Přejít na obsah


Fotka

Makra GSAK


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
535 odpovědí na toto téma

#501 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2011 - 12:54

3am napsal/a:

Skleba napsal/a:
Vlez si do okna Publish log - v okne klikni pravym tlacitkem mysi , vyber Fetch a tak mas moznost importu field notes z gps, ze souboru nebo z filtru


no to jsem ani netusil, ze to takhle jde taky ;) ja pouzivam makro FieldNotesImportandLogBeta a kdyz jsem zkousel postup od Skleby, tak ona ta nabidka je vesmes podobna ;)


Vesmes, ale treba poradove cislo tveho odlovu si to vezme samo ze serveru, takze si nemusis hlidat, jestli to mas v nastaveni makra spravne.
  • 0

#502 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2011 - 20:12

jj to o pravém myšítku sem nevěděl .. díkes všem :)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#503 M@x

M@x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 227 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2011 - 22:17

QuoX napsal/a:
loguju pomoci gc api ve verzi 8. asi nejlepsi co momentalne je... vrele doporucuju...

dejte někdo pls link na stažení... díky
  • 0
M@x

"keep smiling!"

#504 3am

3am

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2011 - 22:19

M@x napsal/a:

QuoX napsal/a:
loguju pomoci gc api ve verzi 8. asi nejlepsi co momentalne je... vrele doporucuju...

dejte někdo pls link na stažení... díky


http://gsak.net/boar...showtopic=19095
  • 0

Garmin Oregon 550t + GSAK V8 + Locus PRO


#505 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2011 - 17:14

Gsak 8 a Statistiky V sedmičce jsem použival na statistiky makro FindStatGen. Před jeho spuštěnim jsem prosvištěl nalezene kešky makrem elevation aby se mi načetly nadmořske vyšky a pak jsem spustil statistiky a vše bylo OK. Od doby co jsem nahodil beta verzi 8 tak mi nefunguje macro elevation a pak ve statistikach nemam tabulku nadmořske vyšky. Při prvnim spuštění makra elevation v gsak 8 mi u všech kešek zapsal výšku 0m.Od te doby se s tim trapim a nevim jak donutit macro elevation aby u těch kešek znovu načetlo výšku. Makro totiž funguje tak, že výšku zjištuje pouze u kešek ktere ještě vyšku zapsanou nemají - a tu 0m bere jako že už zapsana je - proto u těch kešek nechce znova zjištovat výšku. Nepomohlo ani hromadne promazani sloupce Elevation. Prosim o radu jak to opravit. Nechci mazat z databaze všechny nalezene kešky a znovu je z PQ načítat, protože u nalezenych kešek mam spousty poznamek a taky mam posunute souřadky atd. Díky za radu.
  • 0

"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."
"Před otevřením úst zapni mozek."
"Nehledej duvody, hledej zpusoby."


#506 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2011 - 19:11

Zkus smazat hodnoty Elevation a Resolution (menu Database - Global replace...). Mě to před nějakou dobou zlobilo také a tohle tuším pomohlo (resolution je velikost čtvercové sítě ze které se berou výšky - pokud se tahle hodnota nevymaže, tak GSAK to bere tak, že je hodnota nadmořské výšky vyplněná. A jestli si dobře pamatuji, tak FSG by měl umět výšky doplňovat i sám)
  • 0

#507 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2011 - 20:18

Smazani Elevation i Resolution pomohlo a makro opět funguje - díky za tu radu.
  • 0

"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."
"Před otevřením úst zapni mozek."
"Nehledej duvody, hledej zpusoby."


#508 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2012 - 2:18

Ahoj, mam otazecku a prosbicku k makru. Smolim se zrejme s uz hotovym, ale nenasel jsem to nikde. Popisu myslenku: 1.na zacatku prazdna databaze a nebo uz nejaky zaznam v databazi 2. import z txt souboru struktura: GCkod, Lat,Lon,poznamka kde poznamka nekde je, nekde neni 3. po importu vidim v User Notes poznamku u prislusneho GCkodu s prislusnymi souradnicemi Nasmeruje mne nekdo nebo rovnou kod? Diky
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#509 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2012 - 7:59

Měl bych taky dotaz(y) ke statistikám.
- zlobí mě zobrazování v mapě Kraj Vysočina, pokaždé musím aktualizovat makrem všechny keše, jinak mám v tomto kraji bílo a nulu. Je to spíš otravné, ale řešitelné.

- co mě víc s***, tak je statistika na vlastních keších - viz profil. Co s tím? Nálezů by tam mělo být pomalu 3000.
  • 0

#510 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2012 - 9:17

Mas k tem vlastnim dotazene vsechny logy?
  • 0

#511 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2012 - 9:55

marram napsal/a:
Mas k tem vlastnim dotazene vsechny logy?

Tak to bude asi ono! Jak? Myslel jsem, že to makro udělá samo. Dřív jsem generoval pomocí GSBuideru a ten si to ošéfoval.
  • 0

#512 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2012 - 10:00

Nejjednodussi to bude asi pres API, mas-li osmicku... Vyfiltruj si sve kese a dej Geocaching.com acces -> Get logs, pak to nastav all in current filter, a vhodny pocet logu aby se ti tam vesli vsechny logy i na te nejnavstevovanejsi...
  • 0

#513 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2012 - 10:02

ď, 8 mám
  • 0

#514 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2012 - 11:26

asi jsme slepý, ale jak můžu vrámci gsak Garmin exportu hodit mezi protokoly taky vlastní poznámky? jsem to zkoušel, ale jsem vážně slepý .. předem dík za radu B)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#515 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2012 - 14:02

Orxion napsal/a:
...vlastní poznámky...


Sloupecek Notes, jestli mame na mysli oba to stejne.
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#516 pezik1

pezik1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 221 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 15:32

ahoj, zda se, ze nejak nefunguje makro polygony_ce pro okresy v GSAK v8. zkusil jsem vymazat County pres Global Replace nebo dat prepsat a proste County je u kesi porad prazdne. Vam to funguje? Ci je problem nekde u me?
  • 0

#517 3am

3am

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 18:43

pezik1 napsal/a:
ahoj,
zda se, ze nejak nefunguje makro polygony_ce pro okresy v GSAK v8. zkusil jsem vymazat County pres Global Replace nebo dat prepsat a proste County je u kesi porad prazdne.
Vam to funguje? Ci je problem nekde u me?


ja delam okresy timto makrem CountryStateCounty ;)
  • 0

Garmin Oregon 550t + GSAK V8 + Locus PRO


#518 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 20:51

ted jsem zkousel, me polygony_ce funguje ve v8. nemuze byt problem prave proto ze si to smazal? ja treba jednou prepsal n. m. vysku a pak smazal a makro uz mi ji nedpolni. Nekde jsem pak nasel, kde presne je potreba to smazat, aby to orpavdu bylo smazano i z pohledu macra.
  • 0

#519 vytrvalec

vytrvalec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 22:14

Vážení, právě jsem si všiml (možná to tak mám už dlouho), že nad mojí zaplněnou mapou okresů se vypisuje: "Czech Republic - xxxx nálezů v 77/138 Counties". Nevíte, v čem může být problém? Na generování statistik používám GSAK (8.1.0.10); FindStatGen (4.2.05).
  • 0

#520 VelkyVezir

VelkyVezir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 23:26

vytrvalec napsal/a:
Vážení, právě jsem si všiml (možná to tak mám už dlouho), že nad mojí zaplněnou mapou okresů se vypisuje: "Czech Republic - xxxx nálezů v 77/138 Counties". Nevíte, v čem může být problém? Na generování statistik používám GSAK (8.1.0.10); FindStatGen (4.2.05).


Podivej se do slozky kde mas naistalovana makra, mela by tam byt slozka FindStatGenData a v ni soubor FindStatGenMapCzechCounty.dat. Tahle chyba vetsinou nastava, pokud tam mas uvedene okresy dvojmo - jednou s a podruhe bez diakritiky. Ja diakritiku nepouzivam, takze jsem to promazal a pocita to pak spravne...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka