Přejít na obsah


Fotka

Skripty pro databáze v různých složkách


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2008 - 21:04

Podle doporučení autora si udržuji v různých složkách databáze pro Česko, Německo a Polsko. Všechno funguje bez problému. Je tu jen jedna trochu nepraktická věc. Neexistuje nějaký způsob, který by mi možnil používat pro všechny databáze tytéž skripty? Tedy tytéž soubory se skripty? Změna ve skriptu znamená dneska pro mě ten skript nakopírovat do tří složek. Není to nic zásadního, ale pokud by to nějak šlo udělat, mohlo by to trochu zpřehlednit mou práci s Geogetem. Jinak musím Geoget jen a jen chválit, je to velmi dobře udělaný (a promyšlený) produkt, i když jako programátor-samouk a bastlíř už s jeho možnostmi asi začínám pomalu ztráct krok. :-)
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2008 - 21:22

Mohu te ujistit, ze jiz pomalu podnikam kroky k tomu, abys jednoho dne mohl mit vsechny staty v jedne spolecne databazi a mohl s tim pohodlne pracovat (jako filtrovani podle statu, atd.). Coz tvuj problem definitivne vyresi. ;)
  • 0

#3 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2008 - 21:40

Ano, všiml jsem si, že máš v plánu zařadit do databáze i stát. :-) To samozřejmě můj problém (pokud vůbec je třeba to nazývat tak silným slovem :-) ) vyřeší - ale jen částečně. Databáze pro Německo je totiž nestvůrně veliká a lecjaká operace na ní trvá dost dlouho. Většinou chodím na keše v Česku, takže současné rozdělení na různé databáze je z tohoto pohledu celkem OK. Česko funguje svižně a pomalejší zpracování databáze pro Německo jednou za čas v pohodě snesu. Nejprve se mi sice rozdělení na různé databáze úplně nezdálo, ale časem jsem si zvykl a akceptoval to. Tak si tedy v budoucnu budu zvykat na jednu velko databázi, OK. :-)
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2008 - 22:21

Pomala prace s nemeckem se spise odviji od velkeho mnoztsvi kesek nez od celkove velikosti databaze. Problem je hlavne s temi operacemi, ktere proste musi provest operaci se vsemi keskami, jako treba export. I kdyz to bude na jedne hromade, nemelo by to byt nejak vyznamne pomalejsi ve chvili, kdy se bude dotaz na databazi limitovat na urcity stat. Mam zkusenosti se Sqlite databazi o velikosti ctvrt giga a vice jak milion zaznamu. A i s takovouto databazi se dalo pracovat velmi rychle. (nahodile nahledavani stovky zaznamu a jejich update v casech desitek milisekund.) Takze celkovou velikost databaze bych nevidel jako problem. Problem je spise v tom, ze uvnitr geogetu je jeste mnoho prostoru pro zefektivneni prace s DB, coz by melo prinest naopak zrychleni. Tedy nejde jen o to pridat policko do databaze, to by bylo to nejmensi. Jde o to zaroven patricne prekopat vnitrnosti Geogetu tak, aby i pres to dokazal pracovat lepe nez doposud. V neposledni rade je treba take upozornit na to, ze rychlost prace s databazi silne ovlivnuje volna pamet ve tvem operacnim systemu. jako kazda databaze, je i tahle stastnejsi, kdyz ma vice prostoru pro cache.
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2008 - 22:22

Kdyz jsme u toho, jak velka je ta databaze pro Nemecko? (ja mam soucasnou CR na 47MB)
  • 0

#6 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2008 - 11:00

HaLuMa napsal/a:
Kdyz jsme u toho, jak velka je ta databaze pro Nemecko? (ja mam soucasnou CR na 47MB)


Večer se podívám, mám ji na notebooku, ale jistě se to dá zhruba extrapolovat z počku keší, kterých je v Německu cca 55000. Listingy mám ovšem stažené jen pro asi těch 200 nejbližších k mému domovu.

Souhlasím s tím, co jsi napsal níž, nevyjádřil jsem se správně, nejde o velikost databáze, ale počet záznamů. Ten je vysoký, takže třeba výpis zákonitě trvá úměrně déle. Nesleduji to nijak systematicky, ale u některé z posledních verzí geogetu se tyhle časy velmi výrazně zkrátily.
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2008 - 11:26

.. ja vim, vsak to takle prubezne vylepsuji. ;)
  • 0

#8 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2008 - 22:00

HaLuMa napsal/a:
Kdyz jsme u toho, jak velka je ta databaze pro Nemecko? (ja mam soucasnou CR na 47MB)


Německo na mém disku, kde mám ovšem staženo jen pár set listingů, zabírá pouhých 22MB.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama