Přejít na obsah


Fotka

Geocaching v médiích (rozcestník)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3401 odpovědí na toto téma

#3061 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2019 - 7:06

S tím nic moc nickem zůstavším po předpokládaném jednom nakouknutí (jsem myslela, že se jen zorientuju v rámci navržené rande-procházky a že ta hra samotná mě nejspíš nebude bavit) to mám stejně. :-))


  • 0

#3062 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2019 - 8:27

A kdo je ten nejlepší kačer v Evropě? Snad ne Čech? To bychom měli pěknou ostudu...

 

Ono je otázka, jak to dělají ti lepší než on, pokud to nejsou týmové nicky.

Všsk je to televizní a tisková celebrita.

 

Naštěstí to není Čech, ale Moravák....a jak to dělají ti nad ním nebudu ani hádat...

Ani ne tak Moravák jako spíš Brňák. :D :lol:


  • 2

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#3063 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2019 - 8:48

V práci mi kolega u popracovního kafe se šéfem projevil porozumění pro mého koníčka: "A vidělas to o tom nejlepší hledačovi kešek na světě, co je z Brna?"

A pak se smál, když jsem vysvětlovala, že tohle se nehraje na vítězství, a ústně předávala výpočty o 58 keších za hodinu.

 

Každý hraje geocaching tak, jak jemu vyhovuje. Někdo jen tradičky a PWT, někdo jen město a drive-in, někdo hlavně výlety a les a někdo holt hlavně to být "nej" a mít slávu, o což se evidentně i sám stará vlastním PR. Ale komu tím ubližuje? Nikomu nic nebere, krom iluzí o nátuře člověčí, a nakonec možná i tohle geocachingu v Čechách udělá svým způsobem dobrou službu, protože lidi jsou obecně vlídnější k aktivitám, které i na ně hážou odlesk slávy.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 01 říjen 2019 - 8:51

  • 2

#3064 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2019 - 10:06

Pro mě to bude pořád negativní. Dívat se na to, jak verejne velebí podvodníka. A je úplně jedno jestli je to v GC, sportu, nebo politice. Navíc hvězda úplně zapomněla, že GC má být neveřejná aktivita. Alespoň jsem to tak vždycky bral.
  • 6
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#3065 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2019 - 10:23

Neveřejná neznamená tajná a těžko se bránit zveřejnění existence geocachingu při dnešní medializaci světa a přemíře lovců afér. Pokud pan Jonea nebude novináře vodit ke konkrétním keším a předvádět, jak loví, tak se nic veřejnějšího, než se dělo doteď i bez něj, dít nebude.


  • 0

#3066 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2019 - 11:00

Navíc hvězda úplně zapomněla, že GC má být neveřejná aktivita.

 

Neveřejné jsou souřadnice kešek, nikoliv hra samotná.


  • 2

#3067 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2019 - 11:23

Neveřejná neznamená tajná a těžko se bránit zveřejnění existence geocachingu při dnešní medializaci světa a přemíře lovců afér. Pokud pan Jonea nebude novináře vodit ke konkrétním keším a předvádět, jak loví, tak se nic veřejnějšího, než se dělo doteď i bez něj, dít nebude.

No na druhou stranu, třeba by pod dohledem kamer odlovil tu jednu jedinou keš poctivě. A to se vyplatí.......


  • 1

#3068 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2019 - 11:50

Za mě je Jonea podvodník, který v této hře ničemu neprospívá a kterému se v ČR a i jiných zemích spousta lidí směje a diví se co takovejhle člověk v této hře vůbec pohledává. 


  • 6

#3069 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2019 - 12:36

Nerad bych se řadil mezi zapšklé dědky, co pořád nadávají, jak je dnešní svět zkažený, zatímco za starých časů ... ale připadá mne tak nějak příznačné, že je notoricky známý podvodník veleben jako úspěšný člověk.

 

(Svého času jsem narazil na diskusi polských cacherů, kteří na Joneovu adresu pronášeli silně ironické komentáře a očividně věděli, co je zač.)


  • 7
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#3070 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2019 - 13:05

Jasně, s tím obojím nade mnou bez sebemenších výhrad souhlasím a mám z něj stejné pocity.

Ale to pořád píšete o kačerech, tj. lidech okolností znalých.

 

Já v tom svém (bezpochyby zde nepopulárním) příspěvku o jeho paradoxním možná přínosu měla na mysli lidi, co o té hře nemají jiný pojem, než že se při ní hráči topí v kanálech, takže mnoha - ehm - jednodušším z toho vyjde, že je potřeba nejlíp všechny kešky zlikvidovat, protože jsou nebezpečné.

 

A napsala jsem to právě pod vlivem dojmu z těch neznalých lidí, kteří mi o vystoupení páně Joneově v médiích referovali nadšeně a potěšeně, že jako dobrý, když jsme ve světě zas v něčem tak úpěšní (rozuměj jednotlivec = národ, Jonea ve stejné funkci jako Jágr, Ondra, Šonka nebo Kvitová).


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 01 říjen 2019 - 13:08

  • 3

#3071 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2019 - 13:47

Ve stejné funkci jako Kvitová? To jako že Petra vyhrála turnaj, kde nebyla ? To asi nebude to pravé přirovnání, i když chápu jak to  myslíš, ti neznalí, co to čtou nebo vidí v televizi tak úspěšného kačera,  zákulisí neznají.


  • 2
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#3072 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2019 - 14:02

Naštěstí to není Čech, ale Moravák....a jak to dělají ti nad ním nebudu ani hádat...

Omlouvám se všem Moravanům a Slezanům, nechtělo se mi vypisovat "občan České republiky". Měl jsem prostě na mysli našeho krajana, který nám podváděním nedělá zrovna dobré jméno...

 

Bohužel poslední dobou mi přijde, že lhát, podvádět a profitovat ze slávy je dnes módní. A bohužel dnešní "vzory", ke kterým často lidé shlížejí a spousta si z nich bere i třeba nevědomky příklad (ať už v politice, nebo módní elity na Internetu), toho jsou plné.

A vzhledem k tomu, že to není postiženo si čím dál více lidí myslí, že je to normální. Ovšem měl bych s tím přestat, začínám z toho mít pěknoou depku a ne jen geo.


  • 1

#3073 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2019 - 14:03

Ve stejné funkci jako Kvitová? To jako že Petra vyhrála turnaj, kde nebyla ? To asi nebude to pravé přirovnání, i když chápu jak to  myslíš, ti neznalí, co to čtou nebo vidí v televizi tak úspěšného kačera,  zákulisí neznají.

 

Ano, tak to myslím, pro ně je to stejné, i když pro nás nebe a dudy.

 

Probůh, copak nejde se na věc podívat i z jiné stránky, i když má člověk svůj jasný názor a nijak ho měnit nechce?

 

Přeci nikde nepíšu, že Joneu hodlám poplácávat po rameni, pro mě je to malej zamindrákovanej človíček s komplexem nicotnosti, tudíž potřebující být aspoň někde v něčem nej, za jakoukoli cenu. V reálu bych se mu vyhnula obloukem a snažila se s ním mít co nejmíň společného, protože takoví lidi jsou jedni z nejnebezpečnějších, schopní zaprodat pro svůj prospěch či úspěch kohokoli. (Vybavuje se mi jedna historická doba, v té souvislosti.)

Píšu jen a pouze o vlivu těchhle mediálních masáží na lidi, kteří o geocachingu vědí v prd ve škaredém světle. Nic víc.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 01 říjen 2019 - 14:04

  • 4

#3074 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2019 - 14:09

Já ti nic takového nepodsouvám, jen to přirovnání, podle mě, není nejšťastnější.


  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#3075 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2019 - 14:10

Ano, tak to myslím, pro ně je to stejné, i když pro nás nebe a dudy.

 

Probůh, copak nejde se na věc podívat i z jiné stránky, i když má člověk svůj jasný názor a nijak ho měnit nechce?

 

Přeci nikde nepíšu, že Joneu hodlám poplácávat po rameni, pro mě je to malej zamindrákovanej človíček s komplexem nicotnosti, tudíž potřebující být aspoň někde v něčem nej, za jakoukoli cenu. V reálu bych se mu vyhnula obloukem a snažila se s ním mít co nejmíň společného, protože takoví lidi jsou jedni z nejnebezpečnějších, schopní zaprodat pro svůj prospěch či úspěch kohokoli. (Vybavuje se mi jedna historická doba, v té souvislosti.)

Píšu jen a pouze o vlivu těchhle mediálních masáží na lidi, kteří o geocachingu vědí v prd ve škaredém světle. Nic víc.

 

Přesně tak. My víme, že Jonea loví trochu jinak a že ve skutečnosti jsou ty odlovy týmové a tím pádem on sám se chlubí cizím peřím. Navíc Jonea má rád mediální pozornost a jiný nebude. Ale z pohledu někoho, kdo o gc nic neví, je pozitivní zpráva, že někdo z ČR vede evropský žebříček. Protože nevidí to pozadí. Je potřeba, aby ho viděl? Rozhodně ne, to by dobrou službu gc jako takovému neudělalo. Je vhodné vysvětlit někomu, kdo se zeptá, co je zač ten Jonea, že je trochu jinak, než se v médiích prezentuje. Ale nic víc.

Z pohledu nezaujatého, neznalého pozorovatele, ta zpráva podle mě pozitivní je. Je to podobné jako s většinou věcí, co je v médiích. Jsou zjednodušené nebo zkreslené. Pokud o prezentované problematice něco víte, leckdy se nestačíte divit, co za blbosti vycházejí. Ale čtenáři, co nevědí, si to přečtou a druhý den nevědí, co četli. Problém je pouze se zkreslenými zprávami, co se na stejné téma objevují často, to už není dobré. Protože se z toho může stát převládající názor.


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 01 říjen 2019 - 14:18

  • 5

#3076 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2019 - 14:16

Já ti nic takového nepodsouvám, jen to přirovnání, podle mě, není nejšťastnější.

 

No a já vysvětluju, že pro lidi "zvenčí" je to přirovnání bezproblémové.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 01 říjen 2019 - 14:16

  • 0

#3077 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2019 - 15:10

Nevím proč, ale připomnělo mi to zvolání z Limonádového Joe:

 

"Padouch nebo hrdina, všechno jedna rodina". :D


  • 3

#3078 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2019 - 15:28

V reálu bych se mu vyhnula obloukem a snažila se s ním mít co nejmíň společného, protože takoví lidi jsou jedni z nejnebezpečnějších.


Proc vyhnout obloukem? Ja ho na jednom eventu potkal. Par dnu pred tim jsme resili konflikt a smazani logu jeho skupine. Normalne jsme se pobavili. Ja mu rekl co si o tomhle logovani myslim a on mi rekl svoji verzi. Mluvit se s nim dalo, kdyz necekas nic svetoborneho.
  • 0

#3079 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2019 - 15:38

Vysvětluju to přece. Nejde o to, že by se běžně choval nějak nestandardně. To určitě ne, jinak by neměl v grupě tolik noh...spolusběračů.

Ale jsou lidi, kterým se obloukem výhýbám, protože mi naskakuje husina z toho, jak by se zachovali, kdyby šlo do tužšího. Nechci s nimi mít nic společného, natož jakkoli na nich být závislá, nějak jim utkvět v jejich životech. Cítím je jako nepříjemné a svou přítomnost poblíž nich jako fyzický stres.

Zní to pateticky, ale takhle to prostě mám.

V podstatě se lidí bojím. Živých. Mrtvých a zombíků už ne. :-)


  • 4

#3080 Turysta10

Turysta10

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2019 - 15:48

Prave delam prezentaci do zemepisu o stepich a chtel jsem neco napsat o stepich v cr.no a co me prvni napadlo je se podivat na listing takze dekuji Rudaraptorovi a dusivce......
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama