Přejít na obsah


Fotka

Dvoji metr


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
39 odpovědí na toto téma

#21 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 17:34

Dvojí metr tady určitě bude. Ono to bude asi o hroší kůži. Slušní lidi, kteří dělají programy na GC (jako HaLuMa) se nad tím zamyslí a program oříznou o funkce, které si sahají na server. Kdo na to ale dlabe tak program nechá hrabat v databázi a kašle na pravidla. Co si dovolí Skrýšotlač je pro mne překvapivé (ale tak cca jednou za dva měsíce po něm taky sáhnu - pro tisk nějakého listingu). GG jsem instaloval už dvakrát, ale měl jsem problém s používáním. Naštvaný jsme jej zase odinstaloval (ale ne na program, ale na svou neschopnost). Pak jsem vyzkoušel GSAK a .... vyhovuje mi. HaLuMa: Děláš dobrou práci a mnoho lidí GG využívá. Jen máš nízkou zápalnou teplotu a při kritice na GG (i malé a konstruktivní) to bereš osobně a zaplaneš jako vatra. Což je škoda hlavně pro GG.
  • 0

#22 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 17:52

PaBa napsal/a:
Jsem asi natvrdly, ale KDO uplatnuje dvoji metr?

Dvoji metr je:
--u GS v tom, ze Addlogs udajne dokonce sami posvetili, zatimco HaLuMovi ani neodpovedeli na email
--u GC.CZ, ktere nedovoli zverejnit odkaz na roboticka makra GG, ikdyz roboticka makra GSAKu nikomu nevadi.
--u obce nekterych ceskych geocacheru, kterym makra GSAKu nevadi, ale makra GG povazuji za nelegalni.
  • 0

#23 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 18:01

Dvoji metr je:
--u GS v tom, ze Addlogs udajne dokonce sami posvetili, zatimco HaLuMovi ani neodpovedeli na email

asi to chtelo vic tlacit ;) - vim, ze nekdy je komunikace slozita, zvlast kdyz je to pres pul sveta, ale dvoji metr v tom nevidim.

--u GC.CZ, ktere nedovoli zverejnit odkaz na roboticka makra GG, ikdyz roboticka makra GSAKu nikomu nevadi.

GC.CZ nezverejnuje odkazy na zadna 'roboticka' makra, takze tady dvoji metr neni. Co brani tomu, aby byly primo na webu GG?

--u obce nekterych ceskych geocacheru, kterym makra GSAKu nevadi, ale makra GG povazuji za nelegalni.

nevim, co je obec nekterych geocacheru (ale ten termin je docela hezky :)), pokud vim, tak se tady zadna kritika robotickych maker GG dost dlouho neobjevila...

Takze se nezlob, ale tvoje argumenty neberu a ten dvoji metr v tom fakt porad nejak nevidim!

Nic, nechme toho, tahle diskuse asi fakt nikam nevede. Pojdme radsi hleda kese :P!
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#24 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 19:06

PaBa napsal/a:
...

100% souhlas s tím, co jsi napsal B)

HaLuMa napsal/a:
Promin, ale program samotny zadny nastroj na vykradani dat neobsahuje! Takze kde je ten zasadni rozdil? Asi jsem natvrdlej.

Ale obsahoval a tam byl problém. Pokud jsem ve zdejší debatě pochopil, tak GS vadilo, že GG stahuje data o keškách přímo z gc.com a to je proti pravidlům, tedy oprávněně zasáhl.

HaLuMa napsal/a:
GSAK i GG v sobe zadne stahovaci roboty nemaji. V tomto jsou zcela stejne! Jakekoliv stahovani resi az externi makra. Opet zcela stejne. Jen o tech makrech pro GSAK se smi otevrene hovorit, o makrech pro GG se otevrene hovorit nesmi. To je oc tu bezi.
Ale neboj se, na GG se pracuje. Jen to nesmim nikde psat. :D

No vidíš, ona je taky ještě otázka, co ta makra stahují. Pokud pořád narážíš na AddLogs apod., pak tato makra stahují všechna data kromě těch nežádoucích, tj. souřadnic atd. Věřím tomu, že pokud do GG připravíš funkci, která bude stejná, nikdo proti tomu nebude... Jinak pročítám co se dá na netu kolem GSAKu i GG a nenašel jsem nikde zmíňku o tom, že by se o makrech pro GSAK psát smělo a pro GG, ne. Jak už tady někdo napsal, co ti brání mít fórum o GG přímo na svých stránkách a přímo na nich dát i odkazy na odpovídající makra pro GG...

michal_a_jana napsal/a:
--u GS v tom, ze Addlogs udajne dokonce sami posvetili, zatimco HaLuMovi ani neodpovedeli na email
--u GC.CZ, ktere nedovoli zverejnit odkaz na roboticka makra GG, ikdyz roboticka makra GSAKu nikomu nevadi.
--u obce nekterych ceskych geocacheru, kterym makra GSAKu nevadi, ale makra GG povazuji za nelegalni.

- Tak údajně posvětili nebo jedna bába povídala :D Možná je to opravdu jak píše PaBa o komunikaci, já psal na GS několik emailů a dotazů a na všechny jsem dostal během pár dní odpověď, takže možná větší důraz??
- a není taky důležitý co ta robotická makra stahují? Pokud je to obsah proti pravidlům, tak se nedivím že jim to vadí..
- nenarazil jsem tady na kačera, kterýmu by vadilo zveřejnění nějakých maker; není to schíza?? :D
  • 0

#25 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 20:20

Používání robotů není v souladu S Terms of Use (viz níže). Nejde o to jaká data roboti stahují. Myslím, že tady jde spíše o rozdílné postoje jednotlivých diskutujících. A taky o ješitnosti autorů místní (a moc pěkné, fakt) mapy. GC.Com podle mně na to peče. Jako legální nabízí na vlastních stránkách produkt Geocachenavigator. Zkuste a uvidíte. Na druhou stranu pokud je někdo upozorní a zeptá se, jestli je robotické stahování dat legální co asi odpoví. Vždyť to mají ve svých podmínkách, že není. 5. Access and Interference Much of the information on the Site is updated on a real time basis and is proprietary or is licensed to Groundspeak by our users or third parties. You agree that you will not use any robot, spider, scraper or other automated means to access the Site for any purpose without our express written permission. Additionally, you agree that you will not: (a) take any action that imposes, or may impose in our sole discretion an unreasonable or disproportionately large load on our infrastructure; or (B) interfere or attempt to interfere with the proper working of the Site or any activities conducted on the Site or other measures we may use to prevent or restrict access to the Site.
  • 0

#26 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 20:53

Zajímavá debata, nejdřív jsem sice nechápal o co tady jde, protože jsem nikde neviděl žádný problém, ale pak mě PaBův příspěvek ubezpečil o tom, že vlastně žádný problém není a dvojí metr neexistuje, s čímž po předložení ARGUMENTů souhlasím. Takže je to zas jen o tom, co popsal Abakus ve svém první odstavci: HaLuMa zbytečně a otravně řve, jak je svět nespravedlivý, jak mu nikdo neodpověděl na mail a jaký je chudák.

Jo. Je chudák. B)




Upozornění: Tento příspěvek obsahuje ničím nepodložené osobní názory a postoje, které v žádném případě nemají reflektovat slušné chování většinové společnosti a mají zbytečně vyvolat osobní konfrontaci.
  • 0

#27 junet

junet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 21:26

Hm, jak píšeš neměl si sílu se doprošovat na gc.com, ale tady máš sílu nad tím brečet. Asi se cítíš hooooooooodně nedoceněný.
  • 0

#28 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 21:29

Neco vam unika, panove! Geoget s GS sam o sobe nikdy zadny problem nemel! Nikdy mne z GS ohledne Geogetu nekontaktovali. Ten problem jsme tu meli vsichni, byt mym zavinenim, to nepopiram. Onen zalobnik totiz nezaloval na mne, on zaloval na tento web! A myslite si, ze by nezaloval znova, kdyby se tu objevily nejaka makra pro GG, ktera proste ty 'terms of use' de-facto porusuji? Tedy duvod, proc sam zadna makra nezverejnuji (ani tady, ani na GG webu...), je jednoduchy. Drzim basu se zdejsimi adminy, potazmo s vami vsemi, protoze vam uz nechci zpusobit dalsi problemy. Bohuzel beru ohledy na uplne vsechny, i na ty, kteri to nepochopili.
  • 0

#29 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 21:55

Nechci se moc v této diskuzi hrabat, jako lama jí až tak moc dobře nerozumím. Ale musím vyjádřit podporu Halumovi, GG používám a jsem s ním docela spokojen. Takže pokud se něco změní, makra se přestěhují z programu někam na stránky GG ke stažení, budu pokračovat v jeho úspěšném používání. GSAk jsme používat ani nezačal, ale na GG jsem si zvykl a používám ho na export bodů zájmu pro smartmapy a na tvorbu (export ) offline listingů. Jo, jinak jej (GG) krmím samozřejmě GPX daty poctivě staženými zaplacenými v mém PM členství. Takže doufám, že bude GG i nadále fungovat a sloužit. Díky za GG. (Jen dodám, že tím jsem NECHTĚL jakkoli komentovat otázku dvojího metru.)
  • 0

#30 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 21:56

PaBa napsal/a:
asi to chtelo vic tlacit ;) - vim, ze nekdy je komunikace slozita, zvlast kdyz je to pres pul sveta, ale dvoji metr v tom nevidim.


Co to je 'vic tlacit'? Nenapsat jim ctyrkrat, ale dvacetkrat? Kdyby meli zajem o komunikaci, tak uz by se ozvali, byt i treba s negativnim postojem.

GC.CZ nezverejnuje odkazy na zadna 'roboticka' makra, takze tady dvoji metr neni. Co brani tomu, aby byly primo na webu GG?


Ale zverejnuje, nevim proc to popiras. A proc je nezverejnim ja, jsem vysvetlil v minulem prispevku.

nevim, co je obec nekterych geocacheru (ale ten termin je docela hezky :)), pokud vim, tak se tady zadna kritika robotickych maker GG dost dlouho neobjevila...


Ano, neobjevila, protoze se opravdu hodne snazim, aby se zde na webu nic takoveho nebylo. A co by se stalo, kdyby se tu neco zjevilo, neni treba moc domyslet. Jsou zde lide ruzni, ba i takovi, kteri nevahali na tento web bezet zalovat ke gc.com.

Tak promin zase ty, ze s tebou nesouhlasim, ze se mi tu vsechno v naprostem poradku nezda, zvlast kdyz ani nemohu rict svuj nazor, aniz bych byl za nej jinymi napadan. (tim nemyslim adresne tebe...)
  • 0

#31 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 22:37

HaLuMa napsal/a:
Co to je 'vic tlacit'? Nenapsat jim ctyrkrat, ale dvacetkrat? Kdyby meli zajem o komunikaci, tak uz by se ozvali, byt i treba s negativnim postojem.

Vic tlacit je vic tlacit :P. Je fakt ze GG je dodnes pod rozlisovaci schopnosti Groundspeaku (jak by rekl jeden nejmenovany president ;)).

Ja si myslim, ze jsi pro geocachery udelal spoustu prace a vytvoril opravdu zajimavou aplikaci. Jestli se pamatujes, tak jsem byl mezi prvnimi, kdo ho otestoval (i kdyz ho dneska nepouzivam), a uz tehdy jsem ti radil, abys ho tlacil vic do sveta - pak by to mohlo prinest nejen vic uzivatelu (a samozrejme spoustu prace navic s rozvojem a podporou) ale i to, ze by to Groundspeak zaregistroval jako zajimavou aplikaci a ne jen jako 'warez' pres nejake nesmyslne 'nahlaseni'...
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#32 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2008 - 23:42

mitak napsal/a:
Zajímavá debata, nejdřív jsem sice nechápal o co tady jde, protože jsem nikde neviděl žádný problém, ale pak mě PaBův příspěvek ubezpečil o tom, že vlastně žádný problém není a dvojí metr neexistuje, s čímž po předložení ARGUMENTů souhlasím. Takže je to zas jen o tom, co popsal Abakus ve svém první odstavci: HaLuMa zbytečně a otravně řve, jak je svět nespravedlivý, jak mu nikdo neodpověděl na mail a jaký je chudák.
Jo. Je chudák. B)

Nevšiml jsem si, že by HaLuMa řval, jaký je chudák. Proč to vlastně píšeš? Líbí se Ti někoho urážet?
  • 0

#33 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2008 - 6:40

HaLuMa napsal/a:

nevim, co je obec nekterych geocacheru (ale ten termin je docela hezky :)), pokud vim, tak se tady zadna kritika robotickych maker GG dost dlouho neobjevila...


Ano, neobjevila, protoze se opravdu hodne snazim, aby se zde na webu nic takoveho nebylo. A co by se stalo, kdyby se tu neco zjevilo, neni treba moc domyslet. Jsou zde lide ruzni, ba i takovi, kteri nevahali na tento web bezet zalovat ke gc.com.


Problém je v tom, že pak se vychytává, kdo se v debatách kdy o jakém makru zmínil a někteří lidé pak dělají, dokud je to baví, distributory maker.

Normální by bylo, aby někde byl nějaký web, kde si prostě vybereš, stahneš a pak třeba doupravíš.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#34 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2008 - 7:12

Basin napsal/a:
A taky o ješitnosti autorů místní (a moc pěkné, fakt) mapy.


V čem vidíš ješitnost?
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#35 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2008 - 7:44

kolombo napsal/a:
Problém je v tom, že pak se vychytává, kdo se v debatách kdy o jakém makru zmínil a někteří lidé pak dělají, dokud je to baví, distributory maker.

Normální by bylo, aby někde byl nějaký web, kde si prostě vybereš, stahneš a pak třeba doupravíš.


Take bych byl rad, kdyby takova stranka existovala. Jen z vyse zminenych duvodu je obtizne, aby takoveto informace byly zde neb na oficialnim webu Geogetu.
  • 0

#36 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2008 - 8:32

Vazim si HaLuMovi prace nejen v GG, ale i v jinych oblastech kde jsem se s nim "setkal" jiz drive, Sam pouzivam GSAK, ale kolega pres stul pouziva GG. Oboji ma neco do sebe, ale ja asi menit nebudu.
Jen myslim, ze tato diskuze je zbytecna. Pokud je problem v komunikaci s GS, tak si myslim, ze vice prospelo vlakno ve smyslu podporte me pokud mate zajem o lepsi fungovani GG v komunikaci s GS, at si nas vsimnou. Nez tato zbytecna "bitva".
  • 0

#37 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2008 - 9:48

HaLuMa napsal/a:
Take bych byl rad, kdyby takova stranka existovala. Jen z vyse zminenych duvodu je obtizne, aby takoveto informace byly zde neb na oficialnim webu Geogetu.

Možná to vysvětlíš trochu polopaticky, ale nevím proč by makra pro GG nemohla být tady (teda tady spíš ne), ale na webu GG?
  • 0

#38 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2008 - 10:32

Pokud dobre ctu statistiky nize, tak GGti stranky maji mesicni navstevnost 1541 unikatnich IP adres, z toho cca 70% jsou Cesi a 30% cizinci.
To jsou podle me hodne solidni cisla. Skoda ze na forech to vypada, jako by GG podporoval jenom HaLuMa a odpurci GG tady maji zjevne navrch.

http://navrcholu.cz/...m&show=Zobrazit

Rekl bych HaLuMo dej na svuj web primo odkazy na ty stahovaci pluginy. Atraktivita GG se tim jeste zvysi, a kdyz te nekdo napadne, tak argumentuj precedentem, ze GSAKovy roboticky makra jsou taky na jejich webu prezentovany.

Nekolikrat se tu psalo ze mas vic tlacit, tak bud proste tvrdsi a neber ohledy na ty, co neberou ohledy na tebe...

No a dvoji metr, ten proste zustane, ale to neres.

  • 0

#39 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2008 - 10:57

michal_a_jana napsal/a:
Rekl bych HaLuMo dej na svuj web primo odkazy na ty stahovaci pluginy. Atraktivita GG se tim jeste zvysi, a kdyz te nekdo napadne, tak argumentuj precedentem, ze GSAKovy roboticky makra jsou taky na jejich webu prezentovany.

No a dvoji metr, ten proste zustane, ale to neres.

Všechna makra jsou robotický :D a je jedno jestli jsou pro GG nebo GSAK nebo něco jiného. Podstata je ale v tom, co stahují...
  • 0

#40 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2008 - 17:35

sobikovi napsal/a:
Všechna makra jsou robotický :D a je jedno jestli jsou pro GG nebo GSAK nebo něco jiného. Podstata je ale v tom, co stahují...


Nikoliv, porusenim podminek je jakykoliv roboticky pristup ke strankam gc.com. Co se stahuje je naprosto bezpredmetne. Porusenim je jak stahovani listingu, tak stahovani logu i stahovani profilu. A to v jakemkoliv mnozstvi, i 1 profil.

You agree that you will not use any robot, spider, scraper or other automated means to access the Site
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama