Přejít na obsah


Fotka

Geocaching v médiích (rozcestník)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3401 odpovědí na toto téma

#1681 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2015 - 10:10

Cituji - tvrdošíjně ignoruji zvědavé pohledy lidí a zvedám další kameny...
  • 0

Co nevidím, nahmatám . . .


#1682 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2015 - 10:15

Cituji - tvrdošíjně ignoruji zvědavé pohledy lidí a zvedám další kameny...

Píše tam, že to měla být jejich první keš.

Hlavně tam stojí, že kešky se dají najít na hřbitově. Jako mudla bych se asi bál, jak takové hledání může vypadat...

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 10 leden 2015 - 10:48

  • 0

#1683 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2015 - 17:29

V Instinktu by měl ve čtvrtek vyjít nějakej článek o geocachingu...
  • 0

#1684 Caskovi

Caskovi

    Igor

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2015 - 18:41

tady je ten článek z Instinktu

Přiložený soubor (y)


  • 4

#1685 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2015 - 20:18

Celkem vtipně napsáno. :) Možná jen s výhradou, že kešku autor chápe pouze jako lépe či hůře provedenou pixlu a ne jako místo, na které ho zavede + pixlu. Ale to vyplývá možná z toho, že je takové geocachingové batole (přímo tam svůj kačerský věk nezmiňuje, ale Poppíky označuje jako své guru, takže bude zřejmě mladší než oni)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#1686 Yaro.SH

Yaro.SH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2015 - 14:42

Celkem vtipně napsáno. :) Možná jen s výhradou, že kešku autor chápe pouze jako lépe či hůře provedenou pixlu a ne jako místo, na které ho zavede + pixlu. Ale to vyplývá možná z toho, že je takové geocachingové batole (přímo tam svůj kačerský věk nezmiňuje, ale Poppíky označuje jako své guru, takže bude zřejmě mladší než oni)

 

opravdu pekny clanek, ale s vyhradou nesouhlasim. GCbatole nejsem ale rozhodne ocenim/zalozim hezkou kes kvuli pixle nez kvuli mistu. Pixly co potesi jsou radove (desitky) procent, zatimco mista co potesi nejsou ani promile.

Ale to souvisi s podstatou GC - jde jen o hledani skrytych pokladu pomoci GPS  = pixly jsou to hlavni.

A kdyz ma nekoho jako guru, tak to nesouvisi s jejich vekem... muze to byt klidne duchodce, co GC jen hraje kratce.

 

Spis bych byl skepticky k tomu, ze keska Dolovani se dostone do TOP10 v CR, procenta FP casem spise ubyvaji, nez naopak


  • 0
---
Normální je respektovat i jiné postoje - nemusíme dostávat infarkt z toho, že někdo si myslí něco jiného než my. To je podstatou demokracie a plurality.

#1687 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2015 - 15:50

opravdu pekny clanek, ale s vyhradou nesouhlasim. GCbatole nejsem ale rozhodne ocenim/zalozim hezkou kes kvuli pixle nez kvuli mistu. Pixly co potesi jsou radove (desitky) procent, zatimco mista co potesi nejsou ani promile.

Ale to souvisi s podstatou GC - jde jen o hledani skrytych pokladu pomoci GPS  = pixly jsou to hlavni.

 

Pak jsi ale nepochopil, od ceho GC od pocatku byl. Puvodnim zamerem rozsireni GC bylo dovest lidi na zajimava mista, ne vytvorit remeslne dokonalou kes... Bohuzel vetsina zajimavych mist uz je obsazena, takze se kese zakladaji i na mistech, kde fakt neni potreba aby byla, ale to neznamena, ze je to spravne...

 

Tvrdis ze nejsi GC batole ale podle tohoto je videt, ze jsi zazil GC az po svem boomu, kdy lovi kazdy kdo si pujcil od rodicu telefon s GPS a zaklada po najiti prvnich dvou pixli aby taky mel svoji zalozenou... Puvodne to tak skutecne nebylo.


  • 6
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#1688 Yaro.SH

Yaro.SH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2015 - 16:53

Pak jsi ale nepochopil, od ceho GC od pocatku byl. Puvodnim zamerem rozsireni GC bylo dovest lidi na zajimava mista, ne vytvorit remeslne dokonalou kes... Bohuzel vetsina zajimavych mist uz je obsazena, takze se kese zakladaji i na mistech, kde fakt neni potreba aby byla, ale to neznamena, ze je to spravne...

 

Tvrdis ze nejsi GC batole ale podle tohoto je videt, ze jsi zazil GC az po svem boomu, kdy lovi kazdy kdo si pujcil od rodicu telefon s GPS a zaklada po najiti prvnich dvou pixli aby taky mel svoji zalozenou... Puvodne to tak skutecne nebylo.

 

<ironie>OK, jdu vratit telefon s GPS rodicum a zrusim vsechny sve kese. GC uz nema smysl, protoze nove keske uz budou jen a jen samy odpad. Hezke mista uz jsou rozebrane... Zacal jsi s GC driv, tak Ti budu verit... </ironie>

 

Ten clanek seznamuje s GC, jeho aktualnim stavem, nikoliv historicka nalezitosti. A ackoliv mam odloveno par nejstarsich kousku, tak zadne super misto mi to fakt neukazalo...


Tento příspěvek byl upraven od Yaro.SH: 12 leden 2015 - 16:55

  • 1
---
Normální je respektovat i jiné postoje - nemusíme dostávat infarkt z toho, že někdo si myslí něco jiného než my. To je podstatou demokracie a plurality.

#1689 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2015 - 11:52

Některé zdejší příspěvky, netýkající se tématu tohoto threadu jsem přesunul do threadu http://www.geocachin...-zaujme-nejvíc/


  • 1

#1690 Caskovi

Caskovi

    Igor

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2015 - 21:02

tak kdopak má tak silnou baterku?

 

http://policejnideni..._medium=twitter


  • 0

#1691 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 795 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2015 - 22:43

Ne přímo v médiích. Včera jsem byl nakoupit v Budějovickém Globusu a tam byla nějaká předváděcí akce pro děti od univerzity. Všiml jsem si 3D tiskárny, robotů, atd. A jeden malý stánek Geocaching. Měli připravenou nějakou multinu asi po obchoďáku nebo po okolí, nezúčastnil jsem se. Ale měli tam několik TB, jedno číslo jsem si zapamatoval a dicovernul ho.


  • 0

#1692 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2015 - 23:40

tak kdopak má tak silnou baterku?

 

http://policejnideni..._medium=twitter

Silnější baterku má skoro každý, kdo chodí na noční keše, ale málokdo je tak inteligentní, aby svítil na vrtulník nebo malé letadlo. Zřejmě by ona dvojice potřebovala k pochopení, aby jim zkusil někdo jejich baterkou posvítit za jízdy na jejich auto, třeba by pochopili.....


  • 0

#1693 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2015 - 23:53

Ne přímo v médiích. Včera jsem byl nakoupit v Budějovickém Globusu a tam byla nějaká předváděcí akce pro děti od univerzity. Všiml jsem si 3D tiskárny, robotů, atd. A jeden malý stánek Geocaching. Měli připravenou nějakou multinu asi po obchoďáku nebo po okolí, nezúčastnil jsem se. Ale měli tam několik TB, jedno číslo jsem si zapamatoval a dicovernul ho.


To byl Den vedy v Gecku, a jelikoz to delala i katedra Geografie PF JCU, proto tam byl trosku i geocaching...
  • 0

#1694 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 1:31

Tak to je výtečný! Listuju si teď takhle Mateřídouškou 2/2015 a vida! Článek Berta & Jan hledají kešky - díl "na Sněžce!"


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#1695 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 8:10

Trhaci, nemohl bys ten článek z Mateřídoušky ofotit? (pokud již není nějaká elektronická verze)
  • 0

#1696 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 8:33

Elektronická verze není, našel jsem jen obsahy čísel, z nichž vypadá, že jde o seriál v každém druhém. http://www.periodik....rchiv&titul=104


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#1697 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2015 - 9:48

Elektronická verze není, našel jsem jen obsahy čísel, z nichž vypadá, že jde o seriál v každém druhém. http://www.periodik....rchiv&titul=104


Aha, v každým čísle hledají někde jinde.
  • 0

#1698 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2015 - 8:05

Elektronická verze není, našel jsem jen obsahy čísel, z nichž vypadá, že jde o seriál v každém druhém. http://www.periodik....rchiv&titul=104

Stačí? Nebo mám skenovat Mateřídoušku?

 

https://scontent-fra...1b7&oe=55B6B623


Tento příspěvek byl upraven od Trhac: 16 březen 2015 - 11:27

  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#1699 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 17:55

Něco ze světa YouTube... GEOCACHING jinak 64 díl

(odkaz zpozorován na FB skupině :-) )


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 18 březen 2015 - 17:57

  • 2

#1700 Kuba Turek

Kuba Turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2015 - 18:24

Ještě naposled (?) k Sametkám. Organizátoři slibovali za těch sto tisíc korun dotace, že hledání krabiček poběží dál i po skončení soutěže o ceny. Samozřejmě kecali a nikdo od té doby už nic nehledal a dokonce i souřadnice zmizely z jejich webu. Více zde: http://www.horydoly....o-nehleda.html 


Tento příspěvek byl upraven od Kuba Turek: 27 březen 2015 - 21:20

  • -1




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama