Přejít na obsah


Fotka

Makra GSAK


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
535 odpovědí na toto téma

#81 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2008 - 8:09

Parada, ted uz to nema chybu. Diky :-)
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#82 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2008 - 22:22

Nemuzete nekdo prosim napsat funkcni odkaz na wget, na mionovych strankach u makra je nefunkcni. Stahnul jsem nekde verzi 1.11, ale ta neobsahuje exe soubor a nemohu tedy nastavit cestu k tomuto souboru pro beh makra. Diky.
  • 0

#83 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 0:34

Kapitola se nade mnou slitoval a poslal wget, ktery to vse vyresil. Funguje to nadherne a musim konstatovat, ze kdyz jsem asi pred mesicem poprve otevrel GSAK, tak jsem si rikal: "co je to za silenost? To teda nikdy pouzivat nebudu". A ted, kdyz jsem do toho s vasi pomoci proniknul a s pomoci maker a filtru to vyladil, tak je z toho opravdu Geocaching Swiss Army Knife. Fakt parada!!!:D:D Takze, diky moc vsem sikovnym tvurcum a Kapitolovi za nezistne zaslani posledniho kousku do teto super mozaiky.

DIKY MOC.;)
  • 0

#84 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 5:16

Odkaz na wget na mionovych strankach upraven....
  • 0

#85 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2008 - 6:04

Ahoj,
na strankach GSAK se objevila nova verze PUVODNIHO Wide View Split-Screen macra (3.1 - s nejakymi mensimi upravami u AW)
http://gsak.net/boar...t=0
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#86 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2008 - 6:44

mrknu na to a zapracuju do WideMapyCZ.....
  • 0

#87 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2008 - 15:43

Takze na http://gsak.mioncz.net/ je upravena verze se zapracovanim zmen puvodniho makra.
  • 0

#88 SHANTI Team

SHANTI Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2008 - 18:29

Mam dotaz... jde v tomto makru nastavit, aby se ukazovala online mapa www.mapy.cz misto mapy google?
  • 0
Shanti

#89 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2008 - 19:02

No primo misto google maps to asi nejde (teda alespon ja nevim jak by to mohlo jit). Jedina moznost jak dostat do listingu mapy (i pro offline) je tam dat stahnuty "mrtvolky".

Ziva mapa nad Amapy.cz je od XiXi_team (makro se jmenuje html_amapy_cz.gsk). Jeho makra najdete tady: http://wiki.yard.cz/...?id=gsak-macros
  • 0

#90 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2008 - 18:33

Trochu odvedu řeč od tématu. V diskuzi o aktuální betaverzi statistik FindStatsGen se řeší mimo jiné i lokální mapy. Prostřednictvím deifnice krajů/států vybrané země lze podobnou statistiku nálzeů jako třeba pro Evropu udělat i pro menší územní celky.

Jediný problém je v tom, že české keše nemají v položce State nic uvedeno, nedělí se do krajů. Aby se to proto dalo u českých kešek použít, bylo by nutné na databázi napřed spustit makra, která keše rozdělí podle krajů. Kdysi jsem něco takového dělal ručně, návod se ještě dá najít ve fóru, ale byla to docela zdlouhavá práce. Nevyřešilo by ji nějaké makro?
  • 0

#91 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2008 - 18:53

Makro Nastav kraje resi naplneni polozky UserData2 textovym oznacenim kraje..... Chapu dobre, ze chces vyplnit polozku State hodnotou Kraje? A nebude to pak delat nejaky problem s kesemi, ktere tuto hodnotu maji vyplnenou? JInak naplnit promenou State necim co bude identifikovat kraj by ale nemel byt zadny problem.... Nejak me pribliz co by jsi presne potreboval.... EDIT: A co si ted ctu na foru k GSAKu tak jiz na mape zobrazeni po krajich neco dela moravan....
  • 0

#92 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2008 - 19:15

Velke podekovani Suplerovi za tohle vlakno, makra v GSAKu pouzivam hojne, o tom na upload statistiky a ponechani hlavicky v profilu vim ale rozchodit se mi to podarilo az ted - diky tehle diskusi a Suplerove vychytavce. Diky, jen tak dal..
  • 0

#93 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2008 - 19:19

Suplere: Moje představa je tato. Před spuštěním FindStatsGen bych databázi nalezených keší projel makrem, které do položky State přiřadí kraje (JM, JC, SC, ZC, PH...). A tyto údaje se potom použijí pro grafické znázornění nalezených keší v mapě ČR. Makro Nastav kraje neznám. Rád bych ale při tomto plnění obešel proměnnou UserData2. Dalo by se nějak udělat, aby se kraj zapisoval rovnou do pole State, ne?
  • 0

#94 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2008 - 19:28

Jasne neni to problem.... Takze do makra Nastav kraje pridam moznost vyberu, kam chce uzivatel zapsat hodnotu kraje.

EDIT : Nebo jeste jinak. Do state dam zkratku kraje, ale zkonzultuju s moravanem co pouziva za zkratky....

Mrkni na uvodni Post...

Jinak makro Nastav kraje (a dalsi ;) ) najdes tady:
http://gsak.mioncz.net/
  • 0

#95 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2008 - 19:29

Díky, makro jsem už mezi tím objevil. Volba místa, kam se má hodnota zapsat, by hodně pomohla.
  • 0

#96 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2008 - 20:13

Takze pro zkratky kraju pouziju zkratky z tohoto dokumentu: Hlavní město Praha PHA Královéhradecký kraj HKK Středočeský kraj STC Pardubický kraj PAK Jihočeský kraj JHC Vysočina VYS Plzeňský kraj PLK Jihomoravský kraj JHM Karlovarský kraj KVK Olomoucký kraj OLK Ústecký kraj ULK Zlínský kraj ZLK Liberecký kraj LBK Moravskoslezský kraj MSK Je to ze statistickeho uradu, tak to snad bude spravne... Takze v UserData2 bude cely text a ve State bude zkratka
  • 0

#97 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2008 - 20:20

Z jakého důvodu se používají tři písmena? Nestačilo by dvoupísmenné označení, např. PH, PZ, KH, SC, PZ, JM, OL, KV, ZL, LB, MS ? Člověk je např. tak nějak z podobného značení bývalých okresů bývalých SPZek zvyklý :D Přijde mi to takové... "přírodnější" ;) DOEDIT: aha, ze statistického úřadu, jsem slepoň ... No tak jo, už mlčím :)
  • 0

#98 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2008 - 20:47

Lehce odbocim. Nevite nekdo o sade ikonek cachi pro MapSource a GPS, kde by byla ikonka WIG cachi? Aby se po exportu z GSAK zobrazovaly WIG cache pod svoji ikonkou? Diky.
  • 0

#99 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2008 - 20:57

Ja jsem na to taky koukal.... Takze je tady http://gsak.mioncz.net/ je verze 1.8

Pro spravnou a zarucenou funkcnost je treba vyprazdnit vsechny UserData2. Nejrychleji se to udela pres Database a Global Replace, kde vyberete Promenou USerData2 a do hodnoty date prazdno....
  • 0

#100 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2008 - 21:02

Ted koukam ze to budu muset zmenit.... V promene state neni zkratka, ale je tam plny nazev, muzete mi to nekdo potvrdit? EDIT: Tak jsem si to potvrdil a jiz je opraveno.... Tak a ted uz jenom vytvorit gif pro Cechy a odpovidajici dat soubor a je to.... Tak jsem nevydrzel cekat a udelal jsem vlastni dat soubor a toto je vysledek:

Přiložené miniatury

  • nastavenicr.jpg

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama