přímo k těmto souborům, musíš k názvu přidat i cestu. Ale - v OZIm CE musíš v cestě používat lomítka "/", v OZIm pro PC lomítka "\" :| Proto doporučuji si nastavit v OZIm cestu přímo k těmto listingům a pak odpadá problém s lomítky.
  • 0

#20 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2008 - 7:48

Děkuji za vysvětlení, ale to právě já nemyslel. Tohle není ten problém. Když dojde k disable keše, tak se to nedozvíš. Mě šlo o to, aby se při ťuknutí na bod v OziCE dal otevřít online listing z internetu např. v IE. To pak má význam. To že je někde na kartě starý listingy, který samozřejmě zapomeneš aktualizovat v okamžiku výletu je k ničemu. A tohle mi právě nejde rozeběhnout, ačkoliv v jedničkový verzi to fungovalo. Ale i tak dík.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama